Колко дни за болничен за гледане на дете

  • 214 837
  • 551
  •   1
Отговори
# 435
  • Варна
  • Мнения: 478
Явно личната не може, тъй като се води продължение. От болницата е за 6 дена. Днес се разхождах между три болници и взех продължение за още 9 дена с ЛКК. Много сложна процедурата обаче ми се струва. Ами ако детето беше малко, кой щеше да се занимава с това. В случая го разкарвах с мен и с колата напред назад.

# 436
  • София
  • Мнения: 7 645
Здравейте, искам да попитам по-запознатите за болничните.

Има ли разлика между болничен издаден от педиатъра/ЛЛ на детето за гледане на дете (ако е болно от нормални вируси, не говоря за болнично лечение) и болничния, който ми се издава на мен - ако аз съм болна?
Аз знам, че имам лимит 40 дни на година (като максимума е 14 дни без прекъсване), независимо за кой го взимам - за гледане на детето или за мен. - това така ли е?
Има ли отделни лимити за моя болест и за гледане на дете?

И още един въпрос:
- наскоро ми беше издаден 7 дневен болничен след пункция, на самия лист пише, че е от лекарска комисия. Тези 7 дни в случая влизат ли в годишния лимит от ЛЛ?

Много благодаря предварително ако някой ми изясни ситуацията Simple Smile

# 437
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 413
Здравейте, искам да попитам по-запознатите за болничните.

Има ли разлика между болничен издаден от педиатъра/ЛЛ на детето за гледане на дете (ако е болно от нормални вируси, не говоря за болнично лечение) и болничния, който ми се издава на мен - ако аз съм болна?
Аз знам, че имам лимит 40 дни на година (като максимума е 14 дни без прекъсване), независимо за кой го взимам - за гледане на детето или за мен. - това така ли е?
Има ли отделни лимити за моя болест и за гледане на дете?
Няма разлика между двата БЛ и лимитът е 40 дни на година; единственото по-специфично е, че за гледане на детето се полагат общо 60 дни за родителите му, т.е. и мъжът ти може да вземе БЛ за гледането му или някоя баба / дядо.
И още един въпрос:
- наскоро ми беше издаден 7 дневен болничен след пункция, на самия лист пише, че е от лекарска комисия. Тези 7 дни в случая влизат ли в годишния лимит от ЛЛ? - не

Много благодаря предварително ако някой ми изясни ситуацията Simple Smile

# 438
  • София
  • Мнения: 7 645
благодаря  bouquet

# 439
  • Мнения: X
Здравейте.
Тази година синът ми престоя в болница в началото на януари, от което имам 8 дни болничен. След това имам още 5+5 = 10 дни, общо 18.
Преди 2 седмици дъщеря ми счупи ръчичка, получих 15 дни и сега от ЛКК още 30 дни болничен, стават повече от 60 до тук само.
Доколкото знам болничните за гледане на дете са 60 дни годишно, т.е. аз съм ги изчерпала.
А ми предстои операция на сина ми след 2 месеца. Какво се прави в такъв случай?

Единственото, за което се сещам, е да намаля болничния, който ми е даден сега /30-те дни/ на 15 и така ще ми останат още 10-тина за операцията на сина ми. Те, разбира се, няма да ми стигнат, но поне е някакво решение за момента.

# 440
  • София
  • Мнения: 184
Щи издадат болничен, който да извини отсъствието от работа, но болничният няма да бъде платен. С изключение на първите 3 дни, които се плащат от работодателя.

# 441
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 079
болничните от ЛКК не влизат в тези 60 дена  Peace

# 442
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
болничните от ЛКК не влизат в тези 60 дена  Peace

А,не влизат.Влизат,щом са за гл на дете

Не влизат дните престой в болница с дете под 3 години и карантините

# 443
  • Мнения: X

Щи издадат болничен, който да извини отсъствието от работа, но болничният няма да бъде платен. С изключение на първите 3 дни, които се плащат от работодателя.
Да, и аз премислих и го осъзнах. Болничните ще са ми един вид за 'извиняване на остъствията', без да се плащат, което всъщност е ОК за мен, това ми е нужно. Много благодаря.
* болничните, издадени от ЛКК, се включват.

А какво става, ако този големия болничен /от 30 дни/, който ми е издаден от ЛКК, реша да го прекъсна? Мисля, че имаше такава опция. Работодателят ще е съгласен.

# 444
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386

А какво става, ако този големия болничен /от 30 дни/, който ми е издаден от ЛКК, реша да го прекъсна? Мисля, че имаше такава опция. Работодателят ще е съгласен.

Ти не можеш да решиш да го прекъснеш.И дали работодателят е съгласен не е от значение.Трябва органът,който е издал болничният да го прекрати предсрочно.Която възможност клони към 0  Grinning

# 445
  • Мнения: 4 028
Болничен лист за гледане на дете с варицела, издаденот ЛЛ на,детето за девет дни влиза ли в онези 40 дни,  които ЛЛ може да издаде еднолично в рамките на една година? Благодаря

# 446
  • Мнения: 2 200
Болничен лист за гледане на дете с варицела, издаденот ЛЛ на,детето за девет дни влиза ли в онези 40 дни,  които ЛЛ може да издаде еднолично в рамките на една година? Благодаря
Не. Това е заразна болест.  Справка чл. 45 от КСО.

# 447
  • Мнения: 39
Момичета имам следния казус:
1. Детето ми (2г и 11м) се разболя на 19.06 от 20.06 до 23.06 лл ми издаде болничен, ние постъпихме в болница на 21.06 от там ми продължиха вече издаденият болничен от 24.06 до 28.06 (деня на изписването). Въпросът ми е колко дни макс може да ми даде ЛЛ продължение  на тези двата?
2. До тук имам издадени: 11дни еднолично; 4дни болничен престой + 10 дни продължение от ЛЛ по това което прочетох до тук имам използвани 21 дни без последния първичен?

Последна редакция: ср, 28 юни 2017, 23:12 от sssnake

# 448
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 413
Момичета имам следния казус:
1. Детето ми (2г и 11м) се разболя на 19.06 от 20.06 до 23.06 лл ми издаде болничен, ние постъпихме в болница на 21.06 от там ми продължиха вече издаденият болничен от 24.06 до 28.06 (деня на изписването). Въпросът ми е колко дни макс може да ми даде ЛЛ продължение  на тези двата?
2. До тук имам издадени: 11дни еднолично; 4дни болничен престой + 10 дни продължение от ЛЛ по това което прочетох до тук имам използвани 21 дни без последния първичен?

Продължението трябва да е от ЛКК и е до 30 календарни дни на веднъж. При нужда може да се продължи. БЛ издаден от ЛКК не се включва в 40 кал. дни, издавани еднолично от ЛЛ или специалист.

# 449
  • Мнения: 60
Здравейте! Големият ми син е на 2г6м и посещава детска ясла, аз съм по майчинство с по-малкото дете. Въпросът ми е, може ли на бащата да бъде издаден болничен за гледане на дете за големия, когато се разболее за да може да разделим децата и да не заразяват?

Общи условия

Активация на акаунт