Вече чака първото кокиче малкото ни октомврийче

  • 10 540
  • 309
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 899
Хубави, лоши, интересни, скучни, досегчиви, непукистки, симпатични, несимпатични - това тук е нашето място. Създали сме си го много отдавна (аз лично се включих от 10-а тема) и трябва да си го обгрижваме. И най-вече имаме правото да си казваме мнението. Изчитам всичко и съм намерила учудващо много нови и полезни за мен идеи и информация. Което не ме кефи подминавам. Защо трябва да се ограничаваме кой може и кой не може да говори? Трябва ли да искаме разрешение, за да коментираме нещо си?!? Все ще има някой пропуснал, неразбрал, забравил, който ще е благодарен за нечие включване.
И няма нужда да сме тънкообидни и да избиваме комплекси с тежки думи. Почти всички мами съветват съвсем добронамерено и ненатрапчиво, само от желание да помогнат

Пуки, не мисля, че ти когато и да е си давала повод за дрязги и че твоето напускане би успокоило обстановката. Не го мислиш сериозно, нали?  Hug Hug Hug
Клото, и на мен си ми симпатична  Wink
Барзова, страшно чаровно момиченце имаш  Heart Eyes
Валентина, мога да споделя с големия как процедирах: седнал в мен и облегнат на лакъта ми, с другата ръка бутам лъжицата. Оообаче при махащо с ръце бебе методиката ми издиша  Mr. Green. Сега поне ще е поотраснала като захранвам (мисля след 5 мес. ако се преборим с обривите), почти ще е станало време за столчето за хранене.

Параход   Hands Clap

П.П. Сливен, ще дойда само да ме викнете, аз дойдох да раждам при вас, пък за едно кафе ли няма да се довлека  Crazy

# 151
  • Мнения: 0
... Почти всички мами съветват съвсем добронамерено и ненатрапчиво, само от желание да помогнат...
Валентина, мога да споделя с големия как процедирах: седнал в мен и облегнат на лакъта ми, с другата ръка бутам лъжицата. Оообаче при махащо с ръце бебе методиката ми издиша  Mr. Green. Сега поне ще е поотраснала като захранвам (мисля след 5 мес. ако се преборим с обривите), почти ще е станало време за столчето за хранене.

Алис,  Hug !

А за позата при папането на пюрета аз процедирам по същия начин, или го облягам на възглавничка полуседнал, за да ме вижда и така е много по-весело - на всяка лъжичка ми пуска по една усмивка и много му харесва да папка с лъжичка (чак после като му дам мляко от шишето не му се пие с биба.  Laughing ).
Според мен за да не плюе детето и да не ръкомаха и да оплесква всичко, трябва да е готово за захранването! По това разбрах Милен кога е готов - за справка пробвах да му дам пюре още преди навърши 3 месеца (просто да видя как ще реагира) и не стана !  Stop, просто не искаше детето, а сега от няколко дни папаме пюренце от ябълка и няма такъв кефффф и си чака с отворена уста всяка лъжичка. Сутринта беше такъв хилеж на мен и на баща му докато папаше пюрето.  Joy

Айде и от мене лека нощ, че докато изчета всичко то станало утре!  ooooh!

P.S. Адинка, и аз ти отговорих бе мила  Crossing Arms , ама незнам на коя страничка беше...   newsm78 , но това което писах беше същото като Хеленка, та не си изпуснала много!  Laughing

mini_minimoi ,недей се накзва мила .
тОВА Е НАЙ-ВАЖНОТО ДА ОБИЧАШ БЕБЕТО СИ И ДА МУ СЕ РАДВАШ С ЦЯЛОТО СИ СЪРЦЕ.Няма значение какво яде Hug

 Hug Hug Hug

Последна редакция: вт, 27 яну 2009, 02:29 от mini_minimoi

# 152
  • Мнения: 558
Алис, споделям изцяло мнението ти ... от началото докрай.
Призовавам, да спрете да се сърдите, ядете и т.н. и да запазим добрия тон в темата... не искам никой да си ходи оттук, защото ще ми липсвате- кърмачки или не  Joy  Peace...
Заровете пистолетите, или томахавките и ребята- давайте жить дружно!!!

pepenik, възхищавам ви се на смелостта и борбеността... Само хубави мигове оттук нататък с малкия мъж ви желая!!!  Hug

Сега ще проверя Адинката какво е питала... А, за пюретата и бурканчетата- аз процедирах точно както си го планираш- важното е плюнка да няма в остатъка, който ще съхраняваш в хладилника   chef- т.е. пресипвай си толкова колкото ти трябва в отделно съдче и топли...

Абе, хора тоя бутон "проверка правопис" нещо не е читав, за сефте реших да го пробвам и... как според вас се пише "порастнал" или "пораснал"? Излиза, че съм неграмотна май  newsm78...

ДАРИНААА, ЛЕК ПЪТ И ПИШИ ОТ РОДНАТА ЗЕМЯ- КАК Е МИНАЛО ПЪТУВАНЕТО И КАКВИ СА ТИ ВПЕчАТЛЕНИЯТА!!!!

Последна редакция: вт, 27 яну 2009, 05:50 от [sfkbfk]

# 153
  • Мнения: 0
Алис, споделям изцяло мнението ти ... от началото докрай.
Призовавам, да спрете да се сърдите, ядете и т.н. и да запазим добрия тон в темата... не искам никой да си ходи оттук, защото ще ми липсвате- кърмачки или не  Joy  Peace...
Заровете пистолетите, или томахавките и ребята- давайте жить дружно!!!

pepenik, възхищавам ви се на смелостта и борбеността... Само хубави мигове оттук нататък с малкия мъж ви желая!!!  Hug

Сега ще проверя Адинката какво е питала... А, за пюретата и бурканчетата- аз процедирах точно както си го планираш- важното е плюнка да няма в остатъка, който ще съхраняваш в хладилника   chef- т.е. пресипвай си толкова колкото ти трябва в отделно съдче и топли...

Абе, хора тоя бутон "проверка правопис" нещо не е читав, за сефте реших да го пробвам и... как според вас се пише "порастнал" или "пораснал"? Излиза, че съм неграмотна май  newsm78...

ДАРИНААА, ЛЕК ПЪТ И ПИШИ ОТ РОДНАТА ЗЕМЯ- КАК Е МИНАЛО ПЪТУВАНЕТО И КАКВИ СА ТИ ВПЕчАТЛЕНИЯТА!!!!


 Joy Софко, пише се порасТнал!  Peace

# 154
  • Мнения: 4 300
Joy Софко, пише се порасТнал!  Peace
В грешка си. Пораснал се пише.  Wink

Много се радвам, че съм симпатична на някой, ихааааа, денят ми започва добре.  Flutter
Моето момиче днес се събуди в 4.30 и като се заигра, заспа чак в 6.30. Естествено, аз от 7.00 започнах да оправям баткото за градина. Той, между другото е контактен с варицела, дано най-накрая да я изкара, че вече два пъти го подминава.
Защо не пуснахте темичката за бъдещите октомврийи, заглавието беше мого сполучливо? Спомних си как разбрах, че съм бременна, шокът и изненадата и огромната радост на мъжа ми. Много мило ми стана.
Манянка, със сигурност, това не може да е само стафилококи, ом е толкова обилен секрета. Вероника я заразих края на декември с нещо като грип,  Embarassed (аз, а не баткото, срам и позор) но тя се оправи за три дена само с тетрисал. По принцип знам, че стафилококите не са предпоставка да не се бие ваксина, стига да няма други симптоми, но при вас е друго.

# 155
  • Мнения: 10
Добрютро
Днес станах с едно приповдигнато настроение може би от факта,че снощи сбарахме новите октомврийки  newsm78

Сега да си кажа аз пък който иска да се сърди и да не ме чете-По въпроса как се храни пърхащо бебе-Аз мойта мойта кака я слагах на една възглавница и и загащвах ръцете в ританките hahaha(стига да е с ританки де целите бодита са си проблем Crazy),но това беше единствения начин по който можеше да и  нацеля устата Mr. Green
Еличка,имало и други ентусиасти от мъжете май май hahaha
Дайте сега да не стане пак проблем с това пораснал или порастнал hahaha

# 156
  • Мнения: 10
Аз слагам Ивко на хавлиената поставка за баня. С едната ръка леко му премествам ръцете, а сдругата давам лъжицата. мисля че някой беше писал - с лъжичката леко натискаш езичето на долу, като същевременно я допираш до горната устна. Бебо неизмернно ще изплюе част от пюрето- обирате го с лъжичката и пак в устата ...и после дежкоми ако не успея навреме да пъхна лъжицата  Joy, а се зам,откам. Ивко и сока пие с лъжица - неще с беберон.
п.с.Моля да ме извените за грепшките- така се поше с бебе и без очила..

# 157
  • Мнения: 3 453
 Добро утро  bouquet

Валентина, Боби се храни предимно в столчето или шезлонга. Hug

 Пепи, добре дошла Hug Минала си през много лоши неща и само ти си знаеш какво ти е, но се радвам че си така силна и го сподели с нас!От тук нататък ти желая само хубави емоции с бебчето ви  bouquet

Mirkam, успех и леко раждане  bouquet

  Тази сутрин се включвам късно понеже Боби спак чаааак до 8ч от снощи Laughing

  Днес май ще става за разходки smile3508



 

# 158
  • София
  • Мнения: 1 534
А кой пусна нашата първа тема преди около година? аз имам спомен че беше еличка мама. Или Салем. Ама съм запомнила за Еличка. Hug

Аз хранех в кошницата за кола. Соня си пиеше сутрешното мляко в нея до 2 годишна. Wink

# 159
  • Мнения: 899
ДУ!
И аз като Софко пробвах бутона за проверка заради същата думичка  Laughing. След като и мен учуди резултата се зарових в "Правописен речник на българския език". Оказа се, че се пише без "т".
Щях да пиша на майките на неакащите кърмени бебета  Simple Smile. Вярно, че не всичко действа при всяко, но да си кажа. При нас винаги помага, когато ям сушени сини сливи. Оняден изядох 3-4 за деня и получих на следващия 3 пълни памперса. Започнах с тая тактика, когато имахме 4 пропуснати дни. Оттогава ям всеки ден по двечки и няма пропуск. Умишлено съм пробвала да ги спра и бебето не ака 2 дни, докато не възобнових практиката. Може би звучи смешно, но си е истина  Simple Smile
И друго, което все забравям. Сикониум ли   newsm78 беше питала отдавна какви плодове ядем и витамини пием. Несезонни плодове не ям (нямам им вяра на състава), цитрусите са ми забранени и остават само ябълките. Едва ли са достатъчни, но това е положението. Заради кожните проблеми на Мира педито ми предписа една хранителна добавка Нео-вин на Милупа за бременни и кърмачки (съдържала комплекс Омега-киселини), но в интерес на истината още я издирвам по аптеките и не знам става ли, не става ли.

Айде отивам да си доспя  Hug

# 160
  • Мнения: 817
Здравейте, мами! Не съм чела, минавам само да се отчета и да кажа, че с бебка сме добре (май). Нещо след втория Пентаксим вдига малко температура, а вече минаха 10 дни, та днес ще ходим при друг педиатър за второ мнение.

Целувки на всички и като мога ще се включа пак.

П.П. Мойта криза като че ли отмина, вече се чувствам по-добре, а съотношението кърма-АМ, вече е 50/50, което си е напредък за нас.

И на края бих искала да ви почерпя, защото в неделя кумата ми роди първото си детенце, малката Дани.

# 161
  • Мнения: 80
  Добро утро милички  newsm51!
 Искам първо да дам едно голямо  Hug на Пепи!Имам приятелка от детството,която след първото си детенце изгуби две бебета  Sad.С такова нетърпение чакам да ми каже че пак е бременна и всичко е наред,пожелавам и го от все сърце!
 Ели,ние с Бебочка си излизаме често тука в квартала,понеже сме на 10 минутки една от друга.Та вчера решихме,звъннахме на Инчето и се метнахме на автобуса (че ми е счупена колата).Понеже прогнозата за днес е още по-добра,решихме към 11 пак да се метнем на автобуса и пак да отидем там.Вчера си купихме от хубавите памперси и кърпички (такава цена нямат никъде),а другите си купиха АМ,защото е доста добра цената там.Та така,който иска да заповяда да си клюкаме заедно на слънчице  Joy.

# 162
  • Мнения: 668
Добро утро момичета, днес май ще става за разходки  newsm68 Пожелавам на всички хубав, слънчев ден

# 163
  • Пловдив
  • Мнения: 306
Добро утро и от мен! smile3525Днес отново е хубаво времето и май пак ще сме навън. За майките от Пловдив - вие ще излизате ли  и ако да - къде? Че сама не е особено забавно. Иначе ви пожелавам хубав ден и прекрасно настроение

# 164
  • София
  • Мнения: 1 476
alliss3, тези витамини НеоВин на Милупа ми дадоха един блистер в болницата, явно промоционално и казаха, че били хубави /педиатърките/. Четох кутийката какво пишеше, мислех да си взема, добре звучеше описанието, но съм забравила за тях честно казано, сега ти като написа се сетих да си погледна пакетчето дето ми дадоха тогава и видях, че са точно тия....та мисълта ми е, че явно стават за кърмачки и сигурно са хубави, но незнам къде могат да се намерят, ако трябва ще ти изпратим от тук някоя опаковчица да пробваш Hug

Общи условия

Активация на акаунт