Почистване на керамичен котлон

  • 108 304
  • 130
  •   1
Отговори
# 15
  • на брега на реката
  • Мнения: 141
Не мога да дам съвет, но се записвам, защото ми предстои да си купувам печка и искам да е с керамичен плот. Писна ми да чистя "Раховец"-а и съм решила да си купя хубава печка. Та затова ще следя тази тема. Hug

# 16
http://collo.distance.de/shop/product_info.php?info=p12_COLLO-LU … a17f185049d316a37

Ето това е най-добрият препарат за почистване на стъклокерамични плотове. От осем години имам печка със стъклокерамични плотове и по-добър от него на българския пазар не съм намирала, а съм пробвала доста препарати, включително и споменатия по-напред на "Д-р Бекман".
Въпросният препарат се продава в "Технополис" и е около 8-9 за 250 мл., а е страшно икономичен.
След почистване с него печката ви ще изглежда като току-що излязла от магазина, и то без да се налага да ползвате стъргалка  или да търкате като обезумели.
На същата фирма и стъргалки, но лично аз изпитвам ужас от изполването на такова чудо върху печката ми. Crazy

# 17
  • Мнения: 389
С риск да преувелича, искам да похваля препарата Мr. Beckman като най-добрия препарат за керамични котлони. Само че е трудно да се намери в обикновени магазини, но ако го пробвате ще се убедите в ефективността му.

Имам го на спрей.Не съм доволна.Но открих идеалния начин за почистване без препарати.Има една бяла гъба на "сано"-израелска марка.Тя чисти всичко само с вода.Уникална е!Изполсвам я за банята(плочки,мивка,смесители),за дограмата(не стъклата),за хладилника......изобщо за всичко.Цената на бройка е около 1.50лв.Пробвай я-чисти котлоните идеално,а и ще ти свърши много полезна работа thumbsup

Тези стъргалки откъде се купуват?

Те вървят заедно с фурната,плота Embarassed

Последна редакция: вт, 27 яну 2009, 11:12 от greta.kr

# 18
  • Мнения: 223
както са ти казали, има специални препарати, които почистват супер; но има замърсяванея, които магат да се махнат на 100% само със стъргалката; наистина звучи малко зловещо Grinning, но това е припособление, пригодено специално за такива плотове, така че при правилна употреба, всичко си е ок; моята дори си беше към плота, не се е налагало да си търся допълнително;
Тези стъргалки откъде се купуват?

Те вървят заедно с фурната
[/quote]
писали сме заедно Grinning

# 19
  • Мнения: 940
С риск да преувелича, искам да похваля препарата Мr. Beckman като най-добрия препарат за керамични котлони. Само че е трудно да се намери в обикновени магазини, но ако го пробвате ще се убедите в ефективността му.

Има го в Била, в Хит и в МЕТРО. Аз за него говорех. Но със стъргалката всичко си пада. Моята беше в комплекта, но съм виждала да продават отделно.

И аз си купих от тези бели гъби дето чистят само с вода. Но мисля, че не беше на Сано, а на Фино. Ужасни гъби. Две за 5 лева, а се разпаднаха след първото използване. Направо започна да се отделят части от тях.

# 20
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Тези стъргалки откъде се купуват?
Продават се в Техномаркет/Технополис/Зора. Би трябвало да имаш фабрично със самия плот. Аз ползвам Медикс за стъклокерамика и инокс, за инокса е ок, ама за стъколекрамика има какво да се желае. Ще пробвам Меглио. Как точно се ползва стъргалката не ми е ясно? Прилича на дефектна самобръсначка  Mr. Green Само за релефни замърсявания или..?
А тази гъба Сано, само чета тука за нея, откъде я купувате? В супермаркетите няма.

# 21
  • Мнения: 2 000
А къде ги продават стъргалките? В кои магазини де!
Иначе и аз чистя с обезмаслител,но скоро ми се наложи да поизтъркам с бръснарско ножче Embarassed Embarassed Embarassed- ама беше успешно и не се  надраска плота Embarassed Embarassed Embarassed

# 22
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
А къде ги продават стъргалките? В кои магазини де!
Иначе и аз чистя с обезмаслител,но скоро ми се наложи да поизтъркам с бръснарско ножче Embarassed Embarassed Embarassed- ама беше успешно и не се  надраска плота Embarassed Embarassed Embarassed

ooooh! Чети, другарко  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 2 000
Прочетох другарко ! Grinning Просто сме писали заедно ! Hug

# 24
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Прочетох другарко ! Grinning Просто сме писали заедно ! Hug
Бегом да си купиш  Mr. Green Всъщност кои марки не слагат стъргалка? Пише ли в упътването да се ползва? В моето пише само в краен случай, ако имаш бабуни вурху котлона от мръсотия и загоряло  Mr. Green
За справка котлоните са ми Сименс.

# 25
  • Мнения: 201
Стъргалки продават и в Пикадили, някъде към 8 лв., аз например нямах с котлона, моя е AEG. Иначе използвам препарат за стъклокерамика Heitmaan, не е зле, но следващия път ще пробвам нещо различно.
За гъбата на Сано и аз съм много доволна, но не съм я използвала за котлоните Hug

# 26
  • Мнения: 1 253
jejinka какво стана с плота? Изчисти ли го?

# 27
  • Мнения: 1 547
От почти 5 години чистя керамика с Meglio, обикновена гъба /но не от най-острите/, стъргалка и накрая - Muscolo за стъкло. От разните му специални гъби и препарати нищо по-различно не видях.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 840
Моята стъргалка не беше в комплекта. С Електролукс/АЕГ съм.
Стъргалката си я закупих отделно. Солинген. Не помня цената, някъде към 30лв. Преди време имаше в магазина на Бомпани, но сега ги няма. Друга информация  не мога да дам, но виждам, че има споменати разни магазини.

# 29
Тези стъргалки откъде се купуват?
Те вървят заедно с фурната

Аз като си купувах печката  нямаше такава стъргалка Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт