От мой опит, бременилки!

  • 2 491
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 946
И аз бях по ЗК, обаче на всяка консултация лекаря ме гледаше и на видеозон.

Точно! Има лекари и лекари.
  Peace

Бях по ЗК, но лекарят не само, че ме гледаше всеки път на ехограф, а в деветия месец, ме викаше и всяка седмица (изрично ми каза да не се обаждам на регистратурата). Ей, такива лекари ни трябват повече!   Peace

# 16
  • Мнения: 328
И от мен първо честито бебче   bouquet Hug,вече поне всичко е минало и се радваш на бебчо-живо и здраво да ти е  Heart Eyes
И аз си ползвах и от ЗК прегледите и на частно,че и до 3 докита бях  Crazy /с тази и от ЗК де/
И при мен имаше подобен случай в 6м едната доки ми каза че бебка е голяма да не го подценявам това че ще родя по рано и да предприема за секцио.Но аз не и повярвах много защото първо че другите 2 нищо подобно не ми казаха, а и на тази 3тата доки имаше едни слухове за нея че не е много добра като доктор  Confused,макар че от мой вече опит се оказа че Тя единствена ми каза нещата както си бяха наистина  Peace,а и се чудя защо винаги пред кабинета и чакат 20 бременни - хем с час записани, но си чакат а после не била добра Rolling Eyes ooooh!.Та тя наистина беше права Теди се роди 2 седмици по рано и беше 4,120кг. родих я нормално с Форцепс  ooooh!.А после имах леки увреждания на малкия таз /добре че са само леки,че разбрах после по късно че в моя случай с малко повече усложнение са ги слагали в гипсово корито  Cry/,а и сега от време на време ме наболява и уж трябва да ходя да ме видят ама.......  ooooh! Blush още не съм отишла
Та ходете на доки в края на бременността по често и се вслушвайте в съветите им,а не като мен-не послушах доки  Embarassed

# 17
  • София
  • Мнения: 423
И аз не бях доволна от лекарката ми по ЗК.
Трябваше от форумите да науча за ФМ,БХС и всички останали изследвания.Работата ми е много натоварена и физически ,и психически,а и работя с големи суми пари.Не се чувствах добре ,понякога имах болки и сама поисках болничен в третия месец.Леле какво само трябваше да изслушам докато ми го даде.По-късно се разбра,на ФМ,че имам много ниска плацента.Отделно имам 2 аборта на времето (по желание,но не са ми били анти д гамаглобулин) и съм отрицателен резус фактор.Рискова бременност отвсякъде.Мъжа ми щеше да я убие като ходи да ми взима картона.После като го разглеждахме имаше някакви дати с прегледи без да съм ходила тогава.Даже ме лекуваше от гъбички, без да ми е взела вагинален секрет  Shocked.Когато отидох да искам болничен и обяснявам и за течението ми.Каза,че ще ме прегледа след 2 дена като си взимам болничния.Отивам да го взема и тя ми го подава на вратата.Питам-Няма ли да ме прегледате?А тя казва,ааа за течението ли,ами вземи си еди кое си лекарство .Казвам,че това съм си слагала преди 2 месеца и тя : а, тъкмо си виж старата рецепта.Този разговор става пред вратата и в коридора пред всички чакащи.Това е лекар в центъра на София,с поне 20 годишен стаж.
Минах на платена ЖК в самата болница ,в която ще раждам и сега ме преглеждат много често,правят ми изследвания всеки месец за всичко и самото отношение към мен е друго.Издават и болнични без скандали.Въпреки,че започнах от 4-тия месец там,сумата ,която платих е 400 лева.Разделена на оставащите ми месеци  е по 50 лева на месец.Ако имате възможност изобщо не рискувайте здравето на бебето ви ,и вашето при такива "лекарки".В крайна сметка колко жени дават 80 лева за кичури всеки месец,а са на лекар по ЗК.

# 18
  • Мнения: 1 919
Аз не бях доволна от прегледите по ЗК, бях рискова бременност с кървене, след 1 неуспешна бременност и въпреки това ме претупваха. Реших да ходя в частна клиника, всеки път обстойно ме гледаха с видеозона, питаха ме как съм, оплаквания, доволна съм.Там и родих.Доволна съм.

# 19
  • Мнения: 566
Аз също съм по ЗК ,всеки месец ме гледаха на видеозон,а сега в деветия месец АГ ме вика всяка седмица.МНого се чудя защо се получава така че във всеки град ,даже всяка ЖК протича различно ,къде по три ехографа ,къде всеки месец.ЗАЩО Е ТАКА ?

# 20
  • София
  • Мнения: 1 476
Всъщност, проблема не е в ЗК, а в лекаря, който си си избрала. Важното е, че всичко е завършило добре.
П.П. Предполагам, знаеш - ехографа дава големи отклонения, изобщо не е гаранция, че ако те бяха гледали, щеше да се види, точно колко е голямо бебето ти.

подкрепям, кофти лекар си избрала, не е в ЗК проблема, макар, че наистина са крайно недостатъчни 2 прегледа на ехограф...той обаче е можел да те гледа, пък дори и срещу заплащане...но пак е можело да не прецени размерите на бебчо правилно, важното е, че сте добре  Hug

# 21
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 751
Има бременни доволни от прегледите по ЗК,други-не.Затова аз ходих и на гинеколожка,която ми следеше бременноста по ЗК и отделно на частни прегледи всеки месец.Живея в малък град,гинеколожката е една,техниката е от преди байТошевото време и всеки ходи на частно.Бях при нея,за да ми пряви регулярните изслядвания(кръв,урина),но така и не ме изпрати на ендокринолог,а имам наследствена обремененост от диабет.Сама изисквах накрая,а по ЗК нямах право, да ми измери нивото на кръвната захар,защото не се чуствах добре.Слава богу не беше нищо сериозно.Раждането мина добре и бебка сега е едно лъчезарно същество.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 006
Аз съм от недоволните от ЗК. Не стига, че по здравната каса ни се полага един гол ..., ами и голяма част от лекарите просто не стават и за фелдшери. След една неуспешна бременност съм предубедена и вече ходя само на частно. Не съм с големи финансови възможности, но не искам да рискувам своето и това на детето здраве.
Много късно открих името на лекарката, която ми следеше първата бременност в черния списък. Може и да има свестни, но аз не попаднах на такава.

# 23
  • Мнения: 9 814
Първо, според мен зависи от лекаря, който следи бременността.
Второ, България е една от малкото страни в Европа, където има толкова прегледи с ехограф през бременността
И трето, който иска повече прегледи /както мен всеки месец/ може спокойно да си плати.

# 24
  • Мнения: 1 558
И аз бях по ЗК, обаче на всяка консултация лекаря ме гледаше и на видеозон.
И мен също без да съм плащала допълнително Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 1 603
Проблемът е в лекаря, който си избрала, не в ЗК.
Ходих на ЖК по ЗК - гледаше ме на ехограф при всяко посещение т.е. веднъж месечно, а в 9 мес. и по-често, пускаше ми всички изследвания, подсещаше ме кога е време за БХС, фетална морфология и ехокардиография, дори ми беше написала на листче координатите на някои от специалистите ФМ /Димитрова, Мазнейкова.../ та да ми е по-лесно.  Прекрасен лекар е тя.

Попадала съм и на некомпетентни тъпанари, неработещи по касата или още по-странно - преглеждайки в държавна болница, прибират такса, просто, защото никой не ги контролира/нпр. в Майчин дом/.
Не всичко зависи от това, дали плащаш или не - важното е, какъв човек ще има отсреща.

Последна редакция: вт, 27 яну 2009, 09:17 от supi4ka

# 26
  • Мнения: 206
Аз също бях по ЗК. но си плащах и допълнително за видеозон в което всъщност нямаше смисъл-гинекологът ми на всеки въпрос отговаряше уклончиво и нищо не обясняваше.Последно в 9 месец пак поисках да ме гледа. защото ми тежеше и не можех да ходя. но той отказа(май не му се занимаваше) и ми каза. че нямам основания за такава паника.И така дойде термина ми. получих болки(няма да обяснявам как мина раждането). но бебето ми се роди с тегло 4350.Мисълта ми е. че и да платиш няма гаранция - зависи и много от съвестта на лекаря.

# 27
  • Мнения: 18
Мили мами,

Съгласна съм,че от лекар до лекар има разлика. Личното ми мнение е, че за нещо толкова сериозно като пълно проследяване на бременност в днешните условия е по-добре човек да се довери на лекарите на частна практика. В действителност се оказва, че 80% от лекарите,които са компетентни и амбицирани да си усъвършенстват знанията са на частна практика ( не че няма некърници сред тях ), независимо от областта в която са специалисти. За изследвания на обща стойност около 150-200 лева, които ЗК поема за цялата бременност не бих рискувала собственото си здраве и това на бъдешето си дете. Разбира се това, че си си проследявала бременността на частно не значи, че всичко ще е ОК, защото има неща пред които медицината все още е безсилна.

# 28
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
И аз бях по ЗК, обаче на всяка консултация лекаря ме гледаше и на видеозон.
Peace.Даже в началото на бремеността ме гледаше на всеки 15 дена

# 29
  • Мнения: 248
Проблемът си е точно в здравната каса.
Регламентирани са 2 ехографа и това, че някои от вас са ги гледали всеки път, без да заплащат, се дължи единствено и само на добрата воля на доктора.
Е, аз не искам да съм зависима от наличието, или липса на такава.
Искам, след като работя здраво, след като здравните ми осигуровки по партидата ми от мен и работодател винаги са били много високи, да имам наистина някакви права.
Проста сметка показва, че здравната каса покрива не повече от стотина лева (2 ехографа и малко изследвания)
Но май много искам  Mr. Green

А мамите дето са внасяли по 6 лева на месец здравни осигуровки, нямат много право да мрънкат. Те са си спестили достатъчно парички за частни доктори Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт