Отговори
# 165
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Имам една позната която живее в италия и там си следи бременноста. Тя ще ражда през юли и вчера ми сподели че са и правили изследване за един вид шарка - АНТИ РОЗАЛИЯ естествено установили в италия че  не е карала такава и са ь имунизарали. На мене този вид шарка нищо не ми говори не съм я чувала въобще а вие ? При някой от вас правилили са изследване за шарки ? На мен не са ми правили а и аз си знам, че като дете съм ги изкарала всичките.

Тази шарка е известна като Розеола или седмата болест, или тридневна треска, но по нашите земи 90% от докторята не са я и чували. Една педиатърка в Бургас дори ми твърдеше, че такова нещо няма и настояваше да давам антибиотик.  Tired По цял свят обаче си е призната за шарка, при това много разпространена - 95% от децата я преболедуват и в много от случаите родителите им дари не разбират, че е шарка. Характерна за нея е много висока температура (когато я кара Симона, имаше 41 градуса) в продължение на 3 дни, след което избива много ситен, почти незабележим обрив. Не е опасна, като изключим температурата. Не знам какво е влиянието й върху бременната и плода обаче.

Изследване за шарки не са ми правили.

# 166
  • Мнения: 2 090
Хайде добър ден и от мен !


Oлче,мерси за комплиментите Blush Hug.

Nanny,радвам се че си добре и са се разминали инжекциите Hug.Отдай се предимно на почивка и дай възможност на свеки и баща ти да те отменят в грижите за малчо,щом са такива мераклии Laughing,имаш нужда Heart Eyes

Brawneye,тези килограми са ми болна тема напоследък,много бързо взеха да скачат(11кг са до момента,като последните 6кг ги ''сложих'' за месец и половина),а като знам още колко време има...Вярно не са кой знае колко,но като вземам за база предната ми бременност(тогава бяха общо +10 за всичките 9 месеца),сега ми се струва че съм вече  261uu,а до края не знам на какво ще заприличам на хипопотамче може би Mr. Green.Утехата и стимула са ми две приятелки,които качиха по почти 30 кг(не че смятам да ги стигам де ),а после възстановиха теглото си и дори станаха по-кльощави отколкото бяха преди да забременеят.И в момента изглеждат перфектно.Стига да не създадат проблем(особено ако са в комбинация с високо кръвно налягане) за майката и бебето,килограмите са последното нещо за което трябва да се тревожим май Wink

На бъдещия батко му се доспа,отивам да чета приказки ...

# 167
  • Мнения: 541
здравейте мами Grinning
desi054224 контракциите най-лесно мога да ти ги опиша като менструални едновременни болки в кръста и корема
днес тук е толкова кофти времето,мрачно и мъгливо,а ми се налага да изляза,поне малка разходка ще си направя.аз и вчера излизах и се надявам да не ми стане много и да не ми се отрази Praynig
чао за сега и целувки Laughing

# 168
  • Мнения: 10
Аз с килограмите съм +9-10 кг, но вече виждам че не са само на корем, а и съм закръглила бедрата  ooooh! Напоследак обаче нямам голям апетит и ям насила че ме е страх бебка да не стои гладна Hug Hug
А в последно време  и аз сънувам някакви странни сънища. Вчера сънувам че съм родила- просто ми подадоха едно сладко бебче и аз го гушкам, а в същото време усещам как в коремчето ми шава беба.И в съня си се чудя как така е възможно да държа бебето в прегръдките си, а то още да ми е в корема  Thinking newsm78 ей такива работи.Вероятно докато съм сънувала беба се е размърдала и аз съм я включила в съня. Heart Eyes

# 169
  • Мнения: 143
Привет, мамета,
И аз съм от многокилограмовите слончета. И аз вече съм почти + 20 кг, но наистина нищо не мога да направя по въпроса!!!! Ям нормално, като наблягам на нискомаслени продукти, 3 дена в седмицата излизам сутинта и се прибирам следобяд, обикалям по магазините, ходя по разходки, когато съм вкъщи си правя и гимнастика, а отделно ходя и да плувам и на водна гимнастика 2, 3 пъти седмично. И въпреки всичко това съм качила тооооолкова много!!!! Надявам се после да ги сваля бързичко... И разчитам на диетата на Дюкан да въдвори ред в моите килограми. Аз преди за забременея свалих 11 кг с режима на Дюкан, но не успях да ги задържа защото се пови бебчо. Предполагам затова толкова бързо се възстановиха.... Важното е че изследванията ми са добре, кръвното е екстра, според изследванията нямам опасност и от гест. диабет (за което се опасявах) и докторката каза да не го мисля толкова! Simple Smile))
На мен ми пускаха изследване за шарките, но това е в Испания. Дали точно тази са ми изследвали не знам, но за всикчо пишеше, че имам антитела и не съм се интересувала повече. Помня само, че бяха 3 вида и имаше данни за минало заболяване и за сегашен период.
За пътуването аз съм твърдо за! Не съм спярла да пътувам от както съм забременяла, вкл и този месец (вече в 7-ми) пътувахме на растояние 400 км. А и това с 30-те км от дома е нелогично! аз живея в голям град и и за да стигна до болницата в която ще раждам или до работата на мъжа ми ( където често ходя да помагам) или дори на гости на една приятелка изминавам по 40 км с колата в едната посока. Все пак 100 км не са много и се минават за час, час и половина по нашите пътища в БГ.  А и ако започнат контракциите все ще успеете да се приберете до Варна докато зачестят. Така си мисля.! Simple Smile))) Дори и в деветия месец си мисля, че не бих могла да се затворя вкъщи. Поне ще гледам да си заредя чантичката с багажчето за болницата в колата. Че знам ли на коя магистрала ще ме хване мерака! Simple Smile))

# 170
  • София
  • Мнения: 243
Виждам мили майчета ,че все пак кокетството не ни напуска ,да не кажа че с увеличава с бремеността. Flutter Joy Joy Joy
Килцата са основната тема в тези странички.
Аз за разлика от предишната ми бременност с която качих 12-14кг до края сега съм качила само 3кг. На последния преглед така показваше кантарчето,но аз съм си малко   261uu по принцип така че нямам нужда от допълнителни кила извън грамажа на бебето,водите и т.н.Е не мога да отрека и че 5 месеца повръщане  си оказаха влияние,но сега наваксвам с яденето с пълна сила. Mr. Green
така че на новия преглед ще съм сигурно поне +5. Laughing
на всички които сте сложили снимки в албумчето за семейство мога да кажа,че сте много хубави.Ще търса и аз някакви по джиджани довечера да кача от компа в нас. photo
Лека вечер на всички,а на майките с болежки,само Ви моля да издържите всички до 36г.с. Praynig и тогава да става каквото ще бебчетата ще са напълно доносени  bouquet

# 171
  • София
  • Мнения: 12 281
  Аз също сънувах тази нощ, а и една друга преди това, че съм родила. Този път дори си я наричах по име, осъзнавах че е родена по-рано но на нея нищо и нямаше и си беше голямо здраво бебе  Simple Smile
  Между другото като родих докато се прибере матката, кореме се движи доста усилено, така че като нищо може да имаш бебе в ръцете и коремчето ти да шава. Мен не ме болеше много, но една майка в стаята с мен се оплакваше че доста я боли от прибирането на матката.

# 172
  • Мнения: 444
Шоки, на тази Розеола наистина високата Т. е коварна. Племенницата ми я кара и направи гърч.
Десси Hug
Olimpias Браво на теб, супер активна си! Аз освен на разходка с малкия, никъде не мърдам.
Багажа и аз си го стегнах, и един списък с неща за добавяне си сложих отгоре му.
Айла, подсети ме, че сме под кривата круша с името на бебчо. Уж има време, пък то не остана. Whistling

# 173
  • Мнения: 521
Здравейте,мадами Simple Smile
Аз днес съм много доволна - до преди малко скитах и това от сутринта.Сигурно утре ще имам мускулна треска Simple Smile .И то не пак по мое желание де.Татко ми отмъкна колата за няколко часа и ме остави на кафе,та после по магазините,разходки...и сега умирам за сън  Laughing .Ей,ама много съм се залежала,ама днешния ден ми се отрази добре  Blush .След малко отиваме да видим и детското обзавеждане,в неделя ще го монтират и ще снимам  Simple Smile
Айла,вие по сред нощите ли ще пътувате?!Да карате бавно,макар че времето е хубаво за сега.

# 174
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 328
Здравейте   майчета Hug
За  килограмите вече съм +13,при   предната бременност качих  18   и сега май пак ще ги   догоня   ,добре съм се представила по празниците.Дано да мога да ги   сваля  после,че с моята височина 1 60 с вдигнати  ръце   направо ще се търкалям. Joy
Иначе  бебчето е добре  ,но още е не се  обърнало  ,ама уж  има време.
За пола  пак не е сигурна, че пъпната връв  пак пречи да види ,то голямо  криене   се крие  ,срамежливичко ще ми е . Embarassed
На  следващия  преглед  на 17  февруари , вече ще ми даде и болничния   и  сякаш  взе да му се вижда малко по -малко   края.


# 175
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 996
Нани, като каза че не остана - аз чак вчера го осъзнах, че съвсем наближи момента вече, поне в моя случай. Док като взе да ми говори за секцио, за тестове за алергии, планиране на дата и т.н., а акушерката ми сметна и датата за излизане в майчинство и ми светна, че всъщност съм на финалната права вече.  Laughing И си мисля, че после сигурно ще ми липсват ритничетата в корема, шантава работа.  Crazy
Тези дни си мисля и че е хубаво да взема да си отделям в една чанта и нещата за родилното.

Аз както казах, че досега не съм усещала бебетата да хълцат и те се скъсаха да хълцат вчера и днес - ту едната, ту другата.  Laughing Може и преди да са го правили, но като не съм обръщала внимание какво е точно това ритмично пулсиране.

За пътуването - като се замисля, за да ида до някой бебешки магазин в Сф или на преглед до Тина Киркова и обратно и ей го на станали 50 км и кусур преход с колата... та ако сте наблизо и има как да се придвижите при нужда, нямате лекарска забрана за пътуване, защо да не идете някъде.  Peace Аз така съм зажадняла за излизане извън Сф, не съм свикнала толкова време да съм прикована на едно място - други зими ходим на планина, на ски, на гости при родителите, не се спираме.

Килограмите ми са около +7 или +8, може и повече да са станали вече, не съм се мерила скоро и честно казано не им обръщам особено внимание предвид притесненията, които си имам с контракциите и другите проблеми.  Rolling Eyes Напухкавяла съм стабилно по дупето и краката, но не си личи особено заради контраста с голямото шкембе. Природата така е заложила нещата, че в тези месеци да качваме по много килограми - трупаме един вид запаси за кърменето после.

Нещо сладурско: http://www.vbox7.com/play:f5f5f0ba

Последна редакция: чт, 29 яну 2009, 17:31 от Жабче

# 176
  • Мнения: 77
Аз момичета съм +7. Предполагам, че вече съм и още повече. В понеделник съм при доки и ще видя колко съм! Като се сетя колко бях слабичка преди и...ми става малко тъжно. Надявам се бързо да си възвърна предишните форми. Ама то това ядене... само за храна си мисля.

Днес цял ден ходя по магазините и си отбелязвам после в кои магазини да ходя! Останах много доволна от Дияна и Ники. Купих си 2 бодита, шапка, ръкавички и лигавниче само за 16.50лв, а толкова давам попринцип за 1 гащиризонче. Ще ги снимам всички неща които съм купила и ще ги кача да ми ги видите. Общо взето, аз тази седмица всеки ден се прибирам с някаква покупка за бебо. Чак мъжа ми ми вика снощи "....абе ти май вече не можеш да се контролираш". Добрече от другата седмица съм в университета и няма да имам време да обикалям тоолкова много. Вече съм решила, че след като свърша с университета и започвам с по-големите покупки. За сега съм само с мънички.

Бих искала да подсетя мамите от София за срещичката ни! Ако някой не е прочел: Събота, 2 часа в Оливс на Графа!


 Hug от мен!




# 177
  • Мнения: 13
Здравейте мили коремчета,
да се запиша и аз относно килограмите аз съм +12 ( като последно за 2 седмици съм качила 2 кг), но това е положението важното е бебка да е добре пък после ще му мислим Laughing
Относно патешката походка много се смях, но аз все още ходя нормално за сега Laughing обаче усещам че малката почва да натежава и може би и аз ще се включа
За контракциите е незнам аз ли нещо не съм наред, моля за извинение, но аз не разбрах точно какво трябва да усетя, Само може би 2-3 пати ми се е втвърдявал корема без болка само като изтръпнал това ли е?
Благодаря ви предварително newsm51

# 178
  • Мнения: 734
Нани, като каза че не остана - аз чак вчера го осъзнах, че съвсем наближи момента вече, поне в моя случай. Док като взе да ми говори за секцио, за тестове за алергии, планиране на дата и т.н., а акушерката ми сметна и датата за излизане в майчинство и ми светна, че всъщност съм на финалната права вече.  Laughing И си мисля, че после сигурно ще ми липсват ритничетата в корема, шантава работа.  Crazy

Наистина съвсем си наближава! И аз периодично се сепвам от мисълта...  Joy А чантичката съм си я поприготвила. Остава ми да добавя единствено помпа за кърма , понеже първо трябва да я стерилизирам, пък още не знам как се ползва тоя стерилизатор... hahaha и още няколко дреболийки, които няма как да приготвя от сега...Чудя се дали да не си купя четка и паста за зъби за случая, че да не си забравя моите като дойде кулминацията... newsm78 Дори зарядните за телефон вече си ги държа във въпросната раница. Като ми потрябват - вадя ги и после обратно вътре. Просто ми се иска като дойде момента да ми е по-спокойно на главата, да не мисля "взех ли това, взех ли онова, ама да не забравя нещо важно..". И вероятно да се отдам единствено на епилиране, ако има нужда.

Жабче, моят хубостник също много хълцука. Даже си мисля, че като продължи така известно време и почва да се нервира  недоволства.  Joy

Хвърлих един поглед на албумчето - всички сте големи красавици с красавци до себе си и малки красавчета . Имаше една мама, дето не се е писала коя е...Все пак е запазила анонимност. Пък emanuela88, направо е превзела интернет пространството!  Joy Много сте сладки!

# 179
  • Мнения: 847
Здравейте и от мен-тези дни нямам много време да пиша,но за това пък старателно ви изчитам  Sunglasses
Вчера бях до болницата и като ми казаха, че след 2 седмици излизам в 45-дневния и ми затрепера под лъжичката  Rolling Eyes
В тази връзка си говорим днес с една колежка и тя ми каза нещо,което и аз бях чувала,но не знам дали почива на нещо,което е научно доказано,а именно-че може да се роди преждевременно в 7мия месец и после чак в 9ия,но че в 8мия не може...или нещо от този сорт  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт