бяла кухня-практична или красива?

  • 59 732
  • 184
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 999
И пред мен е застанала тази дилема - бяла кухня или....? Или и аз не знам какво, определено не искам да е кафява. Сива, черна? Искам да е ненатрапчива, защото помещението е общо за кухня, трапезария и хол. Мебелите извън кухненските шкафове ще са тип "състарени с преобладаващо бяло". Подът ми е тъмно сив, а стените са голи тухли /не четворки, де!/.
За тъмното едно ще кажа - обща мръсотия не личи, обаче се отбелязва всеки пръст! Вкъщи търкам като гламава и пак някой ще си тури отпечатъка минута след като съм лъснала всичко. Обаче пък го чистя лесно - само с влажна микрофибърна кърпа. А, ако към мазното пръстче добавим и малко мръсотийка става веднага сивкаво петно, което едва ли ще се избърше толкова лесно. Ще са нужни и препарати.
А така ми се иска бяла кухня!
Обаче пък в банята шкафовете са МДФ гланц. Ми не се цапат. В смисъл - не им личи, че са изцапани. Мия ги чат-пат, защото така е редно да се прави, а не защото имат мърляв вид. Та защо и кухнята да не е от същия материал? Няма логика шкафовете да стават по-мръсни отколкото в банята.

# 16
  • Мнения: 18 542
Фен съм, моята ще е бял лак  Peace
Гладките повърхности се почистват по-лесно от грапавите, така че ако е бяла трябва да е гладка (лак, мат все едно).
Повечето ПДЧ плоскости са с грапавини по повърхността и задържат повече мръсотия и почистването си иска търкане.

# 17
  • Мнения: 1 305
Аз също харесвам белите кухни, но лично моята сега я поръчах венге с ванилия. Венгето ще са ми долните шкафове. Предполагам, че ако ми е изцяло бяла малката ще ми помага доста да има какво да правя с парцала по вратичките по цял ден

# 18
  • Мнения: 18 542
И пред мен е застанала тази дилема - бяла кухня или....? Или и аз не знам какво, определено не искам да е кафява. Сива, черна? Искам да е ненатрапчива, защото помещението е общо за кухня, трапезария и хол. Мебелите извън кухненските шкафове ще са тип "състарени с преобладаващо бяло". Подът ми е тъмно сив, а стените са голи тухли /не четворки, де!/.
Светло сива или бяла или комбинация ми звучи много приятно, особено ако вкараш и някакъв звят за акцент.

# 19
  • Мнения: 289
Ние направихме нашата бяла, с лаково покритие. Нямам проблем с чистенето, напротив, много лесно се почиства, особено, ако е лакирана. Секцията в хола също е бяла.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Нямам бяла кухня,но мисля че би ми харесала.Коридора ми е бял със светло сиво-харесвам си го.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 172
От много време гледам кухни и честно казано нещо по-добро от бяла кухня не съм видяла. Влюбена съм в белите кухни  Heart Eyes. Това лято ще правим кухнята и мъжът ми се опитва да ме разубеждава, че не е практична. Обаче никой друг цвят не ми се вижда подходящ и тъй като аз ще се вихря в нея единствено, ще бъде бяла. Насочила съм се към МДФ мат. Спалнята ми е от такъв материал и се почиства лесно за разлика от детското легло, което е ПДЧ. Не знам какви плотове като разцветки се предлагат от фирмите за обзавеждане, но мечтая за плот, имитиращ дърво, или в най-добре черен гранит. Последният плот едва ли ще ме огрее  Rolling Eyes.
Пък всяка поддържана кухня, независимо от цвета, е чиста. Важното е ТИ в коя ще се чувстваш добре и коя ще поддържаш с по-голямо желание. Единствено бяло не препоръчвам за под - в сегашната стара кухня плочките са бели, неподдържани и нямат оправяне.

# 22
  • Мнения: 718
Новата ни кухня е изцяло бяла, различни нюанси на бялото- стени, шкафове, плот, под. За почистване на шкафовете няма проблем, гланцирани са и лесно се бършат, но съвет относно пода - не го правете бял. Бял гранитогрес изглежда страхотно, но винаги има нещо за чистене!
А относно белият цвят, тази мания в България вси4ко да е тъмничко, сиво и черно, за да не се цапа, не я разбирам! МНого ни е страх от ярки цветове и бяло Shocked
А и на бяло помещение е много лесно да му добавиш акцентен цвят в случай, че бялото ти омръзне!:-)

# 23
  • Мнения: 187
От много време гледам кухни и честно казано нещо по-добро от бяла кухня не съм видяла. Влюбена съм в белите кухни  Heart Eyes. Това лято ще правим кухнята и мъжът ми се опитва да ме разубеждава, че не е практична. Обаче никой друг цвят не ми се вижда подходящ и тъй като аз ще се вихря в нея единствено, ще бъде бяла. Насочила съм се към МДФ мат. Спалнята ми е от такъв материал и се почиства лесно за разлика от детското легло, което е ПДЧ. Не знам какви плотове като разцветки се предлагат от фирмите за обзавеждане, но мечтая за плот, имитиращ дърво, или в най-добре черен гранит. Последният плот едва ли ще ме огрее  Rolling Eyes.
Пък всяка поддържана кухня, независимо от цвета, е чиста. Важното е ТИ в коя ще се чувстваш добре и коя ще поддържаш с по-голямо желание. Единствено бяло не препоръчвам за под - в сегашната стара кухня плочките са бели, неподдържани и нямат оправяне.
Със сигурност има плотове с дървесни декори. Тази кухня например е бял лак с плот елша.

# 24
  • Мнения: 2 401
Така е, но аз досега в колкото обзаведени в бяло стаи съм влизала, са били просто перфектни и са ми харесвали безкрайно. Който си предпочита тъмни тонове, няма лошо, на мен те ми дейставт не много добре.

И нашето жилище е цялото светло. Цвят има само в мокрите помещения и в текстила в детската.  Мебелите се всички  от избелен дъб, по-лесно се замърсява от кухнята, но не повече отколкото венгето примерно.  Wink

Нито практична ,нито красива.

Ха Ха Ха!

# 25
  • Мнения: 2 926
Абе щом те кефи, прави я бяла!
То всичко така или иначе се цапа, какъвто и цвят да е.
А и какво значение има дали ще личи изцапаното или не...нали и в двата случая трябва да се изчисти?

# 26
  • Мнения: 2 498
За мен бялото си е бяло Peace.....цапа се точно толкова, колкото и другите цветове....моята е от бял лак....

Забравих да ви помоля някой ако има снимки на бели кухни да ми ги прати.Мерси  chef

Заповядай http://valia777.multiply.com/photos/album/21/Apartament#59

# 27
  • Мнения: 2 401
Валя, много ти е готин апартамента. Заинтригува ме обаче покривалото на дивана  Simple Smile.  Къде е правено?
Искам и аз. Трябва да взема накрая мерки за моя диван, който е бял, на разноцветни чертички от флумастри  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 8 999

Все повече ставам фен на бялата кухня. А плотът и гърбът от какво са?

# 29
  • Мнения: 6 039
Имам чисто бяла кухня - бели шкафове, бял работен плот, бял гръб, бели стени на помещението бяла маса за хранене, бели пердета. Кухнята е на 5 години.  От тогава не сме боядисвали стените. Всичко е перфектно, това е единственото помещение в апартамента, към което нямам амбиции за бъдещи промени

Общи условия

Активация на акаунт