Отговори
# 15
  • Мнения: 0
Здравеите, не бях влизала от отдавна. Искам да питам някои знае ли в 12 седмица, колко трябва да е дулго бебето?

# 16
  • Мнения: 4 473
strelche® ако малката име на доц. Николов е Асен, не се колебай - много е точен!
А защо се насочваш към МА - само за следене на бременността ли или и там мислиш да раждаш? / бях останала с впечатление, че имаш лекар в Света София или бившата Тина Киркова/.
Според д-р Марков достатъчна ли е ФМ за да замени евентуална БХС?

Не знам какво е малкото име - цитираха ми само титла и фамилия. Предполагам е същият. Rolling Eyes Кажи нещо повече, ако можеш за него. Blush
От много места съм чувала, че най-добрите педиатри и неонатолози са именно в МД. Всички недоносени бебета ги карат там, където и да се родят в София, а и не само. Освен това, бременността ми се води рискова, като всяка многоплодна и д-р Марков ми препоръча да се насоча към специалистите от МД, с опит при проследяване и израждане на близнаци.
Относно БХС, преди малко даже пуснах и тема в Близнашкия - при многоплодна бременност няма смисъл от това изследване, не разбрах точно защо, но явно резултатите не могат да бъдат критерий.

Биа`, нямам представа, не съм гледала час, но не беше малко.

# 17
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
Здравейте,аз днес бях на преглед и си видях мъничето.Пораснало е с 30мм.за 20 дни.Сега е 52мм.,а аз съм в 11г.с. и 6 дни.Нормално ли се развива?Докторката каза,че всичко е наред,само дето бебо беше заспало,че не можахме да го видим как мърда.На 11.02. ще правя изследвания.И аз си купих вече дрехи за бременни,че другите вече не ми стават.

Последна редакция: ср, 28 яну 2009, 13:40 от tina1801

# 18
  • Мнения: 9 973
вчера бях на преглед-бебето отговаря на 11 гс и е 4.26 см.,има всичко
днес пуснах кръв и урина,а лаптопа ми днес се сдоби с нова виста

# 19
  • Мнения: 367
strelche®  Hugтова е прекрасно- две бебенца! Почивай повече, храни се, радвай се и вярвай в сбъдването на мечтите.

# 20
  • Мнения: 224

Относно изследванията аз вече правих кръв,урина цитонамазка.Аз съм ги правила по ЗК.А направлението е номер 3 по програма "Майчино здравеопазване",тя лекарката ти би трябвало да знае. Hug[/i][/b]
Биа аз съм още на направление 1, защото моят гинеколог така предпочита и ме гледа 4 пъти в месеца с това направление, но не е ли номер 9  newsm78за "майчиното здравеопазване"- сещам се защото много бягахме с моята колежка, че JP - то й беше объркал направлението първия път.

# 21
  • Мнения: 3 010
Момичета днес пове4ето сте посетили док, браво за хубавите новини, все такива да се 4уват и аз тия дни ще намина да видя как вървят нещата. Оплаквам се от болки  в таза, някой има ли подобни?

# 22
  • Мнения: 1
Привет и от мен - една щастлива бременна от варна, очакваща втората си рожба на 13-ти август! Новорегистрирана съм в сайта и все не ми оставаше време да напиша някой ред..до днес. вчера ходих на лекар и слава богу, бебока е добре- махаше с ръчички и крачета от екрана Simple Smile)

# 23
  • Мнения: 195
Привет!

И понеже само тук не съм писала за дилемата ми - ако някой има отзиви за д-р Дяволов или доц. Николов от МД София, моля да сподели! Това, пак по препоръка на д-р Марков.

strelche, за д-р Дяволов съм чувала много добри отзиви, до колкото си спомям е специалист по проблемно забременяване и рискови бремености, а и наскоро една позната роди при него и е доволна. Не знам дали води ЖК, понеже го няма в този списък http://www.maichindom.com/agkab.phtml

А аз днес съм много щастлива от ФМ, видях си бебчо, всичко му си е наред и даже се видя нещо като пишле Simple Smile за сега се очертава и ние да си имаме един малък мъж stork-boy Доц. Томова е много мила, всичко ми обясняваше докато правеше измерванията, даже му броихме пръстчетата на ръцете, а то през цялото време се мяташе и не беше лесно Simple Smile

Моля да ме включите с 4 показал се принц  stork-boy за 14 август   bouquet

# 24
  • Мнения: 9 973
Моля да ме включите с 4 показал се принц  stork-boy за 14 август   bouquet
а аз дано се похваля другата сряда с мома  Joy Hug

пп:с тая розова лентичка... Crazy

Последна редакция: ср, 28 яну 2009, 12:47 от `Деси`

# 25
  • Мнения: 3 372
Здравейте Hug
Не съм се вясвала от няколко дни, защото си бях вкъщи, а компютъра ми е на ремонт Peace
При мен нищо ново няма, чакам си прегледа на 10.02 и това е Mr. Green
Буболече, мерси за темата Hug

Последна редакция: ср, 28 яну 2009, 10:26 от Ice Queen

# 26
  • Мнения: 60
Добро утро.....Геринела споко зелената енергия може само да помага  Hug не да вреди  Naughty.......аз също бях на лекар вчера продължават ми болничния.....само че както казах имам много проблеми заради това с домашните и....вече нямам нерви  ooooh!.Започват да ме отказват #Cussing out #Cussing out #Cussing out newsm45

# 27
  • Мнения: 1 804
Здравейте на всички и благодаря за топлото посрещане!
Видях, че веднага сте ме включили в списъка - много мило ми стана! Hug

Радвам се много на хубавите новини, които чувате на прегледите - дано винаги да е така!

Аз имам за сега само направления за кръв и урина - още не съм отишла да ги пусна.

Nevnev- с какво имаш проблеми - с това, че си в болнични ли!?

# 28
  • Мнения: 1 054
Здравейте Hug
...
Буболече, мерси за темата Hug

Няма проблем! Без тема няма да останем никога  Wink
Много те обичкам!  Hug

Деси, разгледах го тоя гестационен календар... интересен е Simple Smile Аз мислех, че на линка има нещо друго то ти си пействала Simple Smile Ама веднага го наместих и е супер интересен  Peace

# 29
  • Мнения: 3 372
Колко килограма трябва да качите през бременността?
 
 Много жени се безпокоят от въпроса колко килограма е нормално да се качат по времне на бременността и има ли някаква установена норма.

Първо. Не трябва да ядете като за двама. Бременността не трябва да се използва като предлог за преяждане. Към обичайната си храна трябва да добавите за детето само около 300 ккалории (и то като се има предвид, че теглото ви преди бременността е било нормално). Например, тези 300 ккал миже да се постигнат от чаша кисело мляко (110 ккал), 50 грама картофи (120 ккал) и 50 гр. хляб (70 ккал).

Второ. Препоръчваните килограми «за качване» са 10-16 кг – за жени с нормално тегло преди бременността. За жените с тегло под нормата препоръчваните килограми «в повече» са 13-18 кг., а за бъдещите майки с наднормено тегло - средно 6 кг. За всеки индивидуален случай трябва да се консултирате с вашия лекар.

Трето. Къде се дяват тези допълнителни килограми, които качвате по време на бременността:

3.8 кг. - средното тегло на бебето
3.2 кг. – допълнителен запас хранителни вещества.
1.8 кг. – допълнително количество кръв
1.8 кг. - допълнително количество лимфа
0.9 кг. - околоплодна течност
0.9 кг. - увеличение на обема на гърдите
0.9 кг. – увеличение на матката.
0.6 кг. - плацента.

И недостигът, и излишъкът на тегло по време на бременността еднакво зле влияят на вас и вашето дете.
Недостигът на тегло на бременната може да доведе до раждането на дете с ниска телесна маса (по-малко от 2,5 кг), което понякога води до смърт или възникване на физически или физиологични проблеми у детето.

Когато бременната качи прекалено много килограми, става й тежко, има проблеми с гърба, болки в краката, лесно се уморява и може да развие варикозно разширение на вените. Излишното тегло може да предизвика хипертония или диабет.

Излишното тегло се отразява и на детето – то бързо качва тегло и към момента на раждането телесната му маса е около 4,5 кг. Това на свой ред затруднява самият процес на раждането – става само с цезарово сечение. Освен това се наблюдава взаимовръзка между излишното тегло на бебето и излишното тегло на възрастния. Тоест, ако детето е било с наднормено тегло при раждането, то е висока вероятността този проблем да възникне и когато стане възрастен.

Четвърто. Ето как трябва да протече качването на килограмите на бременната жена (при условиче, че е с нормално тегло преди бременността). През първите 3 месеца жената качва 0.9 – 1.8 кг., после, в течение на следващите 6 месеца всеки месец по 1.5 – 1.8 кг.

И така. Това колко килограма трябва да качите, зависи от вашия ръст и специфичната телесна маса (индеь на теглото) преди бременността. Ето как се изчислява. Например, ако сте висока 1.72 м, повдигате ръста на квадрат (1.72 * 1.72) = 2.9584, след това разделяте теглото си на получената стойност. Например, ако тежите 65.5, то 65.5/ 2.9584 = 22.22 – това е специфичната телесна маса или индекса на теглото ви.

Прекалено нисък индекс (< 19)
Трябва да качите 13-18 кг.

Нормален индекс (19- 25)
Трябва да качите - 12-16 кг.

Висок индекс (26-29.99)
Трябва да качите - 7-12 кг.

Прекалено висок индекс (30 и повече)
Трябва да качите не повече от 7 кг.

Заключение. Трябва да разглеждате цифрите в тази статия като ориентировъчни. Консултирайте се с вашия лекар.

Общи условия

Активация на акаунт