За или против детската ясла?

  • 10 453
  • 264
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 826
По принцип съм "за"  яслата.
Ако зависеше от мен бих пуснала детето си на ясла, но нещата, които ме спират са големия наплив на деца за яслите и второто нещо, кето ме притеснява са болестите, но и на 3 години да я пусна пак ще боледува, ако съдя по сина си  Whistling.

# 16
  • Мнения: 297
Аз съм ЗА детската ясла. Аз имах варианти когато ме извикаха на работа преди втората годинка на дъщеря ми, но със съпруга ми предпочетохме яслата. Много по-добре е детето да ходи на ясла, да е сред други деца на същата възраст, отколкото по цял ден да стои при баба и дядо, дето са с две поколения по-големи /по-стари/ и ще възпитават детето по съвсем различен начин. Имайте предвид, че в яслата, сред други деца, детето се научава да бъде по-самостоятелно, а и ако знаете колко много неща е научила дъщеря ми -песнички, стихотворения, опитва се да рисува. Това ще може ли да постигне ако се затвори вкъщи, при това отглеждана от възрастен човек? Така, че това за преди и след 3 гдини въобще не е причина, оправдание или както искате го наречете. И каква е тази граница - 3 години, а какво ще кажете за 2 г. 8 месеца, или 3 години и 2 месеца???!!!

# 17
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Яслите хич не ми се нравят и доколкото зависи от мен и ако не бъдем притисната от обстоятелствата сина ми няма да ходи поне докато не стане на 2 годинки.
Най-добре в къщи при мама и тати! Но ако варианта е детето да бъде гледано от баба и дядо - определено ми се струва по-добре да е на ясла.

Последна редакция: вт, 27 яну 2009, 15:07 от Lady Frost

# 18
  • София
  • Мнения: 1 603
Няма еднозначен отговор на този въпрос.
Всяко семейство обаче, може да прецени, кое е най-добро за него.
Ако ми виси ипотека или съм изтрещяла от седенето вкъщи, не съм полезна за детето си пушейки на пейката с другите майки по цял ден. Не ме нападайте, но понякога повече време отделят на децата си, майки, които ходят на работа, а не тези, които са по цял ден с тях. Ако имаш баби,  на които да разчиташ е едно, ако не - съвсем друго. Може и да си "за" яслата, но като няма места....

# 19
  • Мнения: 77
Здравейте, аз съм мама на малчуган на година и половина, някои от връстниците му вече посещават детска ясла. Първо да кажа че аз съм твърдо "ЗА" детската ясла, според мен там детето придобива и социален и физически имунитет, забавлява се и като на игра се развива по-бързо сред връстници като взаимства вече изградени навици у тях. Освен това средата в яслата е подобна на тази в ДГ и училище след време....това че сме любящи към децата си и си ги гледаме най-добре/ в което съм убедена/ ще им даде ли онази самостоятелност и независимост, която се изгражда постепенно и в повечето случаи професионално в такива институции. Зная че на есен ако ни приемат и на мен ще ми е трудно да се отделя от малкото си съкровище, но не е ли жестоко да "осъкатяваме" децата си социално за да предпазим себе си от раздялата. Разбира се че това е мое лично мнение, просто споделям не го налагам никому.

# 20
  • Мнения: 8 999
Записах сина си на ясла, въпреки че по това време не работех и имах възможност да го гледам. Той тръгна на навършени 2 г. Моите съображения бяха: по същото време сестра му тръгна на детска градина и се страхувах, че мога да предизвикам конфликт между децата, ако едното си остане вкъщи. Конфликтът би могъл да е двустранен - сестра му да ревнува, че той е при мен, докато тя е на детска, а и той щеше да се сърди, че кака му е при децата, а той вкъщи. Малко е объркано, но и двамата тръгнаха с огромно желание и се чувстваха щастливи. От друга страна на мен няма кой да ми помага, три години не съм мръднала никъде без децата. Не можех да свърша една работа като хората, дори на фризьор почти не бях ходила. Имах нужда от свободно време. Взимах и двамата рано следобяд /веднага след сън/ и прекарвахме заедно часовете между 4 и 9 вечерта, когато те си лягаха обикновено.
Куриозът е, че дъщеря ми все още завижда на брат си, че е ходил на ясла, а тя - не.
С една дума - аз съм ЗА яслата.

# 21
  • Мнения: 1 586
Синът ми ходи на ясла вече близо 6 месеца,определено му харесва там,ходи с удоволствие,познава всички деца,знае им имената,има приятели... Flutter FlutterНаучи много песнички,рисува и започна да говори много нови думи.
Аз съм За яслата въпреки,че имах големи резерви и притеснения в началото,чувствахъ се зле,че няма да съм с него но се радвам че му харесва и се развива.Боледува,това е факт.дори сега е болен но се надявам,че с времето ще укрепне и ще си изгради имунитет.

# 22
  • Мнения: 6 713
Първо - ако нямаш избор - няма за или против. Цяла Европа имат майчинство около 6-7 месеца след раждането, какво си мислите , че майките имат избор и се чудят за или против яслата??? Whistling

Второ - аз съм "ЗА", виждам положителните страни. Бебка я гледаха бабите от 6 до 8 месечна възраст - ами беше едно вечно изнервено бебе, даваха й храна, която не е за възрастта й и т.н.
Сега на яслата - общува с други бебета, а тя обожава това, много е щастлива, вече е по-самостоятелна и това се забелязва вкъщи.
От двете неща - баби или ясли, избирам яслата на 100 процента. Да не говорим, че има майки, които само гледат да сложат детето пред телевизора или да ходят по кафета, горките деца, по-добре е да ходят на ясла май? newsm78


Чакам сега да ме изядат разярени майки! Laughing Laughing Laughing

# 23
  • Мнения: 2 960
. Зная че на есен ако ни приемат и на мен ще ми е трудно да се отделя от малкото си съкровище, но не е ли жестоко да "осъкатяваме" децата си социално за да предпазим себе си от раздялата. Разбира се че това е мое лично мнение, просто споделям не го налагам никому.
е това ми звучи твърде крайно...не може така да се обобщава ..чак пък ..осАкатяване ooooh!

# 24
  • Мнения: 683
Провокира ме един спор от вчера,та затова реших да ви попитам за мнението ви.Благодаря на включилите се предварително Hug.

Твърдо ЗА, но все пак има неща, които не приемам - че например дори да плаче, детето трябва да стои, за да свиква и пр. глупости. Моят син ходи на ясли от както стана на година и 3-4 месеца, но първо само за по 1 час и така много дълго време, после постепенно увеличавах времето, въпреки протестите на лелките. До 2г. и половина го водех само преди обед за по 2-3 часа. Да спи там съм го оставяла точно 4 пъти. Сега го водя до обед, на обед си го взимам, защото не спи и пречи на другите деца и когато ми се наложи го водя и следобед от 15 до към 18ч. и съм много доволна. Адаптира се съвсем безболезнено и сега зимните месеци съм много доволна, че има къде да го заведа да се набеснее и да поиграе с други деца, все пак контролът е много по-добър, отколкото в детски център, поне когато ми се наложи мога спокойно да го оставя за няколко часа в яслите, защото не мога да кажа същото за детските центрове.  Но си го храня вкъщи и той не яде храната там, досега не се е разболявал сериозно, освен хрема и още в началото изкара варицела, но пък в много лек вариант - с 3-4 пъпки само и сега поне съм спокойна, че има имунитет към варицелата.  Peace

# 25
  • Мнения: 77
Мерси за поправката, не съм имала намерение да обобщавам, а само споделих мнението си по въпроса.

# 26
  • Мнения: 37
Ясно е ,че няма по-хубаво нещо от грижите на майката. Ако трябва да се върна на работа съм "за" с четири ръце стига детето да не се травмира.
И двете ни баби са свободни но нездраво грижовни  ooooh! Панадол при всяко кихане, прекалено топли дрехи , 100 % внимание и никаква дисциплина , префърцунен маниер и смятат ,че е добре детето да си стои в къщи, за да не научи някоя лоша дума  Shocked

# 27
  • Мнения: 439
Относно моето дете и наблюденията ми върху местните детски ясли, категорично съм против, освен ако в даден момент обстоятелствата не го наложат като неизбежно.
Peace

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Чак против не съм,но ако има възможност да не ходи ще е по-добре за детето/за моето/.Моята дъщеря ходи 4м без желание и я спрях,понеже имах вариант за гледане от бабата.Друг е въпросът,че тя и сега не иска на детска и пак бабата я гледа.

# 29
  • Мнения: 1 372
Относно моето дете и наблюденията ми върху местните детски ясли, категорично съм против, освен ако в даден момент обстоятелствата не го наложат като неизбежно.
Peace
Много точно казано!

Общи условия

Активация на акаунт