С каква сума живее домакинството ви месечно?

  • 65 571
  • 1 217
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 4 300
Ами след като на стълбището ни без никакво отопление е почти 17 грд, а у дома цял ден е 21, според теб колко пада температурата нощем?
Естествено, че си изключвам парното навсякъде през нощта. За сега спим в една стая ( имаме едно дете на 1.7години), но така или иначе и в две да бяхме все същото. Цяла зима спим с по една олекотена завивка. Детето има олекотена и поларено одеало, слагам му ту едното , ту другото, но през половината нощ кажи речи е отвит, защото явно му е топло. Отдолу е по пижамка. Аз спя по тениска. Не ставам да гледам термометъра, но нито се будя от студ, нито като стана сутрин ми е студено.

# 556
  • София
  • Мнения: 971
Шайн,
аз съм щастлива от живота си и не правя компромиси с храната, с температурата вкъщи и със здравето си. Това, че знам кое е важно за мeн и откъде да пазарувам не значи че купувам буклуци. Вкъщи е 23 градуса, кренвирш не съм виждала от мнооого време - купувам си месо и филе

Ако на някои хора им става по-добре да мислят че други хора купуват боклуци или стоят на студено, за да оправдаят факта че техните сметки и разходи са по-ниски - добре. Нямам нищо против - нека си мислят - имат право да си мислят каквото искат и да са си прави за себе си.

Мислех, че тук сме се събрали да споделяме идеи по оптимизиране на бюджета.

Този уикенд може да си запазя касовата бележка и да покажа какво се купува у нас и какво е менюто - пък другата седмица може и да покажа касовата бележка от ресторанта с евтиния и вкусен обяд, който не съществувал в центъра на софия.

А ако хвърляш покупките си познай кой от нас 1. умее да подбира продуктите, които купува и 2. е хвърлил на вятъра едни пари

И после се чудиш защо не ти се връзват сметките?
Пак казвам за не знам кой път - това че харчим различно няма нищо общо нито с качеството на живот, което купуваме за парите си. Но това, как се отнасяме към другите и към живота различен от нашия (пък макар и в един форум) е показателно.

Последна редакция: пт, 13 фев 2009, 20:29 от Finty

# 557
  • Мнения: 4 668
Не става въпрос за обиди.За мен не е нормално зимата да се гледат деца на 17* или да обяснявате колко е топло без никакво отопление.
Не е нормално - 17 градуса си е откровен студ  Confused

# 558
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
аз специално нагласям температурата нощем на 17,5 градуса.

считай, че на сутринта ще съм с пневмония  Tired Станах ужасТно зиморничава  Blush Срам ме е.
В момента климатиците са нагласени на по 23-24гр., което ще рече, че по-ниско долу е към 21-2.
На студ не търпя.  Stop
За хапването отговаря 1/2-рата. Там компромиси не се допускат, както и ден без месо (казвам месо, не кайма, кренвирши или подобни колбаси). За алкохола - тоже.  Blush

# 559
  • Мнения: 5 710
Ми това не е нормално Simple Smile))))
шегувам се

# 560
  • Бургас
  • Мнения: 1 411
Какви 17 градуса бе хора?? Няма такъв филм при нас, климатиците от есента са включени на 23 и не се спират изобщо. През деня се качва температурата в стаите на 24, че ако е по-топло и на повече, а в студовете са падали на разсъмване на 19. Когато е топло и навън, имаше скоро такива дни климатиците си се скатават и не включват изобщо. Аз не мога да стоя на студено, нито пък детето бих оставила така. Гледала съм го винаги на 22 градуса - минимум. Може да сме зиморничави за някой, но така ни е конфортно и сме свикнали. Това е.

# 561
  • Мнения: 6 604
Темата малко се изроди. Май първоначалната идея беше да споделим колко харчим и за какво ,а не да коментираме другите. Хора-обидно е чак. И за мен 17 градуса е студено,но знам ,че има хора ,за които си е напълно нормална темп. Някой каза ,че прием на 500-600 кал на ден било нормално. Е-на мен не ми стигат. Мисля ,че са твърде малко. Но изглежда някои могат да издържат и на това.
Пък изказването-аз ,интелектуалката-боклуци не ям -е още по-обидно.
Относно отоплението-имам приятелка в София,която почти не ползва парното си. Наистина е много топло в тях.
Така ,че нека да споделяме без да се коментираме иронично и подигравателно.
Това,което не е нормално за мен е съвсем нормално за някой друг и обратното.
Подтикната от темата и аз ще започна да си водя сметки.

# 562
  • Мнения: 3 445
След като уточнихме кой колко печели, колко яде и откъде пазарува, нека обсъдим и кой на колко градуса спи  Laughing Laughing Laughing
все си мисля, че, ако отидеш веднъж седмично/ месечно в Метро ( примерно) и си напазаруваш, ще излезе по-евтино, в смисъл, че като влизаш всеки ден в магазина да пазаруваш и се изкушаваш за сума ти ненужни неща.
още нещо щях да пиша, но забравих  Embarassed

# 563
  • Мнения: 2 382
След 10 години прекарани на такива "здравословни " температури, сега давам постоянно маса пари за лекарства, така че за мен това си е студ и е опасно, а не полезно за здравето.
Finty, сметките ми излизат прекрасно и като купя нещо, което не става за ядене предпочитам да го хвърля и повече да не пазарувам от съответното място, отколкото да го изям, само защото съм дала пари за него.

# 564
  • София
  • Мнения: 16 144
Защо да не е възможно 250 лв режийни на апартамент? Този месец платих - ток 35 лв+15 студ. вода+125 парно и топла вода. Парното работи във всички стаи, топломера е на 4 от както го пуснаха края на октомври. Навсякъде е около 22 град. Добре ни е с дъщеря ми, но скъпия се мръщи, че му е горещо нощем. Просто е свикнал да спи на по-хладно, но търпи заради мене.
Един харесва по-хладно, друг горещо. За храната - всеки си има предпочинатия. Двамата без месо не сядат на масата, аз предпочитам хляб и зеленчуци. Вкусове резлични.
И наистина съм виждала ресторанти с обедно меню 4.80 лв. в центъра. Не съм го опитвала  дали е по вкуса ми и не знам.

# 565
  • Мнения: 2 382
За един апартамент около 200 лв мисля, че е напълно нормално за режийни.
Спорът възникна, защото тази сума се коментираше като достатъчна за два апартамента.

# 566
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
За един апартамент около 200 лв мисля, че е напълно нормално за режийни.
Спорът възникна, защото тази сума се коментираше като достатъчна за два апартамента.
Това за кое  newsm78

# 567
  • Мнения: 19 339
Наскоро една позната учителка ми сподели, че спестява всеки месец около 200лв от заплатата си Shocked Живее с майка си, която е пенсионерка. Живеели с около 400лв на месец.

# 568
  • Мнения: 5 178
Ами тренира жената за годините когато ще е в пенсия
,.. колко мислите е пенсията на учител, преподавал 37 год .. сега ги окръглиха точно на  200 лв  #Cussing out
Проблема при пенсиите е, че нямаме индивидуални сметки, а всичко влиза в обща каса и всеки си граби..  ooooh!

# 569
  • някъде
  • Мнения: 979
17* за мен също е непоносима температура.През деня климатиците са на 23-24*,през нощта на 20*.

Общи условия

Активация на акаунт