БЪДЕЩИ ЮНСКИ МАМИ 2009! ТЕМА №25

  • 10 479
  • 293
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 69
Момичета, много ви благодаря за идеите за колички!  newsm51  Kissing Heart Има страхотни предложения, само пари да има човек! Simple Smile
Запис и от мен в новата тема!
Франческа, мерси за темичката!!!

Целувкии и до след малко, че  ще си скайпя с мама сега

Последна редакция: вт, 27 яну 2009, 20:33 от KaterinkaM

# 16
# 17
  • Мнения: 168
Здравейте и от мен.
Denisss Честит Рожден Ден    bouquet ,желая ти много здраве ,щастие ,лека бременност и едно здраво бебче !
Summ_g ,радвам се че и вашата мома най - накрая се е показала.
Fate,честито и на теб за хубавата новина, между другото какво стана с изпита, аз ли не разбрах ?
Относно количките,все още се оглеждаме и нищо не съм си харесала, но  има време.
За килограмите да кажа ,че са вече доста +12 Embarassed.И не знам защо но последните два кг.  ми тежат особено много  Laughing.
Някой беше питал за 3D или 4Д във Варна, аз лично съм доволна от доц.Балев  - апарата му е 3D.
Миналата седмица ходих на преглед,бебчето си расте и все още си е момиченце  Grinning.Имам малко контракции и затова ми изписаха магнерич, хемоглобина ми също е много нисък и вземам желязо.Февруари мисля да си взема  болничен ,че март ще имам държавен изпит и ще ми е трудно да ходя на работа и да уча.
Пожелавам лека вечер на всички. Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 291
Много благодаря за таблицата най-отпред в темата в която се вижда в коя седмица-кой месец се пада  Hug

# 19
  • София
  • Мнения: 2 658
Уникат, ако става въпрос за модела Астро (и моята е такава), то аз съм виждала точно тази, която е на снимката и е много хубаво бежова, други цветове не виждам в сайта, но все пак трябва да се види и новата колекция. Иначе аз съм супер доволна от тази количка и е по-стабилна и вози по-меко от Чико. Когато си я купувахме, също се чудихме между тези две колички, но самите продавачи ни препоръчаха Астрото и не съм съжалила и за момент. Peace

# 20
  • Мнения: 255
marieta79, и аз ходих при Балев, но не разбрах какъв е ехографа. Ти видя ли си бебенцето? Аз моето не го видях, само снимки и то на отделни части на бебо, но изглеждат като на обикновен ехограф  newsm78

# 21
  • Мнения: 168
Ехографа е 3D,аз също не го видях бебчето ,но таткото го видя.Не се виждало кой знае колко хубаво,но важното е че Балев си е специалист и той знае какво да гледа.Ако искаш да се вижда добре,трябва да отидеш на 4D.Аз мисля към 7 месец да отида на такъв,но със сигурност няма да е при Давидков.

# 22
  • Мнения: 753
Фантазия, за помпите бях казала, че според мен е напразно избързването с купуване - аз взех една тип "Спринцовка" по съвет на акушерките - добра като за отпушване на канали, защото се усеща какво се прави с нея и е ефективна. После бях решила, ако ми се наложи, да пратя бързо таткото за точния модел на великия Авент - извинете ме, но тя тази помпа стана като Марков Simple Smile - нито нея, нито него съм възвеличавала Simple Smile
Но, да, масово майките ползваха тази именно. На някои така и не им се наложи. Моето бебе например беше страхотна помпа и голям лакомник Simple Smile Цедила съм се, разбира се за облекчаване и съм ползвала подплънки за кърмачки и мисля, че без някаква помпа у дома не бива да се остава - при пренапрежение и др. случаи. Имаше и майки, които доста умело изцеждаха на ръка, напипвайки местата с "балончета кърма". Аз някога успявах, но не съм разчитала на това.
Пък и ако посетиш макар и за малко кърмаческия, ще се натъкнеш на две най-често срещани изказвания : "в началото бебето е най-добрата помпа" и "трябва бебето да суче, за да подава сигнал от колко кърма има нужда и тя да се образува"  Peace

Радвам се за всички, научили добри новини от прегледите си!

На лекции на 9 месеца не ми се ходи. Може би има още какво да науча, но аз си мисля, че все едно ще чета втори път една книга Simple Smile / преди четох много книги за бременност и раждане/.

За второто бременеене мисля, че по-малко го мисли човек и някак неусетно минава покрай грижите за другото детенце Simple Smile , което е добре, защото не натоварвам бъдещото бебе с тревожни мисли колкото първото.

И аз като somebody, ще се радвам на снимки /като повечето жени/, че имам да чертая и наистина не мога да смогна Simple Smile
Лека вечер и нощ!

Аз за колички не мисля, но пък за легло - да Simple Smile

Сега съм пред дилемата дали да купя различно легло, което харесах или същото като на голямото - не знам как ще реагира ?! А той все още си спи в неговото и май може да се ползва. Не ми се иска и да излезе, че второто  бебе му "отнема" леглото като се появи... /а така мислех да направя в началото - на него истинско голямо с демонтируема преграда по проект/ Той си го "ремонтира" с инструменти, вдига си сам решетката, мести си го насам натам и т.н. Пак ще е дървена кошарка - повече ги харесвам - по като мебел са ми.

Последна редакция: вт, 27 яну 2009, 22:12 от ayas

# 23
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Хайде цоп и аз в новата чудесна тема Crazy! Благодар на авторката за което  bouquet

Върнах се и аз от ФМ при онзи доктор, който често споменаваме напоследък Mr. Green. Дребното Муцунище е добре, по 5 броя пръсти на краката и ръцете, 2 броя очи, един брой пишка и т.н. Каза ми, че имам "калпава шийка" и трябвало да бъда със серклаж, за който вече е късно и рисковано Whistling. Започвам с Магнерот засега, а до края не ми се мисли какви коктейли от хапове ще са ooooh!. Нещо ми се поспече го***то, ама к'во да се прави...

Мляски по тумбаците и весела вечер Hug!

# 24
  • Мнения: 32
За второто бременеене мисля, че по-малко го мисли човек и някак неусетно минава покрай грижите за другото детенце Simple Smile , което е добре, защото не натоварвам бъдещото бебе с тревожни мисли колкото първото
И как успя да го постигнеш това newsm78,аз нещо не успявам.Постоянно мисля и все едни странни и натоварващи мисли,определено с първата бременност го карах ден за ден,нямах никакви притеснения.Може би защото бях студентка и постоянно бях заета с нещо друго,последно бях на изпит 1 седмица преди да родя,а сега само на работа и с детето,което вече е супер самостоятелно и май имам повече време за размисли и страсти Crazy

Аз за колички не мисля, но пък за легло - да Simple Smile

Сега съм пред дилемата дали да купя различно легло, което харесах или същото като на голямото - не знам как ще реагира ?! А той все още си спи в неговото и май може да се ползва. Не ми се иска и да излезе, че второто  бебе му "отнема" леглото като се появи... /а така мислех да направя в началото - на него истинско голямо с демонтируема преграда по проект/ Той си го "ремонтира" с инструменти, вдига си сам решетката, мести си го насам натам и т.н. Пак ще е дървена кошарка - повече ги харесвам - по като мебел са ми.
И мен ме мъчат такива мисли.Нашата спалня е толкова малка,че абсурд да вкараме второ легло,съпругът ми е твърдо против баткото да спи на втори етаж,щял да пада според него от там.Според сина ми бебето щяло да спи в кошарата,а той с мен и баща му на спалнята,но такъв филм определено няма да има.По наши планове той си отива в детската,не че ми е ясно как това ще стане ей така ooooh!,може би мъжа ми в началото ще е с него там,но определено си мисля,че това ще е един от критичните ни моменти.Притеснявам се да не си каже вече си имат бебе и ме захвърлиха в другата стая ooooh!,определено деликатен момент.
А да ви питам мили дами сърбят ли ви коремчетата и гърдите.Аз уж се мажа,но определено доста ме сърби всичко,даже и зърната,с първата бременност такова нещо нямаше,но какво ли да сравнявам нищо не ми е както първия път Crazy

# 25
  • София
  • Мнения: 215
Здравейте мили мами ,имам голяма черна точка,че от много време не съм писала а само минавам да прочитам какво обсъждате.
Много се радвам,че всички сте добре и повечето бебчета вече са разкрити. Май се очертава и ние да сме в мъжкия отбор отново,макарче тайничко се надявах този път да връзвам панделки.
Гъделичкова е писала за пица "Трол"(за което и благодаря),но ако някой има друго предложение в района може да сподели и ще го проучим Simple Smile.Аз с този сменен режим на работа(дневни ,нощни) имам доста свободно време,така че няма проблеми а и ходенето ми е полезно.
Франческа ,ще те помоля да ме запишеш и мен на първа страничка - казвам се Ирина , години 29(все още Simple Smile),рождена дата 03.05.1979г.,зодия инатлив Телец.
Много ще се радвам да ви видя всичките! Лека вечер от мен и приятни сънища..аз тази нощ ще поработя Wink.

# 26
  • Мнения: 143
Запис и от мен в новата тема  Peace  bouquet

# 27
  • Мнения: 9
Франческа благодаря за темата,табличката е страхотна.
и аз да се разпиша в новата тема...  лека вечер и нощ на всички

# 28
  • Мнения: 753
Desniko, може би става, защото гледам у дома сама дечко и като остане време проектирам от нас - но ми трябва да се съсредоточа много, малко съжалявам, че не си мисля много често за бебчето докато работя -  с първото на работа все за него мислех Simple Smile
Но пък ставам двойно по-щастлива като си помисля, че ще се появи...

А въпросът с детската стая стои и при нас. Определено нашите две спални са големички по 16-ина квадрата, но сега детската е само място за игра, а исках да я превърна в "истинска" детска - и за спане Simple Smile Още не съм го измислила, но ще карам по чувство.
Моя близка приятелка има дечица с 1г8мес разлика. В началото спяха в една спалня - големият между тях, а беба с долепена кошарка или и тя до майка си - бозаела е легнала. То той и баткото е бозаел тогава още. Та, едно голямо щастливо семейство. Не знам само кога са имали нежности с таткото и дали въобще в това легло нощем. По-късно момченцето го премести в друга стая безболезнено.
Дано и при нас се получи.

Тогава, Фантазия, вземи си някоя, която прецениш - може би по-мощна. Така или иначе няма как да я изпробваш Simple Smile, преди да закърмиш.
Хубава вечер ти желая.

# 29
  • Мнения: 255
ayas, идеята ми за помпата, освен ако няма проблем с каналите, е че ще има кърма и таткото да храни мъничето ако се налага.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт