Машина за хляб - 14 част

  • 65 838
  • 741
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 321
Пекох на сресна коричка, на 1 -ва програма и за тези,които не знаят в Аляска с 1 перка. Следващият път,ще пека на светла кора. Допълвам само,че можех да сплета по стегнато ,защото плетеницата ми се деформира до края на печенето и,почти изчезна. Приех цвятята и поздравленията Laughing Laughingот семейството,още се дивят на успехите ми. Още не смея да започна да опявам на съпруга си,защото негова е вината ,че не мога да пратя снимка!!!! Mr. GreenТолкова съм доволна и горда,че обичайните нападки ,май ще му се разминат.А така исках да ти се похваля Маме ,защото знам ,че ще бъда оценена високо.

# 121
  • Мнения: 141
Браво бе момичета.
Чушчице, само дето се притеснява толкова.Това тесто дето го отдели превантивна мярка ли беше или машината ти е по-малка?
Ма4о, нещо не мога да ти видя снимките.Пак ще опитам.
Поздравлиния и за двете.

п.п. Видях ги.

# 122
  • Мнения: 321
Да машината ми е по малка и не исках да рискувам. Оказа се ,че съм постъпила правилно.

# 123
  • Мнения: 321
Благодаря ти МА4О.Поздрасления и на теб-супер ти е творението. Заради тази кора,която според мен винаги ще бъде проблем и аз ще се ориентирам към печене във фурната. Там обаче не знам как се прави с голям козунак,който няма как до втаса върху парното/както направих,днес със бебето от 100 гр./Ще питам,до там да стигнем Laughing

# 124
  • Мнения: 11 607
Чушциче, гордея се с теб!!!!!Браво! Поздравления! Heart Eyes

# 125
  • Мнения: 141
Ма4о, кажи къде и колко ти втасва козунака след сплитането.Изглежда чуден.Мен честно да си кажа не ми се занимава с това във фурната, ама като гледам коричката как се запича, може и да пробвам и аз да пека там.

# 126
  • Мнения: 141
Чушциче, гордея се с теб!!!!!Браво! Поздравления! Heart Eyes

Маме, не можахме да хапнем тая салатка май  Laughing

# 127
  • Мнения: 321
ОБИЧАМ ВИ

# 128
  • Мнения: 141
Чушчице в описанието пишеш, че почва да втасва на 45- та минута.До тогава само месеше ли това чудо?

# 129
  • Мнения: 321
Не ,кети. 10 мин след началото спря и така си стоеше до звуковия сигнал. мисля си ,че може това да е1- втаснане и тогава и при мен  да има 3 втасвания. така почива ,не знам 20 мин.?Следва сигнал за добавки,20 мин. втасване,кпатко объркване и сплитане.

# 130
  • Мнения: X
Кети, козунакът втасва във фурната при включен вентилатор на 50 градуса и леко отворена вратичка. Може би двайсетина минути и после извадих, намазах набързо и поръсих със захар и пак на вентилатор на 180 градуса и така, докато не извадих напълно суха клечка. Уточнявам само, че се наложи да го покрия с фолио, за да не прегори отгоре. Да ви кажа не ми се вижда по-трудно по този начин, така или иначе ги вадим, за да ги сплитаме.
Докато го оплитах, включих фурната да се загрява и всичко стана по план!
Благодаря за отзивите!

# 131
  • Мнения: 321
Кети и странното с кората е ,че в задната част на машината е най изпечена, малко по-слабо в страни и най-слабо отпред. Може това да е само в моята машина. Но тази кора е неестетична,инак вкусна,като козуначен сухар ,да речем. Абе не е приятна.

# 132
  • Мнения: 321
Ма40, сега започвам с идиотските си въпроси, но така се издигнах до тези ми днешни висоти.Значи, втасвате си на 50 гр. на вентилатор,ясно,но докато мажеш фурната не е могла да се загрее достатъчно и да достигне 180 гр. Не му ли стана нещо? Ааа или при обдухване не беше необх. да се чака загряване, май имаше нещо такова.иначе ти извади от машината след сплитането нали newsm78

# 133
  • Мнения: X
Чушчице, сплетох след второто втасване в машината, през това време фурната се загряваше на 50 градуса. После, след като втаса достатъчно, я усилих на 180. Просто процесът на втасване си продължава до достигане на необходимата температура. Винаги така процедирам и с питите си и провал не съм имала. Този начин на печен се използва и когато нямаш достатъчно време за втасване. Дано съм ти била полезна с обясненията си!

# 134
  • Мнения: 321
О много. Ясно ми стана,така и предположих. Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт