Цитомегал вирусна мононуклеоза!

  • 17 978
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • В приказките.........Пловдив
  • Мнения: 115
Nora13 защо е нужно да ходиш до София за да направиш изследванията?Ако искаш ми пиши после като получиш нови резултати и затова дали има ефект лечението. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 606
Ариел, аз така и ще трябва да правя контролни резултата след 10 дни и ще го съчетая.

Просто ще отида в София  до Центъра по паризотология катедра "Вирусология"- чух много мнения, че там са най-точните резултати н цула България.

# 17
  • Мнения: 1 568
Нас ще ни пратят към София до месец може би!

# 18
  • Мнения: 606
На лечение или на изследване??????

Нас ще ни пратят към София до месец може би!

# 19
  • Мнения: 478
nora13
добре си спомням преди време като питаше за незарастващата рана на крака дали не е "червен вятър".
Много ме разочароваш, какви са тези глупости на които си се хванала..билки за 150 лв. и дискутиране на лабораторен резултат от билкар или аматьор!!! Пълен абсурд..имуноглобулин не се сваля с билки ами се разгражда бавно във времето от слезка и други органи и не е необходимо да се въздейства по какъвто и да е начин за разграждането му.

Резултата за Цитомегало Вирус IgG е антиген за СТАРА ИНФЕКЦИЯ ти е положителен, означава че някога си преболедувала..кога си преболедувала дали преди 6 месеца или преди 24 месеца не може "ЖОРО" нито друг да определи без допълнителни изследвания.
 Всеки организъм проивежда различни количества имуноглобулини и различно бавно ги разгражда. Единственото което може да послужи за проследяване на давността или развитие на такава вирусна херпесна инфекция е ДА СЕ СЛЕДЯТ АНТИГЕНИТЕ ЕДНОВРЕМЕННО И ЗА IgM(антиген за млада инфекция) и IgG(антиген за стара инфекция). При положение че нямаш CMV IgM антиген едновременно замерен с CMV IgG, не може да се говори за АКТИВНА ИНФЕКЦИЯ.
първичната инфекция трае до 50 дни и приключва за повечето хора завинаги, при някои вируса може да се капсулира и да направи отново инфекция някой ден при спадане на имунитет(спин, токсоплазмоза, сифилис...автоимунно или др).
Самата цитомегаловирусна инфекция CMV и другите херпесни вируси като EBV Ебщайн Бар Вирус (Инфекциозна мононуклеоза) въздействата на имунната с-ма като я сриват, а понякога може да доведе до мутация в онко посока, което е много рядко и основно рискови са примерно африканците(Бъркитов лимфом).

Това което те интересува сега е. Хубаво е че си минала този Цитомегало вирус, защото като забременееш и хванеш някой грип ще си спокойна че няма за първи път да ти попада такава инфекция. По същия начин превантивно си провери антигените и за ЕBV  Ебщайн Бар вирус - Инфекциозна Мононуклоза, ако си откиеш че някога си прекарала и мононуклеозата..то още повече може да си спокойна.
От традиционната медицина: След прекарани херпесни инфекциии, ако се смята че има нужда от имуностимулаторно лечение, то такова на избор е ISOPRONOSINE ИЗОПРИНОЗИН !!!! А НЕ НЕИЗВЕСТНИ БИЛКИ!!!
Моля те не се излагай като отидеш в НЦЗПБ(национален център по заразни и паразитни болести) във вирусологията на бул. Столетов 44, не се излагай с такива изявления че "бат ЖОРО" ти е обещал да ти свали имуноглобулина от 486 до 15 за две седмици!!!
Имуноглобулина ти пречи само ДА КРЪВОДАРЯВАШ до 2 години!!! Ако дариш кръв без да предупредиш за прекараното заболяване, може да бъде опасно само при пряка употреба на кръвта, ако се обработи ..тези антитела ще се филтрират и няма да навредят на болните получатели.
Иначе хубаво те е насочил "бат ЖОРО" да се изследваш, ама и във вирусологията ще ти обяснят че излседването е само с информативна стойност..
От декември някоя си чужда компания вече има разрешение за ваксина с/у цитомегаловирус, кога ли ще се прави в БГ мен лично ме вълнува, защото аз съм изкарала само Ебщайн Бар вируса а цитомегалото не съм. Цитомегалото при някои момичета ако се появи за първи път по време на бременност може да направи аборт или малформации или др. много са лоши херпесните вируси за бременност само когато не са били боледувани преди. Ако са били боледувани преди то те не са рискови за бременността дори и дас е яви като повторна инфекция
Като разбереш дали си преболедувала преди и Ебщаин Бар вируса, ако не си го преболедувала, ПИТАЙ В НЦЗПБ ДАЛИ ПРЕДЛАГАТ ВАКСИНА!!!
Във форумите може да откриеш няколко абортирали момичета от CMV, ти си късметлийка че си го минала и имаш вече имунитет.

# 20
  • Мнения: 478
иначе антигените за херпесните инфекции CMV IgM , CMV IgG и EBV IgM , EBV IgG се предлагат в цялата страна в почто всички частни и общински лаборатории!!! Ако нямате друг повод за ходене в София няма смисъл да се бие път, в Пловдив има минимум 20 лаборатории които ги правят, за съжаление тези антигени не се поемат от касата...макар че както ви убедих преди малко е редно да са задължителна информация преди бременност. Варират по окло 18 лв за антиген, има разновидности в тестовете според метода ..за които не мога да разкажа

# 21
  • Мнения: 606
n, поклон пред теб за инфото, което си ми дала.
Наистина така си го написала, че нещата ми се изясниха. Все пак аз съм икономист, не съм лекар или медицинско лице и за мен това е ново нещо.

Благодаря ти още веднъж   bouquet

Не ми стана ясно, как ги намираш тези високи стойностти на Имуноглобулин /G/???

И какво е действието всъщност на ИЗОПРИНОЗИН? Сваля ли стойносттите или не??
Извини ме, ако въпроса ми е зададен непрофесионално?

# 22
  • В приказките.........Пловдив
  • Мнения: 115
Аз от началото на темата си пиша ли пиша че IgG-то не показва дали вируса е активен ама кой ли ме слуша Sad Да си кажа чесно и мен така щяха да ме прецакат и да ме лекуват за не активен вирус а аз бях положителна както за Цитомегаловируса така и за Инфекциозната мононуклеоза, но не бяха активни.Nora13 са започнали да я лекуват за 150 лв а мен искаха да ме лекуват за 2000евро ама както й да е.Затова всяко нещо трябва да се разучи преди да се нахвърляш като удавник за сламка.Тези стойности на IgG-то се свалят много бавно във времето.А Изопринозина е за имунната система и се пие по схема.Чувала съм добри отзиви за него.Така че много внимавайте къде и за какво си давате парите и дали изобщо ще има някакъв ефект, защото има хора които само това и чакат и се възползват от доверчивостта и наивността на хората  bouquet Наистина Nora13 няма смисъл да ходиш до София това не са чак толкова сложни изследвания .Аз също съм от Пловдив и ги бях правила моите в Писанец.Радвам се че  n  се включи да разясни по-професионално.

Последна редакция: пт, 13 фев 2009, 09:55 от Ариел

# 23
  • Мнения: 478
nora13 
споко Wink
  CMV IgG антигена не се сваля с никакви средства..и не е и необходимо..по естествен начин се разграждат имуноглобулините в организма от далак и др. органи, като различните хора различно количество произвеждат и разграждат.
Изопринозин-а е хим. препарат лекарство за вирусни инфекции или понижен имунитет..еди кои си клетки Т или B или NK клетките ги увеличава, защото примерно действието на херпесните вируси е точно да променят нещо в имунните популации..принципно затова се и подозират тези вируси понякога за онко рискови..но е много рядко да се докаже, сега не ни интересува като цяло колко пакостливи са.
Сега ни интересува да си видиш чернодробни ензими (алат, асат и гама) и бъбречните (урея и креатинин) в случай че инфекцията е била преди по малко от 6 месеца, защото тези вируси при някои хора леко обременяват черен дроб или бъбреци. При мен например не се влошиха ензимите, а на други хора на които им се влошат им назначават определн хранителен режим щадящ черен дроб или бъбреци и не пият АБ и не спортуват няколко месеца..само ако се докаже скорошно боледуване и обременяване на въпросните органи.

Не мога нито аз - проста художничка, нито лекарите доценти да преценят според количеството ти CMV IgG антиген "468 /+/, при норма 15" кога е била инфекцията и дали е много този антиген..не е много.
 На мен и на моя роднина като открих мойта EBV Инфекциозна Момнонуклеоза 3 месеца след разболяването я открих, та нашите резултати за EBV IgG антиген бяха резултат  65-70 при реф. с-т 20-40 сива зона и над 40 положително, така че различните хора с различна имунна с-ма различни количества, ние 6 месеца поддържахме и двете високи лимфоцити моноцити и гранулоцити..просто като близначки, но мойта с-ма се е сринала повече, тя пи АБ на 20ти ден след вируса и явно предотврати нашествието на Стрептококите, докато аз им паднах жертва..като артрит ме удариха. Убедена съм че всички у дома я минаха мононуклеозата но по-слабо до почти безсимптомно, после не искаха да се тестват, и всички имаха тотална умора и видимо понижен имунитет и повишен нервен дискомфорт, но кво да правиш..няма място за отпуски..бачкаш и никой не те пита. Ако имах навременна диагноза щях да взема изопринозина.

# 24
  • Мнения: 606
n ,  благодаря ти!   bouquet
А къде се изследват тези чернодробни ензими (алат, асат и гама) и бъбречните (урея и креатинин). мога ли на свободни начала да си ги изследвам.

# 25
  • Мнения: 478
nora13
какво става с тебн. Извини ме че не съм поглеждала дълго темата.
Цитат
тези чернодробни ензими (алат, асат и гама) и бъбречните (урея и креатинин)
се предлагат и свободно във всички лаборатории за Биохимия..т.е. като лаб писанец и т.н вси лаборатории ги правят.
По принцип като пред бременност по подразбиране си правила спин и сифилис - отрицателни, ами ТОКСОПЛАЗМОЗА тествала ли си.
Погледни си все пак EBV IgG както по горе ставаше дума по същата причина - информация преди бременност.
Иначе до опити за бременност трябва да те пусне имунолог щом се появяват разни проблеми(незарастващата рана есента и температура тогава споменаваше 37...) или дори само за да си по-спокойна.
Малцина хора си правят труда да разберат че са минали херпесни инфекции като CMV и EBV, но само имунолог е редно да има право да ти даде ЗЕЛЕН СВЕТОФАР, вярно че бабите ни не са знаели като са боледували и кога е препоръчително или не да се пробват да забременеят, така че споко.. сега сме с едно по-напред - знанието
Wink

# 26
  • Мнения: 478
nora13
нали приключи с харчовете по билките на "ЖОРО", насочи си вниманието към имунолог, а не към нетрадиционна неоправдано скъпа медицина! по добре да похарчиш за имунолог и изследвания и изопринозин, за билки винаги има място но сега приоритет ти е традиционната медицина. А какви прекрасни билки са мащерка..мента..жълт кантарион...т.н. и са достъпни, чесън, кисело мляко, морска риба ..все препоръчителни храни за имунни състояния

# 27
  • Мнения: 606
Днес си видях изследванията Ig G- от 486 на 466 /след 10 дни/. Ig M e /-/ 0.49

# 28
  • Мнения: 144
Момичета искам да ви попитам и аз някои неща. Забременях януари месец. В 8 г.с ми казаха че плода е спрял да се развива и се нагала аборт. Сега месец и половина след аборта ми  назначиха изследвания за цитомегаловирус хламидии и хормони. Цитомегаловируса IgG ми излезна 2,4 положителен. а IgM отрицателен. никога не са ми излизали херпеси нито съм боледувала през бременността. Лекарката казва че това е причината за аборта. Изписа ми лечение с ИЗОПРИНОЗИН Ацик Полижинакс и Фарматекс. Като ви чета мненията излиза че в момента вируса не е активен но лекарката казва че хроничен и че е активен. Наистина ли това е причината за аборта? Много съм объркана.

# 29
  • В приказките.........Пловдив
  • Мнения: 115
Изследванията за Цитомегаловирус и за хламидии не трябва ли да са две различни изследванията.Защото лично аз не съм чувала за Цитомегаловирус хламидии, като едно общо изследване.Лично на мен 2-3 специалисти от различни области ми казаха че IgG показва стара инфекция.Може би по скоро хламидиите са причина за аборта, защото една моя близка също направи аборт, но спонтанен и после и откриха хламидии и и казаха, че е от тях.Ако има по компетентни моля да споделят ако някъде бъркам.Нещата, които пиша са от личен опит.

Общи условия

Активация на акаунт