Какво да направя за да не сънувам?

  • 14 789
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 651
Като си лягам късно, не сънувам.
А иначе сънувам с такъв кеф, че си мисля, че ще съм много прецакана, ако спра Simple Smile.
И аз като Tess в големи филми се вкарвам насън и много ме е яд ако се събудя без време Simple Smile.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 252
Шани, удари тогава глътка светена вода, прекръсти се и кажи Отче наш преди сън! Peace

Аз съм превърженик на чашата с винце пред ТВ-то и не мога да догледам новините в 22:00 часа. Много хубаво спя и то без сънища. Mr. Green

# 17
  • Мнения: 112
пък аз ако не сънувам, все едно не съм се наспала.

# 18
  • Мнения: 6 039
тази тема сякаш аз съм я пуснала Tired
сънувам непрекъснато, помня сънищата си.
влизам и излизам от филми
много е натоварващо. Предната нощ сънувах такива глупости и кошмари, че чак се чудя как ми ги ражда тъпата глава.
Дори за 15 минути да дремна следобед, пак сънувам...
Понякога сънувам много красиви сънища, но като се събудя, пак ме е яд, че не е било истина. Sick
Случва се в съня си да скърцам със зъби, което според мъжа ми е ужасно. Това е, когато съм свръх натоварена.

п.п.
сега като ви чета съветите, явно проблемът е в алкохола - не близвам hahaha

# 19
  • космополитно
  • Мнения: 941
Моля ви, ако някой знае какво да направя за да спра да сънувам да пише. Просто е ужасно, имам чувството,че сънувам по цяла нощ....
Ще ти дам професионлен отговор и съвет: Не спирай да сънуваш! И не се плаши от сънуването!
 Както казва Фройд : "сънят е царския път към несъзнаваното!" и е начин психиката да се разтоварва от несъзнавани импулси, които й създават неясно вътрешно напрежение. Сънуването е индикатор, че психичните защити  не са прекаленно мобилизирани (което е по-доброто за индивида , отколкото "циментирали го" защитни механизми).
За психологията и психотерапията по-неблагоприятния "симптом" е невъзможността да се сънува...

Приеми сънищата си като една игра на психиката- понякога помнейки сънищата си можеш да разгадаеш в тях интересни послания, а ако нищо не помниш (имаше изследвания, съгласно които помним много малък % от сънищата си) приеми, че умората и/или изтощението, които усещаш са поради тази игра, но всъщност през сънищата психиката ти се е разтоварила, което пък е благоприятно за теб! newsm10

# 20
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Всъщност сънуваме около 5-7 минути преди събуждане, но после изглежда по-дълга историята, не знам какго прави мозъка  Laughing ...
Ако сънуваш повече значи съня не преминава през достатъчно дълга фаза "дълбок сън", а стои продължително в така наречената РЕМ фаза, с която би трябвало да започва и да завършва същинския дълбок, възстановителен сън. Отиди на специалист, дотогава се опитай да си изградиш вечерен ритуал, който да те подготвя за съня - вана с лавандула, масаж, книга, медитация, игра с децата, чаша топло мляко+малко овесени ядки или гранола, малко парче сирене, тоест въглехидрати с малко протеин. Тези комбинации са богати на  триптофан - от него тялото произвежда мелатонин и серотонин - успокояващи мозъка. Избягвай обаче големи количества белтъчини - отделя се тирозин - мозъчен стимулатор.
Мелатонин се продава и на таблетки, вземаше се мисля 1-2 часа преди лягане.
Същия ефект ще имат и физически натоварвания през деня, вече са споменали по-горе.

# 21
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
На мен пък това ми е основно удоволствие, от което не искам да се лишавам, сънувам постоянно и то все едни заплетени истории като филми, със страшни интриги вътре. Почти винаги сънувам напълно непознати хора и места, странни градове, че съм на други планети и т.н. Обаче това не ми пречи да се наспивам, даже понякога съжалявам, като ме събуди алармата и не успея да си довърша съня. Големи фантасмагории стават насън, никога почти не сънувам нищо от реалния свят, затова са ми толкова любими сънищата, не знам...
И аз съм така, сънувам всяка вечер и всевъзможни неща.Та чак понякога се чудя как ги е родило съзнанието ми  newsm78 и винаги се субуждам бодра след 8 часов сън.Препоръчвам ти същото.

# 22
  • Мнения: 6 301
Вечеряй по-рано!  Забелязала съм, че ако се наплюскам преди лягане винаги сънувам, в повечето случаи кошмари. Twisted Evil

# 23
  • Мнения: 1 289
Аз пък ако сънувам нещо интересно и се пробудя случайно, осъзнавам, че го сънувам, но си казвам - абе я да заспивам по-бързо, че да си продължа съня и да видя продължението Mr. Green
Иначе понякога сънувам някакви кошмари - гонят ме с ножове и т.н. ама все не могат да ме хванат Whistling

Но да спреш да сънуваш, не знам как ще стане. Човек сънува неща и разни интерпретации на тях, които се въртят из съзнанието му (независимо дали са му приятни или не, независимо колко внимание им е отделил съзнателно). Може да си видял нещо за миг и да не те е заинтригувало през деня и да го забравиш, но пък да го сънуваш после цяла нощ.
Според мене пък човек сънува, когато е дълбоко заспал. Защото прочетох назад, че съветвате за чаша вино и т.н. Имам чувството, че при мене поне е така. Въпреки, че съм гледала документални филми, в които се казва, че дълбокия сън трае около 5 минути или нещо подобно и че по време на него точно нищо не се сънува...  newsm78

# 24
  • Мнения: 1 447
И аз съм от тези които много сънуват.Случвало ми се е да сънувам ,да се събудя и след това като заспа да си продължа съня.
Всичко е хубаво,ако сънят ми е бил хубав,но ако е кошмар тогава лошо.

# 25
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Шани, удари тогава глътка светена вода, прекръсти се и кажи Отче наш преди сън! Peace

изпробвано. НЕ помага.


Мелатонин се продава и на таблетки, вземаше се мисля 1-2 часа преди лягане.

Изпих 2 опаковки. Така и не заспах... НЕ помага.



сори, не ме влече алкохолът. Какво да правя... Да се насилвам ли?

# 26
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Шани, удари тогава глътка светена вода, прекръсти се и кажи Отче наш преди сън! Peace

Светена вода НЕ се пие..

# 27
  • Мнения: 1 447
Шани, удари тогава глътка светена вода, прекръсти се и кажи Отче наш преди сън! Peace

Светена вода НЕ се пие..
И аз не съм чувала да се пие,доколкото знам се пръска с нея и се мие.

# 28
  • Мнения: 6 461
Шани, удари тогава глътка светена вода, прекръсти се и кажи Отче наш преди сън! Peace

изпробвано. НЕ помага.


Мелатонин се продава и на таблетки, вземаше се мисля 1-2 часа преди лягане.

Изпих 2 опаковки. Така и не заспах... НЕ помага.



сори, не ме влече алкохолът. Какво да правя... Да се насилвам ли?

Шани ...таЗ мисЪл ми се изплъзна от клавиатурата Laughing

Аз сънувам много рядко ...мразя да сънувам, защото повечето ми сънища  са показателни и по някога това ме плаши.
Ами и аз тъЙ правя ...звъня по телефона и това е.

# 29
  • Мнения: 2 556
Моите сънища не са показателни, толкова са отвеяни и аут от действителността - близки хора сънувам веднъж на 5 години, вечно непознати и странни ситуации...

Общи условия

Активация на акаунт