Каква трябва да е перфектната свекърва - специално за потребителката "Тайна"

  • 9 380
  • 146
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 379
И аз да си кажа мнението:
1. В никакъв случай "мъртва", както пише в цитата. Загубила съм родителите си и знам какво значи загубата на родител.
2. В никакъв случай на 500км-аз съм израстнала в семейство, където бабите и дядовците постоянно бяха около нас /на празници и не само/ и знам колко им се радвахме.
3. По възможност да бъде възпитана - в буквалния смисъл на думата, а не да обижда по най-просташкия начин и да изпада в истерии.
4. Да осъзнае, че синът й е порастнал и това е жената, която е избрал, независимо дали тя я одобрява или не , защото все пак той ще живее с нея, а не майка му и да се опита ако може да не разделя младите, които явно се обичат.
5. Да осъзнае, че е крайно време да спре да купува дрехи и бельо на сина си, за да е облечен "като хората".
6. Да осъзнае че в дома на сина си и снаха си тя е на гости и не й е работа да прережда и рови по шкафовете, когато си мисли че не я виждат.
7. Да осъзнае, че върви към старостта и тази млада жена, която сега плюе и обижда може да се окаже същата , която ще трябва да се грижи за нея на старини и тогава да си спомни за поговорката "Каквото си постелеш на това ще легнеш".

Пак стана дълго. Мога да пиша още много пожелания, но моята свеки със сигурност няма да ги разбере.

# 16
  • Мнения: 1 367
Не знам дали съм тактична, но одобрявам всичко на което е научила сина.

Явно си свекърва-мечта. Няма какво да те притеснява Simple Smile.


А бе, я питай снаха й. И мен ме вълнуваше този въпрос, но разбрах, че угодия няма.
Права сте,Мадам Х,угодия няма.Но все си мисля,че това не е правило,а зависи от хората.
По темата-не е нужно много.Да разбере,че синът й вече не е момчето на мама,а зрял човек със собствено мнение и способност да се грижи за семейство.Въпреки предходното,да не забравя,че макар и пораснал,синът й все още е нейна кръв и да не го зарязва,без да се интересува от него.Да се опита да уважава чуждото мнение.Дори да не харесва снаха си,да уважава избора на сина си.Засега е това.

# 17
  • Мнения: 2 448
Да обича сина си и да е готова да гледа внуци като помощ на децата си.

# 18
  • Мнения: 12 666
Но все си мисля,че това не е правило,а зависи от хората.
По темата-не е нужно много.Да разбере,че синът й вече не е момчето на мама,а зрял човек със собствено мнение и способност да се грижи за семейство.Въпреки предходното,да не забравя,че макар и пораснал,синът й все още е нейна кръв и да не го зарязва,без да се интересува от него.Да се опита да уважава чуждото мнение.Дори да не харесва снаха си,да уважава избора на сина си.Засега е това.

И аз на това се надявам. Моля се да попадна на човек, който ще разбере моите грешки. С болднатото съм напълно съгласна. Но сигурно ще допусна грешки, без да искам.

# 19
  • Мнения: 1 559
На 500км, без телефон.

Също така трябва да ходи на работа.
Трябва постоянно да е заета с нещо. Денонощно.
...ако трябва и на две работи да ходи, че да няма време за нищо.
(А трябва и да разполага с достатъчно средста за младите, все пак
....доставките- по пощенски записи.)
Годишният си отпуск трябва да прекарва с внуците си.
(но не да ги посещава в къщи, а да ги заведе някъде на ваканция)
...ще допълвам Peace

Леле,и ако ти станеш един ден свекърва,ще го изпълняваш ли newsm78 Laughing

# 20
  • Мнения: 1 367
Мадам Х,едно е да допуснеш неволна грешка,а съвсем друго-умишлено да се опитваш да всяваш конфликт в семейството и да злословиш срещу жената,която синът ти обича.Всеки интелигентен човек би простил неволна грешка,моментна несъобразителност или липса на такт.Но другото не се прощава.

# 21
  • Мнения: 1 559
не й е работа да прережда и рови по шкафовете, когато си мисли че не я виждат.

само си преставям картинкаta Joy Joy Joy...едно бабе,ослушващо се и оглеждащо се Joy бърника из ношните шкафчета и подрежда семейните играчки по големина,размер и цвят  Laughing hahaha Joy

# 22
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
Да не забравя, че и тя е снаха и да се сеща с какво я е дразнила нейната свекърва.
Ама като чета, май повечето снахи се нервят само от факта, че насреща им стои свекърва.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 064
Съобразяваща се с личния ни живот и пространство.
Тактична, когато иска да даде съвет или изкаже мнение.
Нищо повече.

Това са и моите изисквания и свекърва ми абсолютно ги покрива. Нямам забележки. Освен това помага винаги, когато имаме нужда, а откакто почина майка ми - двойно. Да е жива и здрава  bouquet

# 24
  • Мнения: 53
Да не говори, без да съм й дала разрешение  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 379
не й е работа да прережда и рови по шкафовете, когато си мисли че не я виждат.

само си преставям картинкаta Joy Joy Joy...едно бабе,ослушващо се и оглеждащо се Joy бърника из ношните шкафчета и подрежда семейните играчки по големина,размер и цвят  Laughing hahaha Joy
ще стане още по смешно като си представиш не бабе,а жена все още недостигнала 50-те години, 1,80м на височина и около 95кг...., която уж случайно , търсейки нещо и се озовала къде? в шкафа с бельото в спалнята например...  newsm78
 

# 26
  • Мнения: 1 045
Незнам каква трябва да е свекървата,защото все пак зависи от снахата.За това изискванията и към двете са:тактичност,да са готови да дават без да изискват/не говоря за пари/,отстъпчивост.
Към свекървата:да дава съвети когато са поискани,да не споменава изразът"Аз съм правила нещата еди как си",да я приеме като дъщеря ,а не като жена на синът й,да предлага помощ без да се натрапва.
Към снахата:свекървата е майка,мисли си най-доброто,а прави лоши неща.
Мисля си че ако се спазват тези препоръки и свекървите влизат в крак с времето всичко ще е наред. Hug

# 27
  • Мнения: 1 559
много гадно наистина.Някой да ти рови из нещата Sick.....кастриш ли я ,ако е засечеш? #Cussing out

# 28
  • гр.София
  • Мнения: 380
Такава, каквато е майка ми-не си позволява да ме критикува, не дава непоискани съвети, не оспорва взетите от нас решения, не прави нетактични изказвания,когато може-идва и гледа бебето, като се съобразява с моите "правила". Така, както съм го написала изглежда все едно горката женица гък не може да каже  Simple Smile-не е така, просто това е естественото й поведение.

# 29
  • Мнения: 1 749
Интелигентна ,спокойна жена с развито чувство за справедливост.Липса на егоцентричност.
Има ли ги тези неща една "свекърва" всичко си идва по мястото.Такава жена никога няма да бърка по чужди шкафове,да нарежда и заповядва,да лъже ,да се опитва да всява конфликт и разделение в семейството на собственото си дете.

Общи условия

Активация на акаунт