ЯНУАРИ не остана, скоро всяка тук ще бъде мама!

  • 10 193
  • 185
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 641
Арвен, честит ти мъж! Да ти е жив и здрав!

Алекс,Сиса, айде мили малко остана, не се шашкайте скоро ще излязат и вашите съкровища, те си знаят най-добре кога.

Кали, Зозима, добре завърнали се!

Mamma, благодаря за подфорума

Някой беше писал, че Еспумизана и Инфакола са с еднакъв състав – да така е проверих активната им съставака е 40мг семитикон на 1 мл. Явно няма смисъл да се харчат пари и да се поръчва от чужбина Инфакола. Следващия път ще взема Еспумизан

Моят мъж днес е рожденник – почерпете се за негово здраве



Вчера успях да спретна една домашна торта, сега го чакам да се прибере за да го изненадам

Нашият хубавец не ни остави да спим нощес – страшен рев. Не можеше да се изака – пъне се милия, ама го виждам, че явно не знае кои мускули да напъне. Накрая му дадох малко кърма от шише и свърши работата моментално и заспа.  Сега пък се наяде и реве с пълно гърло, не ще да яде повече, и като го гушна млъква и почва да примлясква и да се унася. Нещо ми се струва, че ми се глезондри.

sreburna, мерси за съвета
Smiling_Sisi, мерси за телефона на докторите!

Хубав ден от мен!

Последна редакция: пт, 30 яну 2009, 14:39 от Espa

# 121
  • Мнения: 873
Здравейте и от нас  Hug
Момичета кои седмици беше този ускорен растеж на бебчовците  newsm78

# 122
  • Мнения: 1
Здравейте сладурки, отдавна не съм писала, но изобщо не ми остава време. От както съм родила /09.12.2008/ до сега, това е първата тема която изчитам, та да споделя и аз опит  Simple Smile
Относно кърменето - понеже малкия се роди много малък имахме проблем с закърмването, но в последствие се научи да сучи много хубаво, сега дори шише не иска. Успях да съхраня във фризера доста кърма, за черни дни  Wink Преди десетина дни кърмата ми нещо се изгуби, може би от недоспиване, МНОГО е важно спането, спете колкото можете повече !!! Пробвах да дам от замръзената кърма, но както бърборанче пише тя е с друг вкус и има и някакъв различен мирис, малкия изобщо не я яде, няколко пъти го пробвам и голямо плюене или повръщане пада. Някъде четох, че е нормално да е промемена кърмата и това не пречи на бебчовците да я ядат, но явно на моя сладур не му понася. Имам десетина контейнерчета по около 200 мл кърма и сега се чудя какво да я правя, сърце не ми дава да я хвърля  Sad
Когато имам излишна кърма поливам цветят с нея или дървото пред блока, какво да се прави, съвестно ми е да е хвърля!
Отоносно акането - ние също имахме проблем, не беше акал 3 дни. За бебета навършили 6 седмици било нормално да акат по веднъж от 1 до 3 дни, колко и странно да ни звучи. Педиатърката ме посъветва да му правя редовно масажче на коремчето, да не го свиквам да му помагам с термометър, а ако се съмнявам за запек, което при кърмено бебе не се случва, след няколко дни може да му се дава дуфалак, както е указано на листовката му.

# 123
  • Мнения: 429
eligeorgieva, би ли споделила  малко по-подробно как се справихте с проблема с захранването? И аз и Сиси имаме подобен пробле, нашите бебчета са мънички и трудно сучат, пробваме какво ли не...при мен специално резултатът е променлив! Петя не иска да яде от шише, обича да суче, но се засища с много малки количества и наддава недостатъчно (според таблиците и педиатърката ни).

# 124
  • Мнения: 645
Здравейте мами Hug
Аврен честит ти мъж!
Алекс и Сисе  fingerscrossedпо скоро да гушкате бебоците Heart Eyes
Еспа да ти е жив и здрав мъжо и много да помага за малкия
За коликите му давам сутрин и вечер Саб,а го храня с Фризолак и до сега нямам проблем с акането е разреди се малко което е нормално вече за неговата възраст,давам му по съвет на педито по 1-2 лъжички сок от морков или ябълка много му харесват Laughingкато е лакомник Mr. Green
Момичета как ще хвърляте  кърма Crossing Arms давайте насам Mr. Green

# 125
  • Мнения: 656
Бебка, баш сега ви е времето  smile3521 - 3 и 6 седмици, 3 и 6 месеца. Много е важно да държиш бебчето на гърдите колкото иска, защото то така си подготвя по-голямото количество мляко, което ще му е необходимо през следващите дни и седмици..  Peace

Момичета, това вече нормално ли е ... Калоян ми е още жълт... уж му беше слаба жълтеницата на изписването, пък още я има...  Sad

# 126
  • Мнения: 2 122
давам му по съвет на педито по 1-2 лъжички сок от морков или ябълка много му харесват Laughingкато е лакомник Mr. Green

 Shocked  Shocked  Shocked

# 127
  • Мнения: 61
акането е разреди се малко което е нормално вече за неговата възраст

Така е времето си лети.  Mr. Green

 Днеска бяхме на доктор. Краси минава на хранене през 2 часа, че нещо не е наддал достатъчно. Да му се ненадява човек. И аз му завам ябълков сок, но втора ръка един вид. И двамата кярим от сокчето на Раух.

# 128
  • Мнения: 705
Здравейте официално и от нас! благодаря на всички за пожеланията!
Моят малък-голям мъж е много добричък и сега спинка.
Иначе го кърмя на  поискване и почти постоянно е на гърдите ми. Така се оправих от препълването (още нямам помпа, той се справя с тази задача) и рагадите - колкото по-често се слага на разраненото зърно, толкова по-бързо зараства то. Оставам кърмата и слюнката на бебчо да засъхнат и така при мен минаха за два дни. Шишета не ползвам, а щитовете ги изплю на секундата  Laughing
А за индийското орехче педиатърката ми каза, че съдържа опиат и да не съм посмяла да давам. Като дойдат коликите, ще пробвам методите на д-р Карп. Не ми се ще да давам лекарства със съмнителен ефект. Виждам, че някои от вас успяват със сешоара. А някой пробвал ли е другите методи?
Браво на Лорини за ЕБХ! Аз с тази проклета операция се чувствам като саката и ще отложа малко, но се надявам да имаме старт като нейния!  Heart Eyes
давам му по съвет на педито по 1-2 лъжички сок от морков или ябълка много му харесват Laughingкато е лакомник
Признавам, че малко съм шокирана... Световната Здравна Организация препоръчва захранване след шестия месец. Деси, много е рано за сокчета все още. Не искам на никого да се налагам, но на мен четвърти месец ми се струваше рано, а от сега... Прецени добре, поразрови се за инфо в кърмаческия напр. и тогава реши. И педиатрите правят грешки. Аз например не желая да се забелва пишлето на малкия и по това с нея не сме на едно мнение, та ще се налага да се съобрази.

# 129
  • Мнения: 1
Бърборанче, малкия неможеше да захапи добре, а успееше ли дръпваше няколко пъти и толкова ... по съвет на една от детските сестри в родилното опитах със силиконовите зърна, които са за разранени гърди, малко по-малко той започна много хубаво да суче с тях, после постепенно когато спираше да си почива със сукането, аз започнах да измъквам силиконовото зърното и да му давам директно моето и така към двадесетия ден той сучеше директно от мен  Simple Smile А относно това от едната или двете гърди суче, зависи ако не му стигне от едната му предлагам и втората.

# 130
  • Мнения: 1
и на мен ми казаха да почвам с морковчетата и ябълката , но аз ще чакам да направим 4 месеца

# 131
  • Мнения: 865
аз започвам да давам сок след 2 навършени месеца и ако няма колики.така процедирах и при Дари,като гледам и сега ще е така.

# 132
  • Мнения: 429
Зозима,
освен сошоар-а на нас ни помага и сукането...така де не самото сукане, а просто стоенето на гърда...както беше казала Ланг май  гърдата е "панацея" за всичко- колики,хълцане, рев...Петя само това я успокоява, само като ме помирише и заспива с блаженна физономия на "пиян моряк"...ако и наддаваше както трябва, щеше да е "бебе мечта"  Heart Eyes
Ели, благодаря за отговора! На Петя проблема и е, че с 40-50 мл се засища...дохранвам и с шише (с изцедена кърма), но тя се мръщи на всичко различно от на мама гърдата  Laughing Сега реших пробно, една седмица да престана да я мъча с това постоянно дохранване  (защото тя много се нервира и плюе шишето) и да видя колко ще наддаде, май просто трябва да приема, че си отглеждаме "малка дама" с "малко стомахче" . Само да е здрава  Praynig

# 133
  • Мнения: 87
аз изобщо не съм шокирана, колкото и инфо да има, все още някои педиатри действат като 'едно си баба знае, едно си бае'  ooooh!
и не само сзо, в българия също е прието захранване след 6ти месец.

# 134
  • Мнения: 656
давам му по съвет на педито по 1-2 лъжички сок от морков или ябълка

И аз като Мини Shocked Shocked Shocked  И що трябва според педи?

Иники, не знам... на нас на лекцията по кърменето ни бяха разрешили всички храни в умерено количество... Единственото, което изрично ни забраниха, бяха "натуралните" сокове... заради консервантите...

ЗозиHug При нас носенето на ръце в комбинация с люлеене и силно шъткане върши ръбота също  Peace Е, доста е изморително де... Tired

Общи условия

Активация на акаунт