ЯНУАРИ не остана, скоро всяка тук ще бъде мама!

  • 10 179
  • 185
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 645
четох и  в нета че се дава сок към 2 месец и на моите племенници им даваха така,да спирам ли някой ще се обоснове ли защо да не се дава,да добавя че сме на АМ,така ако отбиването е една от причините да не се дава...........при нас не важи

Последна редакция: пт, 30 яну 2009, 15:46 от desisladka

# 136
  • София
  • Мнения: 120
Зозима, Кали, добре  дошли HugМного здраве и късмет на вас и вашите бебочета. Peace
Еспа, честит ти рожденник, много любов и здраве, хубав празник Hug.
Сиси, благодаря за телефоните, записах час за малкия вече-ще разкажа как е минало.
Много целувки на всички мамчета и сладките дечица  bouquet

# 137
  • Варна
  • Мнения: 932
Привет и от нас . Ние сме си вкъщи от вторник още , но не ми остава време да пиша . Раждането мина бързо , болеше си малко , но няма начин . Иначе сме добре , кърмим си се , моите гърди са доста напрегнати , Дани още е малък и не успява да ги облекчи напълно и аз изцеждам по малко . Така да я мразя тази помпа още от първото ми дете , голямо цедене падна и сега гледам малко по-полека , че тогава си докарах свръхлактация .
Сокчета не се дават на първо място , защото няма нужда  Mr. Green Смята се , че с тях се внася алергени ( въпреки че основният и най-силен дразнител си остава кравето мляко , било то и адаптирано) , предизвикват излишно дразнене на стомашната лигавица и отделяне на храносмилателни ензими , което предразполага в късна възраст към гастрити . И според мен няма никакъв смисъл човек да си вгорчава живота с цедене на плодове и даване на 1 - 2 лъжички , като може просто да си сложи детето на гърда breastfeeding
четох и  в нета че се дава сок към 2 месец и на моите племенници им даваха така,да спирам ли някой ще се обоснове ли защо да не се дава

А ти попита ли този , който те посъветва да даваш той да се обоснове защо да го правиш  newsm78
А ето ни и нас в целия ни блясък Wink http://www.snimka.bg/album.php?album_id=334312&pid=10210592

# 138
  • София
  • Мнения: 553
Момичета искам да ви попитам вашите бебета имат ли бебешко акне.....така го определи личната лекарка ама почвам вече да се съмнявам.от две седмици имаме пъпчици по лицето и вратлето,който на моменти като е спокойна Моника почти изчезват стават по бледи,но от два дни лицето и е много зачервено и изсъхнало от пъпките.А самите пъпки са много странни-едни такива мънички,и изглеждат като обрив newsm78 незнам какво да правя много се притиснявам.

# 139
  • Мнения: 656
Десисладка, прочети това и вземи по-информирано решение  Peace

Цвети, това, което можеш да направиш е да я заведеш на дерматолог.. междувременно мажи с кърма - по принцип върши чудеса, но не знам с бебешкото акне ще има ли такъв успех. Не се притеснявай, по принцип е нормално, по-скоро често срещано..

# 140
  • Мнения: 429
Цвети, Петя има такива пъпчици от около седмица. Педиатърката ми каза да изключа всички краве продукти от менюто си..., аз обаче си мисля, че няма нищо общо, защото пия по максимум 1 чаша мляко на 2 дни...
В началото заподозрях козметиката, но все пак пъпчиците са само по лицето и вратлето, а не по тялото, което според мен изключва те да се от кърмата, козметиката или бебешкия прах за пране  newsm78 Чудя се дали не са от нашия прах за пране, нали точно вратлето и личицето са частите, които тя постоянно допира в нашите дрехи  newsm78 Ще започна да пера всичко с бебешки прах, дано помогне!
Ще опитам да я мажа и  с кърма (както казва Сиси), ако някой има опит да сподели?

# 141
  • Мнения: 30
Незнам на бебетата дали ще помогне кърмата за акнето, но на мен много ми помогна. Нещо бях се изринала преди няколко дни. 2 дни се мазах с кърма и сега съм простооооо... убавица.  Laughing
А относно захранването и мен майка ми ме е захранила от първия месец със сокчета, но аз хич не мисля да го правя. Особено като има колики детето не е много препоръчително да му натоварвам стомахчто допълнително. Пък и да цедя сокчета и да давам по лъжичка, хич не ми се занимава отсега.

# 142
  • София
  • Мнения: 553
Опитах да снимам тези пъпки

http://media.snimka.bg/2023/010301747.jpg[/img]

# 143
  • Мнения: 80
Любопитка не мога да се сдържа да не споделя колко е сладко бебечето ти!  Peace

Зозима д-р Карп все си го оставям за моментите като стане нетърпимо, за сега се справяме с гуш и гърда.

Обриви - до момента каквото излезе се скрива след ден два, ама аз да си призная козметика не ползвам. Мием го само с вода и с нищо не омазняваме кожата. Изглежда чудесно за сега. На Никола от първия ден започнахме с нещо да го третираме, козметика, зехтин и все беше сух, все изринат. Реших да пробвам как ще се справи бебето с естествената си секреция и за сега е отличник. А и си ми мирише на него си, а не на някакъв друг продукт  Heart Eyes

Бърборанче - друг вариант е лицето на бебчето да не се допира до ваши дрехи, а да слагате нещо памучно, нейно винаги между вашите дрехи и личицето и. Само предложение.

# 144
  • Мнения: 309
Рая си има някълко мънички белички пъпчици на личицето още от раждането. Предполагам, че това е бебешкото акне, но засега не правим нищо за него. Чакаме самички да си минат.

# 145
  • Мнения: 1
До колкото зная пъпчици се появат от претопляне, а може и от някоя храна.

# 146
  • Мнения: 387
ние ще ставаме пънкари...хахаха...тя ми е домашния любимец...не знам за вас, но аз за 10дни вече и направих към 120 снимки...дали не съм луда newsm78...

а относно захранване на бебе преди 4-5 месец е направо лудост...не че няма и такива случаи...и ние по този път сме минали...но това наистина са остаряли методи...бих добавила само, че така както ние ползваме модерните кремове, гримове, маски и прочие, а не ползваме старите методи мисля, че е време да го напрвим и за децата си...а и както бях прочела някъде, ако новороденото имаше нужда от вода..от еднаат гърда щеше да тече вода, а от другата кърма...


При наблюдение на 6-12 годишните, които са отраснали с вълната на ранното даване на сок, е събрана информация за това, че подобни методи могат да имат дългосрочни последици. Опасността идвала не толкова от моментните алергични реакции, но и от реакцията на организма в по-късен етап.
Стомашно-чревният тракт на бебето още почти от раждането получава неадаптирана храна (в препоръките, сокът е трябвало да започне от 3х седмица) и е работел в екстремални условия. И в момент на физиологически стресови ситуации, просто се сривала, “закичвайки” детето с букет от заболявания, от типа на гастрит, панкреатит, проблеми с червата и т.н.
И накрая: никой не набеждава соковете като “всемирното зло”. Когато соковете се въведат в правилният за тях момент,те влизат в ново качество – като стимулатори на ферментативната дейност при детето, което получава голямо количество “тежки” продукти – когато в менюто на бебето вече са въведени каши, зеленчуци, плодове, месо, риба, кисело-млечни продукти... просто всичко с времето си.
•   Недоброто усвояване на карбохидратите в плодовите сокове може да доведе до хронична диария, метеоризъм, подуване и коремни болки. Няма причини да се дават плодови сокове на деца под шестмесечна възраст, тъй като те няма да бъдат добре усвоени и могат да нанесат вреди. Даването на сокове преди захранването с каши и пюрета може да доведе до заместване на кърмата със сок и в резултат от това - до намален прием на протеини, мазнини, витамини и минерали (желязо, калций и цинк). Недохранването, прехранването и ниският ръст се свързват с прекомерната употреба на сок.
 
•   Храносмилателната система на бебето още е незряла. Тя представлява филтър, който предпазва организма от потенциално опасни субстанции и пропуска полезните вещества, който обаче в ранните месеци от живота на бебето не работи добре. Между 4 и 7-месечна възраст, храносмилателната система на бебето преминава период на растеж, след който вече може да прави селекция, кои вещества да пропусне и кои - не. Развиващата се храносмилателна система започва да секретира имуноглобулин А, който образува покритие от вътрешната страна на червата и не позволява на потенциалните алергени да проникнат в кръвоносната система на бебето и да предизвикат алергична реакция. Затова в ранните месеци вероятността от алергия е по-висока, макар организмът на бебето да секретира малки количества имуноглобулин А и да получава чрез кърмата. Затова е особено важно да се отложи захранването, ако някой друг от семейството има алергия, като допълнително се забави даването на храната или храните, към които други членове на семейството имат алергии.
 
•   Малките бебета имат рефлекс на езика, с който изтласкват всичко, попаднало в устата им. Това е мярка, която ги предпазва от задавяне. Ако решите да захраните бебето по-рано, то просто ще плюе повечето от храната и много малка част от нея ще достигне предназначението си. Тогава и рискът от задавяне е по-висок. Между 4 и 6-месечна възраст този рефлекс постепенно изчезва. Преди 4-6 месечна възраст, нито устата на бебето (началото на храносмилателната система), нито стомахът и червата (краят й) са готови да приемат и обработват храни или напитки, различни от кърма (и евентуално вода в горещите летни дни).
 
•   Още една причина да изчакате е тази, че механизмът на преглъщане още не работи добре и може да не се получи синхрон между него и езика. Ако дадете пюре или каша на бебе под 4 месеца, то ще го повърти из устата си, малка част ще попадне в гърлото му, малко ще се задържи в бузите, а повечето ще бъде изплюта. След навършени 4 месеца бебетата започват да се научават, как да придвижват храната към гърлото.
 
•   Детето трябва да може да седи. Поставянето на бебето в полулегнало положение с помощта на възглавници или в столче не се препоръчва и може да доведе до задавяне! Освен това, в ранните месеци от живота си бебетата свързват храненето с гушването в мама. Храненето с пюре или каша е по-механично действие и носи по-малко удоволствие на бебето.
 
•   Малките бебета не могат да дъвчат. Зъбите рядко се появяват преди 6-7 месец, което също е доказателство за това, че малките бебета трябва да сучат, а не да дъвчат. През 4-5 месец се увеличава и слюноотделянето. То често се смята за признак за порастването на зъби, но това е погрешно, а до показването на първия зъб могат да минат месеци. Основното предназначение на слюнката е да започне да разгражда храната още в устата на бебето чрез ензимите, които съдържа, което подпомага смилането й в стомаха.
 
•   По-големите бебета обичат да имитират хората, които се грижат за тях. Те с удоволствие ще опитат да се хранят с лъжица, когато видят, че така се хранят възрастните.
 
•   Изследванията доказват, че ранното въвеждане на друга храна влошава усвояемостта на хранителните вещества от кърмата (или адаптираното мляко), а детето започва да усвоява тези вещества от други храни едва след една годинка.



# 147
  • Мнения: 2 122
бебешкото акне не се третира с нищо, ще отмине от самосебе си някъде след 40я ден на детето
Стефи също беше много опъпчена, в началото и аз се ошашках, но се оказа че е нормална реакция на бебешия организъм- така се изчиствал от хормоните
аз съм шокирана от факта, че млад и интелигентен човек имащ достъп до интернет и такава безбройна информация от него не преценява сам какво да прави и кое е най-доброто за детето
Лорини, много добре поднесена информация  Peace благодаря ти за нея

# 148
  • Мнения: 60
Ох тези пъпчици и аз се побърках по тях,както съм писала по горе личицето на Маги е цялото в пъпчици повечето са ситни бели с бяло връхче , но има и червени по бузките са белички и червени а по челцето около очичките и брадичката много малки еди до други бели пъпчици с бя;о връхче.Изчетах сумати неща в нета как да се махнат - отвара от лайка,кърма,розова вода и т.н.Постоянно като я погледна и само тях гледам и се притеснявам да не би да му има нещо на детето.Днес не издържах и звънах на нашата педиатърка по телефона имаше много работа и разговора беше кратък пита ме дали имат бяло връхче и ми каза да мажа два пъти на ден с БАНЕОЦИН крем с клечка за уши на самата пъпчица и само вечер с ЕЛОКОМ.
То хубаво ама едното кремче е антибиотик а на другото много кофти неща пише и домочадието срещу мен да не съм мажела детето толкова рано с нищо нито го сърбяло нито го боляло.
Много им е лесно на всички като го видят "ей тези пъпчици още са тука" а като предприема нещо " недей".Направо се шашкам да не и направя нещо и все съм в чуденка дали да използвам някое лекарство или не.Мисля, че Лорини беше казала толква много лекарства за колики, рахит и т.н. на такова малко човече наистина страх да те хване.

Така, че аз от страх пак тъпча на едно място някой ползвал ли е тези кремчета?

Десисладка, видях, че даваш Саб сутрин и вечер ли само и по колко капки,на нас педи ни каза забелязвам в кои часове са коликите и ако са например в 15 чеса давам в 12,15 и 18 часа.т.е.в часовете за кърмене около коликите.

# 149
  • Мнения: 63
Аз преди рано започнах със захранването, ама  тогава нямах много итформация (нямах нет  Wink), но сега не мисля да правя тази грешка. БЕБЕШКОТО АКНЕ минава от само себе си, но пък ако е много упорито, питайте док, има разни мехлемчета.
АРВЕН, честит ти голям мъж!

Общи условия

Активация на акаунт