Сушене на пране през лятото

  • 3 815
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 244
Я си признайте бързо къде сушите прането през лятото  Laughing
Така съм се разглезила с тая пуста сушилня и факта че не трябва след това да гладя, че и сега се улавям, че не пера в горещите дни да просна навън на слънце да мирише прането ми пак го пускам в сушилнята Embarassed Embarassed
А как обичам да ми мирише на слънце прането после като го сгъвам, ама нали трябва да го и изгладя, че пак има гънки и ми минава мерака.
Че и време отнема простирането мама му,.,...., че аз каквато съм пинизчийка и щипките ми трябва да са в тон и колкото време ги подреждам преди това - гащи, потници, фанелки чорапи да са изпънати
Срам ви казвам Blush Blush Blush

# 1
  • Мнения: 7 837
Какво ти простиране  Laughing
Мен ме мързи сега до хладилника за една кола да ида, хем съм жадна  Laughing

# 2
  • Мнения: 1 465
Слагам су6илника на терасата и постоянно се озъртам да не завали, 4е като по4не да вали един пясък от Сахара - леле мале #Crazy Днес пак такъв валя и пак 6те пада 4истене на терасата. Ина4е не се оплаквам, за6тото сме в края на града и коли тук много много не минават и въздуха е един 4исти4ък - прането ми все едно е на село простряно - а навън е жега - зна4и сутринта каквото простра - на обяд е ве4е сухо Wink

# 3
  • Мнения: 1 465
Я си признайте бързо къде сушите прането през лятото Laughing
Така съм се разглезила с тая пуста сушилня и факта че не трябва след това да гладя, че и сега се улавям, че не пера в горещите дни да просна навън на слънце да мирише прането ми пак го пускам в сушилнята Embarassed Embarassed
А как обичам да ми мирише на слънце прането после като го сгъвам, ама нали трябва да го и изгладя, че пак има гънки и ми минава мерака.
Че и време отнема простирането мама му,.,...., че аз каквато съм пинизчийка и щипките ми трябва да са в тон и колкото време ги подреждам преди това - гащи, потници, фанелки чорапи да са изпънати
Срам ви казвам Blush Blush Blush
Фид, ама ти си го обърнала на художествено майсторство hang
Аз даже ве4е рядко гладя - само на мъжа ми ризите ако има сре6ти, ина4е ми писна и го намразих това гладене smile3511

# 4
  • Мнения: 4 244

Фид, ама ти си го обърнала на художествено майсторство hang
Аз даже ве4е рядко гладя - само на мъжа ми ризите ако има сре6ти, ина4е ми писна и го намразих това гладене smile3511
Ти кво си мислиш че мра от кеф да гладя  #Crazy
Луда ставам чуя ли думата ютия. Затова и търсех такава сушилня дето ги вади огладени. Хеле случих на модел
Ама сега като просна навън и рокличките на каката особено, няма начин да не посегна към горещото желязо, че каквато ми е фръцла.
То и аз се обличам с дрехи дето се гладят, че те по прикриват фиданката ми  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 1 465
аааа така може, 6том и глади ма6инката добре newsm78, ама аз за това хи4 не съм се сетила Embarassed
А пък мъжо преди ходе6е и като хармоника нама4кан и не пука, ама се нау4и после изгладен да ходи и сега на, глади глади да ти уври главицата -  ако не съм му огладила не6то, тръгва сам да си го глади в знак на протест Thinking Аз в Париж гладих ли гладих 6тото там по-голямата 4аст от годината времето бе6е ло6о, а пък тук заради жегите немога да се доближа до иутията и само сутрин ама много рано ми се е слу4вало да гладя.
А за художественото майсторство намекнах, за6тото се впе4атлих 4е 4ак и 6типките избира6 Wink thumbsup Естет си пада6 newsm53

# 6
  • Мнения: 3 591
Я си признайте бързо къде сушите прането през лятото  Laughing
Така съм се разглезила с тая пуста сушилня и факта че не трябва след това да гладя, че и сега се улавям, че не пера в горещите дни да просна навън на слънце да мирише прането ми пак го пускам в сушилнята Embarassed Embarassed
А как обичам да ми мирише на слънце прането после като го сгъвам, ама нали трябва да го и изгладя, че пак има гънки и ми минава мерака.
Че и време отнема простирането мама му,.,...., че аз каквато съм пинизчийка и щипките ми трябва да са в тон и колкото време ги подреждам преди това - гащи, потници, фанелки чорапи да са изпънати
Срам ви казвам Blush Blush Blush

Аз откакто имам сушилня открих Америката Mr. Green .... само на малкия проскам завивките (дюветата и одеалата) заради астмата (ама като ги изсуша Rolling Eyes)

# 7
  • Мнения: 4 244
Моля, моля , мерси съм за комплимента   bouquet  
Ама нъл съм щерка на художник - не падам по долу  Wink
А ти да вземеш на твойто мъж да му поискаш таз придобивка, че с бебе найш колко е по лесно
Аз на луда ставах докато просна техните неща - то бодита, чорапенца, потничета и тн докато стигна до панталонки, ританки и пуловерчета  #Crazy

# 8
  • Мнения: 1 465
Ами аз такова да попитам - как ви е водата с варовика - тук е адски варовита и сега даже отивам да си мия завесите на банята със специален препарат, 4е преди бяха прозра4ни, а сега са бели Crossing Arms

# 9
  • Мнения: 1 465
Фид, той 4овека веднага би ми купил такваз су6илня, ама пусто място ве4е нямаме вкъ6тиии. Аз си нямам даже фурна, а се мъ4а тук с една микровълнова и се моля да се развали, 4е да сложим на мястото и фурна като хората, ама тя пък нова - подарък за сватбата и на няма разваляне - пък той си я харесва Close
 

# 10
  • Мнения: 1 854
Мразя да гладя!
Сушилнята е супер,само 4е през лятото я ползвам по ограни4ено.Но не ми харесва,4е след като изсуша дрехите в нея,те си губат аромата на праховете и омекотителите Cry.

# 11
  • Мнения: 4 244
Фид, той 4овека веднага би ми купил такваз су6илня, ама пусто място ве4е нямаме вкъ6тиии. Аз си нямам даже фурна, а се мъ4а тук с една микровълнова и се моля да се развали, 4е да сложим на мястото и фурна като хората, ама тя пък нова - подарък за сватбата и на няма разваляне - пък той си я харесва Close
 

Добре де нали каза че ще се местите.
Айде за началото може и без щото ще ти е мерак да му гладиш дрешките (макар че няма нужда), ама после
Пък и ако имаш мокро помещение, колкото и да е малко, поне е високо Повечето модели стават да се качат върху пералнята, само да не сте с горно отваряне, де

Оранжевке, не ти знам модела, ама моята си излизат с аромата на омекотителя  newsm78

# 12
  • Мнения: 1 465
6те се местим след две години, т.е. краят на 2007, сега о6те не са построили сградата и разглеждаме само макетите и и плана на апартамента - поне 6те има стая и за бебо там - макар 4е той ве4е 6те е 2 годи6ен.
Ама 6те изкараме дотогава де, сега сме в двустаен и не е толкоз малък - аз като знам, има хора и в по една стаи4ка живеят и деца гледат, а на нас ни6то не ни липсва /само място малко де Wink/ 6те въртя пералнята яко - тя е със су6илня де, ама досега не съм я ползвала, но за бебо 6те работи с пълни обороти Hug

# 13
  • Мнения: 3 591
моите също си излизат с аромата на омекотителя, с Миеле съм, а ако простирам-стават твърди.


И моите си миришат...даже навънка ако ги просна изветряват и не миришат. А за това,че стават на кори пък не ми се говори - хавлия посмъртно навънка няма да простра - после става на шкурка #Crazy

# 14
  • Мнения: 1 854
Zanussi е/Condenser dryer,TCE 7114/.От ляво има картинки с прогрями от А до L,по средата има 4 големи коп4ета/вкл.и за стартиране/,а от дясно е голямото коп4е-клю4,с което се избират програмите.Старата ми беше кьде кьде по-лесна,а тази хи4 не мога да и свикна #Cussing out

# 15
  • Мнения: 4 244
Аз съм с АЕГ и имах избор между нея и Миеле.
Само тях мога да ти препоръчам
А както Деси каза, хавлия - само в сушилнята, не шкурка ами направо кожа на акула стават на тела Crazy

# 16
  • Мнения: 1 854
А слагате ли омекотител като перете хавлии?

# 17
  • Мнения: 4 244
А слагате ли омекотител като перете хавлии?
задължително

А моя мъж ме гледа и се чуди що се мъча да простирам на двора и после се потя да гладя и ми вика - Ми то май пак ток хабиш,  я си карай с сушилнята, че ти остава и време за мен Mr. Green

# 18
  • Мнения: 1 854
Не си спомям кьде гледах,тук или в Германия-промоция на глада4ка на ризи.Надява се ризата на едно творение като с торс с рьце/"Бостанско плашило"/,натиска се коп4е,това творение запо4ва се да издува и набьбва-и за няколко секунди ризата е готова-перфектна.Май струваше 800 евро Sick

# 19
  • Мнения: 2 452
Аз пък през лятото простирам навън. Само ако ми е много спешно суша в сушилня. Не заради икономията, а заради скоростта на сушене и заради миризмата! С нищо не може да се сравни миризмата на пране току-що свалено от простора! Не зная как ви стават твърди хавлиите и защо, но моите са меки и пухкави. Аз слагам омекотител в пералнята при изплакването, може би затова. Сега точно с това се занимава, та темата ми е много адекватна.

# 20
  • Мнения: 1 465
Аз освен 4е задължително слагам омекотител, слагам и Калгон - те4ен, за6тото ни е ужасно варовита водата

# 21
  • Мнения: 4 629
Суша само в сушилня през всички сезони. Страхотно удобство е  Hug

# 22
  • Мнения: 980
аz суШилня си нямам, Щото пералнята като ги zавърти дреШляците и те ми иzлиzат леко влажни, после zа няколко часа на просторчето и съм готова Flutter
Много обичам да простирам навън и после дреШките да мериШат на слънце, но моя мъж ми zаяви, че сахарският прах Щял да му се налепи на гаЩите и да му се иzринело дъто Crazy

# 23
  • Мнения: 2 825
Суша само в сушилня през всички сезони. Страхотно удобство е Hug
Искам и азззз, в стария апартамент имахме, наистина е страхотно удобство, така ми липсва тука. Гледахме ги по магазините, има и супер евтини, ама място не можем да и намерим...
Та сега суша на сушилника на терасата.. простирам ве4ер и прибирам сутрин, щото инъ4е, на това слънце, стават твъъърдиии и гадни и не миришат на омекотител Sad Sad Sad
А ако има вятър просто е изклююено, щом вие казвате 4е идва пясък от Африка при вас, а познайте какво е тука дето си я виждаме

# 24
  • Мнения: 1 761
 Hug Hug Hug Hug Hug
обожавам да гладя.правя най-острите ръбове на панталони,най-гладките дрехи са от моята ръка.откакто имам удобна дъска за гладене и парна ютия мога да гладя цял ден и няма да ми омръзне.обичам да ми мирише на чистичко.дрехите след сушилнята ми миришат на вода и сух въздух, а изгладените на лек парфюм-слагам една капка във водата за ютията.
виж,ако има домакинска работя,която наистина мразя това е да простирам на въже-дрехите ми изглеждат като обесени....
сега простирам върху метален простир,от разтегателните.лятото го измасям на балкона,зимата ще е в салона.
а зимно време ми е още по-голям кеф да гладя...

# 25
  • Мнения: 980
ами то и аz обичам да гладя, но трябва да ми дойде муzата иначе нъцки, а слава богу, тя не идва много често Praynig
И моя мъж обича да са му иzгладени риzите, въпреки че и инак се носи (като сдъвкан и иzплиут ooooh!)
Когато си бях в БГ, той отиШъл на работа с неиzгладена риzа и колегите го питали дали не съм го напуснала hahaha

# 26
  • Мнения: 4 399
Аз съм върл противник на сушилните. И през лятото и през зимата си простирам прането. Навън ме мързи да го изнасям, а и не искам да ми избеляват дрехите, така че си го простирам вътре, имам доста голям килер. Не ме интересува кое как е проснато, не гледам цвета на щипките (няма кой да го види при всички случаи)и много често и мъжа ми го простира, така че простирането не ми е голям проблем. Мразя омекотителите и сушилните!

# 27
  • Мнения: 1 854
ами то и аz обичам да гладя, но трябва да ми дойде муzата иначе нъцки, а слава богу, тя не идва много често Praynig
И моя мъж обича да са му иzгладени риzите, въпреки че и инак се носи (като сдъвкан и иzплиут ooooh!)
Когато си бях в БГ, той отиШъл на работа с неиzгладена риzа и колегите го питали дали не съм го напуснала hahaha

Хахаха,горкия.
Моя има 2-3 ризи от модернисти4ните-нама4кани и изплюти,та когато хи4 не ми се глади,той знае тях да си обли4а.

# 28
  • Мнения: 980
моят носи САМО риzи Twisted Evil
лятото пак слага и тениска, но zимата ми се раzгонва фамилията Tired
Той половери не може да носи, че се иzприЩва #Crazy

# 29
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Аз не знаех, че от сушилнята излизали гладени дрехите  newsm78 винаги съм си мислила, че ще са по-смачкани!!! Я даите малко повече инфо по въпроса , моля!
Поради липса на подобна сушилня простирам в двора или в къщи, ако е дъждовно и после гладя  Confused Имам един портативен простор дето го мъкна навън, навътре. Съседката ми предлага да ползвам нейното въже за простиране в двора, но аз отказвам, защото ако завали трябва да ги сваля от там и пак да ги простирам в къщи Wink

# 30
  • Мнения: 456
Разбира се , че от сушилнята не излизат гладки дрехите - поне от това, което аз съм видяла.

Иначе по темата - независимо, че тук най - разпространени са сушилните, аз лично и през зимата и през лятото простирам на простор стойка. Те от пералнята излизат само влажни и бързо съхнат - зимата вътре е такава жега, а лятото известният вятър тук и силното слънце си вършат добра работа... Grinning

# 31
  • Мнения: 5 183
Не само през лятото, а винаги предпо4итам да ги суша навън, освен ако не е някой от гадните дъйдовни периоди, но те не са 4ак толкова продължителни.

# 32
  • Мнения: 3 591
Разбира се , че от сушилнята не излизат гладки дрехите - поне от това, което аз съм видяла.

 Shocked Моите си излизат съвсем гладки  Shocked Shocked 
Само ръбове на панталони и ризи минавам да правя с ютията. 

# 33
  • Германия
  • Мнения: 8 103
Сега си имаме балкон и все навън, тукашният вятър върши чудесна работа, за час-два и са сухи, а гладенето пък на мен не ми било никога проблем (дали пък защото толкова често пера и гладя и съм свикнала та не ми прави впечатление newsm78 )

# 34
  • Мнения: 5 183
а гладенето пък на мен не ми било никога проблем (дали пък защото толкова често пера и гладя и съм свикнала та не ми прави впечатление newsm78 )
за мен е било винаги удоволствие прането, простирането и гладенето на дрехите на малко 4ове4е - още отпреди да родя /имам си племенник/

# 35
  • Мнения: 1 238
Аз суша на вън , когато времето позволява и гладя само това, което наистина се нуждае от гладене. Например тениски и разни от сорта не гладя.
А от машината за сушене съм много доволна! Дрехите си излизат мекички и ухаят чудесно. Само че много ток гълта...

# 36
  • Мнения: 4 212
Ми нямам сушилня, щот нямам място Crossing ArmsГладя, само лятото, зимата няма кво.Оби4ам мазохизма си, действа ми профилакти4но и закалява нервната ми система, а потенето ми и изпускането на парата от ютията ми е като ефект на сауна, сваля килца  hahaha  Crazy
Да гладиш на 40 градуса външна температура е супер Naughty

# 37
  • Мнения: 3 491
При нас май и да искаш да простреш на слънчице, не дават - така е по договора.  WinkДобре, че поне сушилнята е в къщи  Simple Smile

# 38
  • Мнения: 5 183
При нас май и да искаш да простреш на слънчице, не дават - така е по договора. 
Аз имамприятелка, женена в Холандия. Тя ми е казвала 4е абсолютно никой в техния квартал не си простира дрехите навън, не било редно.

# 39
  • Германия
  • Мнения: 8 103
При нас май и да искаш да простреш на слънчице, не дават - така е по договора.  ......
Това защо?!?

# 40
  • Мнения: 2 452
При нас май и да искаш да простреш на слънчице, не дават - така е по договора.  ......
Това защо?!?

Нямаш право да простираш на балконите в блоковете (заради "гледката"), но в задния си двор можеш да правиш каквото искаш!
За сведение, тук не е разрешене да се употребява алкохол в предния двор или по време на пикник, но отново, в задния двор можеш да си правиш оргии, ако искаш.  bigdance2  bigdance2

# 41
  • Мнения: 768
Като купувахме пералнята се чудихме дали да е сьс сушилня или отделно да купуваме после сушулня, накрая се отказахме. Преди нямахме балкон, а сега всичко си простирам на балкона и останалите в блока са така.
Само знам следното нещо от роднини и приятели в Щатите- там сушилните не са сьщите като тези в Европа и оттам дрехите излизат като изгладени и няма нужда да се глади допьлнително, докато тук колкото пьти сьм ползвала обществени перални и сушилни винаги дрехите излизат толкова смачкани че ведньж имах желание да хвьрля вместо да ги гладя.

# 42
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Само знам следното нещо от роднини и приятели в Щатите- там сушилните не са сьщите като тези в Европа и оттам дрехите излизат като изгладени и няма нужда да се глади допьлнително, докато тук колкото пьти сьм ползвала обществени перални и сушилни винаги дрехите излизат толкова смачкани че ведньж имах желание да хвьрля вместо да ги гладя.
В тази тема се обадиха и мами от Европа, чиито сушилни не мачкат прането. Едновремешните мачкаха много и затова трябваше да се внимава да не се пресуши. Тук споменаха марките АЕГ и Миеле. Аз съм много заинтригувана, даже вчера коментирах въпроса с една приятелка и тя също беше изненадана. Интересно на друг ли принцип сушат, че прането не се мачка  newsm78

# 43
  • Мнения: 4 244
Мери, да ти кажа, че и на тебе Руже, аз като купувах моята - зимата на 2004, много време се оглеждах, четох тестове разни и търсех такава дето е с защита срещу гънки
Имаше няколко модела които бяха с такава защита, но ние се спряхме на АЕГ щото и пералнята ни е такава, а и Миеле ни идваше малко по скъпа
Освен това са и с по икономично ползване за тока.
Откакто я позлвам почти не гладя, а сметката за тока не ми се е качила много повече
Според мен си струва подобна инвестициа

# 44
  • Мнения: 1 465
И тук неможе да простира6 дрехите на простор, 4е загрозявало гледката и е забранено, а си метнал не6то на парапета и по4ват да ти званят по телефона, но на портативния простор, който не се вижда много много отвън - може, и като 4е ли вси4ки така правят в резиденцията.
Ина4е моята пералня е със су6илня и естествено вси4ко сма4кано излиза, но за този тип су6илня, за който Фид споменава, знам, и свекървата има такава /не то4но съ6тата марка де/ , ама тя си е удоволствие, 4е дре6ките излизат оттам като гладени, но наистина като 4е ли малко по-твърди.
А за гладенето, по принцип, се продава специален ароматизиран омекотител, с който пръска6 дрехата като я глади6 и е много по-лесно гладенето отколкото само с обикновена вода, а и тя понякога е варовита и запу6ва иутията Wink

Последна редакция: пн, 01 авг 2005, 11:17 от Pollia

# 45
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Моята също е на Миеле и не ми прави такива проблеми с мачкането. Зависи раzбира се какво количество дрехи и каква материя дрехи се слагат.

# 46
  • Мнения: 3 591
Моята също е на Миеле и не ми прави такива проблеми с мачкането. Зависи раzбира се какво количество дрехи и каква материя дрехи се слагат.
Аз и платнените обувки и маратонки на децата суша вътре. За количеството дрехи си права- на моята пишеше в книжката, че винаги трябва да се пълни до половината. Ако се препълни може би мачка newsm78 Или може би тези на които им се мачка пускат на висока температура? Аз не съм пробвала на горещо, защото ме е страх за ластиците.
Другото за мачкането е, че поне 10 мин преди да се извадят дрехите трябва да се въртят със студен въздух. Ако са топли, и особенно ако не се извадят веднага няма как да не се намачкотят.

# 47
  • Мнения: 3 491
Само знам следното нещо от роднини и приятели в Щатите- там сушилните не са сьщите като тези в Европа и оттам дрехите излизат като изгладени и няма нужда да се глади допьлнително, докато тук колкото пьти сьм ползвала обществени перални и сушилни винаги дрехите излизат толкова смачкани че ведньж имах желание да хвьрля вместо да ги гладя.
В тази тема се обадиха и мами от Европа, чиито сушилни не мачкат прането. Едновремешните мачкаха много и затова трябваше да се внимава да не се пресуши. Тук споменаха марките АЕГ и Миеле. Аз съм много заинтригувана, даже вчера коментирах въпроса с една приятелка и тя също беше изненадана. Интересно на друг ли принцип сушат, че прането не се мачка  newsm78
Не знам как работят, аз в България съм нямала сушилня, но наистина не мачка, или ако мачка то e в такава степен, че просто "не се брои". А не дават да се простира на терасата заради гледката.

# 48
  • Мнения: 221
Аз пък мисля, 4е е въпрос на желание и насторение Laughing
Аз много оби4ам да простирам hang и да ми мири6е на 4ист въздух, затова винаги, когато имам възможност простирам навън на големия простир. Имам и су6илня, но я ползвам при редки слу4аи, просто по друг на4ин изсъхва прането... Су6а на су6илника. За една но6т изсъхва-ни6то работа.
И да гладя оби4ам, и да 4истя newsm79... Може би си мислете, 4е съм мръднала, ама на- не съм...кеф ми е да ги правя вси4ките не6та Simple Smile  newsm03
Когато събирам дрехите от простира е важно да се подреждат и сгъват добре. След това е супер лесно да се изгладят Simple Smile

# 49
  • Мнения: 74
Zdraveite,i az susha sus sushilnia,tuk e dosta vlajen klimata ,za da chakam da izsuhnat:)Spodelete s kakuv prah perete,az nesto ne moga da nameria nai dobria-za Canada stava vupros.

# 50
  • Мнения: 2 452
Zdraveite,i az susha sus sushilnia,tuk e dosta vlajen klimata ,za da chakam da izsuhnat:)Spodelete s kakuv prah perete,az nesto ne moga da nameria nai dobria-za Canada stava vupros.

Ние от години перем с Tide with bleach (за нас) и Ivory snow (за детето докато беше бебе). Аз лично съм доволна. Сега в момента пера със специален Tide за energy efficient перални - наистина пералнята пере по-бързо при същото качество. Следващия етап е да опитаме тайд за студено пране. За премахване на петна използвам Lestoil (за мазни петна) и спрейовете за душ (тези за почистване на фаянсовите плочки в банята, които не се измиват след напръскване) за цветни петна.

# 51
  • Мнения: 2 292
Аз даже ве4е рядко гладя - само на мъжа ми ризите ако има сре6ти, ина4е ми писна и го намразих това гладене smile3511

Поля да ти кажа това е мног оопасен навик да гладиш на мъжа ризите само когато има среща защото някои срещи са непредвидени и... миналия петък го пропуснах моя на входа с неугладена риза и 2 часа след това ми обяснява как обсъждали с началника някакви нови проекти ... поглеждам го ужасно измачкан и викам като ще говориш с началника защо не си изглади ризата и той ми вика - ама аз измачкан ли съм (????) затова той през цялотовреме ми гледаше ризата ??? а аз се чудих защо ... абе ужас . Вече го оглеждам как излиза но като го спра на вратата започва да се дърпа - какво ми е??? много съм си добре даже .... хич не слуш  Wink

# 52
  • Мнения: 68
Ами аз какво да кажа .............
Като това ми е болна тема
Тия тука нищо повече от сушилката не признават
Като отидем на черква тия нашите му се подиграват - Ти нещо много не приличаш на Американец Grinning

Абе аз си го обяснявам с това -  Колумб като е тръгнал да открива Америка хич не му е било до ютиии та за това и тук не с а много популярни  Joy

Общи условия

Активация на акаунт