С какво се занимавате през седмицата вкъщи - вечер?

  • 5 595
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 461
Тошко и Пламен си играят с играчките, гледат детски филмчета, рисуват,по някога ми "помагат" Mr. Green в кухнята.

# 16
  • Мнения: 5 228
Вечер след работа и детска градина се старая да се занимаваме със спокойни и приятни дейности, защото след детската градина е като хала. Готвим заедно, четем книжки и играем на Не се сърди, човече - най-любимото й от няколко седмици насам. Гледа по едн филмче и Сънчо.

# 17
  • Мнения: 2 123
Много хубава тема

Решила съм, че след като работя, съм длъжна вечерите ми да са за Никола. Затова готвя и подреждам след като той си легне.

Когато се приберат с баща си, той го взима от баба му и дядо му, първо слагаме масата винаги заедно, ако има нещо за се донарязва или дообърква за вечеря - правим го заедно. Изобщо гледам да го ангажирам винаги в моите дейности. Вечеряме и после играем, рисуваме, пишем букви.
Сега на мода са книжките със стикери - страхотна занимавака, хем игра, хем развива логическото мислене

# 18
  • Мнения: 72
И ние сме с подобен проблем-неможем да я откъснем от филмите след градина Гледаме да редим пъзели-много обича и да оцветява,а също да реди мозайка И до тук се изчерпвам Ще чакам предложения

# 19
  • Мнения: 4 841
Чета книжки или разказвам приказки, после обсъждаме случките от тях. Понякога ги пресъздаваме като влизаме в ролите на героите. Играем на "Довърши" - рисувам някакъв елемент (или правя някакъв фрагмент със строители) и той трябва да го дорисува (съответно дострои). Състезаваме се с коли, играем на мини-голф, на "Не се сърди човече", на елементарни игри с карти ("Война" или "Черен петър", на мемори.
Имам също така пълен комплект тетрадки за упражнения за съответната възрастова група, РАЗЛИЧНИ от тези, по които работят в градината - тоест, ако работят с "Моливко", аз взимам "Ръка за ръка" и обратното. Нерядко проявява желание да работим именно по тетрадките или да "решаваме задачки" от "Бърборино".
Имаме си разни наши си игри, които сме си измислили - задаване на смешни гатанки, разказване на смешни истории, измисляне на песнички и стихчета.
Това се сещам в момента, ако се сетя още нещо, ще допълвам.

# 20
  • Мнения: 355
Моят син е на 3г. и 9мес. Да си призная често вечер се чувствам изморена и нямам сили да играя с него. Други вечери бързам да приготвя вечерята и контакта се ограничава до "ей сега слънчице, поиграй си малко сам" - нашия татко си идва по-късно. Рядко успявам пълноценно да му обърна внимание, но тогава рисуваме, оцветяваме книжки, четем, играем на гоненица или криеница, караме колички по пода (как ме болят колената), играем на "бабо дай огънче", понякога, когато няма хубав филм си пускаме музика и танцуваме. Обича игрите с апликации, въдицата с магнитен накрайник, понякога реди кубчета едно върху друго, сега "пържи палачинки" в един стар тиган, а в детската градина често глади. Laughing

# 21
  • Мнения: 8 999
Докато ходех на работа, нямах никакво желание да се занимавам с децата. Освен, че бях уморена от служебните задължения, като се приберяхме, тепърва ме чакаше чистене, готвене, подреждане, простиране, събиране.... Изобщо не ми беше до игри с деца. Гледах само да ги натиря по стаите им и там сами да си намират забавления.
Когато напуснах работа, се усетих истински жива. Домакинствах до обяд, после имах време за себе си, децата взимах от детската градина по-рано /към 16-16.30 часа/ и ги водех да играят в градинката, а ако времето беше лошо, се прибирахме у дома и там се занимавахме. При мен особено благоприятно е това, че децата ми са на почти еднаква възраст. Достатъчно е само да ги заиграя, а след това те сами продължават, като отвреме на време идват за съвет или помощ. Строят си разни къщи, градове, населяват ги с дребни кукли и животинчета, понякога рисуват, моделират с пластелин, играят на топчета или на блейдове. Ако играта загрубее и се изпокарат, внасям мир и любов с някое филмче, четене на книжка или дружно подреждане на неразборията в стаите им.

Последна редакция: чт, 29 яну 2009, 15:12 от baibibi

# 22
  • Мнения: 4 195
Ние пък живеем със свекърите, и понеже малкия с дядо си има странни занимания, като например да свирят единия на китара, другия бие един барабан и пеят "Шест кокошки съм заклала" Crazy
та, поради таз причина, и увличането му по такива несвойствени ( макар и смешни за възратсните) игри, гледам аз основно да се занимавам с него.
Наксоро открих една енциклопедия за коне, на която на всяка страница има задача, например да пребори колко бели коня има нарисувани, колко зайчета са се изгубили от майка си между конете на една полянка и тн, и виждам, че му харесва.
кара баща си, да му пише задачи по математика Crazy и е много доволен, че ги "решава"
а понякога просто много дълго време се борим и гъделичкаме Grinning

# 23
  • Мнения: 958
Моето е на 2, след работа лятото излизахме до късно.
А сега вече си смуча от пръстите, как да я забавлявам.
Поне веднъж седмично гледам да я заведа на клуб, да подивее на по голямо пространство.
Иначе в къщи, гоненица, криеница, играеме на нейната кухня, готвим, пием, печем.
Пишем и рисуваме на една тетрадка (вече трета поред).
Отделно и купих голяма дъска за писане с тебешири, и тя е атракция, на нея учим буквички и цифри.
За съжаление детето е в такава възраст, че рядко си задържа вниманието повече от 15 минути.
Имат нова игра с татко си, той ляга на земята по корем и тя се разхожда върху него, това го практикува поне 30 минути, докато и писне. След това яхва кончето, или идва при мен да седне на плота, докато приготвям нещо за вечеря.
Четем книжки, гледаме филмчета, общо взето имаме доста време да играем, защото детето си ляга чак в 12, макар че гледам след 10, да са по-спокойни занимания, четене, рисуване, конструктори...
Опитваме се да подреждаме, понякога ни се отдава, а понякога не Simple Smile
Това е общо взето.

# 24
  • Мнения: 3 929
Работя до 18,00 ч., а пътят до къщи ми е 1 час. Като се прибера, почти нямам време за детето от готвене, пускане на пералня, простиране и разчистване на стаите. Оставям го сам да избира, с какво да си играе. Обикновено си прави гаражи, къщи и нещо строи с конструктора, кара коли, рита топка в коридора или сам си играе на баскетбол, а като му омръзне, се включва в домакинската работа. Понеже вкъщи сме доста хора, обичайно свекър ми се заиграва с него - пеят песнички, разиграват театър, като всеки влиза в някаква роля, танцуват, имитират, че свирят на някакъв инструмент и т.н.
Честно казано, не мога да намеря време за него, но наваксвам в почивните дни. Това са нашите дни и сме почти неотлъчно заедно.

# 25
  • Мнения: 223
 гледат филми, напоследък - Baby TV, какатаобича да повтаря думичките на английски и немски по филмчетата и си играе с малкия на учителка; е, не винаги улучва точното произношение, но поне е весело Laughing; помага ми в приготвянето на масата за вечеря, готви в нейната си кухня, като понякога приобщава и малкия; рисуват, оцветяват, играем на думички, като ги  групираме по род или по число и всеки казва думи от групата, която си е избрал; учим азбуката, играем на познай думичката: измисля си дума и ми я обяснява и ли аз на нея, малкия подскача на около и повтаря след нас; играе на игрички в разни детски сайтове, а мъника гледа, прехласнат как кака му "боти на компютър/ла" Laughing, гонят се из къщи и аз им се карам, че са доста шумни Grinning; съчувствам на горките ни съседи, които са подложени на какви ли не шумови атаки Hug

# 26
  • Мнения: 4 195
а къде са татковците в суматхоата вечер Rolling Eyes
нашия не е много "активен" в това отношение Confused

# 27
  • Мнения: 9 814
а къде са татковците в суматхоата вечер Rolling Eyes
нашия не е много "активен" в това отношение Confused

Ето например нашият татко се прибра преди малко от работа и пое щафетата.
Сега реди дъщеря ми реди втори пъзел за вечерта този път с баща си.
Понякога й чете, гонят се или просто си приказват.

# 28
  • Мнения: 132
Ние имаме малко повече време.Аз се прибирам към 16.30 ,взимам я от детска и зависи от времето.
Ако позволява седим навън по-дълго.Иначе в къщи оцветява книжки или фигурки,гледа филмче(докато аз вършея като домакиня),играем на денсинг старс,ровим в играчките,играе на компютъра,шием(купих такъв сет от бонжур,с тъпа игла,цветни конци и мека материя).Обича да бърше прах и с парцала.Реди пъзели.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Ето от тук си разпечатахме карти Мемори и ги залепихме на картон, за да издържат повече  Peace
http://familyfun.go.com/printables/games/specialfeature/mazes-matching-games/
По темата - правим най-различни неща, които може да видите в подписа долу.

Общи условия

Активация на акаунт