Второкласници/23/

  • 33 694
  • 530
  •   1
Отговори
# 15
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Най-после и нашата госпожа се сетила да задължи децата да носят тетрадка, подобна на читателски дневник. Изискването е минимум 20 стр. на седмица.

А каква е тази тетрадка и какво означават минимум 20 страници на седмица?

# 16
  • Варна
  • Мнения: 2 378

... и чете с най-голям интерес "Това го знае всяко хлапе за 2-ри клас".


А, има някаква такава поредица ли? Инетресно ми е, че съм замислила на моите първолаци да правя.  newsm78

Читателски дневник сме нямали. Нито миналата, нито тази година.  Rolling Eyes

Аз ходя да дежуря, така че юнакът 100 % почива. Ама утре ще оставя списък с поръчки.  Twisted Evil

# 17
  • Мнения: 2 803
От лятната ваканция при нас децата си водят Читателски дневник. Даже вече сме го свършили и пишем в новия. Но математиката е голяма мъка, още се учим часовник да познава.  ooooh!

# 18
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Привет!  Hug
Илиян е на гости при баба си за ваканцията. То не остана много, ама каквото - такова.
Има нова програма за втория срок.
Умножението още не са го започнали.

Болните да оздравяват по-бързо!

# 19
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
20 страници в читателския дненик?!
Дори ако на една страница се записва по една прочетена книжка това значи 20 прочетени книжки?  Shocked
Вярно ли е това?

Мислих, чудих се... най-вероятно 20 стр. на седмица трябва да прочете детето. Така някак по-бива. Peace

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
И дъщеря ми няма читателски дневник. Не са искали от училище нито сега, нито миналата година.
Нито пък кой знае какви домашни за кратката междусрочна ваканция....

# 21
  • Мнения: 1 312
И ние нямаме читателски дневник,но аз съм му взела и си го попълваме за вкъщи,
а за домашните имаме доста,сега направихме половината ,а друга част по късно

# 22
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Мислих, чудих се... най-вероятно 20 стр. на седмица трябва да прочете детето. Така някак по-бива. Peace

Да, и аз така реших в крайна сметка, ама снощи мозъкът ми спеше  Sunglasses

# 23
  • Мнения: 1 103
Момичета да ви се похваля взех изпита и  вече мога да си отдъхна .
Снощи имах безсънна нощ малката я болеше ухото гадна работа днес е по-добре.Нашия батко е при баба си на гости и има малко мира ,че като са двамата е лудница .И ние имаме читателски дневник ,но нищо не сме писали в него .

# 24
  • Мнения: 2 803
Сисил 76 честито за изпита.  bouquet

# 25
  • Мнения: 987
Сисил , честита книжка ( този практическият ли беше или листовките) . Имаш ли си кола да караш   Laughing 

И Яна нямат читателски дневник. А и за ваканцията нямат допьлнителни домашни. То и без това е доста кьса тази ваканцийка...
Лудуват два дена с приятелката и - отиграха си децата   Mr. Green

# 26
  • Карлово
  • Мнения: 4 648
sisil76, честита книжка, с пожелание за "Златен талон"
 tsveta_pile,
Много хубаво това бебе, пу-пу, Гледаме и се чудим кукла ли е или е живо?! Embarassed

Извинявам се, че не съм влизала от вчера и с моя последен пост съм предизвикала такива чуденки.
20 стр. на седмица да прочете детето. И да отбележи в тетрадката без много инфо за книгата, като в готовите "Читателски дневници".
Спомням си, че някои съфоромки бяха споделили, че техните по-амбициозни учителки са го въвели още в началото на учебната година и децата се съревновавали да четат. Нали "Госпожата каза:....." е магическо  Joy, пък още по-магическо е "А-а-а госпожата не ни го е дала!" Joy
sea woman,
А книгата е "Знания за всяко хлапе" като тези които подаряват на предаването, само че там са с въпроси за 5 клас. Въпросите са по категории и не са много лесни поне за моята второлачка и нейните приятелчета, но много се забавляват и все нещо научават допълнително.
Пример: От къде извира река Струма? - категория География за 2-ри клас.
Моето дете география не учи. Е, интересува се от карта и го знае този въпрос, но дали съучениците и знаят?

Град в България, начало на който започва с "храня се"? - чудесен въпрос, но тя почна да се чуди, как да почва с храня се. Ами синоним..., и т.н.

Последна редакция: пт, 30 яну 2009, 15:49 от chanoir

# 27
  • Варна
  • Мнения: 2 378
За Ямбол става въпрос , нали?  Laughing

# 28
  • Мнения: 751
Здравейте момичета. Hug
Днес момчето ми става на 9 годинки Heart Eyesи по този повод се почерпете за негово здраве.
 nbirthday newsm67  Gift  party023 newsm24 bdbaloni

# 29
  • Карлово
  • Мнения: 4 648
 newsm59
Много здраве и шестички
от нас

Общи условия

Активация на акаунт