За нашите "по-пухкави" кърмачета!!!

  • 37 923
  • 240
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Ние се родихме 4030 грама, в каря на първия месец бяхме качили 900 грама, на естествено хранене сме .ДОк се скара , че  много сме качили и ако продължаваме така трябва да се ограничаваме .ВИе как мислите?

# 16
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Ние се родихме 4030 грама, в каря на първия месец бяхме качили 900 грама, на естествено хранене сме .ДОк се скара , че  много сме качили и ако продължаваме така трябва да се ограничаваме .ВИе как мислите?
Много интересно как се ограничава кърмаче  newsm78 Аз вода не давам. Залъгалка не иска. Освен това 900 грама не е много. Тези хора педиатрите угодия нямат.

# 17
  • София
  • Мнения: 438
Simple Smile Ние се родихме 3.480 и 52 см, на 1 месец беше 4.600, а на консултацията на 2 месеца бяхме 6.300...  Laughing А това беше преди 10 дни Wink На дължина сме около 60 см - освен теглто е порастнал с 8 см и не бих казала, че е пухкав.
Кърмим се през 3-5 часа, само от едната гърда, суче най-много 20 минутки Simple Smile

Педито се смя и каза, че расте детето, какво да го правим Wink Иначе по БГ нормите сме извън скалата, но отворих таблиците на Световната здравна организация - там максимума за 2-месечно бебе е 6.800 - така че даже не сме на горната граница  Peace

Не смятам, че може, още по-малко пък е редно да се тормози кърмено бебе с диети... Кърмим се на поискване, бебо суче колкото му трябва - значи расте колкото трябва Wink Прави си всичко както е описано за седмиците - смее се, гука, следи с поглед Simple Smile

# 18
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Дъщеря ми се роди 2600, на 6 месеца беше 8900. Захранвам я от двайсетина дена и ми е интересно сега как ще е наддаването. Тя си суче на поискване, на около 2 - 2.5 часа.
Иначе с обръщането май малко позакъсня - почти на 6 месеца беше, когато започна да се върти без проблеми, но пък точно по това време и сама седна в шезлонга. Сега седи съвсем стабилно, така че не мисля, че килцата са дали отражение.

Само да вметна, че аз самата съм била доста пухкаво бебе, при това не кърмаче, но за изненада на всички съм проходила сама на 10 месеца.

# 19
  • малко градче
  • Мнения: 188
Синът ми се роди  3 700 . На 4м. беше 9 000кг.  Докторката ме питаше с какво го храня. А той си беше само на кърма. Когато го захраних през 6- ия месец това главоломно наддаване спря. Нарочно го захраних през 6-ия , защото щеше да стане наистина слон.  Беше толкова пухкав, че червеното конче, вързано на ръката му , не се виждаше. Но това никога не ме е притеснявало. Сега не е нито пълен, нито слаб. По -скоро е много висок ( все пак е мъж) .Наддава със 100 - 200 гр. месечно , тъй като много се движи ( проходи в  средата на 9 -ия месец) .Не е изоставал във времето с обръщането , а дори много рано седна самичък(5,5м. ) , за което бях мъмрена от докторката, щото е доста едър.

# 20
  • Мнения: 3 929
Синът ми беше от "пухкавите" бебета. Наддаваше доста добре първите месеци, но беше изцяло кърмен, затова въобще не се притеснявах. Даже, като го захраних, малко поизостана от нормите, но всичко си дойде на мястото.

# 21
  • Мнения: 718
Много ми е интересно как докторите гледат някаква си таблица, в която се пишат месеците и срещу тях определени сантиметри и килограми и според нея преценяват дали детето трябва да се постави на диета или да се дохранва  Rolling Eyes. Как може да се очаква всички бебета да попадат в една и съща и норма, нали това са различни бебета с различна физиология и различна генетична обремененост, най-важното е да са здрави,а  ако едно дете е здраво и се чувства добре, не е нужно да си педиатър за да го видиш. Моят младеж не е много пухкав, но пък доста дълъг за сметка на това, на 2 месеца беше +9 см от раждането, иначе много се радвам на дундести бебета   Mr. Green.

# 22
  • Мнения: 342
Запис да следя темата  Peace Това е въпрос, който също ме интересува. Бебка се роди 3900 кг 51 см и си върви едричка. Дори тази сутрин съпруга ми вметна, че бая баджаци е направила... В началото на 6 месец бяхме 7800, мисля че не е много, но пак е в горните граници. Иначе доста е шавлива, до преди месец и половина беше само на кърма и дори от кърмата качваше доста. Въпреки това вече не се притеснявам както преди, макар по някога да се замислям с надеждата да не е едро дете.... Но да ми е жива и здрава!

# 23
  • Мнения: 48
На 4 месеца синът ми е над 9 кг, роден е 3400. Наддава по 1,5-2 кг на месец + поне 5 см. Само на кърма е, чай и вода да не види. Храни се за 5 минути само от едната гърда през 2-3-4 часа (по-малко от това - не знам на къде). Лекарката засега ни се радва на размерите. Аз лично не се притеснявам, че е по-пухкав, но напоследък роднините ми обръщат внимание (тъй като всички сме по-скоро слаби със среден ръст) дали малкия по неведоми причини не се е метнал на Любо Ганев   Mr. Green 
Като ви чета, че след захранването са намалили темповете на растежа се замислям дали да не почна и аз по-рано  Thinking

# 24
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
...но напоследък роднините ми обръщат внимание (тъй като всички сме по-скоро слаби със среден ръст) дали малкия по неведоми причини не се е метнал на Любо Ганев   Mr. Green 
Като ви чета, че след захранването са намалили темповете на растежа се замислям дали да не почна и аз по-рано  Thinking

ХА-ХА  Laughing

За захранване...де да знам, май по-добре да поизчакаш...все пак казват след 6-ти месец, изчакай поне да стане на 5,5 месеца. Така мисля аз.

# 25
  • Мнения: 8 242
И мойто беше пуФкаво.. че и още си е Simple Smile
Не дебело.. По-скоро голямо бебе.. и сега бая голям расте.. В интерес на истината никога не е бил дебел  newsm78 Макар че доста наддаваше като малко бебе.. че и още..
Роди се 3500 (спадна до 3300)
Първият месец качи 2кг. и 7 см.
Вторият - 1500 и 5 см.
На 6м. беше 8500 (което не е чак толкова).. Тогава захраних..
На годинка 11 кг / 82 см.. Което също е съвсем нормално Wink
На 2г. 15 кг / 94 см ..
На 2г. 6м. 18 кг / 102 см..

Тъй че децата растат различно Simple Smile


Относно захранването - щом наддават толкова прекрасно на кърма, изобщо не бързайте със захранването  Hug

# 26
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
И мойто беше пуФкаво.. че и още си е Simple Smile

Хе-хе. Много е сладък този Тони. А по принцип докога мислите да се кърмите?

# 27
  • Мнения: 195
Дъщеря ми се роди 3600 гр, в родилното теглото й спадна до 3280, а в края на първия месец беше 4300 гр. През втория качи 1800 гр и тежеше 6100 гр, при което педиатърката се втрещи  #Crazy
В началото на 6 месец бяхме 7800, мисля че не е много, но пак е в горните граници.
Много си е добре детето, моята на 6 месеца тежеше 9000 гр  Laughing

# 28
  • Мнения: 8 242
И мойто беше пуФкаво.. че и още си е Simple Smile

Хе-хе. Много е сладък този Тони. А по принцип докога мислите да се кърмите?
Аз ако знам  Crazy
Докато г-на сам реши, че е достатъчно голям за тази дейност  Mr. Green
Днеска проведохме дискусия на тема кърменето..  Mr. Green
Аз: Какво ти харесва да цокаш?
Той: Млякото
Аз: Друго?
Той: Нянито и млякото.. много вкусно ..  Joy

# 29
  • Мнения: 657
И Йоана е от пухкавите бебчета. Heart Eyes Относно двигателните способности - започна да седи самичка стабилно на 5.5 месеца, но пък въртенето й беше мъка до 6тия месец. Wink Сега я уча да пълзи, но тя е много по-заинтересована от стоенето на крака, та ме съмнява, че ще проходи преди да пропълзи. Laughing Факт е, обаче, че като захраних, започна да наддава с по-малко, но пък и повечето движение сигурно си казва думата. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт