2,5 месечно бебе-колко често да ака?

  • 3 474
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 999
Синът ми беше със запек. Веднъж дневно му помагах. Понякога и през ден.

# 16
  • Мнения: 4 292
 Моята дъщеря е имала периоди, когато не се е изхождала по седем дена, а твоето дете го мъчиш два пъти на ден.
Запек е ако детето не се е изхождало поне три дни и изпражненията са много твърди! Преди този период, не се прави нищо, нито клизми, нито се дава дуфалак. Можеш, ако усетиш, че детето се напъва, да стимулираш дебелото черво, чрез масаж на корема с скръгови движения, по посока на часовниковата стрелка и гимнастика.

# 17
  • Мнения: 149
Метода с термометъра може да се използва в краен случай когато нищо друго не помага, не е естествен.
По-добре свари на детето овесени ядки и му давай като чайче, или в по-краен случай давай 2-3 дена Дуфалак. За него питай доктора на детето кога и колко да даваш, защото също може да се навреди на организма. И най-вече трябва да се разбере дали е запек или си е нормално състояние по-рядкото изхождане. И аз самата не ходя всеки ден по голяма нужда, за всеки е индивидуално.
Моята се изхожда през ден, но консистенцията  е нормална и аз не се притеснявам.

Последна редакция: пт, 30 яну 2009, 17:02 от ggg_22

# 18
  • Мнения: 90
Докато беше само кърмена, дъщеря ми акаше  почти  на всяко сукане, а на тази възраст 2-3 месеца минимум 2-3 пъти на ден. Като я захраних, имаше проблем с изхождането,понеже акитата станах друг, по-твърд вид Laughing. Един-два пъти й слагах термометър,но спрях за да не направя пробема с ленивите черва. Иззаквам я или по гръб в памперса-крачетата натискат коремчето или над легенче я държа , и така крачетата пак натискат коремчето й. А обикновенно тя успява вече и сама, и то по корем пак. Извода е-прави натиск върху коремчето

# 19
  • Мнения: 362
Ами ние акаме поне 3-4 пъти на ден.И то по мнооого.И все едно нямаме памперс на дупето-всички дрехи след това са за пране JoyВ началото си мислех:"Ужас!".Но май да сме запечени е по-зле.

# 20
  • Мнения: 22 893
Ако изпражненията не са твърди,значи бебето няма запек.Моето бебе акаше различно:понякога след всяко ядене,друг път на 3-4 дни веднъж.Кърмен е до 6-тия месец.

Общи условия

Активация на акаунт