Бъдещи мами -ЮЛИ 2009 , Тема № 14

  • 16 803
  • 295
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 119
най-весело става последните месеци като започне да хълца и да ви криви корема в причудливи форми Joy пришълеца пасти да яде  Mr. Green
Хи-хи-хи и аз сега се сетих за хълцането, много е приятно.  Heart Eyes София 8я и 9я месец така се въртеше, риташе и бушуваше, че имах чувството че ще ми излезе през пъпа, а корема ми подскачаше като футболна топка.  Joy Joy Joy

BubolecheMeche, честито ти момиченце!!!   bouquet

magiika, много гадно това с контракциите, дано минат скоро и до юли да не усетш нито една. Пази леглото, не вдигай по-тежко от лъжица и си пусни някой романтичен филм.  Hug

Quasimodo, Предполагам си бил в казарма?!? Нали се сещаш как за време трябва да сглобиш и разглобиш калашник. Сега до юли имаш време да потренираш и за няма и 20 сек. трябва да разглобиш, стелиризираш и сглобиш помпа за кърма иначе на фона на следродилната депресия казармата ще ти се види като летен лагер.  hahaha

# 211
  • Мнения: 260
Буболече, честито момиченце!   bouquet И аз се развълнувах като прочетох за твоите емоции. Мисля си, че е нормална твоята реакция. И аз бих си поревала. Напоследък настроенията ми се менят през няколко минути.   Crazy

Магийка, стискам палци скоро да отшуми.  Praynig

# 212
  • Мнения: 1
... дано има Бог - и се смили над мен . че с тези мъже в къщи само до лудница ще го докарам!!!
Ааааааа...Моля, моля - без такова подценяване и липса на вяра в способностите на мъжете. Как така "САМО"?!? Лудницата, според мнението  на наши приятелки с опит, е едно от най-приятните места за отдих след взимане-даване с представители на нашия подвид. Бъди оптимистка!  Laughing
Някой по-нагоре използва израза "в какъв филм съм се вкарала" или нещо подобно. Аз направо съм в сериал и то от тия с по 6000 серии.
Като прескочим отминалите около 200 серии занимаващи се с въпроса "Бременна ли е Изабелла?" и следващите около 300 "Наистина ли е бременна Изабелла?" и прескочим засега неактуалните (чак след една седмица сме на ФМ Sad ) 500-700 "Като знаем какъв пън е бащата има ли  шанс детето да е нормално?" в момента "снимам" две-три по-оптимистични серии, в които сценаристите обръщат поглед към светлото бъдеще, когато детето вече е родено. Накратко - от 1132 до 1286 серия "Как да убедя моята мома да продаваме тоя гаден апартамент и да се махаме някъде, където има повече слънце и въздух" - живеем във Варна на едно от най-гадните места за отглеждане на нормално дете (Окръжна болница). Няма въздух, слънце, детски площадки и ... май трябваше да започна с това какво има, че изречението щеше да излезе десет пъти по-късо. Нищо няма - не бих могъл да го пусна и  на терасата без да очаквам, след като се прибере да не сподели с мен нещо по-пиперливо...
Едно девойче пък (19год), което се включи скоро върна лентата към " 'бахти колко е стар Родриго!" От 100 години искам да стана баща, но въпреки напредъка на науката съгласието на другата половинка все още е определящо  Hug  И пак започнаха репликите от рода на "Не съм ли изгубил през тези години част от Лудостта, която нося, за да я предам на хлапето и спокойно да доживея старините си, с идеята че съм му дал шанс да стане нормален човек" ... Абе - трагедия.
Стискам палци всеки да докара филмите си до щастлив край  newsm10
 

Последна редакция: пн, 02 фев 2009, 16:48 от Quasimodo

# 213
  • Варна
  • Мнения: 893
Quasimodo първия път и аз гледах като гърмян заек тея списъци и се чудех какво аджеба е туй нещо и къде се пъха Joy  
особено пък за тоя аспиратор за сополи ми беше толкова жал да и го пъхам в носа а тя така жално ревеше и се бореше милата Cry ама като си направиш сметката - по-добре да реве 5 мин и после да спи спокойно, отколкото цяла вечер да се мъчи заради гадните сополяци   #2gunfire
а вие на всичкото отгоре сте и комшии!!! и ние сме на окръжна - Битоля 5, да не си подаваме захар през терасите  Joy

Буболече честито розови гащи  Hug  bouquet ще има да ревеш без видима причина още много време  Laughing не се чуди Wink
аз пък съм в момента на вълна "Не ядосвай бременната жена!"  Close не ми действа добре на нервите бременността Rolling Eyes и предния път бях така, слава богу, че мъж ми вече знае кога да ми противоречи и кога не, и не се впряга много много  Mr. Green

magiika пази леглото щом трябва , дано скоро отшуми всичко  Praynig Hug

# 214
  • Мнения: 1
Quasimodo, Предполагам си бил в казарма?!? Нали се сещаш как за време трябва да сглобиш и разглобиш калашник.
Направо ме амбицира  smile3508 Бях много добър с автомата. Обаче има едно ОБАЧЕ - според някой грозни слухове в дадения случай, като изключим поддържащата техника, не само изобщо било забранено да разглобяваш и сглобяваш ами трябвало и нежно да пипаш  newsm78
А това за летния лагер - все едно не съм го прочел. "Блаженни са невежите, защото тяхно и т.н. и т.н." В такива моменти на мъжете доколкото съм чувал наистина им трябва Вяра  Hug

Virginity - Битоля 8 Simple Smile (отсреща) Свекъра ти добра ракия ли прави, 'щото аз цветя и бомбони(захар) не пия Simple Smile

# 215
  • варненка от София
  • Мнения: 4 883
Квазимодо, да не те отчайвам, но след раждането не идват само розови серийки в сериала, дори напротив. То се започват едни чуденки, ами суче ли достатъчно това дете, стига ли му newsm78, ами защо сега спи Confused, а защо сега не спи Rolling Eyes, а тези колики ooooh!, защо сега плаче Tired, зъби никнат, кошмар Crossing Arms, температура, повръща, детето не ака седмица, детето ака рядко и няма запичане Whistling Whistling Whistling. Мноооого филми са тогава, моного тревоги, много дертове, но определено е сладко да си родител. В един миг крещиш и се чувстваш безпомощен от бебешки пакости и бесове, в следващия ти се плаче от умиление, колко е сладко детето. Винаги съм казвала, че раждането не е страшно, страшното идва после, когато се прибере човек вкъщи с бебето.  baby_neutral

А пък хубавото на района до Окръжна е, че Морската градина ви е близичко.

С мъж ми сме ходили да го гледаме диша ли аджеба или не. Големи смешки сме били, сега като се сетя, но родител лесно не се ставало и така е. Не съм сигурна, че и до ден днешен сме станали родители, учим се, учим се, учим се. bowuu

Буболече, диагнозата ти е една, хормони  Heart Eyes Mr. Green Бъди щастлива, радвай се, да знаеш, че тайничко ти завиждам, въпреки, че съм убедена, че и аз мома нося, докато докторите не потвърдят на 100% не мога да се успокоя.

Та ние сме добре като цяло, вчера си спретнахме един ден изпълнен с емоции. Заведохме Шушето на дъъълга разходка, после на шопинг в Мола, после да играе в детски кът и за финал с татко си отидоха 2 часа на басейн, а аз успях да изчистя цялата къща както аз си искам. Да ви споделя, че плуването за бебета е много ценно и колкото по-рано, толкова по-добре. Шушето за първи път я заведохме на басейн на 5,5 месеца, сега тя плува и няма страх от водата, голяма е жаба. Така че горещо препоръчвам това мероприятие за бъдещите бебоци  Peace

А сега се понасям към кухнята да сготвя нещо за домашните.  chef

# 216
  • Варна
  • Мнения: 893

Virginity - Битоля 8 Simple Smile (отсреща) Свекъра ти добра ракия ли прави, 'щото аз цветя и бомбони(захар) не пия Simple Smile

е значи може да се организираме едно опознавателно гости да си направим  Mr. Green
аз от ракия не разбирам ама мъж ми казва че била хубава Joy

# 217
  • Мнения: 24
Здравейте,
отбивам се по съседски (аз съм от друг "сериал": априлките) пак да помоля за час за д-р Марков. Аз имам записан час за 17.02.2009, но ми е малко късно - следя на доплер през 2 седмици едната си проблемна артерия.  Търся час за 10-12.02.2009 да го заменя с моя. Знам, че ако звънна в кабинета и се примоля, ще ме вземат, но ако има вариант без да им натоварвам техния график излишно, ще съм благодарна.

# 218
  • Мнения: 659
Здравейте на всички!!!
Току що се връщам от преглада при доц.Балев - ФМ, ще си имаме още едно момченце Hug Е това е колкото и да искахме момиченце аз ще си бъда мъжка мама Grinning, виж за трети опит ще си помисля доста има време Joy. Иначе всичко с бебо е наред излезе 4 дни по-голям, да е жив и здрав. Утре мисля да отида да си направя и БХС да съм спокойна  Wink. Ето отчетох се, не ме бива много много в приказките,  но си ви чета редовно Peace.

# 219
  • Мнения: 102
Ех, ама голям мързел е хванал всички юлки! Добре, че е татко Квазимодо, че да ни побутва малко та да си кажем как сме! А е толкова хубаво когато някоя от бъдещите мами се похвали с добри новини ( и всеки си мисли "ох, дано и аз така" ), или се оплаче с някое претиснение ( и всеки пак "ох и аз така")! Някак си има съпричасност, пък и не мисля, че е възможно някой да досажда - нали за това са отчетните теми, да досаждаме на съмишленици Party .... За момент се замислих като взема да се оплаквам на татито и вече хич не мога да го впечатля - по време на повръщащия период "Мило, какво правиш?" - "Повръщам" - "Ааааа, добре, слушай сега...." Ами то един ден се впечатлява, втори ден, накрая чуваш обвинение - "Ти не споделяш с мен! Чувам само - днес повръщах"!!!!!  Crazy

А за ритниците - първите са толкова романтично нещо, едно лекичко потупване( за което доки ми обясни, че изобщо не са ритници а удари на главата или дупето в стените на матката  Laughing  ) и стоиш и чакаш следващото, а накрая, в 8-9 месец му крещиш на бебчето - "моля те не ме ритай в пикочния мехур" ( и тайничко се изпускаш) ...... дори ежедневните превръзки не могат да те спасят ( особено като кихаш!)  Crazy Но започне ли постоянното подритване - започва и пръвързаността към бебчето,просто не може човек да не се умили - ти се ядосваш - то се ядосва, ти си хапваш нещо лютичко - то те рита, пийнеш си нещо - то те рита, е не ти е много до умиление, когато реши, че иска да си протегне крачетата в 3 ч сутринта - а на теб ти се спиииииииииииии ooooh! Веднъж му викам на татито "Бебата ме рита от към входа!", а той "За тебе вход, за нея изход!"  Mr. Green

На мен БХС-то ми е в сряда и вече не ме свърта на едно място! Колкото и бързо да ти минава врмето покрай малкото дете, хормоните си бушуват и винаги има вълнение и претиснение - как ле е бебчето?! Лека вечер и само хубави емоции !!!!  Hug

# 220
  • Zagreb CROATIA
  • Мнения: 94
Аз също се връщам от Балев.... амиии какво да ви кажа... пак сини гащи ще купувам, чакаме ново попълнение в отбора от Юнаци!!! #Crazy

Призвавам си, че съм разочарована, но пък бебето се развива чудесно и върви големичко за възрастта си Laughing!

След прегледа седнах в колата и едно 20 мин. възвръщах емоционалното си равновесие... обадих се на утвърдилия се башмайстор на малки мъже, и той още отказва да повярва. Не допусках, че така силно и той е искал да тича след розови роклички... / детски имам пред вид  Naughty!  Joy !!!

Утре съм на прословутия няколко Д видеозон... надеждата умира последна! Hug

# 221
  • Мнения: 219
Малее Лотус, да ти е честит третия син. Айде дано четвъртото да е момиченце Laughing. Ние днес бяхме на консултация от началото до сега съм 0.5 кг +. Бебка е 146 грама отговаря си точно на седмиците. Утре ще звъня на доц. Томова, да се запиша за втората ФМ.

# 222
  • Мнения: 1 054
Малееее, оплаквам се с моето момиче, а всички пък се оплаквате от момчета... Всички казвате, че бебчетата ви вървят големи... аз не споделих одеве (пък и приятеля ми все ми се кара да не преувеличавам) ама ние сме 2 седмици назад. Докторката каза, че го отдава на късната овулация, защото по всички показатели е еднакво назад. Доки каза, че е по-лошо, ако само едно от нещата показва с 2 седмици по-малко.. знам ли... Май това ми е голямото притеснение днес.. сякаш от целия прекрасен преглед... чух само това.. "вместо 16та - 14та седмица"  Sad

# 223
  • Мнения: 0
здравейте, пожелавам успешна седмица на всички.
днес бях на лекар и за първи път бебето спеше, почти не мръдна, сърцето му биеше нормално. дали нещо не е добре или е нормално това, но друг път винаги енергично се движи.
споделете как е при вас, особено раждалите мами?

Поздрав

# 224
  • Мнения: 260
Нети, Лотус, честити ви сини гащи.   bouquet Според мъжа ми сега сме чакали момче. На мен обаче все ми се струва, че ще си бъда майка на момичета.

Summer 77, не се притеснявай. Всичко е наред с бебчето, просто и то си почива от време на време.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт