ЖК - по здравна каса или на частно?

  • 8 583
  • 165
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 447
Избрах си добър лекар,който да работи със здравната каса и ходех на ЖК само по каса!Доволна съм!

# 121
  • Мнения: 74
Аз ходя и по ЗК , защото там ми пускат кръвни изследвания, мерят ми корема, дават болнични и на частно , защото там апаратурата е много по- нова ,лесно се прави ФМ

# 122
  • Мнения: 141
ами аз първо бях решила да ходя изцяло на частна ЖК, но явно плановете ми се промениха. Просто в деня, който си бях запазила час за 2-ри път си бях взела отпуска. Станах рано сутринта в настроение, изкъпах се, оправих се и бях почти готова да потеглям и по едно време ми звъни телефона. Оказа се, че моята лекарка беше отишла на раждане.. Да, такива неща се случват, но ме хвана много яд. Не, защото лекарката ми е ангажирана, а просто защото ми се провалиха плановете и ми отиде отпуската на вятъра. Реших обаче, че няма да си губя деня и изведнъж нахлу една идея в главата ми да ида до личния си лекар за направление. Ако не се беше случило така, сигурно изобщо и нямаше да отида при него. Та мили дами, запътих се за направление, нямайки почти никаква идея какво ще правя с това направление. Умувах, че може все пак да се запиша на ЖК в Тина Киркова, където ходи моята кумица... но все още бях много неориентирана. Simple Smile
След като моя личен лекар ми изготви направлението ме попита дали имам някаква идея кой лекар да ме наблюдава или пък къде. В този момент ме домързя много да ходя до Тина Киркова и се оставих по течението като казах, че не съм решила. Та моя лекар, който е страхотен доктор, а е и добър педиатър ме хвана под ръка и ме заведе барабар с направлението при акушерката в поликлиниката. Тази жена беше с невероятно позитивно излъчване и просто се " предадох".  Simple SmileУговори ми час веднага за изследвания и тн.  Направиха ми пълен преглед и всички изследвания, които са необходими. Изобщо не ме претупаха както очаквах. И тя, и гинеколога имаха страхотно отношение към мен и просто ми създадоха чувство на сигурност и доверие.

Аз също си мислех, че като си плащаш ще ти обръщат повече внимание. И в повечето случаи е така. Но явно зависи от хората- дали си обичат професията или не. Е, тези хора, при които отидох "случайно" аз наистина си обичат професията и не те гледат в ръцете, за да ти обърнат внимание и за да си вършат работата професионално.

# 123
  • Мнения: 2 478
Ходих  на ЖК по здравна каса,но лекарката беше много неприятна.
След 4-я месец веднъж месечно посещавах и лекарят ,при когото щях да раждам.

# 124
  • София
  • Мнения: 1 946
бях само по здр.каса и съм много доволна

# 125
  • Мнения: 1 477
До 8-мия месец само по здравна каса.След това и на частна.

# 126
  • Мнения: 574
По здравната каса и от време на време на частно за мое успокоение.

# 127
  • Мнения: 2 015
Това което са написали повечето-и по здравна каса, и на частно

# 128
  • Мнения: 2 171
И с двете си бременности съм ходила на ЖК само по ЗК. Допаднахме си с доктора, дори го ангажирах за ражданията ми. Останах доволна, пускал ми е всички възможни изследвания, включително и такива, които не са предвидени, но аз съм искала. Пращал ме е и няколко пъти на други специалисти, когато е имало нужда. Освен това ме гледаше на ехограф на всяка консултация, без за това да плащам допълнително.

# 129
  • Мнения: 422
Аз ходих на ЖК само по  ЗК и съм много доволна Peace

# 130
  • Мнения: 36 073
изследванията по ЗК, важните прегледи - паралелно по двата начина

# 131
  • Мнения: 9 463
Само на частно!

# 132
  • Мнения: 4 784
Само на частно, защото докторът, на който имам доверие, не работи със ЗК.

# 133
  • Мнения: 781
При мен така се получи, че в края на 4 месец се записах на платена ЖК, при лекарката, която ще ме оперира, но тя взе че се махна от болницата и аз продължих и продължавам да я посещавам в частния й кабинет. В болницата ходя само за изследвания и пак си чакам на разни опашки и т.н. напълно излишни са 400-те лв, които дадох. Най-добрия вариант според мен си е стандартната ЖК и ходенето отделно на частно - така или иначе, когато си си избрал лекар, повечето държат да ги посещаваш в частната им практика допълнително. Rolling Eyes

# 134
  • Мнения: 4 753
Гинеколожката ми работи със ЗК, така че отговорът ми е първият... Доплащах си само допълнителният ехограф, исках всеки месец да ме гледа... Лекарката се направи, че не може да смята и ми взе по-малко пари за допълнителните прегледи...

Общи условия

Активация на акаунт