ЗА Д-Р МАКСИМ ЯКОВ ,МАЙЧИН ДОМ ВАРНА

  • 41 737
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 57
Абсолютно съм съгласна с мнението ,че е невероятен професионалист!В крайна сметка-това търсим! Родих преди 4години при него (секцио) -перфектен! Ако даде Господ пак бебче-пак при него!

# 16
  • Varna
  • Мнения: 333
Аз също мога да кажа само хубави неща за него.  Следи ми и двете бременности и родих при него две здрави бебета. Наистина е мълчалив, но ако попиташ ще ти отговори на всички въпроси.

# 17
  • Мнения: 1 800
И аз съм доволна. Ходих при него на консултации и родих при него-секцио. Да, не си пада по празните приказки и е много добър лекар.

# 18
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Аз съм от недоволните.
Каза ми че, дъщеря ми(вече почти на 4) няма сърдечна дейност. Даде ми дори ден и час за кюртаж. Потърсих второ мнение. Вторият лекар разполагаше с допотопен ехограф, но ме увери че бебето ми има сърце. И така аз и семейството ми живяхме няколко седмици в ужаса - ще има ли бебе или ще има аборт.
Аз лично не бих стъпила при него!

# 19
  • Мнения: 43
леле колко отрицателни коментари за лекаря, на който се доверих. правихме небходимите изследвания при него, с мъжа ми правим опити да забременея и уж вси4ко е нормално, но след 10 дни ще ходим да ми правят инсеминации. досега никога не съм 4увала тои да ги прави, кой ли ще ме поеме. това което ме притеснява 4е ни възприема като здрави въз основа на твърде малко изледвания( фоликулометрия,няколко хормона и спермограма), у4удва ме и това 4е за инсеминации май е задължително да се изследва проходимост на тръбите... и все пак се надявам имаме успех, а не само да си даваме пари4ките и нерви... ако има някои да ме посъветва, ще съм мноого благодарна Simple Smile

# 20
  • Мнения: 3 016
Якови -баща и син ли са? Доколкото разбирам Максим Яков е по -възрастният.Относно мълчанието наистина е неприятно ,но пък има лекари които много говорят а работа не вършат .Така че по добре да мълчи и да родиш здраво бебе ,отколкото обратното,много приказки на вятъра.

# 21
  • Мнения: 212
Да, баща и син са. Аз много харесвам д-р Максим Яков, но въпреки това след 2 год. при него и след лапаро с фенестрация (поради поликистозните ми яйчници), аз прекъснах ходенията си при него. Сега се ослушвам за друг лекар. Просто неможа да ми помогне, кистите са налице. Но не търся вина в него, аз настоявах за фенестрация, а той само каза, че според него ще е добре да опитам. Така или иначе, продължавам да мисля, че е добър специалист.  Peace

# 22
  • Мнения: 1 243
Аз съм от доволните. Ходя при него на прегледи от 11 години. Той ми нарави и секциото. Наистина не е от най-разговорливите, но е вярно, че с много приказки и гръмки обещания работа не се върши. Винаги е отговарял ясно и точно на въпросите ми. Всичките ми приятлки ходят при него и са доволни.

# 23
  • Мнения: 3
Аз съм от недоволните.
Реших да пиша, защото мисля че е важно!
На 28 ден от месечният ми цикъл започна нормално кървене, но продължи много дълго. На 11 ден отидох на преглед в Майчин дом при д-р Максим Яков без да знам, че е шеф на клиниката - просто само той беше свободен тогава. Взе ми 70 лева за десет минути с диагноза полепи по матката  и час за хистероскопия 3 дни по-късно, която трябваше да струва 400 лева след представено направление от личен лекар. Оказа се, че съм бременна(не след преглед, а след тест за бременност). Така и не разбрах дали е можело да задържа бебето или е било късно. Просто не вярвам, че доктор с толкова опит не може да различи бебе от полепи по матката. Мисля, че всичко беше за пари. Отказах му да ми направи абразио и си поисках рецепта за хапчета, които да помогнат да се изчисти матката. Кървенето ми продължи 26 дни.
Сами си преценете дали да се доверите на този човек.

Спестила съм детайлите. Ако нещо повече ви интересува, питайте!

# 24
  • Мнения: 2
Преди 18 години, тогава бях на 7, баб ми забеляза че коремът ми е по твърд от този на другите деца, и нашпите ме заведоха на лекар в Балчик, тук докторът им каза, че имам раково образование на яйчниците и че трябва и двата да се извадят, нашите не се съгласиха и ме заведоха при д-р Узунов във Варна, след прегледа той ни заведе при д-р Яков. Човекът обясни че наистина имам образование, но не може да каже какво е докато не ме оперира, и така той ме оперира...имала съм киста на яйчниците, колкото бебешка глава...да е жив и здрав този човек, извадил ми е само единият яйчник, и благодарение на това днес имам прекрасно детенце...от моят детски поглед той беше много мил човек, но и аз бях само седем годишно дете...не съм ходила повече при него, не се е налагало, родих нормално и без проблеми във родният ми град

# 25
  • Varna
  • Мнения: 115
Аз преминах в групата на недоволните. Като човек - неприятен, невнимателен, изключително несъобразителен и безпардонен в изказа си, комерсиален. Бях чела много добри отзиви за него като специалист от жени, на които е помогнал като онко-гинеколог, а също и от такива, които са раждали при него, затова избрах той да следи бременността ми. Моите наблюдения са от женска консултация, водена от него и от последвало търсене на причините за аборт в 18г.с.  И да, може би е добър специалист, но аз не успях да се убедя в това, дори напротив. В този коментар съм се абстрахирала от неприятното преживяване, споделям преките си впечатления. За 5 месеца интензивни посещения при него стигнах до извода, че е грешка да продължа да го посещавам единствено заради доброто му име. Който го интересуват подробности, може да ми пише на лични.

# 26
  • Мнения: 2
С една дума само ще кажа понеже дори ми е неприятно да му отделя повече време: ПСИХОПАТ . Не бих му доверила дори бременността на котка да следи . За съжаление това е управителя на Майчин дом , а жена му е мениджър на болницата , срам и позор отново за Варна .

# 27
  • Варна
  • Мнения: 118
Аз съм от доволните пациенти. Запознах се с него при операцията ми, която мина успешно. Всеки ден поне два пъти проверяваше пациентите си. За 7-дневния престой забелязах, че той е в болницата от ранна сутрин до късно вечерта, а при нужда идваше и извънредно. Истински лекар !
Свалям му шапка !

# 28
  • Мнения: 47
Посетих Максим Яков за трета фетална морфология в 7 м. Бебето изоставаше в развитието по гестационни седмици и бях притеснена. Когато му обясних защо искам прегледа отговорът му беше: "И какво, ще го махаме ли?". Няма какво да обяснявам на майки, четящи форума, как ще се почувства бремена с желано бебенце жена в този момент. Максим Яков извърши прегледа и описа на един лист органите, които е изследвал, включително сърцето, като при всеки един не беше открил малоформации. Родих детенцето след месец, при доктор Танев, който се притесняваше, че то не наддава и трябва да се изроди. Детето беше със комплексна сърдечна малоформация - Тетралогия на Фало, разпознаваема на ехограф от 4 м. на бременността. За мен Максим Яков е медицински неграмотен, безотговорен и безскрупулен човек.

Общи условия

Активация на акаунт