НЕСПОКОЕН СЪН

  • 5 512
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 292
Това със свикването на заспиване с люлеене и други такива, според мен са пълни глупости. Щом се събужда, значи нещо го тормози, на тази възраст най-вероятно става дума за зъби. Те болят повече нощно време, дори и да не дава признаци на дразнение през деня. Не тормози детето. Това, че не може да спи и че го болят зъбите му е достатъчен тормоз, за да започнеш сега да го 'възпитаваш' против 'разглезване'.
Според мен се събужда, щом го сложиш в креватчето, защото не си го изчакала да заспи достатъчно дълбоко.

 newsm10 Абсолютно съм съгласна ......

А след всяко кърмене заспивали веднага и стрували ти се, че суче достатъчно? Може да не се насуква добре!!!

До към седмия месец и моята бебка се будеше постоянно и аз се бях отчаяла, че така ще е дъъъъълго време, НО от както започнах да и давам кашичка 1 час преди да легне и непосредствено преди съня мляко (но не винаги) спи почти цяла нощ. Събужда се към 4:30 - 5:00 сутринта, а понякога и по късно. Така, Че спокойно.

# 16
  • Мнения: 121
Бебка до 4-ия месец заспиваше абсолютно самичка. След това вече само на ръце я приспиваме. Горе-долу от към 4-5ия месец почна да спи супер неспокойно - будене на половин-един час вечер, плюс събуждане по нощите за по 2-3 часа. Все още е така. Има дни, в които е ОК, но като цяло не спи цяла нощ и се буди с плач много често.
Период е, ще мине, все пак са бебчета това.
Спокойно Peace

И при нас ситуацията е подобна. Заспива си сам в 20 ч. докато си хапва АМ-а. Поне със заспиването никога не е имал проблем. Praynig Но от 22,30 натам каято по часовник на всеки час (понякога и на по-малък интервал) се събужда и проплаква. Ние стоим заредени с чай и биби, и се стрелкаме на първата секунда да укротим звяра  Laughing че не хванем ли момента мъркането се превръща в рев и става още по-сложно.

Но това е леката част на нощ-та до към 3 ч. От там се почва едно будене през 20-на минути...тъкмо опъна морно тяло и диването пак мръцне нещо...и така до към 5-6 ч., когато се почва едно едночасово будуване... ядем, люлееем се...абе в лошите дни направо едвам издържам... Sad

А въобще не го бах научила на ръце... Thinking Като минаха коликите (края на втория месец) имахме едно спокойне дете, което само си заспиваше на гимнастиката през деня, през нощ-та пак си спеше с покойно почти цяла нощ..абе бяхме се наспали направо...

И оттам като се почна с един упорит запек и после зъби май...Запека го преборихме, успокои се корема, но това не върна съня  Cry. Направо съм половин човек вече. Не мога да се държа на краката си понякога...безсънието съвсем ме е изцедило... Cry

Надяваме се да са зъби, че поне да израстнат и да се свърши...защото така поне виждам надежда...А това, че "просто има такива деца дето не спят" и че може да продължи така до година, две три, е мисъл, която ПРОСТО МЕ УБИВА И НЕ МОГА ДА ПРИЕМА...

Че как ще ходя на работа в полусънно състояние след годинката на Бебоки...

Направо се моля за чудо!  Praynig

# 17
  • Мнения: 2 960
Според мен е от зъбоникненето. :
А това, че не е трябвало да се "учи" така - само майка, която не е имала неспокойно дете може да говори по този начин.  Rolling Eyes
подкрепям  Peace

# 18
  • Мнения: 80
А дали не е гладно?! Кърмата може да ти е намаляла и да не му стига, то вече има по-големи потребности. И моята беше така, но като започнах да дохранвам с АМ започна да спи по 12 часа нощем.

# 19
  • София
  • Мнения: 23 096
Надяваме се да са зъби, че поне да израстнат и да се свърши...защото така поне виждам надежда...А това, че "просто има такива деца дето не спят" и че може да продължи така до година, две три, е мисъл, която ПРОСТО МЕ УБИВА И НЕ МОГА ДА ПРИЕМА...
Направо се моля за чудо!  Praynig
Беба и мен тръпки ме побиват при този въпрос - как ще се издържа, ако НЕспането продължи толкова дълго. Отсега съм страшно изнервена, та какво остава като тръгна на работа  Sad

# 20
  • Мнения: 20

И при нас ситуацията е подобна. Заспива си сам в 20 ч. докато си хапва АМ-а. Поне със заспиването никога не е имал проблем. Praynig Но от 22,30 натам каято по часовник на всеки час (понякога и на по-малък интервал) се събужда и проплаква. Ние стоим заредени с чай и биби, и се стрелкаме на първата секунда да укротим звяра  Laughing че не хванем ли момента мъркането се превръща в рев и става още по-сложно.

Но това е леката част на нощ-та до към 3 ч. От там се почва едно будене през 20-на минути...тъкмо опъна морно тяло и диването пак мръцне нещо...и така до към 5-6 ч., когато се почва едно едночасово будуване... ядем, люлееем се...абе в лошите дни направо едвам издържам... Sad


Оххх, какво да ви кажа, позната до БОЛКА картинка !
Някои казват, че е от зъбите, но ние плачем през нощта толкова месеци вече, а все още нямаме и зъбче. Заспиваме си самички и никога не сме се гушкали и люлкали преди сън, но......следва цяла нощ будене  Tired
Пробвахме с какви ли не чайчета, но ефект никакъв. Чудя се дали да не пробваме и с хомеопат, може и да има ефект.
Други пък ме " успокояват ", че като спрат да ни мъчат зъбките, ще започнат нощните страхове и кошмари..........Е , явно ще се живее без сън, но аз НЕ МОГАААА  newsm45

# 21
  • Мнения: 8 917

Няма как да го "научиш" - всяко нещо с времето си. Имай търпение, докато детенцето ти расте. Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 133
Имаше такава тема в "Часът на мама". С две думи - всеки цикъл на съня трае горе-долу по 1.5 - 2 часа. След като свърши цикълът човек се събужда (независимо дали е възрастен или бебе). В повечето случаи заспива отново без да си спомня, но има дечица, които като се събудят не могат да се утешат самички и търсят мама.
Аз лично не съм привърженик на оставянето да реве, за да свикне  Naughty Просто с времето ще  го израсте и ще започне да заспива самичко.  Hug

# 23
  • Мнения: 297
 Weary голям проблем е с това спане,като чета и като гледам колко са ви големи бебетата и разбирам че всичко с времето си.

# 24
  • Мнения: 121

И при нас ситуацията е подобна. Заспива си сам в 20 ч. докато си хапва АМ-а. Поне със заспиването никога не е имал проблем. Praynig Но от 22,30 натам каято по часовник на всеки час (понякога и на по-малък интервал) се събужда и проплаква. Ние стоим заредени с чай и биби, и се стрелкаме на първата секунда да укротим звяра  Laughing че не хванем ли момента мъркането се превръща в рев и става още по-сложно.

Но това е леката част на нощ-та до към 3 ч. От там се почва едно будене през 20-на минути...тъкмо опъна морно тяло и диването пак мръцне нещо...и така до към 5-6 ч., когато се почва едно едночасово будуване... ядем, люлееем се...абе в лошите дни направо едвам издържам... Sad


Оххх, какво да ви кажа, позната до БОЛКА картинка !
Някои казват, че е от зъбите, но ние плачем през нощта толкова месеци вече, а все още нямаме и зъбче. Заспиваме си самички и никога не сме се гушкали и люлкали преди сън, но......следва цяла нощ будене  Tired
Пробвахме с какви ли не чайчета, но ефект никакъв. Чудя се дали да не пробваме и с хомеопат, може и да има ефект.
Други пък ме " успокояват ", че като спрат да ни мъчат зъбките, ще започнат нощните страхове и кошмари..........Е , явно ще се живее без сън, но аз НЕ МОГАААА  newsm45



Ми какво да ти кажа, мила.
И с хомеопатия пробвахме. Първите 3-4 дни имаше страшен ефект, но после всичко тръгна по старо му... Cry Ако при вас потръгне, моля те, пиши.
Мен единствено ме спасява сънят следобед- свещените 2 часа от 14 до 16 ч, когато и аз и бебето спим.
Друго си е да знаеш, че трябва да изкреташ някак си до ранния следобед...
Ето днес диването не спа и аз усещам как силите ми ме напускат.
Е и това, че си ляга рано, в 20 ч. пак ми дава няколко часа спокойствие.
Че той е и доста буен нашия...
Успех и леки нощи! Praynig

# 25
  • Мнения: 121
на 6 мес. възраст най вероятно да е от зъбки, Peace ама най-добе се консултирай с педиатърката

# 26
  • Мнения: 20
Имаме подобрение,
мъничко, но все пак не е рев през час и по-малко дори. Просто забелязах, че вече след като заспи, това се случва в 22.00, спи към 2 часа непробудно ( по-горе бяха споменали за сънят и интервалите му ) и започва през час да се буди, но след 3ч. много събуждането е съпроводено със силен плач( не иска дори вода и едва я успокоявам) и интервалите се скъсяват, за това започнах да й давам мляко към 2.30 и настана спокойствие !!! Не, че не се буди, но е нещо съвсем различно, по-спокойна е . Малко й развалих режима, но важното е да има мир.
Beba Babeshka, виждам, че ситуацията е сходна и сме близо като възраст, ако искаш пробвай една вечер , да видиш как ще сте и вие !
Успех!

# 27
  • Мнения: 1 919
 newsm78 и  ние сме от събуждащите се през час и истеричен рев, зъбите ни изникнаха но това си е вече като навик..... Rolling Eyes записвам се да следя

# 28
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Дъщеря ми спи неспокойно откакто се е родила.  Tired
В началото се будеше на 1.5 - 2 часа за да суче, но от около 2 месеца вече яде много рядко през нощта. Въпреки това продължава да се буди. Дори не е точно и будене, а се върти, търка очи и носле, проплаква... Напоследък дори започна да се случва и по-често... С какво ли не си го обяснявах - първо глад, после колики, после кризи на растежа, зъби... Тя постоянно е така.  Crossing Arms
Вече се примирих - ами просто такова ми е детенцето. Спим заедно, за да намалим до минимум "щетите" и това е.  Grinning
Щом се налага, ще жертвам някой час сън за детето. Няма да продължи повече от 3 години, нали така?  Wink

# 29
  • Мнения: 121
Имаме подобрение,
мъничко, но все пак не е рев през час и по-малко дори. Просто забелязах, че вече след като заспи, това се случва в 22.00, спи към 2 часа непробудно ( по-горе бяха споменали за сънят и интервалите му ) и започва през час да се буди, но след 3ч. много събуждането е съпроводено със силен плач( не иска дори вода и едва я успокоявам) и интервалите се скъсяват, за това започнах да й давам мляко към 2.30 и настана спокойствие !!! Не, че не се буди, но е нещо съвсем различно, по-спокойна е . Малко й развалих режима, но важното е да има мир.
Beba Babeshka, виждам, че ситуацията е сходна и сме близо като възраст, ако искаш пробвай една вечер , да видиш как ще сте и вие !
Успех!
Благодаря, Bables!
И ние направихме промяна в храненето- сменихме местата на кашата, която ядеше към 17 ч и млякото в 20 ч. ПО този начин за вечеря оставихме по-засищащата храна.
Това от снощи- мисля, че има ефект защото така и не пожела да яде като го пробвах през нощта. Но при нас проблемът напоследък идва от зъби (доста са набъбнали 4 Sad ) и май само търпението ще помогне в случая.
Ако имаме някакво друго откритие- ще пиша Wink
Моля и вие споделяйте вашите! Peace

Общи условия

Активация на акаунт