~*~ Пловдив ~*~ Ла Лече Лига среща, събота 31 януари, 10:30 ч.

  • 1 350
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
31 януари, събота, имаме ЛЛЛ среща в Пловдив.   Grinning


31 януари, 10:30 часа, срещата ще се проведе в частен дом на различен от предния адрес!

Темата е Изкуството на кърменето: Въпросите "какво" и "как", часът е 10:30, мястото е домът на JeniB  Grinning
Адрес - "Петко Д. Петков" 31 Това е блока точно зад търговски център Гранд. 31 е номера на входа, който се намира в дясно от книжарницата с книги (в същия блок има и книжарница за канцеларски материали). Вратата във входа се заключва, за това е нужно или да звъннете на най-долния звънец в дясно или да клипнете на JeniB (поискайте й телефона на ЛС). Ако е отворено заповядайте на 10 етаж, вляво от асансьора - вратата, на която все още има коледен венец  Grinning
За тези, които идват с кола и искат да паркират точно пред блока трябва да следвате червената стрелка на картата
.

Чудесна възможност да споделите опит и мнение, както и да потърсите съвет за това какви са били очакванията ви, с какви проблеми и препятствия сте се сблъскали и как сте ги разрешили, както и всякакви въпроси, които може да има в тази връзка Simple Smile

По желание който иска, може да носи нещо дребно (но здравословно  Grinning) за почерпка или пък вода/сок.

Срещата е неформална, в дружелюбна обстановка, продължава час - час и малко.


Забележка: Моля ви, опитайте се да дойдете навреме, за да може срещата наистина да започне в 10:30 - 10:40ч. Разбира се, с малко дете пътуването и стигането някъде в определен час може да е наистина трудно, но нека се опитаме отново да започнем по график Simple Smile

Моля, запишете се в темата кой ще дойде!


Заповядайте!



Ла Лече Лига предлага подкрепа от майки за майки, информация и обучение на кърмещи и бременни майки. Срещаме се в 11ч. всяка  трета събота на месеца. Срещите са дискусионни и от неофициален характер. Дават възможност да се запознаете с майки на малки деца от града.
Бременни жени, майки и бебета са винаги добре дошли!



Темите на срещите включват:

Ползите от майчината кърма

У дома с новото бебе

Нормалният ход на кърменето

Нуждите на растящото ви бебе (захранването)

ЗНАЕХТЕ ЛИ, ЧЕ?
•   Човешкото мляко съдържа всички хранителни вещества, от които новороденото ви се нуждае и се усвоява по-лесно от която и да е друга бебепка храна.
•   Няма по-добра защита за бебето ви от алергии, отколкото кърменето.
•   Кърмата съдържа антитела, които защитават бебето ви от много болести и инфекции – това означава по-щастливо бебе и по-малко средства за лекарства.
•   Проучванията показват, че кърмените бебета имат по-висок коефициент на интелигентност.
•   Кърменето позволява на повечето майки да отслабнат постепенно без диети.
•   Кърменето пести време и пари – няма нужда да се купува и приготвя адаптирано мляко.


ПОЛЕЗНИ СЪВЕТИ
•   Можете да кърмите дори ако трябва да се върнете на работа, след цезарово сечение, с недоносено бебе или даже ако имате близнаци!
•   Колкото повече суче бебето ви, толкова повече кърма имате. Кърмете често. Новородените обикновено сучат поне 12 пъти за 24 часов период. Избягвайте дохранването и прекомерната употреба на биберони-залъгалки – това може да обърка бебето ви. Когато бебето ви плаче, опитайте да го накърмите.
•   От третия или четвъртия ден след раждането трябва да очаквате 5-6 много мокри еднократни пелени и поне 2 изхождания дневно.
•   За да избегнете разранените зърна, дръжте бебето си в правилна поза за кърмене: брадичката опряна в гърдата ви и гърдите на бебето опряни във вас.
•   Погрижете се за себе си! Почивайте, почивайте, почивайте! Лягайте да поспите с бебето си. Пийте, колкото ви се пие. Яжте добре балансирана здравословна диета.
•   Говорете с майка, която е обичала кърменето, например Ла Лече Лига Лидер. Колкото повече знаете за кърменето преди да родите, толкова по-подготвена и уверена ще бъдете.



www.lalechebg.com

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 23 788
Кой живее на лесно място и иска да го закарам? Аааааа? Бу?

# 2
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
 Peace записвам се с лапето

# 3
  • Мнения: 2 132
И аз се записвам   Sunglasses

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842

Mr. Green белки?

Янтре, може, ама по-скоро надали. Мен една главна ме дели от там Grinning Освен ако не е някое люто време, или ако е люто, но ме мързи да си се кача в колата - тогава може и да се възползвам от любезно предложените услуги Laughing

# 5
  • Мнения: 2 467
Аз се "отписвам" защото сме все още  особено кашлящи грипоносители.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 23 788
Тъй, ми аз как да намеря мястото...... аз съм заблеян заплес....

# 7
  • Мнения: 362
Момичета,нови гости приемате ли?Много ми се иска да дойда,но не съм 100% сигурна,че ще успея-днес ще водя бебо на лекар и ако всичко е наред(и кажете,че сме добре дошли Simple Smile)ще се опитам да дойда  bouquet

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
Тъй, ми аз как да намеря мястото...... аз съм заблеян заплес....
Joy

hrismi_13, разбира се, че си добре дошла Grinning

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 727
записвам се, сама ще дойда с бременния си корем  Grinning
JeniB, радвам се, че ще се запознаем най-после  Laughing

# 10
  • Мнения: 362
Благодаря.Ще пиша довечера ,за да кажа със сигурност дали ще дойда.

# 11
  • Мнения: 2 132
Тъй, ми аз как да намеря мястото...... аз съм заблеян заплес....
Нали се разбирахте предния път с Милена (Звейковица) да те упъти Wink

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 23 788
Тъй, ми аз как да намеря мястото...... аз съм заблеян заплес....
Нали се разбирахте предния път с Милена (Звейковица) да те упъти Wink
Милена няма да идва, ама аз намерих къде е Гранд. Надявам се като огледам зад гранда да намеря блока Simple Smile

# 13
  • Мнения: 731
Чак сега видях темата Sad Ще се опитам да дойда  Peace

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 23 788
Аз се успах Embarassed newsm56 smihesorry Ми то веднъж да спи бебето сутринта Party, как да стана, като няма кой да ме събуди?! smile3524

# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
Да знаеш, чудехме се какво ли е станало с теб Laughing

# 16
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Я да напиша аз рецептата за сусамовите сладки:

Взимате суров сусамов тахан и му добавяте мед, колкото сладко искате да ви е. Разбърквате хубаво и в тава с хартия за печене слагате по малко на разстояние (щото се разлива при печене). Аз го печа на 180 градуса докато потъмнее леко. Не ги пипайте преди да изстинат, защото са меки.

Хайде и спаначената супа с пилешко и просо:

Слагам да се свари едно пилешко бутче без кожа (това за малка тенджерка 1,5). Като се посвари го вадя и слагам 1 глава кромид и 1 морков нарязани на малки кубчета. Като се посварят и те, добавям спанак на око, колкото ви душа иска (последно сложих 6 кубчета от замразения на Бондюел). Варя малко така, слагам морска сол и чубричка. После слагам пилешкото, което съм обезкостила и накъсала или нарязала на парченца. Добавям 3 лъжици просо и варя около 10-15 мин. Готовооо. Ммммного вкусно и Катерина много я яде таз супа.

# 17
  • Мнения: 731
Мимсат, благодаря за рецептите    bouquet  Да вземеш да ги сложиш и при педагогически захранващите - мисля, че супата е идеална за по-малки дечица, а сладките за малко по-големи   Peace

# 18
  • Мнения: 48
Purvo se izvinqwam za latinicata, no imam problem s kompiutara.

Az sum ot Stara Zagora, no moq priqtelka ot Plovdiv ima nujda ot suvet i eventuano ot sre6ta s nqkoi, koito da i pomogne s kurmeneto. ne znaeh kade ma drugo mqsto da pi6a i re6ih, 4e tuk e podhodq6to. Mojete li da mi kajete kum kogo moje da se oburne?

# 19
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
Писах ти отговор на твоето ЛС.

Общи условия

Активация на акаунт