За или против уличните кучета?

  • 25 002
  • 650
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 110
В сезони като този/зима/ поради липса на вода и храна те стават зли. Моя син е страшно изплашен, защото в двора на неговото училище живеят глутница кучета /6-7бр./,които ходят по децата когато си тръгват от училище или хапват нещо навън. Стават агресивни и опасни ,ако детето се уплаши и започне да бяга. Молила съм се над 10 пъти на Екоравновесие да ги приберат, но ефекта е никакъв.Сега просто ангажирам моята майка да го прибира от училище. И за да отговоря на въпроса ,ДА против съм.

П.С. Забравих да спомена, че имам по-малко детенце с което като се разхождаме по градинките непрекъснато настъпваме кучешко "ако "/както казва тя /.Което освен ,че е разнасяне на болести и страшно неприятно след това за почистване.

Последна редакция: пт, 30 яну 2009, 11:23 от *Си*си*

# 16
  • София
  • Мнения: 10 336
Против уличните кучета съм!   Трябва да се махнат!  
Ще стана привърженичка на хуманното им отстраняване от улицата, когато се оправи социалната политика за хората.   
Не може държавата да обявява геноцид за народа си, а същевременно да е много хуманна към животните. Това е безобразие.   
Но и като се замисля, "хуманността" е само дума, за да се оплавдава бездействието и безхаберието на институциите.

Точно!

# 17
  • Мнения: 1 820
Обичам кучета,но не и уличните.Повръща ми се като заведа детето си на детската площадка и видя изпражненията им.Не искам да ги убиват,но да ги махат.Как и какво ще ги правят тяхна работа не искам и да знам.Против съм,да! Naughty

# 18
  • Мнения: 0
Не съм съгласна с хора, които се измъкват с репликата, че да ги махат и не ги интересува какво ставало.Да ама сещате ли се, че точно такива кат вас, дет не ги интересува са хвърлили тези животни.А хората които ги хранят немогат да си ги вземат вкъщи, лесно е да го кажеш кат е за друг човек.Те ги хранят не защото им харесва да има улични кучета които да хапят и нападат, а защото ги е жал.Но ако някой който храни такива кученцата  да знаят, продължавяйте да ги храните-ТЕ НЕ СА ВИНОВНИ, но най-добре ще направоте ако ги дадете за така нареченото "хващане, кастрирае, пускане"

# 19
  • София
  • Мнения: 10 336
Laughing Не е вече модерно да се заяждаме така, ама правописът отговаря на изказаното мнение.

# 20
Аз съм против уличните кучета. КОйто иска и има време да си гледа в къщи. Не е нужно да ходят след мен, да ми душат торбите с пазар или да ме лайт с повод или без. Naughty

# 21
  • Мнения: 37
Не съм съгласна с хора, които се измъкват с репликата, че да ги махат и не ги интересува какво ставало.Да ама сещате ли се, че точно такива кат вас, дет не ги интересува са хвърлили тези животни.А хората които ги хранят немогат да си ги вземат вкъщи, лесно е да го кажеш кат е за друг човек.Те ги хранят не защото им харесва да има улични кучета които да хапят и нападат, а защото ги е жал.Но ако някой който храни такива кученцата  да знаят, продължавяйте да ги храните-ТЕ НЕ СА ВИНОВНИ, но най-добре ще направоте ако ги дадете за така нареченото "хващане, кастрирае, пускане"
Да, те /уличните кучета/ не са виновни. Но и детенцето, което обезобразиха - също.
Аз имам куче. То живее в двора на къщата на родителите ми. И е нахранено, ваксинирано и обезпаразитено.

# 22
  • далечно
  • Мнения: 1 029

Колкото до идеята за общинска такса, това са глупости - общината има пари, няма далавера, обаче, защото когато този проблем се елиминира, ще спрат и парите за т.нар. приюти. Изобщо не е толкова просто.


Бих била безкрайно изненадана да има пари и посмешището кмет а ла Батман да пропусне да бие тъпана как е спасил София от това чудо с кучетата и то благодарение на собсвените си качества, примерно  Peace. Не става дума за такса или не - става дума, че общинските услуги и подобни такива ги плаща кой....? Няма пари, щото Ган се скатава - моето си е мое, общото е наше, ама нали другите да плащат, аз ще ви дам акъл. 

Не съм съгласна с хора, които се измъкват с репликата, че да ги махат и не ги интересува какво ставало.Да ама сещате ли се, че точно такива кат вас, дет не ги интересува са хвърлили тези животни.А хората които ги хранят немогат да си ги вземат вкъщи, лесно е да го кажеш кат е за друг човек.Те ги хранят не защото им харесва да има улични кучета които да хапят и нападат, а защото ги е жал.Но ако някой който храни такива кученцата  да знаят, продължавяйте да ги храните-ТЕ НЕ СА ВИНОВНИ, но най-добре ще направоте ако ги дадете за така нареченото "хващане, кастрирае, пускане"

да позная - нямаш малки деца и не ти дреме за тези, които имат.

# 23
  • Мнения: 236
Абсолютно против безпризорните улични кучета, или "призорни", ама пак улични Naughty! В нашия квартал е нещо страшно, не смея да изляза да разходя детето сама, винаги гледам да има някой с мен. По принцип обичам животинките, но не и тези, от които ме побиват тръпки, докато вървя по улицата. Ама хич не ме интересува дали някой ще каже, че е нехуманно и пр. и пр., както искат да ги разкарат - това е тяхна грижа, не моя. Само да ги махнат!
Искам сигурност за детето си преди всичко! Peace

# 24
  • Мнения: 35 973
кое да ми е ЗА тях  Shocked
определено съм ЗА решаване на проблема, т. е. за изчезването им, като изобщо не ме интересува до колко е хунанен начина  Whistling

# 25
  • Мнения: 1 420
Против съм! Имам ухапани и наплашени приятели и мен лично също много ме е страх от улични кучета. Крайно време е да се направи нещо по този въпрос - няма друга цивилизована държава с кучета по улиците  #Cussing out

# 26
  • Мнения: 1 749
Аз съм против пребиваването на кучетата по улиците .Заглавието е малко...как да кажа..не на място.Обичам кучета.Проблемът ми не са те,а акитата им и тяхната агресивност,а тези проблеми може да ги решат само и единствено хората .И не го правяяят.Значи,може да се каже,че съм против хората, от които това зависи,и които не го правят!

Толкова ли е трудно,питам аз,регистрацията на кучето да стане като плащането на данъка на колата-при проверка нямаш ли листченцето,ти трясват една глобичка...Когато униформено лице види,че собственика на куче не почисти след него,а то си е свършило работата на най-"подходящото "място глобичкааа.И така ще се научат хората.

А парите да отиват за разрешаване на проблема  с бездомниците-задомяване,приюти,лечение,евтаназия(чрез инжекция,а не по евтиния начин с лопата по главата).

Изтръпвам,когато дъщеря ми стъпи в някой пясъчник и като знам какво би могло да има вътре веднага я дръпвам.ТЯ е още малка и това няма да продължи дълго.

# 27
  • София
  • Мнения: 903
Твърдо против съм уличните кучета.
Обичам кучета, но около блока ми  има глутница от около 20 кучета , големи колкото телета. Закарала съм колелото на детето на вилата, защото тук е невъзможно да се разходиш с колело. Изобщо е нашия квартал е пълно с кучета. Е, писна ми вече. Изобщо не ме интересува дали ще ги убият или ще ги правят нещо друго - важното е да ги разкарат от улицата. Съжалявам, но детето ми е по-важно от кучетата.

# 28
  • София
  • Мнения: 204
Твърдо против Naughty

# 29
  • София
  • Мнения: 117
Против съм! И може да е крайно,но трябва да се избият. Зли са...хапят...хората ги е страх от тях...то те са на глудници...И доста станаха случаите на нахапани хора!

Общи условия

Активация на акаунт