ДА ВИ РАЗКАЖА ЗА ПРИМОРСКО..

  • 4 794
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 89
Преди няколко дни се върнахме от моренцето. Бяхме на Приморско и бях приятно изненадана. На първо място да кажа, че беше впечатляващо чисто. Няма преливащи кофи и боклуци по земята. Забранено е паркирането по тротоарите, и все пак ако някой реши удоволствието му струва 30лв. Непрекъснато обикалят служители на общината и снимат колите паркирали неправилно. И да ви кажа човек спокоино може да се разхожда без да се притеснява. 
Децата до 3г. възраст се хранят БЕЗПЛАТНО в детската кухня/ Да уточня Приморските деца/. Детската градина беше нещо невероятно. Такава хубава и добре поддържана сграда не съм виждала /не е частна/.
Не видях нито едно улично куче, хазайте казаха че няма.
Плажа също беше чист. Навсякъде има кошчета за боклук и странно хората ги ползваха. Страхотно си изкарахма. Наистина беше много хубаво.

# 1
  • Мнения: 2 212
Мога да потвърдя написаното, понеже миналата година бяхме в Приморско и аз останах много приятно впечатлена. Плажът беше чист и особено впечатление ми направи водата - кристално чиста, без нито едно водорасло да видя...Наистина е много хубаво в Приморско - който ще ходи там, ще остане доволен Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 2 623
Това което си написала все едно става дума за някой град в западна Европа, а така трябва да е навсякъде.

# 3
Много се радвам, че е останало така. Ние бяхме в края на юни и беше точно както го описваш. Само, че си мислех, че е защото още не беше сезона и нямаше навалица.

# 4
  • Мнения: 2 013
много се радвам, че е така! Там сме през септември. А какви са цените в кръчмите - сравнено със София или другите големи градове?

# 5
  • Мнения: 89
Същите като в София. Е има и по скъпи заведения, зависи от вашите предпочитания.

# 6
  • Мнения: 3 394
Приморско винаги ми е било любимо!
А за тези неща, които пишеш са си направо рай-явно хората знаят как да печелят от туризма и искат и на туристите да им е добре Peace

# 7
  • Мнения: 2 040
ОТ цялото наше Черноморие, най- любимото ми място за почивка си остана ПРИМОРСКО. Така хубаво си изкарахме, че НИКОГА няма да забравя ... След като се запознахме с тате по-миналата година, той ме покани да ходим на море и отидохме точно там. Може би и затова е оставил тоя град такива ЧУВСТВА в мен ...  Grinning

Красиво, чисто, не е страшно скъпо ... СУПЕР!  Grinning
Едно незабравимо преживяване ...

# 8
  • София
  • Мнения: 15 220
Ама е голяма навалица..... Хора, хора, хора-прииждат отвсякъде. Това пък е моето впечатление. И има ужасно много сергийки. Човек ще си помисли, че на море се ходи, за да се пазарува, едва ли не. Мен не ме кефят такива места.
Иначе наистина е чисто.

# 9
  • Мнения: 2 212
Ама е голяма навалица..... Хора, хора, хора-прииждат отвсякъде. Това пък е моето впечатление. И има ужасно много сергийки. Човек ще си помисли, че на море се ходи, за да се пазарува, едва ли не. Мен не ме кефят такива места.

Мен пък обратно - харесват ми точно оживени места, където има повече хора и ако щещ - да, даже и сергийки, където да зяпам докато вървя Simple Smile Незнам защо, ама съм си такава, то затова любимо място за море ми е Несебър, където същото нещо е харкатерно, но след като бях и в Приморско, и то ми стана любимо...

Иначе виж, за тихи, усамотени плажове...на някой екзотичен зелен остров в океана съм съгласна да превъзмогна липсата на сергийки и навалицата  Laughing Laughing Laughing

# 10
  • Мнения: 8 769
А някой бил ли е на южното черноморие през август (включително и Пирморско)? Защото аз съм била. И не го препоръчвам! Пълна отврат! Naughty

# 11
  • Мнения: 2 212
Туфка, почти винаги съм на южното черноморие (Приморско или Несебър) и почти винаги през август.... и точно за това говорих в горния си пост, че ми харесва да е така да се каже пренаселено...а ти кое точно визираш като неприятно, щото може и да пропускам нещо.... Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 8 769
...а ти кое точно визираш като неприятно, щото може и да пропускам нещо.... Rolling Eyes
Взирам навалицата от хора (което обаче на теб ти харесва), тъпканицата по улиците и по плажовете (хавлия върху хавлия, буквално), чалготията, която те залива отвсякъде, изключително грозното отношение на търговците към туристите. Писала съм за това и в други теми. След като години наред всяко лято бях по южното черноморие, лято 2003 ми беше за последно. Ще почакам да се оправят нещата, за да му хвърля един поглед.
В Несебър определено е чисто. За Приморско-може би вече е (щом така твърдите, не рискувам да ходя пак там). Преди няколко гидини не беше така, но е хубаво, че вървят напред.
За останалите градчета-кофти работа!

# 13
  • Мнения: 2 212
Ееее, да, права си, аз и аз не мога да кажа, че обичам таква навалица, че да се блъксаш и настъпваш и да ти дишат във врата, но така да е оживено, да има много хора, да чуваш различни речи...а за плажа, да...там вече не мога да кажа, че съм привърженичка на това, че и игла да пуснеш няма къде да падне...кофти си е наистина....

# 14
  • Мнения: 1 363
А някой бил ли е на южното черноморие през август (включително и Пирморско)? Защото аз съм била. И не го препоръчвам! Пълна отврат! Naughty
аз от години не съм ходил на черно море.. но през миналия век мога да кажа, че съм ходил няколко пъти на северното, след което бегом към южното.. по-гнусно нещо от северното черноморие и в албания няма..
мръсен плаж, високи цени, пълна излагация.. морето прилича на локва пикня.. и след това бегом на юг от бургас.. където започва истинския рай.. страхотни плажове, приемливи цени, добро обслужване и т.н.
на мен любимото ми местенце е Созопол, но от давна не е добра идея, защото е прекалено известно.. Но мичурин, приморско, черноморец, ахтопол... синеморец... са поределено приятни местенца за разлика от противните северно-черномосрски истории, където колкото е по-мръсно и неприятно, толкова е по-скъпо..

# 15
  • Мнения: 8 769
А някой бил ли е на южното черноморие през август (включително и Пирморско)? Защото аз съм била. И не го препоръчвам! Пълна отврат! Naughty
Но мичурин, приморско, черноморец, ахтопол... синеморец... са поределено приятни местенца
Бяха. Вече не са. След като не си бил нито на северното, нито на южното отдавна, не можеш да си толкова сигурен в преценката си.
За обслужването-навсякъде е отврат.
В Албена и Русалка обаче, е друг свят. Скъпо, но заслужаващо си! И чисто!

# 16
  • Мнения: 1 363
Бяха. Вече не са. След като не си бил нито на северното, нито на южното отдавна, не можеш да си толкова сигурен в преценката си.
За обслужването-навсякъде е отврат.
В Албена и Русалка обаче, е друг свят. Скъпо, но заслужаващо си! И чисто!
може и да имаш право.. но като си предсавя онзи "тих бял Дунав" колко тонове лайна  вкарва в Черно море на север.. просто ми идва да се издрайфам, не, че не стигат по някакъв начин и до южото, но все пак са доста по-разеяни Simple Smile
иначе аз мразя морето особено през периодите юли и август... не само в .бг а навсякъде.. милиони идиоти се грабват да изпуснат простотията си събрана през годината.. и просто ме стресира ситуацията.. аз лично мисля да отида за 2-3 дни на Адриатическо, а края на септември или началото на октомври, ако е рекъл Господ ще взема семейството и ще се забучим за няколко дни на някое приятно месенце (отново далеч от Черно море)
Тогава няма джан-джун човек.. Цените са нормални и всичко е приятно... Няма да има хиляди шумни германци/австрийци (които са най-истеричните хора - когато не са на собствена територия) и идиоти от северна Италия, които правят пряка конкуренция на швабите.. Simple Smile

# 17
  • Spain
  • Мнения: 3 750
аз само не разбрах -може да си остави6 детето в детската градина ли .. и колко ти струва удоволствието , плащаш на 4ас , на ден ..как ?

# 18
  • София
  • Мнения: 3 328
Приморско, Приморско!!!  smile3501 smile3501 smile3501И моите миналогодишни впечатления от летуването там бяха чудесни Grinning

# 19
  • Мнения: 6 390
Приморско / вторият ми дом  Wink
От 97 нямам пропуснат сеъон, да не говориме 4е даже и по 2 пъти ходиме, 4е и поработих там няколко лета отна4ало.........
До София и да не отида / не ме е яд, но да съм в БГ  е няма на4ин да не МИНЕМ през ПРИМОРСКО  Grinning Joy
А ина4е август месец навсякаде е лудница/ отпускарския сезон
Най добре за море е ЮНИ края на4алото на Юли
НАЙ ДЪЛАГ Е ДЕНЯ
МОРЕТО Е 4ИСТО ОЩЕ
НЯМА ЛУДНИЦА НАВСЯКАДЕ
ХАЗЯЙТЕ ВСЕ ОЩЕ СЕ РАДВАТ НА ВСЕКИ ТУРИСТ
СУПЕР Е

# 20
  • Мнения: 89
На плаж ходехме на ПЕРЛА нямаше навалица, детето тичаше наволя.
А за отношението на продавачките няма какво да го обсъждам, то и в София е същото. На мен вече не ми прави впечатление, като ми се озъби някой просто го подминавам. Както казвате сергиики и ресторантчета колкото искате.
Не можеш да си оставиш детето в детската градина тя е за месните деца, но е много хубава / влязох да я видя от любопитство/.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 039
А някой бил ли е на южното черноморие през август (включително и Пирморско)? Защото аз съм била. И не го препоръчвам! Пълна отврат! Naughty

Август месец не  е отврат ами ОТВРАТ smile3514 Няма къде да се паркира, няма тротоари (заети са от коли), съответно се разхождаш вечер все едно влизаш в киносалон (ръгайки се) и само правиш път на разни типове с коли лъскави, но не става за колички  1stroller . Кошчетата са ги наредили ама се препълват за нула време и никой не ги събира, на плажа те рекетират за чадър (дето с 2 отивания си изплащаш нов  #Cussing out), пясъкът уж го чистят ама фасовете си седят, хазайките също те рекетирати ти поставят куп условия...и т.н... много ме дразни и това, че заведенията се надсвирват с музика в различни стилове и просто може да влуднеш ...ох, колко още мога да изреждам, защото имах "кефа" да живея в Созопол 4 години
Абе става overload навсякъде и май само тийнеджърите се кефят и хората на нощния живот yesyes
И затова на море само през юли и септември!  grinning039

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 6 328
вчера се прибрах от Приморско

е не е това ,което беше преди 5-6 години -наистина спокойното местенце от моето детство и ранна младост

от доста време насам  е обзето от цигания,чалготия от най-долнопробен модел,музики и миризми,плажа е ужас-такова нещо не помня

Приморско е на светлинни години от Албена ,Русалка ,Несебър,че дори и от Слънчев бряг,който циганията не го подминава

Хазяйките се радват ,защото няма туристи/слаб сезон/

Но за детската градина- наистина е супер

За Морето-наистина до края на юли е чисто и прозрачно,август обаче си е жив късмет да го видиш така
 С две думи- от май до юли бива,но август -отврат


# 23
  • Мнения: 671
Здравейте радвам се че ви харесва родния ми град Приморско
Аз не съм си ходила това лято и не зная дали наистина е толкова чисто
Но мога да кажа че аз обичам да се прибирам края на май тогава е разкошно няма хора морето е невероятно спокойно и прозрачно е малко и студено но ако се плува барзо няма проблем
Обикновенно през сезона ходя през август тогава наистина е досто по-неприятно има страшно много хора просто за мен е недопустимо толкова да се строи там и да се предлагат толкова легла /тук да кажа че канализацията на Причорско не е пригодена за толкова хотели и наистина някой здраво се гуши като позволява такива строежи/
Наистина има страшно много заведения на мен лично не ми харесва че е позволено да се пекат разни нища и да пушат скари на пъпа на центъра
А за марето и плажа наистина са ни хубави но през август е нормално да е по-мръсно тъй като самото маре тогава се чисти и изхвърля водорасли
Моето мнение е че южния плаж по-принцип беше по-чист преди да отварят така реката към морето

Харесвам си градчето но много ми липсва онова Приморско от моето детство

На всички които им предстои да летуват     ПРИЯТНО ИЗКАРВАНЕ  bouquet

# 24
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Чисто е и в Приморско, и в Китен, и в Лозенец. Обаче в Приморско голямо меле бееее....а и тази криза с цигарите- който пуши, да си носи най-добре.

А чалга няма, само на мнооого изолирани места, музиката се намалява точно в 24 ч. и тогава е най-приятното време. Кеф- коктейлче, звезди и спокойствие.

# 25
  • Мнения: 4 176
А някой бил ли е на южното черноморие през август (включително и Пирморско)? Защото аз съм била. И не го препоръчвам! Пълна отврат! Naughty
А северното дане е по-различно по това време?

# 26
  • София
  • Мнения: 6 363
А някой бил ли е на южното черноморие през август (включително и Пирморско)? Защото аз съм била. И не го препоръчвам! Пълна отврат! Naughty
А северното дане е по-различно по това време?


по-различно е. евтините курорти са на юг. на север са предимно скъпи курорти и навалица, цигания и чалга, каквато се наблюдава от китен надолу просто няма.

# 27
  • Мнения: 399
Ние също бяхме в Приморско, но в началото на юли Wink
Изобщо не беше лудница и страшно много ми хареса, а цените бяха повече от нормални.
На плаж ходихме на Перла- адски много ми хареса Hug

А относно детската градина- наистина изглеждаше невероятно Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Майките от Приморско само могат да се гордеят с нея.


А видяхте ли бате Здравко от Биг Брадър ?Laughing
Опитахме се да вечеряме в неговия ресторант, но нямаше свободни места, а той явно е голяма атракция в Приморско Laughing

# 28
  • Мнения: 89
Видях и Бате Здравко и бебето и яхтата.

# 29
  • Мнения: 2 596
Ех, Приморско, винаги си ми е било любимо, свързвам го с детството си. Там съм прекрала 4 лета на плажа, докато мама и тати работеха в ресторант там. Ходихме там преди 2 години, там правехме бебенцето  Embarassed. Много чисто наистина.

# 30
  • Мнения: 338
Сега е абсолютна лудница там, ако има начин хората да летят ще им е най- лесно да се движат, голяма селяния е !!!!

# 31
  • Мнения: 5 539
Kaто чета повечето мнения тук, си мисля, че ние миналата година сме били в някое друго Приморско Shocked Изобщо, ама изобщо не ми хареса! Наистина пълна селяния, чалга звучи отвсякъде и музиките от съседните заведения се сливат в някаква невъобразима дандания. Паркирани коли навсякъде. А вечер тръгнеш ли по главната улица, трябва да се движиш в колона по един, иначе няма минаване. Ужасно много сергии.
На плажа на който ходихме ние, се влива една река, в която преди това се изливат отпадните води на десетки капанчета Sick Така че за чистота на водата не може да се говори. На плажа платените чадъри бяха наслагани така, че ако отиваш със собствен чадър, няма къде да го опънеш.
За алчните и нагли хазяи няма да отварям дума, защото тях ги има навсякъде.
За мен Приморско си е просто едно село, което няма кой знае какво да предложи на туристите.
Друг път на море в Приморско - да, да! Naughty

# 32
  • Мнения: 6 206
Аз пък да кажа за Слънчев бряг
Кошове никъде няма, няма и няма. Някакви импровизирани редки кашончета, преливащи с боклуци.
1000 сергии с едни и същи турски боклуци. Където и да се обърнеш сергии с ментета и боклуци, всичко по 10 лв. Преди алеята на плажа, беше хубава и приятна за разходка, сега е някакъв кошмарен битпазар. Да ме извиняват ама няма нищо романтично в сергиджийница тип руския пазар в Пловдив.
Некачествена и застояла храна по заведенията иначе като обслужване ок.
Добре че бяхме в перфектно хотелче, та не съм разочарована.

# 33
  • Мнения: 1 426
не харесвам подобни панаирджийски места където куцо, кьораво и сакато е отишло да изпусне простотията си събирана цяла година. Ние почивахме близо до Приморско и там ходех да си купя нещо и беж да ме няма. Няма нищо общо с градчето от детството ми.

# 34
  • Мнения: 4 176
АЗ пък харесвам Приморско. Изобщо харесвам нашето южно черноморие.
Винаги ходим юни месец или септември, точно поради тая причина.
Дразни ме по тия курорти като отидеш в някой ресторант и храната все едно е ядена веднъж. Е, там куцо, кьораво и богато отваря ресторант. В кухните им някакво лелки, детос  еправят мна майстор готвачи - абе ужас!
Лошото обслужване и гадната храна, могат да ми развалят настроението трайно.

# 35
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Две години поред бяхме на Приморско и то в края на юни, началото на юли. Цените са нормални, плажа е супер, в заведенията все още може да се намерят свободни места макар че ние винаги сме компания от 6 възрастни и 4 деца та хем заемаме много място хем сме шумни. Даже миналата година ми се обаждаха по мобилния от едно заведение което си харесахме за вечерите да ме питат за колко часа ще искаме маса, понеже стояхме на плаж до към 8-9 и вечеряхме късно. За нощувка плащахме по 12 лв на вечер (на легло) на централната улица. Само един път ми шумяха следобед от 2 до 4 и като направих забележка (понеже бях бременна и поспалива и ми пречеха) веднага спряха. Народ обаче си има. Пълно е с чехи. Тази година ходихме на Синеморец защото ходихме юли а тогава на Приморско е много пълно.
За сравнение преди години ходихме по същото време на Слънчев ден където беше скъпо и скапано - отнасяха се с нас все едно сме там да чистим хотела а не на почивка. Ходихме на разходка на Златните и на Балчик където никога няма да ми стъпи крака на почивка. Пълно с простаци и скъпи заведения. Албена е готино но пак юни да се отиде, но тогава пък водата е студена е не е още за къпане.

# 36
  • Мнения: 7 640
И аз се връщам от Приморско. Наистина е много чисто по улиците, има и много детски колички, което ми направи приятно впечетление. Цените са умерени, само на "Перла " ми се стори скъпо, обаче от обслужването не съм много доволна. И по дяволите тази сръбска скара smile3514! Аз съм отишла на море риба да ям, а не разни смръдливи мърши! Сигурно заради чужденците е толково актуална. Може би rradost щом е от Приморско ще каже къде човек да намери рибичка

Общи условия

Активация на акаунт