ЯнуАрСкитЕ ни палави хлапета чукнаха годинка трета

  • 19 595
  • 287
  •   1
Отговори
# 270
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Ооооооооооооо кой имал повод да черпи  Wink

Петииии ,Честит Рожден Ден!!

Пожелавам ти, мир в душата,любов в сърцето
и благополучие в дома!
 

# 271
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Привет!

Честит рожден ден, Пети!!! Всичко най-най-хубаво!

Ние по празниците ходихме сам ос баткото по габровския край. Посетихме Етъра, Соколски манастир, Дряновски манастир, пещерата Бачо Киро, Царевец. Малкият беше при нашите на вилата. Но толкова му домъчняло, че се чувахме час през час. Като се прибрахме сподели, че си искал в нашата къща и направо имаше нужда от физически допир, за да усети, че отново сме заедно. Не се беше делил за повече от ден и явно сега го усеща. Милото ми магаре.
В момента в яслата имат шарка и се чудя дали ще ни метне и нас...

Ползотворна почивна неделя.

# 272
  • София
  • Мнения: 615
Петенце да си здрава и да черпиш, ей! Много да те радват "домашните любимци" и весел празник!

# 273
  • София
  • Мнения: 1 056
Пете, поздрави и от мен за празника ти! love001

# 274
  • Мнения: 690
Blagodaria vi mili dami   Hug



# 275
  • Мнения: 3 336
Петенце, честит рожден ден, мила  bouquet Макар и на патерица ти желая много любов и здраве!



Пепито, и аз не съм чувала за такъв език, нали не я боли Адито?

Тази сряда сложих на моите ваксината Превенар, нямаше дори температури, чукам на дърво, дано да има резултат и все по-рядко да ползваме антибиотици.

Момичета, имате ли спомен дали сме били ваксина за морбили, сега гледах новините и се стреснах? Или сме били само за рубеола?

Решила съм следващия месец да им сложа и ваксина против бактериален менингит. Скоро имаше случай в БГ едно детенце си отишло за нула време, да не дава Господ и се понаплаших. Питах доктора, той каза, че в цяла Европа и САЩ била задължителна, както и превенара. Каза, че се предавал този менингит по въздушно-капков път, общото неразположение траело няколко часа и после директно ставал сепсис на мозъка и дотам. Та реших и да не ги пускам на ясла докато не я бия и тази ваксина, та да знам, че каквото съм могла съм го направила. Някой да има отзиви за тази менингококова ваксина? Моя приятелка, женена за грък каза, че в БГ я нямало, а пък доктора ми каза, че я имал, да не би да става въпрос за две различни ваксини. Ако тази дето я има в Гърция е по-пречистена, ми се струва, че е по-добре от нея да се бие, знам ли? Някой да я е бил на детето си?

# 276
  • София
  • Мнения: 1 156
Пете, ЧРД на патерица и от мен! Да си здрава, обичана и слушана  Hug!

Ние бяхме в Боровец този уикенд, на студ като за последно, вчера натрупа сняг, но следобеда се вече беше стопил, но Вики най се радва - прави снежни топки и ангелчета. Почивните дни мислим да отидем до Белград на гости (пак с челядта), та дано са ми здрави дотогава  Praynig Не че и двамата не са ми сополиви, ама дано върви на подобрение, а не обратното Praynig
Мен друго ме притеснява - на Вики очите й са кървясали нещо доста, особено едното като че ли има спукано капилярче вътре - доста е червено и събира много гурелчета Confused А като й дръпна леко долния клепач, там дето му викаме 'с корабчета' (незнам дали ме разбирате) също е червено. Така е от 3 дни вече.Довечера като я вземем от ясла ще я заведа на личната да видим какво ще каже, пък дано ни даде направление за очен (или както там беше - офталмолог,нали Неде  Wink )
На някой да му се е случвало нещо подобно и какво може да е?  newsm78 Praynig

Мишле, хубаво си направила ти с Превенар-а. Имаше една тема по въпроса ти наскоро (че и аз писах в нея) в здравната, виж,може а ти се поизбистрят нещата. И аз съм чула, че има такава ваксина,която я няма в Бг (в Австрия, в Германия я имало, незнам за Гърция), но това че ти я предлага д-р от тука, ми понамирисва най-много на 'бизнес'. Аз се колебая 50/50 дали е необходимо изобщо още за Превенара  newsm78 Въпреки че, като викахме д-р Мангъров (шеф на детското в инфекциозна болница), когато беше грипав Сашко наскоро,  и той ни препоръча да бия и на двамата Превенар ... специално за Вики с нейния атопичен дерматит почти съм я изключила от идеята, но за Сашко, може би ...
Между другото, ще ти звънна тези дни да си избера бижу - за мен ли, за подарък ли, ще видим.
Поздрави на всички от нас!

# 277
  • София
  • Мнения: 615
galita   Wink така май се казваше специалиста  Grinning на нас ни се случва често, като се запуши носа и се запушва и слъзното каналче, няма страшно, едни очни капки в носа и очите и сте готови за 2 дни, не се притеснявай. На Камен капем Тобрин / Тобрекс/, Бивацин и т.н. от този сорт.
За ваксините и аз се чудя, защото не можем за всичко и всички щамове и видове да ги ваксинираме по принцип, а има и противоречиви мнения. Sad

# 278
  • Мнения: 3 336
Галита, и на Ели наскоро й се беше случило, хубаво е дая види Вики доктор все пак, но и аз минах с капкане на антибиотични капки, да не кажа, че само веднъж ги сложих Laughing За бижутата нямаш грижи, само ми звънни 1-2 дни предварително и да ми  кажеш какъв тип търсиш, че да ти понаправя нещо по-специално ако искаш да видиш, ако нямаш нещо конкретно предвид. Иначе каталога вече ми е готов, Майчето сигурно ти го е показала, и на теб ще ти дам. Ако някой друг проявява интерес, раздавам с удоволствие Grinning Браво за Боровец, че сте имали хубаво Grinning време. Наиграла се е Вики добре. За Превенара и Ники ми е с атопичен дерматит, нямаше реакция. Аз обаче точно заради него най-вече я поставих, защото всеки сопол накрая лекуваме с антибиотик, защото стават усложнения.

Морбили видях, че сме я слагали вече.

СирЕнке, и ти хубава екскурзия си си заформила, горкото Алексче Confused Ама трябва да свиква да се дели от мама Simple Smile

Ние като заминавахме за Мароко Ники ме пита защо отиваме в чужбина... Сигурно си мисли детето че офейкваме и няма да се върнем. Отговорих за да им купим подаръци. Като се върнахме се уговори другия път да го вземем с нас да се вози на самолета Whistling

# 279
  • Мнения: 4 534
Петенце, жива и здрава да си, приятелко!   bouquet

Галита, Стефан мисля по-миналата година го направи това с очите. Беше малко по-късната пролет, когато хвърчат онези гадории (не съм сигурна, че има връзка). Мазахме Тобрекс, не мина. Мина от самосебе си, не помня колко време беше така.  Thinking

Ние сме добре, Максим оздравя, за 2-3 дни по време на безкрайните празници  Rolling Eyes мислим да отскочим до Котел.
Като за кризисно време, бая празници ударихме напоследък.  Tired

# 280
  • София
  • Мнения: 1 156
ами Тобрекс й изписаха на Вики - за вирусен конюктивит - да капем в очите и носа. Мисля, че и на Сашко почват да му текат очите, трябваше да питам и за него дали същите да слагам. И съптветно си е на домашно лечение, тези дни ще ми е весело и с двамата по цял ден  Crazy

# 281
  • Мнения: 678
И ние Тобрекс капехме през декември когато бяхме с конюктивит.Казвам капехме тъй като е заразен и прихванах и аз.Задължително е 7 дни да се ползват капките,тъй като  ако се прекъсне лечението,може пак да се появи.
galita започвай на време със Сашко ,минава по бързо ако се хване в началото.

Да почерпя мъжо днес  има РД.

# 282
  • София
  • Мнения: 615
Пепито Охо, почваме от сутринта с цял бар, не ми се мисли как ще сме до вечерта. Joy
Да ти е здрав и да ви гледа, глези и гали!    bouquet

# 283
  • Мнения: 3 336
Пепито, много богата почерпка, душа  bouquet Да ти е здрав и добър мъжа, да те слуша и да те обича Grinning

Днес ще ходя на някаква лекция в ОДЗ-то на децата,май за емоционалното възпитание и трябва да отида да кажа лятото как ще ходят, за да си направят отпуските. В тази връзка вие какво сте им измислили на децата за лятото? Казвайте бързо кой къде ще ги води, да си открдна някоя идейка Mr. Green

Аз засега съм се замислила само за организираното от Мачирски - летни походи из планината. Но като се замися и свекърва ми може да им ги прави преспокойно тези походи, тя е запалена планинарка и всеки уикенд е на Витоша. Та мога да ги пускам с нея докъдето изкарат Laughing И оттам ще си ги прибирам с колата. Със сандвичи в раничката и така. Само трябва да го обсъдя с нея или ако не става да разведе бавачката с децата няколко пъти да я ориентира откъде да минават и после може и с бавачката да ги пускам.

От вчера нещо само нагъвам лимони със захар, та да ви почерпя и вас да ви е свежо:

# 284
  • Мнения: 4 534
Пепи, честит ти рожденик!   bouquet Да ви е жив и здрав!  Hug
Мишленце, ние на почивка няма да ходим това лято, ще бъдем много заети с мъжа ми. Двамата ще отскочим набързо до Загреб за концерт на Ю Ту и толкоз. Децата - при бабите. Иначе всеки свободен уикенд ще ходим, както обикновено, до близките морски курорти на плаж. Даже се замисляме за палатка, за да не се прибираме вечер в града. Идеята ти за планински походи е супер! Аз лично обожавам този вид почивка и може би, ако имаме време, да ги водя и моите на разходки из Странджа. За мен от това по-хубаво няма!  Peace

Галита, току що вниманието ми беше привлечено от едното око на Стефан - пак прави същият проблем!  Shocked Ще видя и утре как ще е и ще звънна на хомеопатичката да я питам какво да правя. Предполагам, че ще се прехвърли и на другото око.  Confused

Последна редакция: вт, 28 апр 2009, 21:04 от *АнАн*

Общи условия

Активация на акаунт