Осветителни тела... или нашите полюлеи :)

  • 80 594
  • 342
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 4 003
Впрочем много модерно и секси - черен пендел, с регулираща височина, за нощна лампа! Peace

Avi11, много ти благодаря за отговора. Но инак не, няма да се опитвам да използвам пандел и за нощна лампа. Типът осветление ни е съвсем класически (за съжаление нямаме възможност за промяна тепърва) - т.е висящо тяло от тавана в средата на помещението (над спалнята) и... отделно искам да взема две нощни лампи. Идеята ми беше да са в еднакви форми горе-долу. Харесала съм едни черни нощни лампи и исках да ги съчетая с подобен панделза висящото от тавана.

 
Чудех се дали осветлението ще е достатъчно, дали няма да ми притъмни цялата стая и затова се колебаех. Защото и нощните лампи, и панделът, ги има и в бяло вместо в черно. Просто черното някак повече ми хареса  Embarassed

# 271
  • София
  • Мнения: 409
Един централен черен пендел ще осигурява достатъчно светлина за цялата стая, макар и леко приглушена.

 Колкото до нощните лампи в черен цвят, зависи какво ще е предназначението им - дали ще ги използвате за четене или за красота. За четене определено не стават.

# 272
  • Мнения: 2 786
Аз не бих сложила черни лампи в спалнята  Thinking Макар че черната изглежда добре, не ми се връзва изобщо със спалня. По-скоро нещо декоративно някъде другаде в жилището, но за спалнята харесвам светли цветове. Виждала съм как свети лампа с черен абажур и честно казано не ми харесва. Тъмните абажури наистина "убиват" много от светлината. Но предполагам в определени случаи, когато целенасочено се търси такъв ефект, е добре Simple Smile В такива случаи бих предпочела нещо подобно като абажур за приглушен ефект:

# 273
  • Пловдив
  • Мнения: 4 148
змейковица,
много е хубава лампата ти в хола  Heart Eyes харесала съм си такава,но не знам като светлина как ще е,че на мене все ми е тъмно  Laughing ако може качвайте снимки на осветителните си тела и в светнато състояние  Wink

О, благодаря  Blush
Много хубаво свети - изобщо не е тъмно - аз също обичам да ми е светло
Обаче се наложи мъжът ми да подмени всички фасунки на тая лампа... Бяха си оставили ръцете...

Може и да си споменавала някъде по-нагоре,но би ли споделила от къде си я купила и горе-долу колко парички струваше... newsm78

Цена не помня - беше преди почти 2 години
Магазина се намира до Бриколаж - на павираната улица - голям само за осветителни тела е  Peace

# 274
  • Мнения: 58
Момичета за тези които се интересуват от цени, ще ви пусна л.с., купени са от Италмодалуче , производител Sillux, серия Niagara Hug
Ако може да споделиш и на мен, ще съм много благодарна  Peace
 
Звънах на друга фирма ,която продава същите осветителни тела и попитах за цената 1800лв  #Crazy-  беше за цветния модел. При положение ,че ми тръбват 3 бр.

За тези пари можете да си намерите поръчково изпълнение с дизайнерско рисувано стъкло, по Ваш вкус и проект.

В интерес на истината, така е - скъпички са. Но това е кристал, а не обикновенно стъкло.

# 275
  • Мнения: 241


В интерес на истината, така е - скъпички са. Но това е кристал, а не обикновенно стъкло.

За видимата светлина няма значение дали е кристал или стъкло - качествените обективи на професионалните фотоапаратите не са от кристал, а от подобрено стъкло, като някои от тях струват много повече. Виж за самочувствието (както и за търговците Money) със сигурност има значение дали е кристал.
Обърнете внимание дали осветлното тяло( каквото и да е то) се съчетава със стила на стаята, а не на цената и материала. Високата или ниска цена, както и вида на материала, няма да компенсират  подтискащия вид на стаята, ако сбъркате в избора. Peace

# 276
  • Мнения: 1 569
Момичета от София, може ли да кажете за кои големи магазини с дизайнерско осветление се сещате/сте доволни? Аз се сещам за Сириус, Орион, Габровски, Амбилукс и Аура. В последните 2 не съм била още. Като разнообразие съм най-впечатлена от Габровски, но не мога да преценя дали цените им са толкова високи, колкото и в Орион и Сириус.  Thinking

# 277
  • София
  • Мнения: 409
 В Outlet-а на Martinelli срещу Кауфланд също има интересни осветителни тела и реплики на известни дизайнерски модели.  Peace

# 278
  • Мнения: 24
Абе то и разлика в отчитането на времето между Омега и Касио няма, ама цените....не гледай на една цена като измерител за функционалност. Толкова много други фактори са определящи.

@Бърборанка - в Мартинели цените са зверски, но и претендират да са модели на известни дизайнери. За Габровски - предимно турска/китайска стока.

Какво разбираш под дизайнерски? Защото на "дизайнерски" много хора казват на пластмасовите китайски боклуци в Домко или Бриколаж.

# 279
  • Мнения: 1 569
Ивакал, ами трудна работа да опиша какво точно разбирам под дизайнерско, но да кажем, че НЕ, не става думза за пластмасовите плафониери и полюлеи от Бриколаж.  Grinning А не знам дали са
китайски, но в Домко почти няма нещо, което да не ми е харесало. Страшно любим магазин.  Heart Eyes Гледала съм и осветителни тела и помня, че нещо ми беше харесало, но пак трябва да ходя да гледам. А кое и най-вече КЪДЕ не е китайско, че и на нормални цени?  Thinking Mr. Green

Колкото до Мартинели - вчера бях в самия им шоурум на България и ... отврат неща, да не говорим, е почти ниаквко осветление не беше изложено, а за мен е важно да го видя и харесам на живо. Пък и Мартинели са безумно скъпи. Харесах една много красива лампа във формата на лалае - ако карате нощем по България се вижда от булеварда. Но първо 1200лв  #Crazy и второ отблизо самата пластмаса ми се вдия някак груба и тромава, което не трябва да е the case  при такава цена.  newsm78

# 280
  • Мнения: 3 191
Здравейте момичета,

Чудя се дали някоя от Вас е виждала този модел на Concepta на живо.Харесах го за спалнята

http://sevdunka.snimka.bg/architecture/osvetlenie.568627.22489611
Има подобен в Бриколаж на Цариградско шосе в София - днес и аз го мернах, обаче е черен (извинявай, ама не погледнах от къде си)

# 281
  • Мнения: 4 003
Аз съм го виждала в Домко също. Може да се комплектова и със същата такава нощна лампа. Но е от нещо като пластмаса... или PVC меко (не знам как се казва) и на мен лично продавачката ми каза, че не е желателно да се ползва със силни крушки. Беше май нещо към 40 вата макс. Или с такива крушки, които не нагряват. Май към 32-34 лева беше с по-малката големина.

Последна редакция: пт, 04 мар 2011, 07:18 от Stefka.b.k

# 282
  • Мнения: 5
Благодаря Ви момичета   bouquet

# 283
  • Мнения: 37
Здравейте, нужна ми е малко помощ.  Търся специфични лампи, които преди време някъде гледах, но не се сещам къде. Намерих в един сайт нещо подобно, моля ви , ако знаете това къде тук се продава да ми кажете. Мерси предварително.

# 284
  • Варна
  • Мнения: 290
Нашите са от Практикер

Общи условия

Активация на акаунт