Първи срок ШЕСТокласникът изпрати с мисли и настроения чудати!

  • 25 145
  • 295
  •   1
Отговори
# 225
  • вкъщи
  • Мнения: 704
чакаме оценката от класната по математика

# 226
  • Мнения: 227
Класното по МАТ-6  bowuu

Да попитам от тези книжки с тестове на Просвета има ли по Английски?
Май ще трябва да купя за разказвателните. На Просвета ли са най-добрите според вас?

Лека седмица ви желая момичета и много усмивки!

  bouquet

# 227
  • София
  • Мнения: 18 226
Класното по МАТ-6  bowuu

Да попитам от тези книжки с тестове на Просвета има ли по Английски?
Май ще трябва да купя за разказвателните. На Просвета ли са най-добрите според вас?

Лека седмица ви желая момичета и много усмивки!

  bouquet
Поздравления за шестицата!  bouquet Нашата Госпожа по математика е болна и вече доста време имат свободни.. SadНе са правили още и класно.
Колкото до книжките на Просвета - да, има и такава с тестове по английски,които са обаче доста елементарни newsm78.Дали тези книжки обаче  са най-добрите, това не се наемам да кажа. Thinking Купих ги от Славейков.Продавачът на сергията ми каза, че единствено Просвета за момента  предлага пълен комплект за 6-те матури, затова ги взех..Дали ме е метнал или наистина е така - това не зная.. Peace Иначе на практика нашите не учат по нито един учебник на Просвета, всичките са или на Анубис или на Булвест.

# 228
  • Мнения: 2 577
.... нашите класни ще са др. седмица....а моят обаче ни за тях му пука, ни за матурите... два дни не учат и от да рита топка и да обикаля улиците е изгорял. Съучениците му на плаж ходили, ама аз не разрешавам още ... Rolling Eyes

Джони, пуснали са лагера в Троя с нови дати
 http://evelinr.com/index.php?nAction=100021&nRecordID=107

Ама то аз като гледам , може и родители. Много родители се притеснявали да пускат децата си, та затова.
То да вземем едно дружно форумско ходене ли да направим...  на мен не ми пречи да сме в другата половина на хотела  Mr. Green

# 229
  • Мнения: 188
.... нашите класни ще са др. седмица....а моят обаче ни за тях му пука, ни за матурите... два дни не учат и от да рита топка и да обикаля улиците е изгорял...

и ние така  Peace

# 230
  • София
  • Мнения: 18 226
Нашите днес за пореден път нямат математика..  Rolling Eyes Човешко е,разбирам, жената е болна, но трябваше да намерят заместник.. newsm78 Преди матурите явно няма да успеят да направят някакъв, дори повърхностен , преговор на материала.А за класното пък - съвсем не знам кога и как..Явно ще трябва да я подхвана с купените тестови  книжки на издателство "Просвета".
Споменавайки издателството се присетих за Shoshi - мамата в Киев,която преди няколко дни питаше за учебници.Разконспирирах я, днес има Рожден Ден!Да е жива и здрава, а на дъщеря  й пожелавам успешно взимане на приравнителните изпити!  bouquet
Иначе по литература на класното има 5,50. Правили са  трансформиращ преразказ на леко  посъкратен от учителя вариант на "Ветрената мелница" на Елин Пелин.Преразказът е от името на Христина, внучката на дядо Корчан.
Тъкмо си мислех, колко ще ми е трудно в това топло време да я накарам да седне да преговаря за матурите и хоп..Между шестите класове в училището се организира нещо като викторина по  история, география, Човек и природа и български.Конспектите ,които са им раздали, като гледам включват почти всичко изучено през годината, т.е са идеален начин за преговор.Избират от клас по 3 деца.Така моичката, първоначлно щастлива, че са се спряли на нея, осъзна, че носи отговорност пред целия клас за представянето си.. Mr. Green И ако за матурите не й пукаше много -много поради факта, че  в предходните две години поне в нашето училище резултатите от тях не бяха взети предвид при формирането на годишната оценка, то това състезание явно я  посплаши и гледам се е активизирала  в ученето Mr. Green

# 231
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593

Джони, пуснали са лагера в Троя с нови дати
 http://evelinr.com/index.php?nAction=100021&nRecordID=107

Ама то аз като гледам , може и родители. Много родители се притеснявали да пускат децата си, та затова.
То да вземем едно дружно форумско ходене ли да направим...  на мен не ми пречи да сме в другата половина на хотела  Mr. Green

Ками - за мое най-голямо изумление синът ми отказа категорично да ходи на лагер тази годиина. От Британика където ходи на англ. език също им организират лагер - скаутски - също отказа. Не искал да ходи с непознати деца  newsm78
Тъй, че явно само аз се запалих по идеята ти, а тинейджъра ме отсвири. Mr. Green

Шоши - да си жива и здрава и мноооого щастлива   bouquet  bouquet  bouquet Весел празник  Laughing

not stubborn enough /ех, че труден ник  Mr. Green/ - добре се е подредила твоята щерка с викторината  Peace поне си права, че ще преговори материала.  Wink

При нашите ученици минаха класните  - сега чакаме резултатите. По литература беше трансформиращ преразказ по Елин Пелин, но забравих разказа. Embarassed

# 232
  • Мнения: 419
Днес е било класното по БЕЛ при нас  #Crazy. От две седмици питам госпожицата, а тя казва че няма инфо. Днес била много изненадана  ooooh!. Били и казали преди седмица-две за датата, тя си я записала и там останало всичко  ooooh! ooooh! ooooh!.
Без да се подготвя специално, каза че се е справила много добре обаче  Thinking. Дано, ще видим.
По математика класното предстои. Кога - един Господ знае  #Crazy.
Матурите не я вълнуват особено  Whistling Thinking ooooh!.

Гледам я, наблюдавам я, и не мога да се начудя. Не прекарва повече от половин-един час в подготовка за следващия учебен ден. Ваканции, почивни дни - абсурд да се занимава с учене. Никаква странична литература, сборници, помагала, допълнителна информация - само каквото е написано в учебника, и то не всичко. А оценките и не са слаби  newsm78. Преобладаващи 5-ци, много 6-ци и тук-там някоя 4-ка  Thinking. Нямам обяснение на този феномен обаче.

# 233
  • Мнения: 11 607
Не прекарва повече от половин-един час в подготовка за следващия учебен ден.

Вие и толкова имате.....Ние нищо! Абсолютно нищичко...Кога учи това дете, кога домашни пише - не знам......Все си е научил, все няма за учене, все няма домашни и гледам,че и матурите не го вълнуват....въобще олимпийско, биволско спокойствие има.....Кога ли ще му изиграе шега? newsm78

Излъгах...за класното по литуратура го видях предния ден с учебник......Това е статистиката за тази година.....

# 234
  • София
  • Мнения: 2 019
not stubborn enough, Джони, много благодаря за пожеланията! Как ме изненадахте само!
Редовно чета темата, но не пиша, че тук нито класни имат, нито матури.
Учебника пристигна, сега остава да бъде прочетен и научен материала.

# 235
  • Мнения: 188
Мда ,значи не е само при нас ,моя шестокласник отделя най -много половин час,оценките 5 и 6 ,сборниците не се поглеждат, ваканциите и почивните дни били дадени за почивка, а не да го тормозя  newsm78.Четеше много странична литература, сега нищо.  Взехме куче, той е поел ангажимента да го храни ,та прекарва поне час -два при него иначе е пред компютъра.
Класни още не са правили по нищо ,а матурите не го вълнуват изобщо.

# 236
  • Мнения: 1 675
Днес се прибра с книга, която взел от съученик - "Здрач" на Стефани Майър. И сега здраво заляга над нея, явно така вече се готви за матурите... Shocked

Много му харесвала книгата,не я изпуска,  така че препоръчвам и на ваште тийнове да я пробват.

В този ред на мисли, споделете какви книги обичат да четат децата ви. Да си разменим заглавия преди лятото, че после ни чака дългия списък от задължителните.

Иначе съм възмутина от безхаберието на повечето учители на сина ми. Това годишен преговор изобщо за нищо го нямат. Не виждам как ще се подготвят децата за матурите по този начин. Twisted Evil

# 237
  • Мнения: 320
"Здрач" на Стефани Майър.
И Леда я прочете на един дъх! Сега даже се пробва да я чете на английски. Иначе всички тийнове са полудели по тая книга- то всъщност е цяла поредица, има и филм.

# 238
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
Моят син изобщо не обича да чете  Embarassed уж все съм с книгата, а пример не взема...
Последно чете т.е. напъва се да чете една нова и много интересна според мен книга - "Лабиринтът с костите" от поредица 39 ключа. Нещо ново на пазара, което обещава да стане хит.
http://www.mobilis.bg/articles/view/48349

# 239
  • Мнения: 928
Отдавна не съм писала, че все нямам време. На класната по математика
се издъни с елементарни грешки от рода 2+2=3.  ooooh!
при положение че ходи на 2 кръг на олимпиада. Сигурно е мечтала някъде.
По Бел съм досоволна  - единствена 6 в класа

 До marypopins : Ние имахаме подобен проблем 1 срок, може би не толкоз
силно изразено както при теб. Благодарна съм, че класната и още 1-2 госпожи
много помогнаха. Сега нещата се промениха, не мога да кажа че пак стана същото дете,
защото пубертета ни тресе яко, но е по добре от началото на уч. година. Стискам палци и успех

Общи условия

Активация на акаунт