Абсурдни твърдения на педиатри?!

  • 3 278
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 322

- кърменето на поискване се практикувало само от циганите (!!!!!!)

БЕЗ КОМЕНТАР!!!
#2gunfire #Crazy ignore2

# 16
  • София
  • Мнения: 3 064
Аз да се похваля, че нашата няма такива бисери, много си е в час жената!  bouquet

# 17
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Често срещано е твърдението за рядката кърма  ooooh!
Каква рядкост, какви 5 лева  newsm78 #Crazy

Иначе с нашата педиатърка нямам такива ядове. Никога не ме е насилвала да захранвам, не ми е давала схеми, аз казвах какво ще правя, тя се съгласяваше и така.

# 18
  • Мнения: 718
Да, кърмата освен, че може да е рядка, често е нехранителна или пък бедна на витамини, което предполага да се въвеждат сокчетата по-скоро  Shocked ooooh!. Само като се замисля на колко жени им е било провалено кърменето само заради безумните съвети на педиатри...

# 19
  • Мнения: 494
Aз кърмя на поисквана и бебето имаше колики и утиваме ние при педиатърката и тя ми вика ами то е преяло за това реве. Да не говоря в какъв ужас изпада като чуе, че кърмя на поискване и не давам вода  ooooh! Мисля, че педиатрите трябва да ходят на курсове от време на време, а не да ни карат да правим отживелици.

# 20
  • Мнения: 1 174
Е в общи линии съм доволна от педиатъра на детето. В началото го имаше дежурното даване на вода със захар, ама и детето толкова хубаво си я пиеше  Laughing Беше му сладка затова. Като мина жълтеницата на 15  ден и спрях да слагам захар и детето спря да пие вода. Мен това ме устройваше прекрасно. Та педиатъра ми е от хората дето питат: "ти така ли ще правиш или така ? ". В смисъл: "Ще даваш ли сокчета от втория месец или не ?", "Кога искаш да захраним - по - раничко или по - късно ?". Тя има за пациенти бебенца, захранени от 40 ден със сок и бебета, които до 6 - месец нищо освен кърма не са яли. Просто майките така са решили. Тя не се меси, предлага и пита, но не настоява. За мен това е идеалното. Дори за водата със захар се съгласи с мен, че не е била необходима и заради многото вода, която пиеше бебето не можа да наддаде достатъчно през първия месец.

# 21
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Когато синът ни беше на окло 5 м. се наложи да ползваме услугите на спешно отделение. Педиатърката, която ни прие (на възраст, от старата школа) като разбра, че е само на кърма и вика: "Вие сигурно сте от тези, които и вода не дават" - върти глава неодобрително - "Знам ги тези нови моди, ама бъбреците на детето като се обезводнят....." - и започна да нарежда, колко опасно е задетето.

Педиатърката на сина ми, също чат-пат, дава по някой кофти съвет:
1. На 2-я месец да спра нощното хранене, обяснението беше, че бъбреците и стомаха се натоварват, а и също е причина за трудното му изхождане.
2. Да го храня под час.
3. Също да давам вода на всяка цена.
4. Да се изцеждам след всяко кърмене, ама задължително, че иначе ще ми спре кърмата.
Общо взето това са, иначе е в час, доволна съм.

Чувала съм мн. по-големи абсурди, казани от педиатри на мои познати, но тях няма да ги коментирам.

# 22
  • Мнения: 1 938
1."Не искаш да и даваш сокове (на 20 дни)?!? Ама може ли толкова да те мързи?!?" Laughing
2. "Премахни нощното кърмене! Как ще си почива стомахът на бебето?".
3. "Не пие вода?!? Ама ти изобщо даваш ли и? Ми тя ще се обезводни..."
4. Тя:
- Колко пъти на денонощие я кърмиш?
Аз:
 -  newsm78 Ми не съм ги броила...
Тя:
 -  Shocked Ама ще и развалиш така стомаха, к`во е т`ва ядене...
 Joy Joy Joy

П.П. Добре, че съм "дебела глава" и не я послушах!
Кърмих успешно баткото - 1 година;
малката - 2 години! Mr. Green

Последна редакция: пн, 09 фев 2009, 23:58 от Nellina

# 23
  • Мнения: 3 394
аз така от много ум и слушане на баби, който са гледали деца преди 30 г. си провалих кърменето с дъщерята!
Сега запуших многознаещите и се развявам по цици из цялата къща, пък на който не му харесва........... Mr. Green

# 24
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Не съм получавала все още абсурдни твърдения от педиатър, но съм снизходителна към старата школа български педиатри. Те така са съветвали преди години, така съветват и сега. И на мен са ми давали вода, захранили са ме със сок и банан на 1 месец и не съм увредена. Нямам алергии и съм си съвсем наред. Това да се дава вода или да се спре нощното кърмене не е чак толкова абсурдно. Просто науката се е поразвила и пооткрила това-онова, което е достъпно за всички, благодарение на интернет. Специално тук в Канада допреди има-няма 30 години са си хранели бебетата с АМ заради добрата реклама. Тогава това е било модерно. Сега рекламата на такива храни е забранена, но...факта си е факт. Като раждах ми попитаха как ще храня - кърмене или с формула. Ако кажеш второто никой не те закача. Просто носят бутилката на бебето. Ако кажеш, че ще кърмиш - правят всичко възможно да те научат как. Така де, отплеснах се. Мисълта ми беше, че има много по-абсурдни неща като даването на антибиотик за проста настинка, отколкото пиенето на вода със захар от новородено.

# 25
  • sofia
  • Мнения: 562
Така де, отплеснах се. Мисълта ми беше, че има много по-абсурдни неща като даването на антибиотик за проста настинка, отколкото пиенето на вода със захар от новородено.
Изобщо не съм съгласна. Едното не е по-малко абсурдно от другото. Предпоставка е за скоростно отбиване, а това си води хиляди последствия след това!

# 26
  • Мнения: 396
Хе, ми нашата педиатърка уж е поддръжничка на дългото кърмене, досега дума не ми е обелила за захранване, ноооо сега идват хитовете:

"Марта какво яде?"
"Само кърма, от четвъртия си ден." (в болницата поради мои здравословни проблеми хапна и АМ)
"Нощем буди ли се?"
аз послъгвам умерено: "Към 5 am".
"Аха, то 5 е вече сутрин, значи сте на 6 (!) хранения. Вода пие ли?"
"Не."
"Аха, отказва." (Аз не съм й давала вода или биберон никога.)

Абе къде учат тия хора бе...

На това мъжа ми казва "дълбоко преосмислено и творчески съдържателно"!

# 27
  • Мнения: 534
Нашето педи има много такива абсурдни реплики че немога да ги изброя всички само една ще кажа:
Хемоглобина ви е нисък ( беше 106 ) заради късното захранване (6 месеца)

# 28
  • Мнения: 7
Макар с 3-месечно бебче и аз вече се опарих от безумни (и много болезнени) за мен изказвания. Дъщеря ми наддаде 600 гр за последния месец, след което бях подложена на щателно пипане на гърдите и репликите"

  - "ааааааау, те са ти меки гърдите, ама ти нямаш кърма, те трябва да са ти твърди като буци!"  Shocked  Shocked  Shocked

аз (не знам защо много се притесних, вече щях да се разплача) можах само остроумно да отроня "миии"

 - "а ти от една или от двете гърди кърмиш?"

аз (вече правя опити да съм малко по-уверена) "от едната, но винаги предлагам втората и тя понякога и от нея суче)

  -"ооооо, щом суче и от двете гърди значи нямаш кърма"

Та така...нямам кърма и това си е, държа си детето гладно, само не знам защо то е най-спокойното и усмихнато бебе на света... Rolling Eyes Сега събирам сили за следващата конфронтация и ще се опитам да бъда по-смела!

# 29
  • Мнения: 1 512
Ооооо, роман мога да напиша...
Дъщеря ми се роди с проблеми, беше две седмици в болница, първата на системи, после постепенно захранена с АМ и малко кърма (казвам малко, защото носех само веднъж дневно), изцеждах се през три часа, също и през нощта. На първата вечер след изписването веднага ми беше наредено да купя кутия с АМ, защото "нямаш кърма, на детето няма да му стига - трябва! да изцеждаш по 120 мл "(това на втората седмица на бебето). А то милото, след като го накърмя, не искаше шише, аз обаче упорито бутам... къде да ми хрумне, че детето просто се наяло от цицата
... вода със захар
... сокче на 40-я ден - детето плюе, изрева си дробовете от колики, обаче аз, овцата пак бутам ли, бутам - неука и невежа бях ooooh!
...лечебна каша на Хумана от третата седмица, защото бебето има разстройство ooooh!
...излагаш се като мангалка, детето вече трябва да го отбиваш - въпросното дете беше едва на 10 месеца
Добре, че попаднах във форума и кърмих успешно дъщеря си до 2 г. и 3 месеца Grinning
Сега пак получавам такива съвети, първоначално кимах с глава и се съгласявах, а после си правя каквото знам. Но не издържах, спрях да се занимавам с глупости и да си губя времето да изварявам шишета и да се правя, че давам чай и вода, само и само мир да  има. На въпроса "Ти докога смяташ да кърмиш?" отговорих "Поне до първи клас, ще го запиша наблизо, че да ходя в голямото междучасие да му давам да си цокне Mr. Green"
За водата казах, че детето не иска - а то наистина не иска, няколко пъти му предлагах, пули се и се гади - и какво, да го насилвам, щото трябвало по 120 мл вода на ден (някой знае ли как точно ги преценяват тия количества?).
За кърменето под час - ами кимам с глава и си правя каквото знам. За премахването на нощното кърмене още на втория месец- пак така. И за сокчетата - ще изчакам с даването на сок, казвам аз. Насреща - какво ще чакаш, да му докараш анемия на детето ли?
Наистина страшно много се засягат, ако изразиш мнение, различно от тяхното, подронваш им авторитета един вид, ама не вземат поне ей така, от любопитство някакво, да се поинтересуват защо и как се случват нещата с кърменето и захранването на бебетата.

Общи условия

Активация на акаунт