Отговори
# 45
  • Мнения: 957
*Nessa* , успех!  Heart Eyes


mamm1129 , страхотна информация, благодаря ти и аз!  Heart Eyes Ще се опитам да намеря това cd. Специално за 2012 вече четох различни интерпретации, в това число и че промяната ще настъпи преди това. Но това, което пишеш е наистина интересно!

А аз вчера попаднах в интернет книжарницата на Хеликон на няколко диска /за съжаление всички са изчерпани/. Ето ги:

"Изграждане на Меркаба"
"Молитва за здраво тяло"
"Работа с клетъчната памет"
"Изграждане на Антакарана"

Ако някой има представа къде все още могат да се закупят, моля дайте знак Praynig

# 46
  • Мнения: 116
Кой си ти, Йешуа?
 

Аз съм този, който живя сред вас и когото вие познавахте като Исус. Не съм Исус от църковната традиция. Не съм и Исус от религиозните писания. Аз съм Йешуа бен Йосиф. Живях като човек от плът и кръв. Достигнах до Христовото съзнание преди вас, но бях подкрепян от сили, много по-висши от тези, които днес познавате. Моето идване беше космическо събитие и аз отдадох себе си на това събитие.

Това не беше лесно. Не успях в опитите си да предам на хората величието на Божията любов, тъй като всичко беше неправилно разбрано. Появих се твърде рано, но все някой трябваше да дойде. Моето идване напомня хвърляне на камък в езеро, пълно с риба. Всички риби се разбягаха, а камъкът потъна на дъното. И въпреки това вълните дълго време останаха на повърхността. Може да се каже, че този вид съзнание, който исках да закотвя, излезе на бял свят. На повърхността се появиха вълни. В името на Исус се противопоставяха и влизаха в битки много добронамерени, но неправилни интерпретации. Всички, които влизаха в съприкосновение с моята енергия и бяха движени от импулса на Христовата енергия, не можаха да я интегрират във физическата и психологическата реалност.

Измина много време преди Христовото съзнание да се установи по Земята. Но времето за това е настъпило. Аз се върнах и говоря чрез мнозина, чрез всички и към всеки, който иска да ме чуе и който е успял да ме разбере в тишината на своето сърце. Не проповядвам и не осъждам. Искрено се надявам да говоря с вас за безкрайното и неизменно присъствие на Любовта, която е достъпна за всеки по всяко време.

Част съм от много по-голямо съзнание, една огромна същност. Аз, Йешуа, съм въплътена част от тази същност (или поле на съзнание). Не бих искал да ползвам името Исус, тъй като то стана изкривена версия на това, което трябваше да бъда. Името Исус принадлежи на църквата и властта. Векове наред то беше изопачавано, за да служи на интересите на църковните патриарси, така че преиначеният сегашен образ на Исус е далеч от онова, което бях в действителност. Така че, ако искате да ми помогнете, позволете на този образ да си отиде и ме избавете от неговото наследство.

Аз съм Йешуа – човек от плът и кръв.
Аз съм Йешуа – ваш приятел и брат.
Знам какво е да си човек във всеки един смисъл.
Аз съм Учител и приятел.
Не се страхувайте. Приемете ме такъв, какъвто съм – един ваш роднина.
Ние сме семейство.

 Йешуа, Исус и Христос

Енергията на Христос, която съм дошъл да ви донеса, се появи от една колективна енергия, преминала отвъд света на дуалността. Това значи, че тя осъзнава противоположностите добро-зло, светлина-тъмнина, вземане-даване като аспекти на една и съща енергия. Да живееш в реалността на Христовата енергия означава да не се бориш с нищо, да имаш тотално приемане на реалността. Основната характеристика на тази енергия е отсъствието на борба и съпротива. Тъй като Христос (Христовата енергия) признава крайностите във всички мисли, чувства и действия като проява на Божествената енергия, не може да има нито дуалност, нито какъвто и да е вид осъждане в нейното възприемане на реалността.

Нека да приведем един пример. Когато Христос наблюдава въоръжен конфликт, Той страда от съдбата на губещите, но не осъжда. С всеки дъх Той чувства болката и унижението, сърцето му е изпълнено със състрадание, но не съди. Той наблюдава въоръжените завоеватели, притежаващи властта да причиняват болка, и вътре в себе си чувства ненавистта и мъката. Неговото сърце приема целия спектакъл с дълбоко чувство на състрадание, но без осъждане, поради осъзнаването на всички аспекти като опитности, през които и самият той е преминал. Изследвал е всички роли на агресори и жертви, на господари и роби, като е достигнал до разбирането, че не е нито едните, нито другите, а всички едновременно.

Енергията на Христос премина през всички енергии на дуалността. В началото Той е отъждествявал себе си с тъмната страна, а после със светлата, но при все това и двете си приличат. И когато Той е осъзнал приликата, която е в основата на всички опитности, Неговото съзнание е придобило някакъв вид единство – така то става Христоподобно. Такава е енергията на Христос, която искам да ви предложа.

Много ми е трудно да ви обясня кой съм. Ще се опитам да направя това с помощта на три „личности”: Йешуа, Исус и Христос.

Този, който говори с вас сега, е Йешуа. В моето земно превъплъщение аз донесох енергията на Христос.

В моята терминология Исус е името на Богоподобния човек, който се появява в следствие вливането на енергията на Христос в психологичната и физическата реалност на Йешуа.

Енергията на Христос се изля в Йешуа чрез сфера от светлина, която от ваша гледна точка се намира във вашето бъдеще. Исус е бил човек, който е извършвал чудеса и е давал пророчества. Той е бил емисар на сферата от светлина, която се въплъти в мене. Всъщност той беше моето бъдеще. От гледна точка на човека Йешуа, който се намираше на Земята, Той беше моят бъдещ Аз и чрез него се обединих с енергията на Христос. Тъй като Христос присъстваше много ярко в мен, това беше забелязано от околните, за които Йешуа изглеждаше божествен.

Аз, Йешуа, бях човек от плът и кръв. Уникалният и донякъде изкуствен аспект, който „изграждаше” Исус, беше такъв, че аз получих чрез него моето Христово Аз от бъдещето. Аз не станах Христоподобен като следствие от моето минало и придобитите от него опитности. Не съм достигнал просветление по естествен път, но го получих чрез външна намеса – с вливане на енергията на Христос от бъдещето. Съгласих се да изиграя тази роля още преди началото на този живот. Приех да остана в сянката на Христос и това беше моето служене и стремеж да опозная моите най-дълбоки потенциали.

Исус – моето бъдещо Аз от сферите на светлината, се обедини с енергията на Христос. Тук, на Земята, той не беше обединил цялата енергия на Христос, тъй като тази енергия е много по-голяма от самия Исус. Исус беше само една клетка от нея.

Христос или енергията на Христос, която прилича повече на енергийно поле, отколкото на същност, е колективна енергия, притежаваща много аспекти или „клетки”, организирани така, че да функционират като единен организъм. Всяка една клетка внася своята уникалност в цялото като част от него и в същото време е напълно осъзната като индивидуалност. Някои от тези аспекти могат да се нарекат ангели и архангели. Отличителни черти на ангелите са, че притежават своя индивидуалност и висока степен на преданост, което им позволяват да се чувстват като едно цяло с колективната енергия и да се радват на своето служене. Тази йерархия е разяснена по-подробно в последната глава.

 Мисията на Исус на Земята

Исус е енергия от бъдещето. Той е дошъл на Земята, за да донесе на човечеството просветление и знание от друг свят или може дори да се каже от друго измерение. Той е свалил висшата енергия на своята реалност, когато се е въплътил, като е запазил осъзнаването за своя Велик Аз. Благодарение на Неговото присъствие в мене, аз лесно осъзнах пластичността на материята и така сътворявах чудеса.

Причината, поради която Исус/Йешуа лично дойде на Земята, е да сътвори портал към друго състояние на съзнание. Искаше да даде пример за възможностите, достъпни за всяко човешко същество.

В сферата от Светлина, откъдето идва Исус, са почувствали, че Земята се движи в направление, което ще въвлече душите от земния експеримент в тъмнина и отчуждение. Било решено да се даде мощен тласък към промяна, която да покаже на човешките същества достъпните им избори. Изпращайки енергията на личността Христос, искахме да предоставим на хората едно огледало, което да им напомни за техния Божествен произход и за спящите потенциали, които носят в себе си. Това са възможностите, които носят мир, свобода и майсторство.

Всяко човешко същество е господар на своята реалност. Всеки един миг вие творите вашата реалност. Вие сте в състояние да позволите на грозната, неудовлетворяваща реалност да си отиде и да разрешите на Светлината да навлезе и да преобрази вашето творение. Човек е господар на себе си, но той е склонен да отдава своята власт на външни авторитети, които са с претенции, че познават истината и знаят кое е най-добро за човека. Това се случва в политиката, медицината, образованието и т.н. Вашата индустрия за развлечения е пълна с лъжливи представи за щастие, успех и красота, като обслужва интересите на своите създатели. Замисляли ли сте се някога колко пари се прахосват само за създаване на образи? Средствата за масова информация – вестници, филми, телевизия – са създадени, за да разпространяват образи. Откъде се появяват образите? За какво служат? Кой ги създава?

Образите са средство, с помощта на което се осъществява власт над хората. Образите правят хората зависими и ги отклонят от истинските им потребности, без да се прилага физическа сила и насилие. Образите могат да обработят хората да отдават своята сила и самооценка. Образите така ви залъгват, че не е необходимо насила да ви заставят да правите нещо. Вие приемате показваните образи за ваша ценностна система и действате съгласно нея. Ние наричаме това невидим контрол над ума, който бурно процъфтява във вашето „свободно” западно общество.

Първата функция на Светлината е да внася яснота, осъзнаване и прозрачност в невидимите структури на мислите и чувствата, формиращи вашия живот. Светлина е противоположност на контрола над ума. Когато Светлината навлезе в реалността, тя разкъсва оковите на властта, авторитетите и основаващите се на тях йерархии. Неправилното използване на светлината се изважда на светло и хората се освобождават от илюзиите и лъжите, отнемащи им силата за самоутвърждаване.

През целия си живот Исус е бил заплаха за управляващите порядки. Това, което Той е говорил на хората и което е излъчвал, е показвало структурите на властта такива, каквито са в действителност. За съществуващата тогава йерархия това е било неприемливо и недопустимо.

Ролята да приема в себе си Исус като Служител на Светлината беше много тежка – особено за мене като човешко същество, приело да носи тази интензивна, ярка енергия в себе си. Аз, Йешуа, почти винаги бях в сянката на силата на присъствието на Исус – присъствието на моето Аз от бъдещето. Макар то да ме изпълваше с прозрение, любов и вдъхновение, за мене беше голямо предизвикателство физически да нося и да „задържа” тази енергия. Не смогвах напълно да интегрирам Неговата енергия в своето физическо същество – клетките на тялото още не бяха „готови” за това. Моето тяло беше изтощено от носенето на тези интензивни енергии на Светлината.

Освен физически, носенето на енергията на Христос беше и психологически товар. Много трудно ми беше да гледам как дори най-близките ми приятели и ученици много често неправилно разбираха енергията на Христос. Като човешко същество аз често се отчайвах и се съмнявах в стойността на предприето от мен пътуване. Чувствах, че светът още не е готов да приеме енергията на Христос. Чувствах, че все още не може да бъде осъзната нейната същност. Истината е, че Исус беше пионер за времето си.

Резултати от идването на Исус на Земята

С идването на Исус на земята бяха посадени семената Христовата енергия. Това, за което говорех и което правех, издигна хората и подсъзнателно, на ниво души, те осъзнаха енергията на Христос. Дълбоко в душите им се събуди един спомен –  нещо, до което се докоснаха, ги накара да се размърдат.

На повърхността, на видимо ниво във физическия свят, моето идване предизвика големи вълнения. Според законите на дуалността, мощното вливане на Светлина предизвика и мощно противодействие от страна на тъмнината. Но това беше логично. Светлината иска да разчупи структурата на властта и да освободи лишените от свобода енергии. Тъмнината е енергия, която желае да потиска и контролира. Интересите на двете са противоположни. Когато едната набира сили, другата се готви за ответен удар, за да защити себе си и да възстанови равновесието. Ето защо, моето идване на Земята инициира много борба и насилие като реакция, противоположна на Светлината, която аз дойдох да разпространявам.

Преследването на моите последователи, ранните християни, е един пример за насилие. Самите християни, основателите на Църквата, също не избегнаха насилието в опитите си да разпространят Моето учение. Спомнете си кръстоносците и инквизицията. В името на Христа се извършиха най-варварските деяния на тъмнината, както от християни, така и от не-християни.

Майсторите на Светлината, които решиха да ме изпратят като емисар на Земята, осъзнаваха, че интензивната, безпрецедентна енергия на Исус може да провокира силна реакция от страна на тъмнината. Исус навлезе в реалността на Земята като комета. Това беше нещо като спешна мярка от страна на сферите на Светлината, които бяха дълбоко загрижени за Земята и нейните обитатели. Това беше краен опит да се промени курса на Земята и да се прекъснат повтарящите се цикли на невежество и разрушение.

Резултатите се оказаха нееднозначни. От една страна, Светлината на Исус предизвика много тъмнина (начин за противодействие). От друга страна, в сърцата на хората беше посято семето на Христовото съзнание. Най-важната причина за моето идване беше да се пробудят душите на Служителите на Светлината. Те се оказаха най-чувствителни и възприемчиви към моята енергия, макар че много от тях се също се загубиха в плътността и мрака на земния план. Служителите на Светлината също са емисари на Светлината и мисията им е същата като на Христос. Разликата между нас е в това, че въплъщавайки се във физически тела, те се оказаха по-малко свързани с техния Божествен Аз. Те все по-податливи на влиянието от кармичното бреме и на илюзиите на земния план. Оказаха се също и по-силно свързани с миналото. С въплъщението на Исус се случи нещо особено. Исус не носеше никакъв кармичен товар от миналото, ето защо му бе лесно да се свърже със своята Божественост. Той дойде тук като присъствие от бъдещето, пребивавайки едновременно и тук и там.

В това време съзнанието на съществата от Светлина, които колективно решиха да влеят енергията на Христос в земната реалност, не беше съвършено и всезнаещо. Всяко съзнателно същество се намира в постоянен процес на развитие и разбиране на себе си. Сред хората се шири устойчивото убеждение, че всичко е предопределено от някакъв Божествен план и зад това убеждение стои идеята за доминиращия и вездесъщ Бог. Това не истина. От страна на външните сили няма никакво предопределение. Има само вероятности, които са резултат от вашите вътрешни избори. Моето идване на Земята се основаваше на решение, взето от колективната енергия на Светлината, част от която е и Исус. Този избор включваше и риска от непредсказуеми резултати.

Колективната енергия на Светлината, за която става дума, е ангелска сфера, която е дълбоко свързана с човечеството и Земята, тъй като тя е помагала при сътворяването на човека и на планетата. В действителност вие сте част от тях, но не в линеен план, а като многоизмерно разбиране, т.е. на ниво на съзнание отвъд линейната времева рамка. В други измерения или в друга времева рамка вие сте ангели, които представляват сферите от Светлина, от които е дошъл Исус. Вие сте Служители на Светлината и сте много по-тясно свързани с явлението Христос и вливането на енергиите на Христос, отколкото предполагате. До известна степен това беше колективна разработка, за която всички вие дадохте вашия принос, а аз, Йешуа, бях неин физически представител.

Моето послание беше, че енергията на Христос присъства във всички човешки същества като семе. Ако вие ме смятате за някакъв авторитет, тогава не сте разбрали моето послание.

Исках и искам да повярвате в себе си, да търсите истината в собственото ви сърце и да не вярвате на външни авторитети.

Иронията е в това, че официалната Християнска религия ме постави извън вашата реалност като авторитет, пред който да се прекланяте и подчинявате. Това е в пълна противоположност с моите намерения. Исках да ви покажа, че вие самите можете да бъдете живия Христос.

Сега ви моля да осъзнаете Христос вътре в самите вас и така да върнете моя човешки облик.

Аз съм Йешуа, човек от плът и кръв – ваш брат и приятел.

 © Pamela Kribbe
www.jeshua.net


# 47
  • Мнения: 624
Passiflora , благодаря за информацията! Този Леонардо наистина е страхотен! Имаш ли представа какво е писал по повод Цветето, което е нарисувал? Hug

За съжаление не мога да намеря (за сега) по-подробна информация. Но силно ме впечатли неговата "сакрална геометрия". Всеки път като видя нещо нарисувано от него и се загледам все повече ме учудва гениялният му поглед върху нещата.
Ето например това:



Вгледай се внимателно и ще забележиш, че е пентаграм.
Продължавам да разглеждам творбите му и съжалявам, че нямам по-дълбоки познания в т.нар "сакрална геометрия"

Ето и едно кратко филмче "Сакрална геометрия",
http://vbox7.com/play:feedd919
пускам го не за друго, а защото забелязах и тази творба на Леонардо във филмчето (към 1:55)  :




Снимките са от тук: http://amrak.blog.bg/viewpost.php?id=35869

# 48
  • Мнения: 3 674
Най-после успях да се добера до компа...  Joy и то за малко  hahaha   Чакат ме рибките и костенурката, да им чистя аквариума, защото моите мързеливи мъже  само хранели животинките...ама за чистене не са се сетили бе... Naughty  Joy

Несс... тонимар хубаво го е обяснила, така че аз няма какво да добава, само като цяло бих могла да кажа, че  целта  е отпускането. Медитациите са хиляди видове. Тази е много лека  медитация.  Целта е да се насладиш на цветовете на всяка чакра, да се отпуснеш и един вид" да се потопиш в тях"...  Heart EyesСлед време , като научиш цветовете , ще може да го правиш сама, като си пускаш медитативна музика, и " виждаш с вътрешния си поглед" цветовете....и ще експериминтираш   Hug

Мамм1129...страхотна информация! Благодаря ти!    bouquet В "Змията от Светлина" мисля пишеше за това, че маите  са "затиснати"  някъде в "междувремието"  между 3 и 4-то измерение. Тъй като те са били много по-напреднали духовно от нас, сега не могат да излязат. Така че, те един вид  чакат , ние да се издигнем на тяхното ниво...за да се завърнат. Много е интересно наистина... Thinking

Passiflora...  bouquet

тонимар...ще си ходя в България този месец и ако не откриеш книжките по интеренет книжарниците, ще ги търся в България. Ако ги намеря, ще ти ги купя и ще ти ги пратя у Швейцарско... Sunglasses




# 49
  • Мнения: 258
Винце, сложно се оказва това с Балканските нрави. Много ченълинги и учители посочват България и българите като важен фактор в предстоящите събития. Замислих се затова, като комбинирах информацията от твоя пост за манталитета и поста на Mamm1129, за Друнвало Мелхиседек и по-различното му посещение/мисия в България и информация от други източници, включително текст от книгата на Меонлина. Как може едновременно да сме толкова значими за цялата човешка история, и толкова неспособни дори да си почистим контейнерите за смет??? Аз обаче съм оптимист, за бъдещите поколения, те са по-мъдри по рождение от нас, и се раждат все по-пробудени, пък и историята много скоро няма да има този смисъл, с който ние сме свикнали... newsm78

# 50
  • Мнения: 258
Цитат
Ето няколко примера от "ОСИЯНИЯТА" на ЕЛМА, който твърди, че: - "Коренното население на Балканите е дало всички култури на човечеството." Още Херодот е писал, че: - "Балканските БРЪГОИ са най-стария народ на света!" и този текст опровергава напълно широко тиражираното твърдение, че "няма данни преди VІІ век тук да са живели БЪЛГари, както продължват да внушават агенти на чужди интереси у нас. А ето думите на Източникът: - "България се оформя като територия, когато планетата Сатурн оформя своя седми основен пръстен."

Това е малка извадка от текстове, които скоро ще ви постна, в потвърждение на предния ми пост...

# 51
  • Мнения: 167
Здравейте момичета, с радост откривам тази тема /с помощта на Passiflora, за което й благодаря много/.
Извинявам се, че поста ми ще е кратък, но ще пиша повече после като мога да се включа с нещо по темата.
Пожелавам на всички приятна вечер и повече усмивки.   bouquet

# 52
  • Мнения: 3 674

Ели..добре дошла!   Hug

mimina...и аз съм чела някъде за значимостта на България. Мисля , че беше български автор...и че скоро в България  щял да се появи млад човек, който щял да направи значими неща за страната и народа. От него зависело всичко.... newsm78 
И   аз съм оптимист като цяло, но не знам защо,  точно това ми звучи като в приказките?  Thinking Whistling

Просто си мисля за духовни нация като цяло, като Индия, Тибет, Перу...там някак си цялата нация се стреми към духовното израстване.Като казвам това имам в предвид, че там  хората не се крадат взаимно, не са злобливи, не се мразят...Обичат се и си помагат. Непознати се поздравяват по улиците! Пълна противоположност на нашата нация... Thinking

 Освен това в " Змията от Светлина", се споменава за 7-те чакри на Земята. Това са най-силните енергийни центрове на Земята и сега не си спомням  точно всичките къде са и на кои места по земята са, но със сигурност си спомням, че България не е сред тях...за наше съжаление.
Иначе в България има силни енергийни центрове, един за които Дънов е писал е Рила и 7-те Рилски езера. Там се прави Паневритмията...и Танца на Слънцето.

Като писах за Бай Ганьовския  манталитет, писах го с тъга, защото наистина съм уплашена за следващото поколение...Половината млади хора искат да бягат от България. Да учат и работят в чужбина. Не виждат големи шансове в страната.

 Съученик на сина ми/от Пловдив/ му споделя на скайпа, че има статистика,че всеки 3-ти младеж в България е опитвал дрога, и че 13 годишните вече не са девственици а и пушат цигарки свободно...Вече дори не се крият.

 Наистина явно  трябва да стане някакво  чудо с България за да се промени СЪЗНАНИЕТО на целия народ!  Защото то за сега не е  на нужното духовно ниво като цяло, за съжаление. Rolling Eyes

А сега нещо от  личен опит...Понеже работата ми е свързана с пътуване и непрестанен контакт с хора , с ръка на сърцето си мога да кажа, че досега не съм срещала  по нацупени и нетолерантни хора от българите. Разбира се не казвам, ВСИЧКИ!!!  NaughtyСамо забележете  новините в Българяи, 80 % са негативни, кой кого убил, обрал, заклал, изнасилил... за мафията, за смешния ни парламент,  #2gunfire  който си вдига заплатата и го е еня за народа  #Cussing out 

 Така че  моля, нека думите ми не с приемат крайно...а като лична констатация  Laughing

 Всеки път като се прибера в България, се срещам със  завист и конкуренция, надменност, нетолерантност... Самия въздух , който дишаме е пропит от негативизъм...Аз съм българка, и ме боли сърцето като го казвам, но това  е истина.
Може би живеещите в България  "не виждат това", защото са свикнали и не им прави впечатление. Но когато си " извън нещата" имаш реалната преценка за истината, понеже гледаш на нещата отстрани и имаш база за сравнение, с други видени неща. Тогава правиш  съпоставка и се учудваш на това, как може да не си забелязвал това преди... newsm78

А ако си сложим ръката на сърцето,няма да ни е трудно да си признаем чистосърдечно, че не сме  един от духовно извисените народи... като тибетците например. Rolling Eyes

Радвам се, че обсъждаме  всичко това в темата , и то не  е офф топик  Hug Темата е много обширна...за Земята, тя включва всичко възможно , което касае нея. Хора, животни и природа.... Flutter  Така че всичко споделяно тук  е интересно и е в тоналност с темата  Peace


 

# 53
  • Мнения: 793

А ако си сложим ръката на сърцето,няма да ни е трудно да си признаем чистосърдечно, че не сме  един от духовно извисените народи...

И аз така мисля затова и много ме учудва ето това твърдение
Цитат
...и че скоро в България  щял да се появи млад човек, който щял да направи значими неща за страната и народа. От него зависело всичко....
Ама дано  Peace Все пак чудеса стават Heart Eyes
Ако някой знае къде може да се прочете повече по въпроса за България, българите, нашето значение, за въпросния млад човек моля да метне едно линкче.

# 54
  • У дома
  • Мнения: 1 741
http://www.nationmaster.com/graph/lif_hap_lev_not_ver_or_not_at_ … ot-very-all-happy  вижте къде сме на първо място, всеки може да си направи изводите.

# 55
  • Мнения: 3 674
Момичета, защо мислите българите сме такива?  Thinking Преди си мислих, че мизерията и бедността е озлобила народа, ама после се позамислих и разбрах, че не това  причината. Не сме най-бедния народ на света все пак...има доста по-зле от нас newsm78 Не знам наистина на какво се дължи този наш манталитет...?!

Освен това от историята се оказа, че сме и предатели. Хора , които са искали да оправят положението на народа, са били предадени....Левски например.

Аталанта...най-щастливата нация, от долу нагоре ли се брои по тази статистика? Не разбрах  newsm78 Ако е така...мале, ми  то ние сме много зле... Shocked

Несс..и аз наистина, много се надявам, да стане чудо за България!  Praynig , мимина писа, че ще ни постне нещо, за бъдещата  значимост на България. Този въпрос много ме вълнива и ми е интересно...така че ще чакам с нетърпение поста и  Hug

Последна редакция: вт, 03 фев 2009, 20:45 от ЧервеноВинце

# 56
  • Мнения: 957
mimina, ЧервеноВинце, *Nessa*, Atalanta,, поздравявам ви с една песничка, която всички знаем и се казва "Балкански синдром" на Тони Димитрова... Ако я нямате под ръка, ще ви я копна Grinning

И аз дълго се чудих защо в България е така... Искаме, но не правим! Търсим уж избавление, но чакаме наготово.... И стигнах до заключението, че най-голяма вина затова има възпитанието ни!  Whistling

Майка ми цял живот ме учи: Трябва да се научиш да гладиш добре, да чистиш, да готвиш вкусно, че на съпрута ти да му е хубаво... И аз в изблик на гняв я питах: Ти на моя страна ли си или на моя бъдещ съпруг smile3511 А тя ми отговаряше: Ти си жена и трябва да му прислугваш!!!

Нещата не са се променили! Този боклук, който неразборно се изхвърля - учи децата какво да правят... Отношението ни към работата - показва на децата ни към какво да се насочат - към нищото! Единствено агресията, която блика от тях ще ги спаси - така те разбират нещата, няма какво друго да им даде мотивация!

Прекалено се материализирахме българите!!!! Спомняте ли си какво пише в Селестинското пророчество? А ние прекалено обърнахме внимание на това, което уж е временно...
Днес, който има пари - той важи в България... Нищо, че парите са дошли от убийства например... Той е господар! Той е властимащия! На кого му пука за нашите гори или езера.... Нали е важно да забогатеем, за да сме "над другите"... И докато слугуваме на тази идиотщина - така ще бъде! Ще се горят декари борчета - за да забогатее някой, който впоследствие ще се има за политик или "баровец"... И ще го уважават не защото е Той, а защото има власт и пари!... Те са законието в страната ни... Но да не спамвам повече... Жените ще продължат със силиконовите "патерици", за да привлекат внимание... Децата от малки ще разбират къде е силата....

Да, чувала съм и аз за човека, който ще спаси България... Не помня точната година, май беше след 2030г,  утре ще ви я посоча. И въпросният човек е жена, която ще изскочи на сцената изневиделица... Но с цялата моя фантазия, не мога да си представя как ще стане цялата промяна, защото тази жена ще трябва да е втори Христос!!!! С двойна сила!

В моето селце има един швейцарец, който винаги ме поздравява на български... В продължение на 7 месеца е работил в България на доброволни начала, ще рече без заплата. Когато страната ни влезе в ЕС, го попитах какво мисли затова. А той ми отговори така: Няма да се оправите. Прекалено сте мързеливи! Ние строихме училище в Пирин планина... Токът постоянно угасваше... Българите това и чакат - веднага вземат вестник и кафе и не пипат нищо... А аз съм свикнал, че времето, за което ми се плаща, трябва да е отработено. И винаги си намирах работа, която не изисква ток... Докато един ден дойде шефът и ми каза: Ти нарушаваш колектива! Когато другите не работят, и ти не трябва да работиш!!!

Ето затова става въпрос!!! Искаме, ама наготово!!! И по лесното!!!

# 57
  • Мнения: 957
Ели_ , добре дошла!  Heart Eyes

Passiflora , благодаря ти! И за Леонардо, и за симпатиите! Heart Eyes
Аз съм на "ти" с италианския и май е време да се разровя в сайтовете за подробности! Blush

Забелязахте ли, че в "Шифърът на Леонардо" главните действащи лица са жени?
И в книгите на Ошо съм чела, че жената е водещото начало... А досега винаги Учителите са били мъже newsm78

# 58
  • Мнения: 3 674
mimina, ЧервеноВинце, *Nessa*, Atalanta,, поздравявам ви с една песничка, която всички знаем и се казва "Балкански синдром" на Тони Димитрова... Ако я нямате под ръка, ще ви я копна Grinning


А аз да не знам, че Тони Димитрова пее такава песничка... Joy



Цитат

Майка ми цял живот ме учи: Трябва да се научиш да гладиш добре, да чистиш, да готвиш вкусно, че на съпрута ти да му е хубаво... И аз в изблик на гняв я питах: Ти на моя страна ли си или на моя бъдещ съпруг smile3511 А тя ми отговаряше: Ти си жена и трябва да му прислугваш!!!


И моята майка така учеше... hahaha ама аз не я слушах  Mr. Green


Цитат

Да, чувала съм и аз за човека, който ще спаси България... Не помня точната година, май беше след 2030г,  утре ще ви я посоча. И въпросният човек е жена, която ще изскочи на сцената изневиделица... Но с цялата моя фантазия, не мога да си представя как ще стане цялата промяна, защото тази жена ще трябва да е втори Христос!!!! С двойна сила!

Това, че ще е жена, не бях чела, хм.. много интересно... Thinking И чак 2030 година ли? Много далече бе... Joy



# 59
  • Мнения: 793
Цитат
И чак 2030 година ли? Много далече бе...
Да - а аз се надявах скоро да се оправят нещата.
Положението с децата в България е страшно. Идва такова младо поколение, което ме кара да ми настръхва косата.  Аз се страхувам да родя дете ,което да живее сред такива връстници - които убиват, нараняват, обиждат и просто спирам дотук ... 2030 - твърде далече...

Общи условия

Активация на акаунт