Отговори
# 60
  • Мнения: 957
ЧервеноВинце, *Nessa*  , и аз не слушах майка и то си личи Joy
А точната година ще посоча утре!  Hug


mamm1129, благодаря ти за поста! Heart Eyes Исках да му обърна повече внимание!

Цитат
Да живееш в реалността на Христовата енергия означава да не се бориш с нищо, да имаш тотално приемане на реалността. Основната характеристика на тази енергия е отсъствието на борба и съпротива. Тъй като Христос (Христовата енергия) признава крайностите във всички мисли, чувства и действия като проява на Божествената енергия, не може да има нито дуалност, нито какъвто и да е вид осъждане в нейното възприемане на реалността.

Затова преди време писахме с Винцето, - че не трябва да вървим срещу течението. "Отсъствието на борба и съпротива" - ето това е "ключето" - да липсват. Борбата и съпротивата водят до тъпчене на едно място. Спират нашето развитие. Те се противопоставят на нормалното ни развитие.


Цитат
Енергията на Христос премина през всички енергии на дуалността. В началото Той е отъждествявал себе си с тъмната страна, а после със светлата, но при все това и двете си приличат. И когато Той е осъзнал приликата, която е в основата на всички опитности, Неговото съзнание е придобило някакъв вид единство – така то става Христоподобно. Такава е енергията на Христос, която искам да ви предложа.
 

Четох, че Христос е малтретирал избора на хората, казвайки им "Който не върви с мен, ще се озове в Ада". Може би това е част от тъмната страна, за която по-горе пише, че Той е преминал и през нея... Thinking


Цитат
В сферата от Светлина, откъдето идва Исус, са почувствали, че Земята се движи в направление, което ще въвлече душите от земния експеримент в тъмнина и отчуждение. Било решено да се даде мощен тласък към промяна, която да покаже на човешките същества достъпните им избори. Изпращайки енергията на личността Христос, искахме да предоставим на хората едно огледало, което да им напомни за техния Божествен произход и за спящите потенциали, които носят в себе си. Това са възможностите, които носят мир, свобода и майсторство.

Сега, в последните години също ни се дава такъв шанс за вътрешна промяна, но може би сега учителите са много и изворите също. Heart Eyes


Цитат
Всяко човешко същество е господар на своята реалност. Всеки един миг вие творите вашата реалност. Вие сте в състояние да позволите на грозната, неудовлетворяваща реалност да си отиде и да разрешите на Светлината да навлезе и да преобрази вашето творение. Човек е господар на себе си, но той е склонен да отдава своята власт на външни авторитети, които са с претенции, че познават истината и знаят кое е най-добро за човека. Това се случва в политиката, медицината, образованието и т.н. Вашата индустрия за развлечения е пълна с лъжливи представи за щастие, успех и красота, като обслужва интересите на своите създатели. Замисляли ли сте се някога колко пари се прахосват само за създаване на образи? Средствата за масова информация – вестници, филми, телевизия – са създадени, за да разпространяват образи. Откъде се появяват образите? За какво служат? Кой ги създава?

Това е големия проблем на днешния ден! И ЧервеноВинце по-горе писа за същото - как медиите ръководят нашия песимизъм и черногледство...
Аз съм по-наясно с медицината и фармацевтичната манипулация в наши дни... Оказва се, че лечението идва отвътре, но ние в последно време сме длъжни да заплащаме за "външните" форми на илюзорно здравеопазване... И забравяме нашата вътрешна сила!

Цитат
Първата функция на Светлината е да внася яснота, осъзнаване и прозрачност в невидимите структури на мислите и чувствата, формиращи вашия живот.

Светлина и Любов на всички! Blush

 

# 61
  • Мнения: 624
Аз съм на "ти" с италианския и май е време да се разровя в сайтовете за подробности! Blush
Ей, страхотно  Hug, ако намериш нещо по-интересно непременно да го споделиш. Леонардо ме запали по сакралната геометрия и тези дни смятам да се занимавам с това.

Забелязахте ли, че в "Шифърът на Леонардо" главните действащи лица са жени?
И в книгите на Ошо съм чела, че жената е водещото начало... А досега винаги Учителите са били мъже newsm78
Това вероятно ще се промени в близките векове. Трябва да има равновесие и както виждаме точно на там отиват нещата. Мъжете и жените ще бъдат равнопоставени. Не зная дали жената е водещото начало, защото душата може да се преражда и в женско и в мъжко тяло.  Чела съм, че в началото хората не са били разделени на полове, това се е случило в последствие. Склонна съм да вярвам в това, защото и в Библията се загатва за това. А и нещо подобно четох в книгите за Слава Севрюкова, имаше подобно и при Блавадская, но в момента точно не си спомням, някой ако го интересува мога да се разровя и да дам точни цитати.

# 62
  • Мнения: 3 674
Момичета, исках одеве да ви споделя нещо, ама така и си остана...Но сега ще ви го кажа.Значи след като постнах  поста ми, който е номер  # 52  интуитивно си ми се въртеше в главата , че трябваше нещо  да правя.  newsm78 Ами едно такова ми е шугаво...Обикалям апартамента, и си мисля какво друго трябваше да свърша днес.  Thinking Ама нищо относно апартамента не ми идва на ум. Викам си, чакай да седна малко и да се успокоя...може и да се сетя. И изведнъж "се сещам"  Shocked ...че днес е време за медитацията за Световния Мир! Поглеждам си часовника..и показа 20.00... Shocked

Честно казано, толкова много задачки имах днес през деня, че напълно бях   изключила за тази медитация... Embarassed Добре , че интуитивно  усетих, че имах да правя нещо....  Rolling Eyes и я направих!

Знаете ли какво усетих... Rolling Eyes Докато си уравновеся дишането  мина малко време...после видях земята/ като кълбо/ ама така я видях, че все едно е в стаята ми. Усетих как кълбото взе да става много голямо и аз виждах, как  влизам вътре в него/ в  земното кълбо/...а то е цялото във вода!!! Усещането беше през цялото време, че съм под вода...обаче си дишах съвсем нормално, без  никакви кислородни маски... Shocked Всичко което имаме сега около нас, беше същото, само че във вода!  Другото беше молитви към всичко около мен...и други неща, които ще запазя за себе си Blush  

Не знам колко  дълго съм пребивавала там,  но като " се върнах" обратно, се чувствах някак си  много по-лека...и усещах много силна  топлина в слънчевия сплит и на темето. ...Изживяването беше много хубаво... Heart Eyesно малко странно, с това подводно видение...  Flutter

Та не бях сигурна дали  в следващия си пост да ви споделя това или не...ама сега се престраших... Embarassed
А като свърших с медитацията , погледнах часовника и видях че е 20.20.Това с числата ми се случва поне три пъти на ден./най-малкоThinking 
Все виждам....15.15 , 14. 14, 22.22, 23.23.. На някой случвало ли му се е това? Много бих искала да знам, какво значат тези еднакви двойки, които постоянно ми се набиват на очи.  Thinking

За тройка еднакви числа знам  какво значат, но за две еднакви двойки... не!  Споделете , ако знаете... newsm78

Последна редакция: ср, 04 фев 2009, 07:00 от ЧервеноВинце

# 63
  • Мнения: 624
ЧервеноВинце, благодаря, че сподели!   bouquet Невероятно изживяване си имала.


# 64
  • Мнения: 13 512
Все виждам....15.15 , 14. 14, 22.22, 23.23.. На някой случвало ли му се е това? Много бих искала да знам, какво значат тези еднакви двойки, които постоянно ми се набиват на очи.  Thinking

За тройка еднакви числа знам  какво значат, но за две еднакви двойки... не!  Споделете , ако знаете... newsm78 [/b]
на мен постоянно ми се случва, по няколко пъти на ден, всеки ден. Нямам идея какво може да означава.

# 65
  • Мнения: 3 098


Забелязахте ли, че в "Шифърът на Леонардо" главните действащи лица са жени?
И в книгите на Ошо съм чела, че жената е водещото начало... А досега винаги Учителите са били мъже newsm78
Аз мисля,4е Бог е жена или са мъж и жена.
Има много легенди за жени царици,амазонки,воини...
Положението на жените е наро4но опоро4ено и подтиснато.
Искам да ви предложа цитат от книга,която отразява мислите ми:

"Спасението на света ще дойде 4рез жената,а не 4рез мъжа!
Повдигнете жената и тя ще спаси света!
Жената е тази,която държи клю4овете на живота.Тя е тази,която спасява света;тази,4рез която се проявява великата и мощна сила на Любовта,която носи живота."


 Освен това в " Змията от Светлина", се споменава за 7-те чакри на Земята. Това са най-силните енергийни центрове на Земята и сега не си спомням  точно всичките къде са и на кои места по земята са, но със сигурност си спомням, че България не е сред тях...за наше съжаление.
Иначе в България има силни енергийни центрове, един за които Дънов е писал е Рила и 7-те Рилски езера. Там се прави Паневритмията...и Танца на Слънцето.



А ако си сложим ръката на сърцето,няма да ни е трудно да си признаем чистосърдечно, че не сме  един от духовно извисените народи... като тибетците например. Rolling Eyes


 
Напротив Винце,спокойна бъди. Peace
Народът ни е много важен за духовното израстване на 4ове4еството,било е,необятни знания са имали нашите древни.Загубата на равновесие сред българският народ е планувана много отдавна,то4но защото се боят от нас и са извършени 4удовищни престъпления спрямо народа ни.Това са резултатите сега_озверял,загубен в простотиите народ,без вода4.
Но за нас има план и той ще се осъществи,такава е Божията воля,а нея няма кой да я разруши,не се бойте,дори разпръсването ни по света има цел.

В един друг твой пост пишеш за негативните неща,писани за България.Така е,кажи една лъжа достатъ4но пъти и тя се превръща за хората в истина.На един народ ако му разбъркат хармонията,вибрациите,вземат му писмеността,изгорят историята му,после се манипулира лесно.

За енергийните центрове,вси4ко по нашите земи е свещенно.И планините и реките,и тревите.Отвориш ли си сърцето,усещаш каква невероятна енергия те зарежда.
България е благословена страна.
Както е казвала и Ванга,много неща ще излезнат изпод земята,но сега не е лъжица за вашите усти.Права е била,няма да ги оценят и ще ги бетонират,ако вземат да се покажат. Wink
Знаете ли,4е Хитлер е изпитвал ужас да стъпи на българска земя?

И да те поздравя за невероятното изживяване,което си имала! Hug
Аз все още се 4увствам неподготвена за такова изживяване,моята сила са сънищата.
С 4ислата и на мен ми се слу4ва.Също и с номера за 4акане на ред.
А имам и специално 4исло,дори и да не съм го планувала на тази дата ми се слу4ват прекрасни неща. Hug

# 66
  • Мнения: 753
Марица,това,което пишеш за българите е много интересно.Кажи в коя книга или източник си го чела.Това за Хитлер за първи път го чувам...Много интересно наистина!

Винце,това с числата и на мен ми се случва често.Кажи тройките числа какво означават?

# 67
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Винце, в книгата "Лечение с Ангели" е обяснено, че когато има такива цифри, при които ни се заостря вниманието, ангелите искат да ни кажат нещо.... За съжаление книгата все още я нямам и не мога да ти цитирам точно какво и що е. Дано тия дни ми я доставят и ще ти пиша по-подробно .

# 68
  • Мнения: 1 652
Винце, в книгата "Лечение с Ангели" е обяснено, че когато има такива цифри, при които ни се заостря вниманието, ангелите искат да ни кажат нещо.... За съжаление книгата все още я нямам и не мога да ти цитирам точно какво и що е. Дано тия дни ми я доставят и ще ти пиша по-подробно .



Дават ни отговори на въпросите, които им / си / задаваме . Понякога отговорът е с числа.

# 69
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Дават ни отговори на въпросите, които им / си / задаваме . Понякога отговорът е с числа.

 Embarassed Наистина не съм я чела книгата и говоря малко наизуст, от това, което е коментирано във форума

# 70
  • Мнения: 471

Искам да ви предложа цитат от книга,която отразява мислите ми:

"Спасението на света ще дойде 4рез жената,а не 4рез мъжа!
Повдигнете жената и тя ще спаси света!
Жената е тази,която държи клю4овете на живота.Тя е тази,която спасява света;тази,4рез която се проявява великата и мощна сила на Любовта,която носи живота."


# 71
  • Мнения: 471
Sorry, първата не се отваря правилно.

# 72
  • Мнения: 471

Знаете ли какво усетих... Rolling Eyes Докато си уравновеся дишането  мина малко време...после видях земята/ като кълбо/ ама така я видях, че все едно е в стаята ми. Усетих как кълбото взе да става много голямо и аз виждах, как  влизам вътре в него/ в  земното кълбо/...а то е цялото във вода!!! Усещането беше през цялото време, че съм под вода...обаче си дишах съвсем нормално, без  никакви кислородни маски... Shocked Всичко което имаме сега около нас, беше същото, само че във вода!  Другото беше молитви към всичко около мен...и други неща, които ще запазя за себе си Blush  

Винце,  преживяването ти само потвърждава третото пророчество на толтеките:
Интуицията направлява живота ни.
" Натрупаните знания ни държат настрана от интуицията. Интуицията ни води към истината. Истината е жива.
В трансформацията, която предстои, определящо значение ще има онова, което е създадено в ума. В далечното бъдеще тези, които сега наричаме хора, ще живеят в друга част на вселената. Онези, които останат тук, ще имат нов вид енергия. Не мисля, че хората от това далечно време ще имат тела като нашите. Вярвам, че те ще живеят в океаните. Днес има два биологични вида, живеещи в океана, които започват да сънуват като хора. Важността на пророчествата за нас е, че ние вече се трансформираме. Вече живеем нов сън. Ставаме нови същества, нови хора."

# 73
# 74
  • Мнения: 624
Това с числата и на мен ми е много интересно. Днес примерно ми се случи следното: в един момент реших да разбера колко е часа и си погледнах GSM-а, показваше 11:16 и в този момент покрай мен мина кола, погледнах номерът й беше 1114. Дали не съм пропуснала нещо важно в 11:14  newsm78.

Марица  Hug ! Преди време гледах филм за един български художник (за съжаление не помня името му), който беше преживял тежка катастрофа и след това започва да рисува картини само на старобългарска тематика. И той каза доста неща, които ми направиха огромно впечатление, след време някои от тях ги открих и в други източници, но това, което ми направи най-голямо впечатление беше, че според него преди хилядолетия българ (булгар) са наричали общност от хора със свръхспособности.  И с това се обяснява този феномен на българските земи да има толкоз много знахари, лечители, ясновидци... Просто подсъзнателно носим спомена от онези древни времена.

Общи условия

Активация на акаунт