Амниоцентеза в Шейново?

  • 4 642
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 237
Аз родих дъщеря си при д-р Велев, невероятен е ! Много добър специалист.Ако той ще ти прави амниоцентезата напълно можеш да му се довериш.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 555
Писала съм и в други теми за амниоцентезата. Правих при д-р Велев през 2007г. Платих май към 180лв. (150 за амнио + 30 за един ден болничен престой май, не съм много сигурна в цифрите). Обаче висяхме само по коридорите, след процедурата нямаше и пейка къде да седна, а получих силни контракции. Но просто - взеха ми пробата, в същия кабинет извършват преглед на друга бременна, а след мен чакаха още 3 момичета за амнио. И на никой не му пука боли ли те, имаш ли контракции... По-късно разбрах, че от Шейново на всичкото отгоре не пускат и пълния тест, а само кратък. Свързах се с професор Кременски МД, за да помоля да ми пуснат пълния тест. Искам само да кажа, че когато отидох в МД и тъкмо бяха получили пробите от Шейново - от 4 проби, които бяха взети заедно с моята, в 2 от тях имаше следи от кръв на майката т.е. не може да се направи изследването. Вариант е втора амниоцентеза в МД, разбира се рискът много повече се увеличава...

Така че момичета - Велев може да е добър лекар, да изражда добре, но по отношение на амниоцентезата - по-добре ходете в МД. Peace

# 17
  • Мнения: 54
KokonaBonbona-  Стискам палци, и се надявам всичко да мине добре!                                                                                                                                                     Момичета - и моята проба беше мътна, защото декември имах кръвоизлив- значи ли това , че изследването ми ще е невалидно? Моля ако някой си е правил феталната на 4 д да пише там какво се вижда?

# 18
  • Мнения: 1 214
KokonaBonbona-  Стискам палци, и се надявам всичко да мине добре!                                                                                                                                                     Момичета - и моята проба беше мътна, защото декември имах кръвоизлив- значи ли това , че изследването ми ще е невалидно? Моля ако някой си е правил феталната на 4 д да пише там какво се вижда?

Благодаря ти.
В какъв смисъл ти е била мътна пробата?Казаха ти , че е мътна или ти прецени?По принцип амниотичната течност е жълта на цвят.Ако е това няма от какво да се притесняваш.

# 19
  • Мнения: 54
Когато д-ра  изтегли течността и я погледна ме попита дали съм имала кървене в началото на бремеността- личало си по това че течността е мътна ! Не знам дали това няма да попречи на изследването, а тогава бях притеснена и не се сетих да попитам.

# 20
  • Мнения: 152
Пламена , от кого се взима направлението?Гинеколог ли?
Evaaqaina , първото ми дете се роди с генетично увреждане.Второто се роди здраво , но това не ме освобождава от амниоцентезата сега.Задължително трябва да си направя.Препоръчаха ми доц.Виолета Димитрова в  Майчин дом.Сигурна съм , че всички знаете коя е.Просто нямам излишни пари да дам сега.Иначе и на мен Велев ми е правил амниоцентеза ,  и аз съм доволна , но въпроса е и в парите в случая , все пак - 100 лв. срещу 280 лв..Много ви благодаря за отговорите   bouquet
Да, направление дава гинеколога и то по скоро е май за престой в болница, които така или иначе не са никакъв проблем, но може и без такова направление, поне така ми казаха да не се притеснявам, ако не си намеря д-ра. Но понеже искат пълна кръвна картина пак ще трябва да си посетите гинеколога.
Аз също бях при Димитрова, предпочетох да си платя 100лв, защото това е манипулация с риск и не ми е все едно при кого ще попадна. Мисля, че е добре първо да се уговорите с нея за ден, поне аз така направих.
Оставането в болница е по желание и ваша преценка.
Успех  Peace

# 21
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 917
Аз два пъти правих амниоцентеза (фактор: възраст) в Шейново при Велев. Не съм имала проблеми. Все пак, ако има някакво значение факта, а предполагам че има - Велев ми следи и двете бременности през цялото време, той ми води и двете раждания.

# 22
  • Мнения: 52
Преди няколко години карах спец.курс по амниоцентези в АГ"Майчин дом".Гинеколозите само взимат пробата,а после самото изследване се прави в лабораторията от биолог.Не знам дали има друга лаборатория/държавна/освен в Майчин дом,така че всички проби се изпращат там,независимо къде са ви взети.Тогава здравната каса не поемаше това изследване,сега-не знам.От всички гинеколози,които наблюдавах там,смятам че д-р Мазнейкова е факир в това отношение.Говоря за 2006г.Сега може и други да са се понаучили,но тогава при нея нямаше провален опит при взимане на материала.Що се отнася до самото изследване за генетични увреждания,самото то е много капризно,но биоложката има голям опит и прави всичко възможно да получите резултат.

# 23
Когато д-ра  изтегли течността и я погледна ме попита дали съм имала кървене в началото на бремеността- личало си по това че течността е мътна ! Не знам дали това няма да попречи на изследването, а тогава бях притеснена и не се сетих да попитам.

Привет Ева,

И на мен онзи ден при амнио-то ми излезе мътна жълтокафява амниотична течност, защото преди около 1 месец имах 2 кръвоизлива. Доц. Карагьозова каза, че това е стара кръв и няма да попречи да се изолират клетки и да се получи валиден резултат. Аз обаче се съмнявам, тъй като описанието на манипулацията от Националната генетична лаборатория и други източници ясно казват, че когато в пробата проникне кръв от майката, пробата е невалидна и тестът е неуспешен. Би ли ми казала как се развиха нещата при теб? Какви резултати имаше от амниоцентезата и достоверни ли са?

Мерси.

Джоун

# 24
  • Мнения: 54
Здравей Джоун!        При мен всичко мина нормално............но !!! Заради кръвта в пробата течността се изпраща в друга лаборатория, където се разделят генетичният материал на майката и този на детето ,и тогава пробата пак се връща вече за същинското изследване! Всичко е точно и няма проблем , но аз не знаех защо ми бавят резултата и в рамките на един месец си помислих какво ли не !Наложи се да се обаждам в генетична лаб. и да питам- нещо за което не съм длъжна, но нямаше как ! Така че бъди спокойна , че всичко ще бъде наред и се настрой за по- дълго чакане на резултата- поне месец ! Ако се сетиш за друго пиши !

# 25
Много ти благодаря за бързия и успокоителен отговор. Аз искрено се надявам резултатът за Даун и други болести да е отрицателен, но все пак като човек, който се съмнява, малко се страхувам, че макар и минимален рискът от Даун съществува. Ако, не дай боже, ми дадат положителен резултат, доколко мога да му вярвам? И после, наистина разбрах, че ще се забави тестът - аз тогава ще съм в края на 6 месец може би. Дали това е най-добрият момент за предизвикване на аборт? Не съм убедена. Все пак това ми е първа бременност, а и съм на 37 години. Не знам дали мога да се осланям на вероятности и несигурни проби? Изобщо мисля, че може би за жени с усложнения амниоцентезата може би не е най-добрият вариант, защото може да даде отклонения. А също може би и за тези с първа бременност в напреднала възраст и трудно забременяли и т.н. с оглед на риска... Но естествено всеки за себе си преценява риска. Аз май вече вървя към раждане, пък каквото е рекла съдбата...

Джоун

# 26
  • Мнения: 54
Това , че си на 37 г. и ти е първо раждане нищо не значи! Както и да звучи това си е Божа работа!Аз съм почти на 36, а освен това миналата година ме оперираха от онкологично заболяване! Много е важно да имаш положителна нагласа! Ще видиш ,че всичко е наред!

# 27
на мен д-р Велев и екип ми правиха на 04.08 амниоцентеза ...пробата ми беше червена ! аз имах много голям хематом и ми казаха че заради това пробата е такава....от лабораторията ще видим какво ще кажат -дали е валидна и т.н.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт