Определяне на датата за планувано секцио???

  • 7 934
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 647
Бременна съм в 31 г.с. и трябва да раждам със секцио.Започнах да се притеснявам защото се чудя как се определя датата за плануваното секцио.Понеже ми се иска да го износя максимално дълго исках да се допитам до вас вие как решихте че е дошъл момента да се започне операцията?
Благодаря предварително!


Тъкмо планувахме датата - десетина дни преди термин и се наложи да я изместят по спешност с още седмица по-рано.

Последна редакция: вт, 10 фев 2009, 19:14 от little rabit

# 31
  • Мнения: 2 334
Доктора които прави операцията определя самата дата.Моята лекарка ми каза да си избера от три дни които бяха една седмица преди термина ми  Peace

# 32
  • Мнения: 297
Това не се решава от майката, има си лекари за тази цел. По принцип секциото е от 7 до 10 дни преди термина, но се определя от лекарски екип. Не го решавай сама, за да не сгрешиш. Важното е бебето да се роди живо и здраво!

# 33
  • Мнения: 4 335
Лекарката ми реши,че ще е две седмици по-рано от датата.Но Денис реши,че не му се чака и секциото ми беше по спешност близо месец по-рано Wink

# 34
  • Мнения: 86
Аз исках да родя по-рано, но док каза, че и ако тръгне бебо да излиза няма да има проблем да родя секцио. Така че изчакахме датата на термина, и тъй като до тогава бебо не пожела да излезе сам, го изкарахме ние. Simple Smile

# 35
  • Мнения: 4 187
Казаха ми - след тази дата може да си избереш ден !

# 36
  • Мнения: 9 486
Обикновено е 10-ина дни преди термина, но всичко е в частност и се решава от гинеколога Wink
Леко раждане и бързо възстановяване-разбира се и спокойно бебче Peace

# 37
  • Мнения: 306
на мен терминът ми беше на 17.12. обаче още в средата на 8-я месец бебето беше супер ниско, затова докторът назначи доста ранна дата за секцио- на 27.11. така че той назначи датата не ние.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 262
2 дни преди термин беше плановото ми секцио, но малката избърза с два дни и стана секцио по спешност  Peace

# 39
  • хасково
  • Мнения: 378
Обикновенно е 5-10 дни преди термина,моето секцио беше за 17.03 т.е.3 дни преди термина ми(така прецени лекаря),но Тодор реши да излиза още на 01.03 и ми направиха секцио по спешност.Успех!

# 40
  • Мнения: 764
При мен лекарят определи датата - беше с 8 дена преди термина. Признаците на раждането започнаха да се появяват 2-3 дни преди това, но си остисках до датата.

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Лекарката беше решила да чакаме до последно.Бях вече в 39 седмица  и на прегледа се видя , че водите са малко и мътни.Насрочихме датата за след два дни.Иначе е много трудно сам да вземеш решение кога да е деня за появата на наследника .Датата беше 7 дни преди термин.

# 42
  • Мнения: 656
Седем дни преди термина ми определиха датата за секциото.

# 43
  • Мнения: 9 448
Доктора ще напави обстоен преглед и след това ще прецени.Моето секцио беше насрочено 4 дни преди термина.

# 44
  • Мнения: 2 478
Секциото ми беше насрочено за 8 дни преди термина.Нямала съм никакви претенции към датата.
Бебето ми се роди 3,550 кг и 52 см.

Общи условия

Активация на акаунт