какъв номер спретнахте на младоженеца?

  • 28 533
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 672
здравейте
скоро ни предстои да ставаме кумове и много умуваме с мъжа ми какъв номер можем да спретнем на младоженеца  Rolling Eyes все пак трябва да е весело и затова ще помоля тези от вас които са ставали кумове вече или пък са запомнили нещо подобно от сватба на която са били да споделят ще съм ви безкрайно благодарна

# 1
  • Мнения: 681
Това с номера някаква "традиция " ли е,че не съм била на сватби,дето правят номера на младоженеца...а пък и кума съм била...???
Горките хора,на какво ли не се подлагат... Laughing

# 2
  • Мнения: 1 672
ами на повечето сватби има такива изненади за младоженеца ,но чак да е традиция незнам - може и да е станало вече  Laughing

# 3
  • София
  • Мнения: 8 000
Били сме кумове, но никакви номера не сме спретвали....В сватбене традиции има такива, които според мен граничат с налудничавост... На собствената ми сватба бях забранила всякакви глупости от сорта на номера, менчета, жартиери, букети и т.н. Аз лично разбирам забавлението по по-различен начин, фактор за което е и възрастта предполагам.

# 4
  • Мнения: 2 013
Бих ти препоръчала номера,който направихме на нашата сватба,аз писах за него в друга тема за което доста моралистки ме разкритикуваха,но на нас ни беше много забавно-както и на приятелите ни.Ако проявиш желание ще пиша пак Whistling

# 5
  • Мнения: 1 672
да разбира се напиши да видя за какво става въпрос

# 6
  • Мнения: 2 013
Става въпрос за един номер с едно яйце (сварено) което булката трябва да прокара през единия крачол на младоженеца и да го извади от другия-цяло!!!
Мъжо не знаеше каво го чака и голям смях падна!!!
Ако искаш да видиш номера нагледно влез в сватбения ни албум по доло в линка!!!  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

П.С. Сега съм в очакване и в тази тема да ме "разнищят" Whistling Joy

# 7
  • Мнения: 1 672
ами то това е по скоро номер за ресторанта.
Аз искам номер който да спретнем на младоженеца по пътя като отиваме да вземем булката

# 8
  • Мнения: 2 013
newsm78 Мииии
трябва да помисля за нещо забавно?!

# 9
  • Мнения: 3 376
Заведете го при друга булка Mr. Green

# 10
  • Мнения: 1 745
На мен ми спретнаха номера с яйцето,но не с едно,а с две,и ми казаха,че са сурови! ooooh! Как не се сетих тогава,че са сварени! Laughing Ама напрежение! Mr. Green
За друго не се сещам! newsm78

# 11
  • Мнения: 7 474
Излишно неудобство и притеснение ще му създатете на човека.  Wink

# 12
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Правихме ергенско парти за него и пижамено парти за нея.
Казахме им , че искаме да се съберем поотделно  момичета и момчета, но те не знаеха какво сме им приготвили. За нея предварително бяхме взели от тях пижамата й, бяхме си приготвили кремове, маски, лакове.
За него, момчетата го качиха в колата, вързали са му очите и го водиха на един басейн. Там точно преди да го бутнат във водата са му отвързали очите, като преди това са го карали да минава все едно пресечен терен. На самата сватба имаха балони, в които имаше обещания. Кой какъвто балон си избере, обещава , че това ще прави след сватбата. Разигравахме му вратовръзката на търг.
Иначе съм чувала , че по пътя към булката, колата спира и кума казва, че му се яде нещо - разбира се трудно откриваемо. Или тръгвате в друга посока и го убеждавате, че той няма спомен, че е забравил и т.н.

# 13
# 14
  • Мнения: 185
за номерата по пътя към бултака съм ги гледала като бях малка, мислех че са отживели, но явно във всеки край на БГ се празнува различно.
  Направете си както ви е на вас добре.

спомням си, че по пътя кума слезе от колата и каза, че иска да измият краката на зетя, защото му омирисали колата



весело прекарване на сватбата

# 15
  • Мнения: 1 959
На моя роднина са им правили същите неща кръстника казал да спрат колата и че му се ядяло брашнена мишка?????Ха сега де какво е брашнена мишка.След половин час се разбира,че това е локум и се хукнало да се търси локум.Абе весело да става

# 16
  • Мнения: 1 303
Горкият младоженец,защо трябва на другите да им е весело за негова сметка. ritnik

# 17
  • София
  • Мнения: 15 486
И аз не го разбирам това, то им е достатъчно нервно и напечено, та да ги изнервят още повече с разни гадни шегички..

# 18
  • Мнения: 1 447
Това,че се прави номер за пръв път го чувам.Явно във всеки край има различни традиции.
След като мине всичко да не забравиш да ни разкажеш вие какво сте спретнали. Wink

# 19
  • Мнения: 2 784
Номера е от сватбата на братовчедка ми. Да ме извиняват действащите лица, ако четат тук, но много ми харесва.
Пристига младоженецът да взема булката и намира кумовете на кафенце на двора- кума с краха в легенче, а кумата с кърпа на главата. И двамата са учудени, мислили са, че става дума за друг ден.
"Ама то днес ли беше?! Хайде, заповядайте, ще гледаме да се приготвим набързо. Жената ей сега ще извади нещо от хладилника, има там една миналогодишна луканка..."
Влизат вътре. Масата е опъната. На кумовете им остава само да облекат предварително приготвените дрехи.

# 20
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
в Германия има много такива игрички по време на сватбата.
измислят ги приятелите на младоженците и те организират всичко...

surfline разказваше интересни случки от нейната сватба Mr. Green

иначе аз съм виждала младоженците да режат със зеге една талпа ooooh!



лекият вариант е да изрязват сърце, нарисувано върху чаршаф.
ползват ножичка за кожички и на ръцете имат огромни ръкавици...


и двете се правят като символ за трудностите, които заедно трябва да преодоляват Peace

също има и друго игричка: отвличането на булката.
вечерта, по време на тържеството приятелите на младоженеца отвличат булката и тръгват с нея по кръчмите.
младоженикът трябва да тръгне да ги търси и да им плаща сметките по баровете, т.е. той върви от бар на бар и плаща  hahaha
но това става само ако го познават из баровете, иначе ще има да го лъжат Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 1 447
Номера е от сватбата на братовчедка ми. Да ме извиняват действащите лица, ако четат тук, но много ми харесва.
Пристига младоженецът да взема булката и намира кумовете на кафенце на двора- кума с краха в легенче, а кумата с кърпа на главата. И двамата са учудени, мислили са, че става дума за друг ден.
"Ама то днес ли беше?! Хайде, заповядайте, ще гледаме да се приготвим набързо. Жената ей сега ще извади нещо от хладилника, има там една миналогодишна луканка..."
Влизат вътре. Масата е опъната. На кумовете им остава само да облекат предварително приготвените дрехи.
Joy Joy JoyТова много ми хареса.Каква ли е била в този момент физиономията на младоженеца?

# 22
  • Мнения: 2 784
Номера е от сватбата на братовчедка ми. Да ме извиняват действащите лица, ако четат тук, но много ми харесва.
Пристига младоженецът да взема булката и намира кумовете на кафенце на двора- кума с краха в легенче, а кумата с кърпа на главата. И двамата са учудени, мислили са, че става дума за друг ден.
"Ама то днес ли беше?! Хайде, заповядайте, ще гледаме да се приготвим набързо. Жената ей сега ще извади нещо от хладилника, има там една миналогодишна луканка..."
Влизат вътре. Масата е опъната. На кумовете им остава само да облекат предварително приготвените дрехи.
Joy Joy JoyТова много ми хареса.Каква ли е била в този момент физиономията на младоженеца?
Шашната. Доколкото помня са закъснявали по принцип за вземането на булката. Mr. Green
А това със сърцето на чаршафа го правихме на нашата сватба. Мъжо беше с ножичка за нокти, а аз с огромна ножица. Идеята беше, че който пръв отреже половинката си , ще пренесе другия през сърцето. Настъпа ми роклята, за да е пръв, но после се смили и ме пусна. Mr. Green

# 23
  • Варна
  • Мнения: 692
Един номер за ресторанта и то ако младоженеца носи на майтап:
Предварително избирате няколко неомъжени момичета и им давате по 1 ключ. По някое време, става едното момиче, отива към масата на младоженците и най-демонстративно му казва, че му "връща" ключа си за апартамента му. После става второто момиче и тя отива и оставя ключа си за апартамента му. И така се изреждат толкова момичета, колкото сте решили....

# 24
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
тя отива и оставя ключа си за апартамента му. И така се изреждат толкова момичета, колкото сте решили....

и после тема в ДиС Mr. Green

# 25
  • Мнения: 1 505
Аз съм присъствала на такава сватба,където се отвли4а булката от кумовете,но това стана по време на самата сватба ве4е в ресторанта.Кумовете с булката обикаляха по всевъзможни ресторанти и заведения,а младоженеца,минаваше след тях,пла6таше сметките им и се опитваше да ги издири.Веселото в тази ситуация беше,4е град4ето беше малко и вси4ки се познаваха,както се знаеше и лиубимите им заведения,лесно му беше на младоженеца да си намери жени4ката.

# 26
  • Мнения: 2 131
Горкият младоженец,защо трябва на другите да им е весело за негова сметка. ritnik
Зависи дали младоженецът има чувство за хумор.
При нас т.нар. номер беше в ресторанта. То не знам дали е точно номер, по-скоро някаква традиция, за която не всеки е чувал, а именно, простирането на бебешки дрешки.
Първоначално бях против, но ме навиха.
Е, стана невероятно забавно. За мъжа ми беше изненада, но много бързо се окопити и "влезе в тон". Даже шоуто той го направи, докато аз си седях на кафенце и цигара и давах разпореждания за простирането.  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 1 447
Един номер за ресторанта и то ако младоженеца носи на майтап:
Предварително избирате няколко неомъжени момичета и им давате по 1 ключ. По някое време, става едното момиче, отива към масата на младоженците и най-демонстративно му казва, че му "връща" ключа си за апартамента му. После става второто момиче и тя отива и оставя ключа си за апартамента му. И така се изреждат толкова момичета, колкото сте решили....
Това също е добра идея. Wink

# 28
  • Мнения: 434
На мен са ми разказвали възрастни хора,че са обекли някакъв мъж като булка и са го представили на младоженеца.Ама това едно време.Сега роклите са по-разголени,някои не слагат було,та едва ли номера ще мине.Но то си зависи и от чувството за хумор на хората.Да не вземете да обидите нещо - я младоженеца,я родата.

# 29
  • Мнения: 4
Този номер с ключовете съм го виждала и беше много забавно.Само че бащата на младоженеца помоли всички момичета -негови "бивши" приятелки да върнат ключовете.
Едни кумове пък искали да минат по златен път-реализира се с монети от по 1,2 и 5 стотинки,които се посипват по пътя.
Друг случай-кума иска огънче от "женска ръка на мъжки крака"-просто някой от приятелите на младоженеца или той самия трябва да вземе на ръце момиче,което да подаде огънчето.
И още един вариант - младоженеца да целуне булката на 10 различни места.След като изчрпа видимите части(ръце,лице...),той се намуши под полата на булката.И тук се започва едно броене-7,8,8,7,6,5 и т.н....
При нас това е част от купона,но винаги е добре да се прецени чувството за хумор на младото семейство.

# 30
  • Мнения: 2 013
Dodo23 всички идеи които си написала старшно ме изкефиха,защо не знаех за тях по-рано Laughing
Сега пак ми се жени... Joy

# 31
  • Варна
  • Мнения: 692
dodo23 , давай още, много интересни идеи!   superuu

# 32
  • Мнения: 4
Ами чувала съм много подобни-в малък град лесно се намират зевзеци.
Сещам се и за един кум,който посрещнал младоженеца по халат,но нещо подобно беше описано.
 Простирането на дрехи е също забавно-докато булката пие кафе и пуши цигара,младоженеца пред нея простира ярко червени прашки или някакви едно-времешни гащи. Laughing,след това го карат да й изхвърли пепелника и да измие чашата.
Като си спомня нещо оригинално ще се пиша пак.
А относно ключовете:представете си какъв смях избухна,когато първите братовчедки на булката взеха да връщат ключове... newsm78

# 33
  • Мнения: 2 013

А относно ключовете:представете си какъв смях избухна,когато първите братовчедки на булката взеха да връщат ключове... newsm78


А'й стига това не бих го понесла дори и за купона б*х ма** му! Crossing Arms

# 34
  • Мнения: 434
А на мен ще ми е забавно (това с ключовете).Ако хората се познават добре,не виждам защо тази шега да е проблем.

# 35
  • Мнения: 1 672
интересни идеи сте споделили  Grinning за което благодаря.Ако има още някой за споделяне по въпроса нека пише

# 36
  • Мнения: 86
Това с ключовете  го имаше на нашата сватба,беше много весело.Изобщо не съм си и помисляла да се разсърдя на някого.А номера който ми спретна мъжа ми беше,че като тръгна да сваля жартиера си е бил скрил в него от бабешките килоти и се показа първо с тях.Но това зависи до колко булката и младоженеца носят на шеги.

# 37
  • Мнения: 409
Това с ключовете го гледах на една сватба,но беше друг вариант.Певицата взела една ламаринена кофа и извика всички които имат ключ от апартамента на младоженеца да ги върнат,и кофата почти се напълнила,съответно и кумата върнала нейния Mr. Green.На нас изненадата беше с балоните,защото мъжът ми беше забранил това нещо,а неговият приятел(dj  е и ни уреди dj-я,че не понасяме оркестър) ни прави изненадата с балони и обещания.При нас нямаше такива забавления.Ние изненадахме някои от двоилите,като ги извикахме да ядем торта.Бяхме предвидили 2 двойки,но в последствие станаха 8 и стана направо бой с торта.Беше триетажна и не остана и един залък.Имаше счупени чинии,целите в торта,аз накрая отидох да се мия и те решили да ни кажат горчиво,ама няма булка....После дойде време за жартиера,викат мен ,а къде е младоженеца.....????,някъде зачезнал и не могат да го намерят(не се криеше,но излезнал малко)Излизат двама едрички и го носят хванали го под мишниците и донасят.Викайки всички НЯМА БЯГАНЕ!
Но тава се случва не намисляйки го!

# 38
  • Мнения: 5 468
Ами влиза някаква в ритуалната зала с възглавница под блузата и казва - Бременна съм от него, къде е тръгнал да се жени... Гоше, Гоше..., защо така?  Cry

# 39
  • Мнения: 411
Dodo23 всички идеи които си написала старшно ме изкефиха,защо не знаех за тях по-рано Laughing
Сега пак ми се жени... Joy



скъпа не си и помисляй дори за да не ти се развали коледната магия 23/12 това е моят рожден ден.
на мен с първата сватба не ми провървя,но пък не съжалявам,втората беШе много Щастлива и имах най прекрасните Шафери на света двете ве4е пораснали деца

http://nrdd.multiply.com/photos/album/15/moeto_semeistvo#1

# 40
  • Варна
  • Мнения: 692
Ами влиза някаква в ритуалната зала с възглавница под блузата и казва - Бременна съм от него, къде е тръгнал да се жени... Гоше, Гоше..., защо така?  Cry
Това трябва да го съгласувате предварително с булката, за да не станат семейни драми. Mr. Green 
А и мисля, че майтапите са за преди или след ритуалната, иначе ще развалите "момента".

# 41
  • Мнения: 5 468
Ами влиза някаква в ритуалната зала с възглавница под блузата и казва - Бременна съм от него, къде е тръгнал да се жени... Гоше, Гоше..., защо така?  Cry
Това трябва да го съгласувате предварително с булката, за да не станат семейни драми. Mr. Green 
А и мисля, че майтапите са за преди или след ритуалната, иначе ще развалите "момента".
Ами това беше на майтап казано. Аз съм против подобни "шегички" на сватбения ден.

# 42
На нас ни направиха един уникален номер за него аз и всички освен него  знаехме предварително. Бившата му приятелка с появи с бебе на ръце и му го връчи всъщност бебето нито беше нейно нито негово бебето беше на сестрата на кумата ни но милото започна да вика не е мое не е мое а всички се заливаха от смях докато му казахме че е просто номер.

Общи условия

Активация на акаунт