ЯНУАРКИТЕ щастливи, гушкат своите бебчета пухкави, красиви

  • 17 587
  • 307
  •   1
Отговори
# 45
  • Габрово
  • Мнения: 23
Здравейте и от нас.Да ние честит новия форум и в нега само хубави новини да има.Ето малко снимки и от Боби-младшиhttp://www.snimka.bg/album.php?album_id=268321&pid=10330595

# 46
  • Мнения: 189
                                           Здравейте и от мен.Ние се приготвяме за баня.Благодаря на Лорини за хубавата тема.
                                           Относно кърмата освен 4ай4ета на мен ли4но много ми помага за произвеждането и
                                            яденето на супи,макар 4е и давам да су4е 2 или 3 пъти,а през останалото време на денонощието
                                           сме на АМ.Але все така си продължава с много малко колики и не давам капки.
                                           Ве4е и ние пропускаме храненето в 3 сутринта.След папкането в полунощ се събужда директно
                                           към 6 сутринта.Ако и давам АМ и после пак АМ я храня през 4 4аса,а ако я кърмя и след това и давам АМ
                                           я храня през 3 4аса.Да не говорим 4е понякога си прави сама по дълги паузи от по 5 4аса между
                                           храненията.В петък я теглихме и е ве4е 4200гр. Grinning

# 47
абе какви са тези спанета по толкова време?????????? Shocked Shocked Shocked
моята слдуранка досега не е спала повече от 4 часа и то защото преди това беше будувала от три-четири часа...

# 48
  • Мнения: 641
Здравейте

Ехааа, вече сме в Родени 2009. Благодаря на Лорини за темата
Алекс, честито ти детенце!

Ние днес направихме за първи път разходка за 15 минути до магазина и обратно.
Ралче, на мен добре ми се вижда кърмата ти, защо мислиш че нямаш. Ако бебе е спокойно, надава и пишка – значи всичко е ок
Иники, уби ме с този коткофон. Ние пък си имаме кучефон. Нашта лабрадорка ходи да проверява бебето редовно и идва да ни вика ако плаче. Обаче ме учуди защо 610 грама з 2 седмици се смята, че не е достатъчно като надаване? Това са около 300 грама на седмица пък и вероятно с тези 600 грама сте възстановили рожденното тегло, та и сте надали даже. Аз мисля, че ние сме надалиоколо 700 за 3 седмици / на един домашен кантар се мерим, та не знам колко е точно/ и до сега бях супер доволна, ама ти ме притесни с тези 610 за 2 седмици и че е малко. Хм.. Ние нощем не пропускаме хранене, по скоро се буди на 4 часа вместо на 3 и така в същност пропуска 1 ядене с отместване на всяко с 1 час
Вчера бебчо повръша поне 10 пъти между храненията в 4 и 7 часът – не беше фонтан, а просто по няколко капки плюеше – много се притесних, но от вчера повече не се е получавало.
Има ли някой инфо от Емски, че ме притесни миналия път с тази треска. Дано всичко е ок с нея
Да ви питам за ваксините – на 1 месец ли се слага първата и каква ви сложиха вашите педиатри. Нашата педиатърка ни препъръча някаква комбинирана, но не запомних името.

Хубав ден от мен   bouquet

# 49
  • Мнения: 524
Здравейте мами!  bouquet
Да ни е честита новата темичка, да ни е на късмет, да са ни живи и здрави бебоците и да имаме само положителни емоции!!! Лорини браво на теб! smile3501
Алекс, честита рожба! smile3525 Да сте много здравички и щастливи!

Момичета, какво е мнението ви за Инфакол - капки против колики? newsm78. Александрина май още няма колики, или по-скоро не са толкова силни. Макар че пръцка доста, но не си свива коремчето, поне не е толкова често. Все пак мислим да и дадем профилактично.
На нашата кукличка кожата на стъпалцата и глезенчетата е доста сухичка. Преди я мажехме с олиото на SebaMed, но от няколко дни използваме преварена мас.
Какви чайчета за кърмата пиете? Аз не съм пила, но не е лошо да пробвам.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 389
Здравейте и от мен!
Ние сме по разходки  заради това малко пиша, но ви чета!

Лорини, малка т е още бебката, заради това не става с нощната пауза. Еля вече сп п 5 часа след къпане.

А това 600гр за 2 седмици е напълно нормално.

А момичета да ви питам - много от нас са родили през 2008ма, а се подвизаваме тук....

# 51
  • Мнения: 52
Писах, писах.. и всичко се изстри!
Само да кажа, че не е болен Гого - гърдичките са му чисти и гърлото му не е зачервено! Изписаха ни сами капки за нос за да спрем секретирането!

# 52
  • Мнения: 80
Леле, вие ме разбивате с тези деца, дето спят по толкоз. Моето е као с навита пружина - на всеки 2 -2,5 часа сън си се буди за храна. Нощем спи по 3 часа между закуските, но пък понякога и на всеки час се буди.  Crossing Arms Явно съблюдава принципите на здравословното хранене - по-малко, но по-често.  Hug

600 и кусур грама са не само предоволно, ами не знам как да кажа. Това си е кило и 200 за месец. Женицата колко иска да качи бебето - 5 кила ли?

ЕБХ аз мислех да го пробвам от по-рано, обаче малкия има проблеми с изхождането, в смисъл гърчи се, мъчи се и изобщо не го прави с орпеделна цикличност. Напоследък докато спи измрънква и свършва работата. Та съм решила като регулира стомаха или като изчезне дискомфорта му  да започнем по същата схема. Поръчах си и два памперса за многократна употреба (за проба), та ще дам отзиви как са.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 932
Lang аз имам едни такива памерси , шити по схема  , памучни с нещо вътре , за да не пропуска . Ползвах ги с Митко , но тои е роден през октомври и ги ползвах , когато беше 8 - 9 месечен, което е лятото и всичко съхне бързо . Аз нямам сушилня , а в това време дрехите си висят неефективно по 2- 3 дни и ще си ги ползвам пак , като се затопли . 

# 54
  • Мнения: 7
Записвам се и аз в новата тема.
Лорини поздравления за оформлението на първа страничка, страхотна е.
Честити месечинки на:
Йоанка на daninceto
Мануела на anishka
Виктория на ivenceto25
Васил на koral
Да са ви живи и здрави, да амкат, да спинкат и да слушкат  Hug

# 55
  • Мнения: 395
Честито бебче на Алекс!
Лорини, мерси за новата тема. Поздравявам те за ЕБХ.
Ние две нощи вече искаме да ядем през 1-2 часа. Ставам по сто пъти. Мисля, че е от коликите. Атанас яде по малко и на често. Явно така се успокоява.  newsm78 Добре, че през деня се случва да си направи паузи от 3 часа. Купих колиеф, ще видим дали ще помогне. Взех и чайче от копър, но той отказва да пие нещо различно от млекце.
Дано времето се оправи и да тръгнем по разходки.
И мен ме интересуват отговорите на въпроса на Еспа - каква ваксина и кога?

# 56
  • Мнения: 140
Хайде запис и от мен в новата ни тема- да споделяме само хубави преживявания от сега нататък Hug
Лорини- браво за положения труд Simple Smile
Момичета, да ви питам знаете ли някакво кремче за подсечени гънки- като изписаха Габи направо кожата и се белеше на гънките  горе на крачетата- мажа я с олио, и с Бочко, но няма ефект- не е червено вече, но се бели и явно я боли, защото започва да плаче като я мия и мажа след това Sad
Иначе май снощи имаше колики, ама само помрънкваше и не й дадох капки. А през деня гласа й не се чува- или спи, или се оглежда. Каката ''кръжи" около нея при всяко хранене и преобличане и иска да я целува и гали. Казва й "Даби", вместо "Габи". Много ми е смешна като й хване ръчичката и каже "Здравей, бебе" Simple Smile

# 57
  • Мнения: 45
Момичета, вече сме си в къщи и намерих малко време да дам отчет.

Първо да честитя рожбите на Алекс, Доника и всички останали, които родиха последните дни! Да са им живи и здрави!

При мен раждането мина бързо и лесно, за които специални благодарности имам към д-р Герджиков от Шейново. Изключително съм доволна от работата и отношението му.
На 27.01. отидох в Шейново с контракции, които бяха сравнително редки и слаби. Направиха ми клизма и ми включиха система, като доктора направи ръчна манипулация за подпомагане на раждането, за да не ми включват много окситоцин, защото той е привърженик на естествените методи. Сериозните контракции започнаха към 1 часа на 28.01, но бяха през 10 минути и се търпяха. Към 1,20 започна много сериозно да боли и помолих за упойка, но доктора каза, че при това разкритие просто няма смисъл, защото ще родя до минути. И наистина в 1,40 се роди Яна. Общо взето сериозните болки продължиха само 20тина минути, което смятам, че си е перфектно за раждане.
Сега се опитваме да влезем в някакъв ритъм с Яна. Кърмя я на поискване и се кърмими през 2,5 или 3 часа. Не желае да пие вода и аз не я насилвам. Не се цедя всеки пък, защото не чувствам напрегнати гърдите си. Правя го само, ако тя не е изсукала всичко. Кърмя и от двете гърди. Надявам се, че това, което изсуква е достатъчно за нея, но предполагам, че след като не плаче от глад и има изпишкано и изакано всеки път след хранене - всичко е ок.
Засега това е от нас. Simple Smile

# 58
  • Мнения: 5
Здравейте маичета,имам проблем ,гърдите са ми станали на големи и много болезнени бучки ,дайте съвет как да ги оправя,.Само за уточнение да кажа ,че се цедя и давам от шише.Цедя се на всеки 3,30 часа.

# 59
  • Мнения: 705
bili_bili, препоръчвам ти зелеви листа между цеденето, а преди цедене-топли кърпи. Опитай да изцеждаш често малко количество. И намали течностите за кратко.На мен малчо много ми помогна да се справя, както и Митко с масажчета - само леко заглаждане на гърдата, без натиск от вън в посока към ареолата.
Непременно трябва да се облекчиш, защото може да стане сериозно. Може да си вземеш Belladonna 9ch или Bryonia 9 ch - хомеопатични са и двете.
А ти защо се цедиш? Бебето слабичко ли е?

Общи условия

Активация на акаунт