резултат от тест за "Ову"

  • 17 290
  • 138
  •   1
Отговори
# 90
Изчетох в библиотеката всичко по въпроса,рових се доста и в нета.Но наистина няма категорични отговори на моите въпроси за съжаление.Остана ми само успокоението че надежда винаги има! Дори и ако температурата е ниска.Благодаря за отговорите момичета   bouquet

# 91
  • Мнения: 3 453
pita6ta ,
отговорът е много прост - температура не се мери под мишницата! Затова стойностите не са реални!

# 92
  • Мнения: 29
Здравейте момичета!И аз имам едно въпросче към вас: Правих тестове за овулация и на 14 и 15 ден от цикъла на теста ми се появиха две чертички но тестовата не беше наситена колкото контролната.На 16-ят ден т.е. днес чертичката е само една това какво означава.И на 28.04 или на 29.04 съм била в овулация, ако е имало такава?

# 93
  • Мнения: 2 802
Значи, че най-вероятно овулацията ти е била по-рано. Поне така мисля де. От личен опит и ти казвам, че лините трябва да са еднакви и или тест линията да е по- наситена. При мен беше същата ситуация и аз бях страшо объркана, но добре че момичетат ме просветлиха  Hug  bouquet
И само да попитам, колко ти е МЦ  по принцип и в един и същи час ли ги правиш??? Защото и това оказва влияние???
 Hug Hug Hug

# 94
  • Мнения: 29
Значи, че най-вероятно овулацията ти е била по-рано. Поне така мисля де. От личен опит и ти казвам, че лините трябва да са еднакви и или тест линията да е по- наситена. При мен беше същата ситуация и аз бях страшо объркана, но добре че момичетат ме просветлиха  Hug  bouquet
И само да попитам, колко ти е МЦ  по принцип и в един и същи час ли ги правиш??? Защото и това оказва влияние???
 Hug Hug Hug
Тестовете ги правех всеки ден в 10:00 часа.А относно цикъла януари ми дойде на 23, февруари на 17, март на 16 и април на 14.Тестовете ги започнах на 25.04 и 26.04 нямаше втора черта на на 27.04 беше много бледа, а на 28.04 и 29.04 бяха малко по-бледички от контролната.Чакам пак да дадеш мнение ще съм много благодарна. Hug

# 95
  • Мнения: 2 802
Тестовете ги правех всеки ден в 10:00 часа.
Правя тестове от 7-8 месеца вече и съм се чудела и маяла всеки път, та до ден днешен. Shocked  А точно там е проблема, че и аз ги правех към 10,00, но ми казаха, че сутрин не може да се хване толкова дабре, затова най-доброто време било 14,00-15,00 часа. Казвам било, понеже на мен този месец овуто ми мина, но от другия ще действам и аз така. Предполагам знаеш, че преди това не е добре да поемаш много течности поне 2-3 часа.
А на колко дена ти е МЦ, винаги ли е точна ???

# 96
  • Мнения: 2 617
Тестовете ги правех всеки ден в 10:00 часа.А относно цикъла януари ми дойде на 23, февруари на 17, март на 16 и април на 14.Тестовете ги започнах на 25.04 и 26.04 нямаше втора черта на на 27.04 беше много бледа, а на 28.04 и 29.04 бяха малко по-бледички от контролната.Чакам пак да дадеш мнение ще съм много благодарна. Hug
По-добре следобед - концентрацията на ЛХ се покачва тогава. Между 16 и 20 ч., по едно и също време всеки ден. Предполагам, че знаеш условията да не си пила течности и да не си пишкала 2-3 часа преди това, за да не се намалява концентрацията на хормона в урината. Неспазването им може да даде подвеждащ резултат.

# 97
  • Мнения: 29
Тестовете ги правех всеки ден в 10:00 часа.
Правя тестове от 7-8 месеца вече и съм се чудела и маяла всеки път, та до ден днешен. Shocked  А точно там е проблема, че и аз ги правех към 10,00, но ми казаха, че сутрин не може да се хване толкова дабре, затова най-доброто време било 14,00-15,00 часа. Казвам било, понеже на мен този месец овуто ми мина, но от другия ще действам и аз така. Предполагам знаеш, че преди това не е добре да поемаш много течности поне 2-3 часа.
А на колко дена ти е МЦ, винаги ли е точна ???
На тестовете пишеше че са най-надеждни ако се правят м/у 10:00 и 12:00 часа и аз затова ги превех в 10:00 гледах или да е първа сутрешна урина или поне 3 часа да не съм ходила до тоалетна и да не съм пила нищо.А секс правих на 27.04 и много се надявам да е станало нещо вече 2 години правиме опити, а изследванията са ми наред.Дай ми мнение какво мислиш? Hug

# 98
  • Мнения: 2 802
По-добре следобед - концентрацията на ЛХ се покачва тогава. Между 16 и 20 ч., по едно и също време всеки ден. Предполагам, че знаеш условията да не си пила течности и да не си пишкала 2-3 часа преди това, за да не се намалява концентрацията на хормона в урината. Неспазването им може да даде подвеждащ резултат.
thumbsup



На тестовете пишеше че са най-надеждни ако се правят м/у 10:00 и 12:00 часа и аз затова ги превех в 10:00 гледах или да е първа сутрешна урина или поне 3 часа да не съм ходила до тоалетна и да не съм пила нищо.А секс правих на 27.04 и много се надявам да е станало нещо вече 2 години правиме опити, а изследванията са ми наред.Дай ми мнение какво мислиш? Hug
Винаги ли ти е точен цикалът???

# 99
  • Мнения: 2 617
Много странно упътване за времето на правене на теста, за пръв път чувам за такова!  newsm78 Аз не че съм голям разбирач де, ама поне на теория съм доста подкована... или така си мисля. Laughing
Както и да е, този месец е станало, каквото е имало да става, дано да е най-желаното! Hug

# 100
  • Мнения: 29
Еми горе долу ми е редовен един два дни разлика има, но незнам нали ви казвам януари ми дойде на 23, февруари на 17, март на 16 и април на 14.Вие ще кажете дали е редовен или нередовен не съм много запозната с нещата затова винаги се допитвам до вас.Много съм ви благодарна за бързите отговори. Hug

# 101
  • Мнения: 29
Тестовета които правя са овю 5 теста са вътре и има таблица кога да почнеш да ги правиш в зависимост от продължителността на МЦ.Току що видях на листовката вътре че пише от 10:00 до 20:00 часа.Значи може и да е било грешно написано на опаковката.Благодаря ви и ако чудото не е станало този месец за другия ще знам кога да ги правя.Много ви благодаря. Hug Heart Eyes

# 102
  • Мнения: 2 802
Значи варираш м/у 28 - 30 дена. Щом последната ти М е била на 14,04, логично е да си била в ову точно тези дни. Но пък всичко е възможно, може да е била по-рано, но и да дойде по-късно.
Затова е добре да ги правиш повече време/месеци/ и да почнеш да я засичаш по в началото. Аз лично ползвам 2 кутийки със по 5 теста вътре, значи общо 10  и пак не ми стигат. Има и още един вариант, започни да мериш базалната температура, по нея най-добре можеш да се ориентираш кога евентуално може да ти е овуто. Затова, заповядай при нас, подвизаващите се с термометрите.  Laughing
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=356085.0

П.П. Защо не си смениш картинката със малко по-ведра и положителна  Peace.Дай го по позитивно, въпреки проблема. И ние се мъчим, но гледаме да не падаме духом. Hug

# 103
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Ами според мен ти е редовен МЦ м/у 28 и 30 дена Peace
А за тестовете за ову,момичетата са ти казали вече - никакви течности 3-4 часа и да не си ходила да тоалетна и винаги по едно и също време да се правят - за предпочитане е между 16ч.и 20ч.  Peace  Мери си и БТ.

# 104
  • Мнения: 29
А има ли друг вариант освен в дупето за мерене на БТ защото това ме притеснява.

Общи условия

Активация на акаунт