За децата с къдрави коси да питам

  • 7 044
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 482
Ох да се включа и аз, макар детето ми да не е с къдрава коса  Laughing

Аз съм с къдрава коса - родила съм се с такава коса, на всичките си бебешки снимки независимо от възраста съм с къдрава коса, през пубертета косата се поизправи (иначе и аз съм чувала че се къдрела през пубертета, ама не познавам лично такива хора). Очаквах дъщеря ми да е с къдрава и гъста коса (моята е много гъста) - но не тя е с права и ужастно рядка коса, че минава и за светла косата и  Laughing Така и не разбрах как стана това при положение че наследи сините ми очи (доста рецесивен ген, които обаче в моето семейство твърдо и упорито се предава) Та къдравата коса я прежалих, надявам се поне да и са сгъсти и да почне да и расте като хората. Че на близо 2 годинки сме, а излъчването ни е бебешко  Laughing Сега ще видим второто  бебе Sunglasses

# 16
  • Мнения: 4 519
Така и не разбрах как стана това при положение че наследи сините ми очи (доста рецесивен ген, които обаче в моето семейство твърдо и упорито се предава)
Ами, кое му е рецесивното? Големият ми син още е зеленоок (на 3 г. е), напук на всички кафеви очи в рода (вкл. аз и баща му).  Laughing Също е и рус, пак напук на всички кестеневи коси в рода (вкл. аз и баща му Laughing). Имам и други познати с такива 'случаи'.  Grinning

# 17
  • Мнения: 1 155
Дъщеря ми е с къдрава коса, но къдриците й проличаха късно, може би след 1 годинка. Скоро я подстригах малко и мислех че къдриците няма да има повече, а то пък косата й е накъдри още повече. Grinning

# 18
  • Мнения: 528
Като се има предвид, че моята се начупи чак в пубертета, а някои си се раждат с къдрави  косици, не мисля, че има точно определено време  Peace

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
След годинката при дъщеря ми си проличаха къдриците. Миналато лято след едно подстригване и се поизправиха, но сега е по -лесно ресането Simple Smile

# 20
  • Мнения: 2 960
Аз съм била/ и все още съм с къдрава коса.
Дъщеря ми е с права коса.Беше и е!!
Синът ми беше с много къдрици-подстригах го-късичката коса е права.Тъкмо бях помислила ,че и той ще е с права,но не.Сега като му порастна малко-отново започнаха да се оформят къдриците.
И двамата с таткото сме с тъмни очи-децата ни също са с тъмни.
А иначе сресването на къдриците си е постижение....цял живот с това се боря....сега и с малкия отново. Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 805
С мъжа ми и двамата сме къдрави.
И Изабела и Ясмина се родиха с едно мъхче вместо коса.
Около 2 годишна Изабела стана мнага къдрава, а сега й се поизправи косата.

# 22
  • Мнения: 1 479
Големият ми син бе кьдрав от 8 месеца до 2 годинки.http://www.foto.bg/showphoto.php/photo/154442/cat/500/ppuser/3256 В момента е с права коса. Sad

# 23
  • Мнения: 197
На моята пипитка и проличаха някъде към 6 ия месец, и сега вече в 12ия е толкова рошава, че като взема да я суша ми отнема доста време , и става едно малко сладко бухалче  Laughing

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Нашият син се роди с дълга и много права коса.Беше си права до към 10-тия месец и постепенно започна да се накъдря.Сега е на година и почти седем месеца и косата му е много къдрава.Дори познати се шегуват,че го къдря с ролки Grinning.Моята е чуплива и на мен си прилича  Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 4 519
Големият ми син бе кьдрав от 8 месеца до 2 годинки.http://www.foto.bg/showphoto.php/photo/154442/cat/500/ppuser/3256 В момента е с права коса. Sad
Ау, страхотни къдрици наистина. Жалко, че ги няма вече.  Sad Моите не са чак толкова къдрокоси.

# 26
  • София
  • Мнения: 7 191
Рецесивни белези са: сини очи, права коса, руса коса......
Могат да се проявят, когато двамата или единият родител имат доминантни белези: кафеви очи, къдрава тъмна коса.
Гореописаното допълнително се усложнява от това, че при човека има и количествено унаследяване на белези - например единият родител е с черна къдрава коса, а другият с права руса; детето може да е с чуплива кестенява коса, т.е. нещо по средата.

# 27
  • Мнения: 6 274
Мисля, че при всяко дете е различно....
Баткото се роди с къдрава коса и беше много смешен с тези "пружинчици"...  hahaha
А бебето се роди с права косичка, която по-късно взе да се начупва и сега и то е с "пружинчици"...
  Joy

# 28
  • Мнения: 2 784
Роди се с гъста, черна, права коса. След около месец-два косата и взе да се къдри и аз бях на върха на щастието. Косата на баща и е къдрава, а моята- права. После към 2-годишна постепенно се изправи и поизсветля. Сега е кестенява с лек червеникав оттенък на слънце и права.
Между другото, баща ми беше с много къдрава коса. Накъдрила се, когато го обръснали за казармата, дотогава била права. Сестра ми пък беше с права коса до 20-годишна,допреди 5 години, на някакъв лагер в чужбина я валял дъжд, докато разглеждали града- прибра се като овчица. Не смея да гадая какъв е бил тоя дъжд. Sick

# 29
  • Мнения: 2 746
Синът ми е с права коса.На дъщеря ми взе да се къдри около годинката, когато почна да расте повече.Аз имам друг проблем - много трудно я сресвам, все са и заплетени къдричките.

Общи условия

Активация на акаунт