На 2,5 г. рано ли е за градина?

  • 1 331
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 437
Моето дете тръгна на 2 г. 5м. Не беше в ясла, а в така наречената вариантна група. В доста ОДЗ-ата има такива групи. Това е междинна група между ясла и 1-ва група.
Според мен не е рано на тази възраст да тръгне на градина. Все пак си зависи от детето. Ако е достатъчно контактно, ако обича да общува с много деца, ако си търси компания, ако е любознателно и т.н. мястото му е при децата в ДГ.
Не е задължително да боледува, всички ме плашеха с това. Да чукна на дърво от 15 септември сме били само 1 седмица в къщи с хрема и кашлица.
Така че всеки сам си преценява за детето, аз се радвам че пуснах дъщеря си, а като гледам и тя е доволна от това че е сред деца.

# 16
  • Мнения: 2 312
В нашата градина има две 1-ви групи- в едната децата са 2005 набор, в другата -2006 -до юни месец.
Значи миналия септември,когато са започнали в едната 1-ва група най- малките деца са били на 2г3м.

# 17
  • Мнения: 809
Болестите няма как да ги подминеш, когато и да тръгне на детско заведение. Ако не е в детската гардина, ще е в училище. Така че от тази гледна точка, не виждам повод за притеснение. Стефчо тръгна на 2г. и половина. Първите няколко месеца боледува. След това укрепна и сега доста рядко е болен. 1-2 пъти в годината, като в това число влизат и неизбежните чревни инфекции през лятото на морето.
Несъмнено за детето е по-добре да общува със себеподобни, да се сблъсква с реални ситуации, а не да живее в среда, в която всичко се върти около него и то е център на вниманието. Аз съм "за".

# 18
  • София
  • Мнения: 3 827
Моя син тръгна на 2 г. и 8 м.  с огромен ентусиазъм и до ден днешен продължава да ходи с желание. Относно болестите, боледува отвреме навреме, но и вкъщи да си е пак ще боледува, това е неизбежно  Rolling Eyes.

# 19
  • софия
  • Мнения: 636
Не мисля, че е рано, а твоята педиатърка нещо не ми звучи добре. Нашата дори ми препоръчва вече да давам Елена за по няколко часа на градина. Аз смятам, че дацата имат нужда от общуване със себеподобни и че това да са адаптивни ще им помага в живота. Всеки познава детето си най-добре, но смятам че над 2г. и половина може да се дават на градина. Болестите са неизбежно нещо-както казва моята педиатърка и на 7 да го дадеш първият сезон пак ще боледува, докато изгради имунитет. Аз съм взела подобно на твоето решение-записах дъщеря си на градина-тя ще е на 2години и 8месеца като тръгне. Ще тръгне юни. На въпроса кои са градините, които приемат деца пез май и юни- отговарям частните градини. Изрично пожелах дъщеря ми да тръгне лятото, когато има много по-малко болести и когато принципно имам по-малко работа и по-голяма възможност да отсъствам ако има нужда. В групата ще са 8 деца като тя и едно момченце са на 2г. 8м., останалите са между 3 и 4. Има едно момиченце, което тогава ще навърши 4. Говорих с директорката, тя ми показа колко ще са децата, колко са годишни и така. Това за мен е вариант-държавните градини с техните сборни групи от по 40 деца на различна възраст и с по една учителка въобще не ги коментирам. Те не са вариант за толкова малко дете според мен.

Общи условия

Активация на акаунт