Среднощни истерии

  • 1 993
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 335
Здравейте, имам нужда от съвет, защото не знам дали детето ми е за лекар и ако да - за какъв.
Според педиатъра няма проблем, но сина ми на 2г. и 1 м. нощем, сякаш без да се буди (като бълнуване) изпада в истерии, реве с глас, бие .... и след малко се успокоява и пак заспива. Това не е всяка нощ, но се случва доста често и то по няколко пъти на нощ. Свързвам го може би с махането на бибата, но вече мина повече от  месец от тогава... а и станал доста агресивен, това може да има общо с появата на сестра му, много посяга, удря си силно и в истериите обикновено приказките са "Бия мама, бия тати" плачи мамо ... ; а днес в такава истерия изпадна след следобедния сън, случвало се е някое от ежедневните тръшкания да стане такава истерия - на два пъти ми го е правил навън.
Като цяло почти не се случва да го пляскаме, но напоследък се случва да му викнеме - но обикновено е с причина и защото спокойните приказки не помагат... ама се оказа, че и неспокойните също.
Иначе сина ми е доста буйно дете, тича беснее и вкъщи и навън, катери се... проявява агресия и към други деца, не особено често но се случва, към бебето също, но само няколко пъти е опитва да я удари или е хвърлял играчка по нея. Та това е нашата ситуация, чудя се дали имам основание за притеснение и дали е за детски психолог?!

# 1
  • Мнения: 1 796
Според мен детето се опитва да привлече внимание.Явно с появата на бебето се чувства ''изоставен''.Не зная дали е за психолог но ще е добре да му се обръща повечко внимание.

# 2
  • Мнения: 262
Да не би да е от ревност. Все пак идва нов член в семейството и понеже вниманието, което досега е било само към него, то вече го дели с бебето. Незнам дали е за доктор, изглежда детето ти е доста чувствително и дано скоро да осъзнае, че е все така обичано както преди и бързо преодолее "страха си". Аз така мисля

# 3
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
И аз си мисля, че преобладава ревността , но към нея сама прибавяш махната биба, принципно по-буен характер, вероятно бебешки пубертет. Детето трудно се адаптира към промените около него. За нощните приключения - напълно възможно е да са в резултата на пренаситена емоционалност. Не мисля, че детето има  нужда от невролог или детски психолог, но ако това ще те успокои - поговори с детски психолог, така ще можеш по-лесно да му помогнеш да овладее детския си свят.

# 4
  • Мнения: 1 219
едва ли е само от ревност.Това с буденето и бълнуването говори за тревожност у детето Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 387
с нищо няма да ви навреди една среща с детски психотерапевт, дори само вие с мъжа ви да го посетите...даже така би било по-разумно, преди да заведете детето при непознат, който ще го разпитва за разни неща...вместо да се чудите какво става в главата на детето ви, отидете при специалист, който ще може да погледне ситуацията от друг ъгъл и да ви посъветва...нито е срамно, нито е лошо, като бъдещ психолог ми се иска все повече българи да имат смелостта да се обръщат към специалисти, когато имат нужда...успех  Hug Hug Hug

# 6
  • Мнения: 2 829
Може би не е лоша идея да се поговори със специалист.
Но има и неща, които можете да направите вие вкъщи. При моя син в подобен случай много помага да започна повече да го гушкам. Имаше и той трудни моменти покрай раждането на бебето, аз бях започнала да лягам да спя при него (след като приспя бебето) и да го гушкам. Постарах се повече да му говоря колко важен е станал сега той, като е батко, колко го обича бебето. Старая се да не го ограничавам заради малкия. Напр. не казвам "тихо, бебето спи", а "тихо че са ми изморени ушите"
За преодоляване на агресията аз намерих много добри идеи в тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=420024.0

Мисля обаче, че ако успеете с таткото да отделите повече време и внимание на детето за няколко дни, ако можеш докато спи да го гушкаш част от времето, ако заспива и се събужда с теб вероятно ще отмине. Поне при моето момче това помага!

Успех!

# 7
  • Мнения: 146
Ревност има със сигурност.Може би се чувства пренебрегнато детето

# 8
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  Освен ревност ,вероятно е и "от ужасните две години". Аз нямам бебе вкъщи , но и моят син имаше период ,когато употребяваше
 точно същите думи - " бия мама/ тати " и "плачи сега ". Терапията "много гушкане" дава резултати ,както и по-малкото забележки,
 когато направи някоя беля , повтарянето какво добро дете е ...

# 9
# 10
  • Мнения: 1 335
Стараем се наистина да му обръщаме повече внимание, но това, че ходи на "детска" - при баба си през деня, също оказва влияние, въпреки че е доста привързан към нея се чувства добре там. Сутрин и вечер се стараем и двамата с мъжа ми да му обръщаме внимание - четем книжки, строиме с кубчета, рисуваме, той няма моменти в които да се занимава сам - винаги е с някой от нас. А като сме сами с бебето и с него идва повече напрежението, защото малката суче начесто и трудно заспива, а топй не е склонен да пази тишина Simple Smile
Вечер с баща си се къпят двамата, после седим при него докато заспи - редуваме се с баща му тъй като бебето също е ревливо вечер....
Абе наистина имам чувството че внимание му обръщаме много.
Но явно не е достатъчно .... само дето мъжа ми доста работи, аз работя някои дни отвкъщи.... и просто няма как да стане. А и смятам че е по-добре за него да ходи при баба си през деня, отколкото на детска ясла.
Благодаря за мненията и съветите Simple Smile Ще прочета и другата тема, благодаря за линка yanast   bouquet

# 11
  • BG
  • Мнения: 1 900
едва ли е само от ревност.Това с буденето и бълнуването говори за тревожност у детето Rolling Eyes

И аз смятам,че може би има някаква причина ,за да бълнува.Поговорете с него.

# 12
  • Мнения: 668
чудя се дали имам основание за притеснение и дали е за детски психолог?!

Да, има нужда от детски писхолог, определено. На детето не му е добре и очевидно не е "глезене" защото човек на сън не може да се глези или да търси внимание. Не му давайте захар и бяло брашно, това може да помогне, но задължително го заведете на добър детски психолог. Също важно е дали преди да започнат тези епизоди нещо е станало-в семейството, в здравето, ваксини слагани ли са точно преди това и т.н

# 13
  • Мнения: 85
Аз имам същия проблем - синът ми е на 2г. и 3м., а дъщеря ми на 8м. Когато навън играе с други деца, изведнъж се втурва към някое и започва да го бие. Стигнах до извода, че насъбира агресия към бебето и понеже знае, че не трябва да го бие, си изкарва яда на други деца. Истината според мен е ,че колкото и да му обръщаме внимание, никога няма да е както преди - единствения център и се надявам да го преодолее. Ние се стараем никога да не е пренебрегнат, но той има нужда от постоянно внимание, а просто няма как да стане. Много му говорим и обясняваме и има известен ефект. Да не говорим, че вече не иска да ползва гърне, иска да пие мляко от биберон и последната новост - започна да си смуче пръста. Аз също си мислех за психотерапевт, но засега май се поуспокои.

# 14
  • Мнения: 6
Az go imam su6tia problem s du6teria mi,s razlikata,4e tia ne go pravi prez no6ta dokato spi,ami prez denia,kogato e bydna,ot nai malkoto ne6to se vbesiava i izpada v niakakvi takiva striaska6ti za men sustoiania.Az su6to sum bremenna,no tia si go pravi tova ot predi,taka 4e ne e revnost ot o4akvanoto bebe.Posuvetvax se s pediatur,dali ne e redno da ia zaveda na niakakuv po cpecialen pregled,no tia me posuvetva da ne poemam tozi put,za6t niama da se oturva posle.Kaza,4e kato trugne na gradina 6te se yspokoi i triabva mn da se raznoobraziava,t.e da smenia postoianno obstanovkata i da vijda razli4ni xora.Estestveno pri vseki e individyalno,no ako moje6 sama da se spravi6 s deteto si,smiatam,4e e po dobriat variant.Yspex!!!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт