Среднощни истерии

  • 1 995
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 047
Дъщеря ми имаше такива пристъпи нощем когато стана на година и 2- 3 месеца. Блъскаше си главата в решетките и таблата, викаше и проплакваше, но без да се буди. Нямаме друго дете, не ходеше на ясла и не е имала кой знае какви емоции през деня. Продължи поне половин година и някой път се е случвало да и се карам, защото всякакви други действия бяха безполезни. Свекърва ми реши по едно време, че е урочасана. Аз не вярвам, но я оставих да я заведе да и побаят. Май не помогна..... след време престанаха тези истерии, но междувременно се пристрасти към шишето си с вода и даже и до ден днешен не може без него  Confused Сега си го гушка празно, с изгризан отдавна биберон, но не заспива без него, а даже като релаксира след игра на дивана пак го стиска. Все се уговаряме да го хвърлим вече, ама не се съгласява напълно  ooooh!

# 16
  • Мнения: 34
Мила Rhiana когато прочетох твоята тема имах чувството че чета себе си, всичко което си казала се случва и при нас моята голяма дъщеря беше на 1г и 10 месеца когато се появи бебето , ситуацията беше същата ревност и то голяма, агресия, бълнувания с времето нещата започнаха леко по леко да стихват, всички ми казваха да обръщам повече внимание на каката и аз го правех но и това не помогна много и сега я има ревността вече бебето е на 9 месеца и се опитва да ходи сама но каката не и позволява бута я, взима и играчките иска да и спи в леглото, общо взето проявява ревност по всякакъв начин. Каката е на 2г 7м и вече ходи на градина защото с двете вкъщи не се издържа, но и в градината се държи по същия начин. Цялата група са деца на нейната възраст и всички искат да стане тяхното, непрекъснато се дърпат, хапят се, разрушават си един на друг игрите просто някакъв хаос настава, а учителите колкото и да се опитват едва успяват да овлядеят положението. Всички ще ти кажат, че едва ли не ти си причината за поведението на детето ти, което от части може да е така, защото много често неосъзнато правим грешки, за които после съжаляваме, но това е защото не знаем какво да направим. Аз например незнам по какъв начин да спра дъщеря си да крещи истерично когато иска нещо, което не и е позволено да направи, тя се тръшка, пищи, реве зверски и нито прошляпване нито някаква заплаха нито мили ласки могат да я успокоят, предполагам че и при тебе е така и дано да се намери някой който е имал подобен проблем и е успял по някакъв начин да се справи с него. Доста дълъг стана коментара ми но дано не се сърдите за това. и ако някой отговори моля те да ми пратиш на личната поща и ти на мен отговора че не влизам често нямам време, предварително благодаря.

# 17
  • Мнения: 3 211
Въпреки, че моята дъщеря е много по-голяма и ние преминахме през подобен период. Тъй като събира всичко в себе си, излива емоциите си вечер и нощем.
Аз също й обръщах повече внимание и от преди, но трудно свикна с мисълта, че трябва да ме дели с друг. При нас проблема беше, че искаше да се самонарани Sad Думи от сорта, че иска да умре и да не се е раждала Sad
При нас помогна леене на куршум. Мислех да я водя на психолог, но тя се пооуспокои.
Във вашия случай мисле, че е малък за психолог или по-скоро не знам дали ще намериш добър специалист. Ако имаш някой на който можеш да се довериш, заведи го. На такива неща трябва да се обръща внимание още в началото, защото се задълбочават.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 3 953
При дъщеря ми се появиха подобни пристъпи на излудяване в първите дни от
тръгването на ясла. Спи, а едновременно с това крещи, плачи и се бунтува.
доста се стреснах в началото. Говорих с педиатъра ни, каза че от стреса и
смяната на обстановката. Адаптивен период един вид. Ако, пак я тресне лудостта,
като се появи дребния, ще съм сигурна вече в заключенията за night terror.

# 19
  • Мнения: 2 960
Появана на новото човече си е огрООООмен стрес за първородното детенце.
Ревност ,определена по чувствителна възраст ,други натрупвания....и ето появават се истерии и инати.
При появата на сина ми ,моята дъщеря/макар и доста по голяма/ изживя нещата повече от зле.
Толкова се беше тикосала/въпреки нашето непрестанно внимание и доказване на лъбов .../ ,че в първите дни получи такова  запичане ooooh! чак до втрисане и почти натравяне на организма.
Няма да ви описвам с какви гърчове оправихме нещата  Tiredноооооо полека ,лека се оправиха нещата.
При твоето детенце си е някаква съвкупност -ново бебе,буен нрав + 2 годишние бебешки пубертет...ще отмине ,но не пречи да се консултиране с психолог Peace
Дано скоро успеете да оправите нещата Praynig

# 20
  • София
  • Мнения: 183
Според мен също става въпрос за голяма емоционалност и трудност при справяне със стреса от новата ситуация. Доста деца след като вече не са единствени в семейството решават, че не са обичани. Аз помня, че си мислех същото, когато бях на 5г. и се роди сестра ми. Усещането е малко като депресиите на възрастните...никой не можеше да ми обясни защо не съм в центъра на вниманието. То няма и как с две деца, едното от които съвсем бебе. А да не би това, че го пращате при баба му докато мама остава с бебето,  да го кара да се чувства още по-отхвърлен?!
А бълнуването насън е само израз на емоционалното състояние.
Освен да продължавате да се стараете да му отделяте персонално внимание, отделно от бебето, да си имате ваши моменти. Сигурна съм, че ще отмине.  Peace

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 280
Здравей, ние имаме същия проблем, въпреки че все още нямаме второ детенце и малката не ходи на яасла, обръщаме си внимание и сме по цял ден заедно. Истериите започнаха около втората й годинка буди се през ноща и ни гони от стаята, не дава на никой да я доближи, влачи се по пода и пищи страховито до колкото знам и съседите са ни чували. Дори и сега се случва но много по рядко, според мен това идва от прекалено многото нови  впечатления през деня и емоции които не е изразила а също така се оказа че сме вадили и кътници  Rolling Eyes Когато е в това състояние тя първо е със стиснати очи яавно още спи и сънува, после е като в полубудно състояние, след време реших да не й се пречкам а да я оставям сама да се разсъни това помогна като повика и поплаче малко сама идва и се гушва при мен.

Общи условия

Активация на акаунт