За изправянето и прохождането

  • 2 391
  • 55
  •   1
Отговори
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Не открих такава тема, а ме интересува!
Колко време след като детето ви започна да се изправя (подпирайки се някъде), започна да ходи самостоятелно?

Последна редакция: нд, 01 фев 2009, 22:41 от Lady Frost

# 1
  • Мнения: 498
Кирил го сложих в проходилка в 6 месец,проходи първата седмица на 10 месец.Един месец преди да проходи се изправяше подпирайки се някъде.Ана по същият начин,но нея я сложих в края на осми месец в проходилката и проходи края на 10 месец

# 2
  • Мнения: 1 745
Гласувах с Друго!Малката първо проходи и няколко дни след това се изправи самичка! Simple Smile Това беше на 1,2г! Peace
И аз да редактирам  Mr. Green -тя първо се научи да се изправя сама без да се подпира и чак после се сети,че може и по мебелите,но така й беше по-трудно и до ден днешен й е по-лесно без опора! Peace

Последна редакция: нд, 01 фев 2009, 22:45 от pebs

# 3
  • София
  • Мнения: 39 814
Дияна стоеше права на 7-8м. Проходи на 15м.
Алекс все още не участва в анкетата Simple Smile

# 4
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Знаех си аз, че ентусиазмът ми е прекален!  Laughing Добавих още опции за гласуване.

И си поправих въпроса, че го бях задала леко грешно!  Embarassed (срам, срам)

Последна редакция: нд, 01 фев 2009, 22:42 от Lady Frost

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Започна да се изправя на кошарата и после обикаляше масата в хола на 8 месеца. На 10 проходи  Peace

# 6
  • Мнения: 7 723
Мойте се изправиха на по 7 месеца.
Проходиха на по 11. Гласувах.

# 7
  • Мнения: 1 763
За пръв път се изправи в кошарата на 8 месеца. Проходи на 11.

# 8
  • Мнения: 2 334
Дъщеря ми за първи път се изправи на 7 месеца в леглото си и на 11 проходи  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 327
На 6 месеца се изправи, а в края на 9ти месец направи наколко крачки сам. На 10 проходи убедително.

# 10
  • Разград
  • Мнения: 2 102
След около 3 месеца.

# 11
  • Мнения: 1 428
Около 2 месеца след като се изправяше и ходеше подпирайки се и хваната за нечия ръка проходи сама.

# 12
  • Мнения: 1 817
/на 6 мес. стоеше в проходилка/;
на 7мес.  се изправяше сам, като се подпира;
на 9 мес. проходи. /  Отговорих след 2 месеца.

# 13
  • Мнения: 5 393
3-4 месеца след като започна да се изправя.

# 14
  • BG
  • Мнения: 123
На около седем  и половина месеца започна да се изправя , а проходи в края на деветия месец.

# 15
  • Мнения: 4 434
След около два месеца.

# 16
  • Мнения: 4 496
За малкия ми син нямам спомен, за големия още по-малко....  Embarassed Дъщеря ми се изправи на 8 месеца, а проходи след два месеца.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 178
Гласувах с друго,защото малкият първо проходи на 1,1 год,а започна да се изправя сам на 1,6 год. Shocked
През тези 5 месеца му давах начална позиция прав и си ходеше  спокойно,но не можеше да се изправя от седнало положение,нито лазеше,та да достигне до мебел и да си помогне.Оставях го седнал и така си го намирах.
По едно време доста се бях притеснила,но е вярно,че при всяко дете си е индивидуално.

# 18
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Гласувах с друго,защото малкият първо проходи на 1,1 год,а започна да се изправя сам на 1,6 год. Shocked
През тези 5 месеца му давах начална позиция прав и си ходеше  спокойно,но не можеше да се изправя от седнало положение,нито лазеше,та да достигне до мебел и да си помогне.Оставях го седнал и така си го намирах.
По едно време доста се бях притеснила,но е вярно,че при всяко дете си е индивидуално.

Хех, това е забавно!
То това е като нашето изправяне! Аз го чакам да започне да сяда сам, а той започна да се изправя в леглото и да обикаля подпирайки се за решетката!  Joy Чак след това започна да сяда!

# 19
  • Мнения: 528
Лилия се изправяше на 8 месеца и проходи на 10 , т.е 2 месеца след като се е изправяла вече, проходи  Peace

# 20
  • Варна
  • Мнения: 4 969
След 3-4 месеца  Peace

# 21
  • Мнения: 23 099
На около 8м.започна да се изправя и подпира по мебелите,на 12м.проходи.Гласувах след 4м.

# 22
  • Мнения: 260
3 месеца след като можеше да стои права се престраши и започна да ходи Peace

# 23
  • Мнения: 9 973
на 9м. се изправи,на 10м.14 дни първи крачки,на 11м. нямаше улавяне

# 24
  • Мнения: 9 814
Проходи на 9 м. и 15 дни, а започна да се изправя на 10 м. и 21 дни.

# 25
  • Мнения: 1 546
На около 10 месеца започна да се изправя и да се задържа стабилно на крачета. Проходи самостоятелно 2 месеца по-късно. Peace

# 26
  • Мнения: 1 558
След 3 месеца Peace

# 27
  • Мнения: 8 999
И двете ми деца започнаха да се изправят, като се държаха за решетките на креватчетата, от осем месечни. Проходиха стабилно на около 1 г. и 1-2 месеца.

# 28
  • Мнения: 511
Започна да се изправя на 7 месеца и половина, проходи на 11 месеца.

# 29
  • Мнения: 242
След 6месеца започна да се подпира и ходи,отпусна се свободно на 1 год.

# 30
  • Мнения: 3 211
на около 10 месеца стоеше права без опора, на 11 проходи, но падна лошо и окончателно проходи малко преди годинка.

# 31
  • Мнения: 3 929
Отговорих с първата опция, защото синът ми ходеше основно с проходилка и не съм сигурна точно за моменто на изправянето.

# 32
  • Мнения: 4 447
Моя малчуган се изправи сам в краката на около 9 месеца.
Проходи на годинка и една седмица, ако не ме лъже паметта.

# 33
  • Мнения: 2 567
Може би 3-4 месеца след изправянето Thinking

# 34
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Баткото започна да стои сам на 7м,а проходи на края на 8-я.Малката се изправи на 10м,а проходи на 11м

# 35
  • Мнения: 3 695
Изправи се сама на 8 м., мислехме, че рано ще проходи, но това се случи на 1 г. 2 м.
За сметка на това беше много предпазлива, стабилна и инциденти не сме имали. Не съм я слагала в проходилка, колани, не съм я влачила за ръка и т.н.
Оставихме я да се развива естествено и сме много доволни от резултата.  Grinning

# 36
  • София
  • Мнения: 361
на 8м се изправяше сам в леглото -  не е падал, ходеше си стабилно, но за ръката ми, чак на 1г1м се пусна сам

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Тери се изправи на 11м и половина,а проходи на 1г и 3м.

# 38
  • Мнения: 332
Гласувах
 
Баткото се изправяше сам по мебелите (холната маса, столовете) на 7 месеца, на 10м. 20 дена се пусна сам за няколко крачки, после 3 седмици само лазеше, и след това, за един ден направо започна да ходи от стая в стая.
Малката от седмица се изправя сама пак по мебелите, да видим кога ще проходи.

# 39
  • Мнения: 1 919
на 14 месеца проходи, на около 8 се изправи сам в кошарата.

# 40
  • София
  • Мнения: 3 064
Изправи се сама на 8 м., мислехме, че рано ще проходи, но това се случи на 1 г. 2 м.
За сметка на това беше много предпазлива, стабилна и инциденти не сме имали. Не съм я слагала в проходилка, колани, не съм я влачила за ръка и т.н.
Оставихме я да се развива естествено и сме много доволни от резултата.  Grinning

Същото и при нас.

# 41
  • Мнения: 96
Симона се изправи в креватчето сама на 6 месеца. На осем вече ходеше като се държеше я за стената, я за някоя мебел. На 9 месеца се опита да ходи, но падна и се поуплаши, и на 10 и половина вече се осмели да крачи бодро сама Hug Heart Eyes

# 42
  • Мнения: 493
На 7-8 месеца започна да се изправя,а сега поти на годинка ходи хванат по мебелите и стената и от време на време се пуска сам. Peace

# 43
  • Мнения: 2 803
Гласувах 2-3 месеца след изправянето. Проходи окло 9 месец, но не беше стабилно.

# 44
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
Дъщеря ми се изправи на 9 месеца в кошарата, проходи на 11,5месеца.
Синът ми на 11 се изправи на почти 1г и 2 месеца проходи.
Прохождане = на ходене сами, не пускане за една, две  крачки.

# 45
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
На 8м. се изправяше, на 10м. проходи.

# 46
  • Мнения: 4 555
4 месеца. На 7 се изправи, на 11 проходи.

# 47
  • Мнения: 2 111
На 9 месеца се изправи в леглото.
На 13 месеца проходи.

# 48
  • Мнения: 2 374
На 8 месеца се изправяше,на 11 проходи,демек 3 месеца.

# 49
  • Мнения: 2 587
Не 6 и половина се изправи,на девет и половина - десет проходи стабилно.

# 50
  • София
  • Мнения: 1 368
На 10 месеца се изправи,а на 13 проходи самостоятелно и стабилно.

# 51
  • Мнения: 2 131
Изправи се в кошарата някъде към седмия месец, доколкото си спомням. Но мина известно време, докато започне да се придвижва - първо вътре в кошарата, а след това да се изправя по мебелите. Проходи на девет месеца и половина.

# 52
  • Мнения: 1 232
 Grinning  Ние вече се изправяме.

# 53
  • Мнения: 6 037
ами при нас е малко сложно,след ортопедичните гащи(от 5-7м)не искаше да се движи и на 9 едвам го карах да се завърта от гръб по корем и обратно и само месец  след това взе да се изправя и да иска да ходи,но ни забраниха проходилките и така ходихме хванати за ръка около месец и по коледа проходи след едно влакче,на 11 м(поден е на 24.01)

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
В проходилка го сложин на навършени 7м и половина.Проходи самостоятелно на 11.

# 55
  • Мнения: 2 447
Сам се изправи на 8 месеца!Направи първите си самостоятелни крачки на 10!На 11 проходи по-стабилно!

Общи условия

Активация на акаунт