вечерен/нощен сън

  • 3 231
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз за това още от раждането ги къпя преди или след обяд, не вечер. Защото след къпането се ободряват и не искат да спят. мойте поне, знам че при повечето не е така.

# 16
  • Мнения: 375
и ние сме така-по цяла нощ се гушкаме, продължава до към 12 на обед и чак тогава заспиват и така до вечерта. #Crazy ,педиатъра каза да махнем нощното хранене,но нещо не се получава голям рев пада Crossing Arms

# 17
  • Мнения: 38
педиатъра каза да махнем нощното хранене,но нещо не се получава голям рев пада Crossing Arms

Това пък от какъв зор?!? Не мога да си представя, какво ще настане, ако не ги храня нощем. Преди много години свикнах сина си така, при това с много садистични мерки. Резултата: бебето спеше, а аз около 3месеца се будех да цедя, защото не издържах до сутринта. Да си го бях кърмила...

Сега малките си хапват и заспиват пак. Дъщеря ми дори не се буди понякога, суче си "насън" (говоря за храненто след полунощ)

# 18
  • Мнения: 38
Аз за това още от раждането ги къпя преди или след обяд, не вечер. Защото след къпането се ободряват и не искат да спят. мойте поне, знам че при повечето не е така.

И аз започвам да си мисля, че това ги превъзбужда. Днес бяха толкова ококорени. Обаче ние се примирихме и вместо да ги оставяме в креватчетата да плачат, почнахме да ги взимаме в хола. Носим ги помалко, слагаме ги да лежат и така. За няколко дни станаха уж по-спокойни. Заспиват си в хола. След кърменето към полунощ, заспиват без проблем в леглата си. Но да не казвам голяма дума, че са първи постижения...

# 19
  • Мнения: 38
Прави сте за режима! Примирих се и веднага ми олекна, а и децата станаха по-спокойни, понеже им обръщаме нужното внимание.

Савина, това с по-ранната баня сработи за Александър! Къпя  го час преди кърменето и наистина почна да си спи след това! Калина пък заспива за малко и се буди. Разхождаме си я до следващото заспиване и не се опитваме да я сложим в леглото. На следващото кърмене, си заспива в леглото без проблем...

Още веднъж мерси за съветите и моралната подкрепа!

# 20
  • Мнения: 9
Здравейте ще се радвам, ако някой даде съвет и на нас. ....
Момчетата са вече на 8 месеца почти и имаме проблем със спането. През деня си спят нормално имат си режи, дремват преди обяд 1 - 1/2 и след обяда пак към 1час,спокойни са играем и т.н. но кошмара идва вечер, след банята обикновено си изпиват млякото и заспиват дълбоко в леглата и точно след 30-40 минути се събуждат и идва кошмара, по никакъв начин не мога да ги приспя в леглото отново... и така започнах да ги слагам в шезлонги, леко полюшвам и заспиват, но пренеса ли ги в леглото, започва се отначало... ужасно е будят се и един друг... и сега на всичкото отгоре и спят разделени в различни стаи и тяхната стая е свободна............, през нощта се будят към 3-4 пъти стават пият вода, люшкаме се и заспиват. Болят ме вече ръцете, а за сън умирам направо... Някой има ли с подобна ситуация????? Не се издържа така ужасно е Sad Sad Sad Sad Sad Sad
Те принципно още от малки  нямат здрав и спокоен сън, много са активни - правех опити да ги изморявам преди сън, но не става превъзбуждат се и след това още повече се будят през нощта, къпех ги на обяд лятото, но и това не помага... вече се чудя дали ще свърши този кошмар някога.... Давайте съвети.......

# 21
  • Мнения: 119
Да не те отчайвам, обаче ние от 5тия месец насам сме все така. На 21.02. ще направят годинка. Има нощи, в които вообще не съм спала.
Ако заспят към 9-10 се  събуждат след около час и се започва луда игра и така до 2-3 през ноща. През деня нямам проблем със спането - спят 2пъти по час и половина и то спокойно. Вечер вече заспиват към 12 и поне до 2 съм що годе спокойна, но после настава кошмара - едната се събужда през 20-30мин  и ако реши че трябва да става иска да буди другата. Какво ли не пробвах - като се почне от нощно хранене (след 3тия месец спяха да се хранят нощем), до хомеопатични. Педиатърката каза че било от зъби. Надявам се да е така и най-после да поспя.

# 22
  • Мнения: 770
Момичета, не искам да ви отчайвам, ама децата направиха две години и още си се събуждат нощем, мрънкат и т.н. Но не е както беше в началото, разбира се. Просто трябва да се въоражите с търпение... И един съвет от мен - почивайте и вие, когато децата спят следобед, независимо колко задачки и работа имате да свършите. Ще видите, че има ефект Peace

# 23
  • Мнения: 46
ot opit znam 4e nasilstvenoto premahvane na no6tno hranene e bolezneno i nenujno.na moite sum probvala 1-2 puti i kato ne se polu4i se otkazah.mahnaha si go sami bez drami i po razli4no vreme estestveno.ne moje da o4akvame da pravqt vsi4ko zaedno.4etoh 4e suzdavaneto na rituali za zaspivane pri no6tnoto budene privikvali decata da produljavat da se budqt pri preminavaneto ot edna faza na suna v druga.a kak togava da stane???

# 24
  • Мнения: 119
моите момичета сами се отказаха от нощното хранене и 2 месеца спяха непробудно нощем. Заспиваха в 10 и се събуждаха в 8.30. Като станаха на 5 месеца се започна кошмара.
Първо беше само едната 2-3пъти нощем да пие вода после почнаха да се редуват и след това вече едната като се събуди и плаче и буди другата.

От около месец се будят по различно време нощем, едната през час, другата на около 30мин.

# 25
  • Мнения: 9
Ox те май педиатрите, като не могат да си обяснят нещо все казват, зъби.... но дано да е това всъщност
Търпение в големи дози и това е май... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 4 306
Повечето пишете, че децата се будят. А моят син почти винаги, 30-40 мин. след като заспи започва да пищи на сън. Едва след няколко минути успявам да го събудя, обаче дотогава е рев, писъци, сълзи. Сънува ли?

# 27
  • Мнения: 7 803
и тони ми го правеше този номер  Tired така и не разбрах каква беше причината, просто спря да го прави

# 28
  • Мнения: 112
При нас е същата работа. Вече сме на 1г и 2м. и продължава събуждането нощтно време с рев. Ужасно е. Нямам една нощ в която да съм се наспала. Сега сме с хрема и нещата станаха още по-зле.

# 29
  • Мнения: 119
и при нас едната госпожица се буди 30-40мин след като е заспала и то с рев, и това е само вечер, през деня спи спокойно. Вече не знам какво да си мисля, все трябва да има причина. Лошото е, че не винаги успявам да я успокоя бързо и събужда другата. Е тогава става страшно.

Общи условия

Активация на акаунт