Рицарки на Бялото кантарче 02.02.2009 - ...

  • 13 595
  • 439
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 1 934
Айде прибрах се!

Корсе за главата и мен ме заболя преди малко!За магнитните бури незнам имали нямали!

Да ви се оплача,за 5 дни не съм мръднала и грам.Не се мерих преди да почна фитнеса ама май см. ми намаляват,екипа вече не ми е така опънат и дънките ми хлопат,а кантара нищо не показва.

# 376
  • Мнения: 13 833
Не издържах на напъна и излапах вече едната третина. Че и като Пуки омесих всичко - и жито, и орехи, и мед. Мммм, вкусно, но май няма да е лесно. Цял ден само на три такива порцийки Sick

Не било правилно така обаче. Ето как трябва да се приема меда: По време на житния режим ще пиете само преварена вода, подправена с лимонов сок и мед. Най-добре е да не разтваряте меда във водата, а да го ядете с лъжичка, която ще поставяте на горната част на небцето. Като отпивате от водата, медът постепенно ще се разтвори и ще се усвои по-добре. Чрез този начин на хранене вие ще захраните мозъчните си центрове с хранителни вещества, усвоени в устата, а не чрез стомаха.
Дрън-дрън, усвоени през устата Shocked Че то от устата, къде отива Thinking

Корсе, главата не е ли от глада и пречистването? може би след ден-два ще мине.

# 377
  • Мнения: 175
птица, Червената корса,
Прочетох го този режим, чувала съм за него..........обаче ми се вижда много сложно да го издържа.........все пак само 100 грама...не знам

# 378
  • Мнения: 684
Привет от мен,
снощи писах, ама котето ми дръпна кабела на нета и не можах да публикувам.
Исках да поздравя всички с празниците, така, че го правя сега и се присъединявам към пожеланията на останалите.

Петъчна, аз съм на нещо като ВМ НВД, ама за сега не смятам калории и съотношения.
Затвърдих 4 седмици, през които свалих 4 кг.
В момента съм около 95 кг., ако искаш може да обменяме опит за меню и др.п.

Подкрепям всички, които имат нужда с положителна енергия. Стискам палци за Силви.

Довечера повече, сега отивам да го ям  Wink

# 379
  • София
  • Мнения: 1 642
Удържах досега да не пия кафе, наливам вода с лимон. Като си хапнах житцето ме поотпусна малко, ама сега пак ме нагъна. Ще видим, дано мине тая тиква, че много ме мъчи и тормози.

Пиле аз ям отделно жито+ябълка настъргана в него и отделно орехите и меда. Всъщност днес още мед не съм яла. Разпределям, че да има за целия ден по малко. А ти внимавай с меда, вчера свекърва ми как си беше гушнала буркана  Joy викам стой, не лапай - верно че е в неограничено количество, ама е доста калоричен.

Пък майка ми била гладна и още в 5 ч си беше опоскала дажбата. Прибирам се в 7.30 ч и гледам нашата дъвче. Викам: алоуууу какво се дъвче тука а? А тя милата се хили и ми вика: дъвка споко  Joy

Аз засега се справям. Да видим на Трифонов ден какви ще ги свърша  ooooh!

# 380
  • Мнения: 13 833
А ти внимавай с меда, вчера свекърва ми как си беше гушнала буркана  Joy

 Joy
А вие цялата рода ли сте на житна Laughing

Няма Stop Аз мед много не обичам, макар че знае ли човек, с това жито и само жито по три пъти на ден, вярно може и аз да гушна бурканЯ до довечера Joy

Сега пресметнах калориите за деня и Shocked хич не били малко. Аз мислех, че под 1000, а те ги надскачат и то доста. И знаете ли от кое се вдигат така - от орехите #Crazy
Хм, ще я видим ние тая работа. Отивам да проверявам по други сайтове, да не би Здравословно да са в грешка. Твърдят, че 6 равни с.л. ядки са 90 г. И тези 6 лъжици вдигат калориите над 1000, от мизерните 300 за житото и 200-300 за ябълките и меда Shocked А 9 ореха всякак са 6 лъжици, дори повече  newsm78

# 381
  • София
  • Мнения: 1 642
Пиле, моите девет ореха са счупени и обелени и се събират в бурканче от горчица, от най-малките. В никакъв случай не са 6 лъжици или 90 гр. Нали ги гледам в момента, даже не изпълват цяло буканче. 90 грама орехови ядки е много нещо, не идва от девет ореха  Naughty

И не сме всички на жито, само аз, мама и свеки. Другото народ си яде охолно. Вчера майка ми беше направила кебап и как ухаеше малееее, ама Калина и баща ми ядоха само  Joy

# 382
  • Мнения: 13 833
Може и да си права. Следващия път ще счупя орехите непосредствено преди ядене и ще меря с лъжица, че сега сложих от предварително натрошени. Иначе орехите у нас не се ядат. Като им ги натроша и почистя, чопкат, ама сами ги помързява. И с ябълките са така.

Майка ти пък голям саботьор, бива ли тъй!? Да им хвърли една тенджера боб за цяла седмица и това е. После може да разнообрази с леща...
И после ще се биете за ангелската супа Joy

# 383
  • Мнения: 1 369
Пък аз нямам орехи  hahaha значи довечера всичките 9 мога да опоскам, какъвто глад ме е налегнал  Whistling Досега изядох 2 ябълки и едната порция жито, май и втората ще замине скоро  Thinking Ми послееееееееееее  Rolling Eyes А т'ва за меда го прочетох и сутринта като си сложих двете порцийки житце в кутийката на всяка половинка метнах по една лъжица мед и си го ближа отделно, доколкот е възможно  Crazy А, ма то меда бил неограничен, тюх, прецаках се, аз реших, че и той е 3 лъжици  ooooh!
Всъщност се усетих, че имам цели орехи в шкафа отзад, сега троша и хрупам  Mr. Green

петъчна, много си слънчева   bouquet

# 384
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Медът не е неограничен

това е копи от първата тема за житният режим.
                                                                         

                                                           
Разделете един кг. жито (задържително не грухана пшеница) на 10 равни части. Разделете за всеки ден по 100 гр. жито (то съдържа всички елементи, необходими за поддържането на живота), три ябълки (за сърцето), девет ореха (за мозъка), 3лъжици мед, шест-осем чаши преварена вода (изворна, но не минерална).Започва се винаги при намаляваща луна.

редакция - четох до сега в темата на дъновистите, май и те на са нясно.  newsm78 Дънов е препоръчвал сурово жито или жито за покълване в другаситуация, а за житният режим използвал грухана пшеница и наистина медът няма определено ограничение като количество - така,  че давайте по собствена преценка  Peace

Последна редакция: ср, 11 фев 2009, 13:50 от Мона Кокона

# 385
  • Мнения: 2 897
Според фитдей 9 ореха = 235 калории

# 386
  • Мнения: 1 369
Значи що-годе съм в час  Flutter

# 387
  • Мнения: 1 488
Абе с таз житена беля на главата ще си навлечете ама ади карай.Вие си знаете.Аз днес спорутвах с каланетиката.Баджака един стегнат станал.Мали мали  Crazy Сега ще си полегна след обилният обяд от 2 яйца и пълна купа със салата.

# 388
  • Мнения: 720
Петъчна, много си лъчезарна, изобщо не мога да повярвам, че тежиш толкова. Колко си висока?

Пречистването, аз си преиначих малко. Както казва Корсата, послушах вътрешния си глас, който казва, че ако се опитам да спазя точно режима, до вечерта ще съм озверяла и не се знае какво мога да погълна. Embarassed Та аз увеличавам количеството жито, за сметка на медта и орехите.

До преди малко се чудих какво да сготвя на домочадието. Реших  да е нещо, което не обичам, за да не ме изкушава довечера и установих, че такова нещо няма.  Shocked Rolling Eyes


Марчееее, браво за чудесните резултати.   bouquet

Последна редакция: ср, 11 фев 2009, 13:53 от P i p i l o t a

# 389
  • Мнения: 175
Добре де, тия 100 грама жито не набъбват ли, като ги полеете с водата до 500 гр. примерно.......много малко ядене е това, то направо си е ГЛАД.

Общи условия

Активация на акаунт