кръщене в Бачковския манастир

  • 11 801
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 407
Ние не смятаме, че трябва да кръщаваме детето като малко. Когато стане достатъчно голямо и се осъзнае, ще реши кога и къде да се кръщава.
Аз пък съм кръщавала и трите си деца съвсем малки след навършени три месеца,смятам,че така е редно,ако след време детето прецени,може да смени религиозната си принадлежност.Имаме приятели на които детенцето почина преди да е кръстено,не дай боже да се случи на който и да било,попа е отказал да го опее и кръст не било редно да се сложи в такъв случай. 



Не мисля, че смяната на религиозната принадлежност на един човек е правилно и сериозно начинание и се налага точно поради причината, че родителите са решили вместо детето.
Това, което се е случило с детето на вашите приятели наистина е много тъжно. Само че тук попа е най-малкия проблем. И да го опее и да не го опее, полза няма. А и сигурно ще го опее срещу 5 лв. отгоре, което още повече обезсмисля действието. С кръстове се кичи всичко и навсякъде, така че и това според мен не е причина.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
 Некръстен човек не може да се опее и да му се сложи кръст на гроба.Не е въпроса в парите и дали може сами да си сложим кръст.

Ужасно важно е човек да е кръстен.Това му дава възможност да мине през митарствата.Имам планове рано да кръстя нероденото си дете.Точно поради причините на Яхнала метла.Разбира се само християнин може да ни разбере.За другите остава странно  Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 407
Некръстен човек не може да се опее и да му се сложи кръст на гроба.Не е въпроса в парите и дали може сами да си сложим кръст.

Ужасно важно е човек да е кръстен.Това му дава възможност да мине през митарствата.Имам планове рано да кръстя нероденото си дете.Точно поради причините на Яхнала метла.Разбира се само християнин може да ни разбере.За другите остава странно  Wink

Въпрос на гледна точка какво е християнин и как се става. Това да натопи попа някое бебе в легена, не значи, че става християнин. Ако се разрови човек ще намери много материали, които подкрепят тезата, че кръщението е по-добре да се прави в осъзната възраст, що е то християнин и кръщене. Например:

http://bg.wikipedia.org/wiki/Кръщение

http://bg.wikipedia.org/wiki/Християнин

Иначе християни много, ама по документи.
 Peace

# 18
  • Мнения: 9 990
Кръстена съм в горните класове.Не съм възпитавана така, не познават по онзи начин религията, не вярвам.Вярвам в някакви мои си неща, изградени във времето като представи.Майка ми и нейното поколение като цяло не са кръщавани.И умираха и умират некръстени.Загубата на човек си е загуба и е двойно по-тежко, ако надживееш детето си особено.Независимо дали е позветен човек в някоя вяра.Според вярата и ритуалите.За мен не е нужен ритуал, аз скръбта си, или уважението си не предавам според вяра и няма да стадам, ако нямам кръст на гроба и поп не ме опее.Т.е.-аз лично не желая и гроб, не желая да ме заравят.Като познавам близките си-и те няма да желаят да леят плочи, да плевят обрасъл гроб, да изографисват паметници с кръстове и овална снимка.Защото сте засегнали тази тема, затова се включих, като кръстена и некръстила децата си.Ако ме сполети най-тежкото-не желая да лея сълзи по гробове с кръст.Кръста няма да ми върне най-свидното. Confused

# 19
  • Мнения: 5 598
Наши приятели имаха същото желание,но като разпитали в Бачковския манастир ( преди 1,5 г.) им обяснили,че предварително записване няма-ако има сватби,седиш и чакаш да свършат;ако има кръщенета-може и заедно,или изчакваш ( незнайно колко време) и те се отказаха.

Направиха кръщене в Араповския манастир ( след Асеновград),после почерпка в Асеновград.



Общи условия

Активация на акаунт