Разни тревоги

  • 6 724
  • 90
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 106
Яна, тъкмо щях да питам да не си родила  Wink

Тая техника на Спок с лягането за малко съм я пробвала и аз, да. Но всъщност, в момента я оригвам главно когато не искам да ми плюнчи чаршафите  hahaha

# 16
  • Мнения: 543
Мисля, че нямаш място за притеснение! Стомахчетата на бебчетата от начало са като  препълнени чашки - изобщо не могат да задържат - наклониш ли ги - вероятността да върнат е много голяма. Така, че спокойно - преобувай преди да се напапкате или след като са минали 15 минутки след хранене!

Не се стряскай и притеснявай - щом пълни памперсите и виждаш, че детето ти е на ред - ти остава единствено да му се радваш!

# 17
  • София
  • Мнения: 2 508
Мерси много за съветите на всички!
Сега имам нови два въпроса:

1. Виждам, че има малко бяло петънце в устичката. Казали ми бяха, че Дактарин помага. Ама на опаковката пише, че не е позволен за деца под 6 месеца... newsm78

2. Възможно ли е коликите да започнат от 4-тия ден?...

# 18
  • Мнения: 1 328
Ехо, честито бебе и от мен Simple Smile
Преди няколко дни се присетих за теб, че минах покрай твоя блок.. ако помниш се извозвахме веднъж
Браво за успешното начало!
Малкото бяло петънце - ти сама ли го установи, или док е казал че може да има..
Колики от 4 ден не знам..
За повръщането - вярвам че ще намериш решение за оригването на беб.. а и някак си да не засмуква и въздух докато суче, това също е важно.. не съм чела ако е писано преди това същото
Хайде, със здраве Simple Smile

# 19
  • Мнения: 422
 Първо 4естито беб4е да ти е живо и здраво-възможно е коликите да запо4нат след 4 ден
А за оригването малката не се оригваше някъде до 4 месец-постоянно хълцаше.А за преобуването когато ти е най удобно-Ема акаше и по време на смяна на памперса,даже имам 4увството 4е и беше много хубаво тукмо я измия и тя хоп аки Laughing

# 20
  • София
  • Мнения: 2 508
jenny_b, помня много добре! Hug Петънцето се вижда, сигурно е млечница, тука ме тъпчат с антибиотик...

mani4ko, мен вече ми писва от сменяне на памперси, а това е само началото... doh

# 21
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Къде го виждаш това бяло петънце? Ако е горе при небцето над гърлото и изглежда като оризче, това не е млечница, а са съвсем нормални петънца, които са белег за физиологична зрялост.

Млечницата са петна като пресечено мляко по вътрешната страна на бузките и могат да се избършат с малко повече усилие, като кожата отдолу е много зачервена.

За оригването - ако просто държите бебето гушнато и изправено на гърдите, почти няма шанс да се уригне Laughing Нужно е коремчето на бебето да е върху рамото ти - буквално все едно си го преметнала през рамо, представи си колко високо трябва да е. Опитай така и виж как ще му подейства - дали не връща много голямо количество (тогава няма да е разумно да му притискате коремчето).

Има и други техники за уригване - едната от тях е просто да сложиш бебето по коремче върху коленете ти, като го потупваш лекичко по гръбчето - така обаче също може да върне много мляко.

И една последна - хващаш бебето с една ръка зад тила, както при кърмене, а с другата му поддържаш брадичката да не се забива в гърдите и така от легнало положение внимателно го изправяш към седнало. НЕ да го сгъваш в корема! - а в бедрата, надявам се да разбираш какво имам предвид. Като го подържиш мъничко така, обикновено се оригва, а ако не - можеш плавно да го върнеш обратно в легнало положение и пак да повториш.

Но обикновено цялата тази хамалогия е излишна, ако детето се чувства добре независимо от връщането на мляко Grinning

# 22
  • София
  • Мнения: 2 508
Но обикновено цялата тази хамалогия е излишна, ако детето се чувства добре независимо от връщането на мляко Grinning

Бе и аз така си мисля. Wink

Петънцето е малко под горната устна, не е на небцето. Опитах да го махна и почти успях. Има и по езичето 2-3 бели точици.

# 23
  • Мнения: 657
Честито бебоче!  bouquet

За оригването при нас най-голям ефект имаше повдигането нагоре както е описала Хедра във вариант 3. Peace При другите две или не се получаваше, или повръщаше.
Бели петънца и моята мома имаше из устата си и по езичето, но не беше млечница. Нали бебчо яде само мляко, та затова всичко се оцветява в бяло.  Wink Млечница са ти описали как изглежда...
Пък за коликите - още като бях в родилния дом бебчето на комшийката по легло плачеше неистово по време на кърмене и след това, оказа се че вече има колики, та започнаха да му дават капки. Смятам, че е възможно да започнат раничко. С времето ще свикнеш да различаваш кога плаче от колики, а не от нещо друго. Peace
 Hug

# 24
  • Мнения: 494
Моя господин от начало не можеше да се оригва, отне ни към 2-3 седмици да се научи да се орига и ела да видиш сега колко е мощен. Да не те притеснява на мен лекарката ми каза да се мача да го оригам след всяко ядене, ако до  5 мин не се оригне да не се мъча повече. И честито бебче   bouquet

# 25
  • София
  • Мнения: 2 508
Мерси!
Аз продължавам с тревогите... Имам ужаааасно главоболие заради упойката и пия да кажем по 4 Солпадеина на ден. Нали не е много вредно за бебчо? Лекарите казаха, че може.

# 26
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Пий много течности, ама МНОГО - по 3-4 литра на денонощие (то това е трябвало да ти го кажат веднага след операцията, ама и сега опитай).
 
Солпадеинът съдържа кодеин, който - макар че може да се приема и често се предписва в тези ситуации - може да е опасен, ако случайно си от хората с по-специфичен метаболизъм на съединенията му (няма как да го знаеш предварително, а и по отношение на теб не е опасно, само за бебето може да е проблем, тъй като при майки с такъв ултрабърз метаболизъм на кодеина може да се получи опасно натрупване в кърмата и съответно в организма на бебето). Наблюдавай много добре Йоан и следи за необичайна сънливост и посиняване или побледняване около устичката.

По-безопасни варианти са да ползваш чист парацетамол (който обаче не е ясно дали ще ти облекчава главоболието) или силен нурофен - нурофенът е ок за кърмачки и почти няма преминаване в кърмата, така че може да е добър избор. Питай лекарите за това какви алтернативи на солпадеина има, които да са ок за твоята ситуация.

# 27
  • Мнения: 5 401
...
2. Възможно ли е коликите да започнат от 4-тия ден?...

Мда, Бучкозавъра се сдоби с тях още на 5-тия ден. Няма начин да не ги разпознаеш, но ето ти тази статия, ако имаш възможност да четеш сега: Какво представляват коликите?

... пия да кажем по 4 Солпадеина на ден...

Не искам да се паникьосваш излишно, но ето какво съдържа Солпадеин - Paracetamol, Codeine phosphate, Caffeine. В листовката на продукта пише:
Цитат
Кърмещите жени трябва да наблюдават бебето си за възможна поява на повишена сънливост, отпуснатост, затруднено сучене, намален тонус. При поява на подобни симптоми е необходимо да се потърси лекарска помощ.
Изрично е споменато, че кърмачки трябва да го употребяват само под лекарско наблюдение. Четири пъти дневно е максималната доза.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 508
Хмм... Мерси, момичета! Спирам го. Един лекар ми каза да пия Аулин на прах, какво ще кажете за него?

Йоан не е сънлив и си е съвсем жизнен, суче си. Дано се е разминало. Hug

А вода пия като жаба - по 3 литра на ден. Аз много обичам вода. Grinning

# 29
  • Мнения: 5 401
Отново от листовката - активната съставка на Аулин е Nimesulide.

Цитат
Няма данни дали Nimesulide се отделя в майчиното мляко. Nimesulide е противопаказен при кърмене.

Послушай Хедра - нурофен или чист парацетамол.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт