Обучение за дула?

  • 5 692
  • 81
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 938
Meg!, dendri, благодаря за съвета!
Влизала съм и влизам многократно в "Естествено", но освен мейл, няма друга връзка с тях, май. Rolling Eyes Не открих форум към сайта. Sad

Meg!, предложение ли имаш? Flutter

# 16
  • Мнения: 494
Що не питаш по часните болници, за тези пари някоя много опитна сестра ще те окоражава и ще ти помага през цялото време, сигурна съм

# 17
  • Мнения: 3 988
От опитна сестра до опитна сестра може да има голяма разлика. Няма нужда една дула да има опита на една сестра. Те имат различна мисия в процеса на раждане. За "тези пари" много хора ще те окуражават, но колко от тях ще го направят качествено и най-вече искрено... Мислите ли, че една жена, само защото има болки или ражда, е с притъпена интуиция и няма да усети досадата отсреща...
Една опитна сестра освен това, едва ли ще може да приложи специалните умения, които има една дула... Нещата съвсем не опират само до държене на ръка. От всичко, което съм изчела за дулата, очаквам тя да е както психологически подкована, така и медицински - алтернативно и конвенционално.
Извинете за генерализацията, но повече сестри в България са далеч от този образ.

На авторката се извинявам, че не пиша по същество.   bouquet
Nellina, пожелавам ти да сбъднеш желанието си по един или друг начин!  Peace Току виж се превърнеш в пионер в България в тази област.  Hug

# 18
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Научих нещо ново. Не съм знаела никога какво е "дула"  Laughing
И аз Peace

# 19
  • Мнения: 3 869
Meg!, предложение ли имаш? Flutter

По-скоро идеи  Grinning Но все от някъде трябва да се тръгне  Sunglasses
В София ли си? Познавам момичетата от Естествено и мога да те свържа Simple Smile

# 20
  • Мнения: 4 292
Аз също не бих плащала за раждане, ако имаше дули в България. Съвсем различна щеше да е ситуацията тогава.
Не мисля, че скоро ще можем да се радваме на тази допълнителна услуга, получава се сериозен сблъсък на интереси, няма кой да го позволи.
Показателно е, че повечето хора дори не са чували за тази професия.

# 21
  • София
  • Мнения: 285
От опитна сестра до опитна сестра може да има голяма разлика. Няма нужда една дула да има опита на една сестра. Те имат различна мисия в процеса на раждане. За "тези пари" много хора ще те окуражават, но колко от тях ще го направят качествено и най-вече искрено... Мислите ли, че една жена, само защото има болки или ражда, е с притъпена интуиция и няма да усети досадата отсреща...
Една опитна сестра освен това, едва ли ще може да приложи специалните умения, които има една дула... Нещата съвсем не опират само до държене на ръка. От всичко, което съм изчела за дулата, очаквам тя да е както психологически подкована, така и медицински - алтернативно и конвенционално.
Извинете за генерализацията, но повече сестри в България са далеч от този образ.

На авторката се извинявам, че не пиша по същество.   bouquet
Nellina, пожелавам ти да сбъднеш желанието си по един или друг начин!  Peace Току виж се превърнеш в пионер в България в тази област.  Hug
Кюбит, искам само да внеса корекция. Една жена по време на раждане не е с притъпена интуиция, а с изострена. Казвам го от собствен опит. Но това е тема за друг разговор!

Да, аз бих ползвала дула. Дори по време на раждането на сина ми, което в болницата трая не повече от 5 минути ползвах акушерките като дули, аз ги насочвах. Може да ви се стори абсурдно, но обърнах процеса на водене на раждане, вместо лекарите да го водят аз го водих. То всъщност за тези пет минути те нямаше какво толкова да разгръщат авторитета си и да ме вкарват във вечните си драми. За разяснение в родилното отидох с пълно разкритие, оставаше само да ме поставят на леглото за раждане, за което склоних трудно и лягайки с два напъна родих детето си.

Използвах двете сестри за дула:
* казах на първата, че нямам нужда от гинекологичен преглед, на тях и без това им беше ясно;

* попитах втората (която стоеше до главата ми) за дишането (въпреки, че знаех как да дишам (от години се занимавам с йога), но да си сверя часовника с техния);

* помолих също втората да ми каже точния момент, в който идва напъна и заедно с нея започнахме дишането, аз реално, а тя фиктивно.

* помолих първата да ми прави масаж на перинеума преди напъните и в почивката между двата, тя го направи;

* хванах за малко ръката на втората сестрата, за да усети тя, че аз съм в абсолютно емоционално равновесие и че знам какво правя и съм абсолютно уверена в силата си, въпреки че за първи път раждам;

* помолих първата сестра да не му прерязва пъпната връв веднага, а да изчака да пулсира и тя го нарави, т.е. показа ми медицинската ножица и ме чакаше аз да дам съгласието си за прерязването й. Както я помолих тя ми каза момента, в който е спряла да пулсира аз й кимнах и тогава тя я преряза, а след минута излезе и плацентата.

* когато се роди поисках бебето, изправих се на лакти веднага и си го подържах на гърдите колкото сметнах за нужно, после се съгласих да го вземат, за да направят съответната хигиена, за да не губи топлина;

* някаква докторка, която следеше отстрани след това изкоментира, че за втори път й се е случвало през живота някоя родилка да поиска да се изчака с прерязването на пъпната връв.
 
* накрая казаха, че такова раждане им се е случвало изключително рядко. Тук бих допълнила не защото аз по-различна от всяка една друга жена, а защото се подготвях почти всеки ден от бременността си момента на раждането. Нямаше страх нито през Б, нито по време на Р.

Да обобща:
 не съм плащала на сестрите, които по мое виждане изпълняваха повече функции на дули, отколкото на мед.сестри.

За мен раждането е екстаз, нещо изключително прекрасно.

(не съм описала раждането на сина ми все още, въпреки, че ще съм радостна, ако поне една жена се вдъхнови. но и това, което написах сега говори, че ако жената е уверена в себе си и не се поддава на емоциите си може сама да води раждането си и сестрите да й бъдат дули).


  bouquet

Последна редакция: вт, 03 фев 2009, 11:37 от shivani

# 22
  • Мнения: 3 988
Кюбит, искам само да внеса корекция. Една жена по време на раждане не е с притъпена интуиция, а с изострена. Казвам го от собствен опит. Но това е тема за друг разговор!

shivani, та аз точно това съм написала.  newsm78 Не разбирам корекцията ти...
Много хубаво си описала как е преминало. Благодаря ти!   bouquet

Момичета, темата не е бихте ли плащали или не.  Peace Известен е фактът, че българите не са склонни да плащат, особено за неща, които не са материални. Когато някой не е чувал за нещо, по-добрата стратегия е да се информира (за евентуалните ползи), отколкото да го осъжда и да му предрича неуспех.

# 23
  • Мнения: 263
Не съм чувала да има подобно нещо в Бг. За мен е абсолютно излишно (не само откъм финанси) - изобщо не исках да виждам никой камоли да ме окуражава някой и т. н. глезотии.
Обаче като си подела темата и гледам колко привърженички има.... спокойно някой може да направи бизнес от това Peace Щом не се иска мед. образование ... пфууу дули под път и над път Joy

# 24
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
shivani, не знам къде си раждала, но си извадила късмет според мен!  Hug

# 25
  • Мнения: 4 433
Мдаа, и аз не знаех какво е "дула". Благодаря за разяснението.
Аз също Sunglasses

# 26
  • Мнения: 6 274
А за какво точно ти е тази дула, при положение, че домашното раждане в България е незаконно ?  newsm78


Не съм чувала да има подобно нещо в Бг. За мен е абсолютно излишно (не само откъм финанси) - изобщо не исках да виждам никой камоли да ме окуражава някой и т. н. глезотии.
Обаче като си подела темата и гледам колко привърженички има.... спокойно някой може да направи бизнес от това Peace Щом не се иска мед. образование ... пфууу дули под път и над път Joy

Според мен (а и според много други) епидуралната упойка е лиготия, ама не го разтръбяваме наляво и надясно, нали ???
Не можете ли да сте малко по-толерантни, бе, хора ???

Последна редакция: вт, 03 фев 2009, 17:05 от Джуличка

# 27
  • Мнения: 636
Дула е бг акушерка с добро отношение.

# 28
  • Мнения: 3 988
Джуличка, дулата е от помощ не само при домашното раждане. Можеш да си вземеш дула и в болницата.  Peace
Лилия. Н, много хубаво си го написала.  Wink
Chili, а твоя постинг, просто няма какво да го коментирам.  ooooh!

# 29
  • Мнения: 6 274
Джуличка, дулата е от помощ не само при домашното раждане. Можеш да си вземеш дула и в болницата.  Peace
 
В България ???
Не можеш...
  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт