Пак за секса след раждане...

  • 10 771
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 185
Две години! Майко мила... До преди раждането с мъжа ми правехме секс почти всеки ден, две години ми звучат като необозримо бъдеще... Дано имам късмет и мине по-бързо  Heart Eyes. Благодаря за съветите иначе Sunglasses

# 16
  • Мнения: 82
Аз също родих нормално с епизиотомия и вътрешни и външни шевове.Секса се получи още от първия път, когато пробвахме, а то беше около 40-тия ден след раждане, веднага щом спрях да кървя.Единствено дискомфорт усещах накрая и то само 3-4 пъти.После нищо.Само, че аз имам чувството, че са ме зашили по-нашироко и първия път не разбрах, че мъж ми е вътре  Shocked Не знам дали е затова или защото беше много скоро след раждането, ама сега всичко си е по старому.

# 17
  • Мнения: 6 274
Едва ли си "по-тясна"...  Naughty
По-вероятно е влагалището ти още да не е достатъчно влажо и сухотата да ти създава този проблем...
Особено пък ако кърмиш, нещата са почти сигурни...

# 18
  • Мнения: 2 960
Проблема ще се реши само след дълго и продължително разработване... Wink
И овлажнител Peace
и аз мисля ,че това 2х1 ще доведе до желания резултат.Горе главата Peace

# 19
  • Мнения: 195
Аз съм така вече 4 месеца Cry Първият неуспешен опит направихме някъде 2 месеца след като родих. Ползваме глайтгелен, но резултата е един и същ  Confused

# 20
  • Мнения: 154
  Мдааа, ползвайте овлажнител и болката постепенно ще отшуми,но няма да е лесно.Аз и две години след раждането имах неприятно усещане при проникване. Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 137
Първоначално много се зарадвах, като видях темичката, защото съм/сме в същото положение - правиме опити, но е болезнено! След като прочетох мненията обаче, съвсем се обезкуражих  ooooh! И аз родих естествено, имам вътрешни и външни шевове и sex-a сега е трудна работа, т.е. не сме правили все още - само 1 безуспешен опит! Ще види, как ще бъде след време, но явно при повечето не е лесна работа  newsm78

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не съм имала болезнени полови контакти след раждането,въпреки че първият път родих естествено с епизиотомия

# 23
  • Мнения: 129
Хич не ми звучат добре тези писания -месеци без секс ?! ooooh!  Аз пък си мислех че след раждане ще стана много широка и нищо няма да усещам -нито болка, нито удоволствие newsm78 А ако болката е от сухота, защо овлажнителя не помага?
Понякога ми идва да спра да чета такива теми, че само се плаша Laughing

# 24
  • Мнения: 204
При нас след половин година нещата дойдоха в нормата,както са казали моми4етата пробвайте с овлажнител.

# 25
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Наистина овлажнител би свършил работа в случая.
При мен също беше някак различно и след двете раждания.

# 26
  • Мнения: 1 629
Аз въпреки, че бях със секцио успях свестен секс да правя след 3-4 месеца. Много ме болеше и дереше Twisted Evil

# 27
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
А не се шашкай. И при мен беше така. Ще отмине, но е въпрос на време. При мен нещата се нормаризираха близо 1г. след като родих ooooh! Пробвайте с овлажнител Wink

# 28
  • Мнения: 931
При мен нещата се нормализираха чак като спрях да кърмя, т.е. след година от раждането, до тогава дори и овлажнителите не ми помагаха. Било нормално докато кърмиш да имаш намалена секреция, същия проблем имах с очите - намалена секреция и чуство за сухота.

# 29
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Родих с цезарово, но и при мен се беше получило някакво вътрешно стесняване/уплътняване на влагалището (съвсем реално -- напипвах го с пръст самата аз, сякаш от горната страна имаше сякаш някакъв израстък), което в добавка към чисто хормоналната липса на овлажняване, или намалено такова, правеше този вид общуване в най-добрия случай поносимо. Embarassed

С Глайтгелен се получаваше, ама аз нали съм горда, исках сама да се овлажня и от инат често съсипвах всичко.

Започнах бавно да се оправям след година и половина, а положението драстично се промени след 23 месеца, когато цикълът ми се възстанови и даже мъжът ми отбеляза, че вече го няма това "образувание" на входа. Пипнах да проверя и наистина се беше стопило.

Та, мисълта ми е, че причината не е в епизиотомиите и в нормалното или ненормално раждане, а е по-скоро хормонална, и това с особена сила важи за дългокърмещите, каквато съм аз. Освен това, тук-там се получават сраствания, особено след секцио, които се приемат за нормални от гинитата, а всъщност причиняват болка при полов акт.

Добрата новина е, че въпросните сраствания изчезват по някое време (или поне намаляват в достатъчна степен), кога по-рано, кога по-късно, а също и, че в тази симптоматика няма нищо тревожно -- физиологична е, а не патологична. Hug Споко, мами, има надежда!! Mr. Green

И пак ще кажа, две години, погледнати в перспектива, изглеждат адски много време, а когато се обърнем назад, си казваме, леле, кога изтекоха всички тези дни!

Общи условия

Активация на акаунт